Veríte doktorom pri určení pohlavia bábätka?

biancal
10. sep 2012

ahojte zienky, zatial som len v 14tt, ale zaujma ma, ako je to s urcenim pohlavia babatka. Ak vam povedia, ze to bude napriklad chlapcek, ste si na 100% iste ze to bude tak? Lebo ako pozeram, tak niektore kupujete napr.iba chlapcenske, alebo iba dievcenske. Coked sa pan doktor pomyli alebo niekde sa cvrkacik schova a bude to dievcatko? 😀 Nebojite sa, ked kupujete veci takto? Ja som skor najprv za neutralne, a ruzovucke/modre kupovat az ked je na svete 🙂 Dakujem

pingu1
11. sep 2012

no ked vidim ultrazvuk, ze sa mu tam pisulak mrvi, tak preco neverit?

sara07
11. sep 2012

u nás na 100% uričl ale zase na ultrazvuku bolo všetko super vidiet,,ak ideš na 4D ultrazvuk tak tam vidiš aj nechyt na rukách nie to iné

titulienka
11. sep 2012

u nas sa nikdy usg nemylil , no pri 4 tehu to bolo az neskutocne nadherne zmylenie sa ....v 17.tt nam dr. povedal cakate dievcatko 🙂 , samozrejme ze som mu verila , ved ani pri jednej babe sa nemylil, a kedze sme mali 3 baby , tak manzel usudil no co uz ja plodim len baby...tak sme sli sup, sup na doplnenie ruzovej vybavicky ...a ups v 20.tt na velkom usg sa nam ukazal 100% chlap so vsetkym co mal mat 😀 😀 ...
pytala som sa ako je to mozneee, tak vyjadrenie bolo ...predsa to bol klasicky usg ale podstatnejsie bolo to , ze malemu neskor zostupili semeniky 🙂 ....ale to zmylenie sa stalo naozaj zato 😀 😀 😀

jankes
11. sep 2012

ja som tušila, že to bude chlapček, ale na ultrazvuku mi 3-krát povedali, že nie je pekne vidieť, ale skôr dievčatko. Až dva týždne pred pôrodom som naisto vedela, že bude chlapec. A vecičky som tiež kupovala neutrálne, aj keď jedny šatičky som predsa len mala 😝 😝 😝 😀 neodolala som 😀 . Potom som ich darovala. Veď aj to poteší. Teraz sú tie soná presnejšie, ale stále počúvam, že lekár povie niečo iné a niečo iné sa narodí. A čo? veď máme len z dvoch možností, nie? 😝 Hlavne, nech sú zdravéééééééééééééééééé. 😵

acikaa
11. sep 2012

nie stale som povedala ze uverim az uvidim ale pri oboch tehu sa lekari nemylili 🙂 🙂

talcik111
12. sep 2012

myslim, ze keby vam ukazali nieco take, nepochybovali by ste 🙂

mirkakab
12. sep 2012

mne lekárka 3x povedala že to bude chlapec a nakoniec sa volá Tamarka 🙂

zuzanapp
12. sep 2012

mne pri oboch povedali ze chlapec 🙂 a ja som vobec nepochybovala a pri druhom tehotenstve mi to povedal dr. v 15tt a od vtedy sa nepodarilo na ultrazvuku vidiet ani raz a bol to chalan ako dr. povedal

lenka_b
12. sep 2012

Ja som verila. Dvaja rozlisny lekari mi povedali, ze dievcatko a mali pravdu 😅

elzu
12. sep 2012

Ano, ale jen v případě, že je určeno po 22.tt zkušeným gynekologem, do té doby je to jen "intuice", protože samotné vnější pohlavní orgány jsou do té doby nedovyvinuty...

dedikatessa
20. sep 2012

Moja sestra az do porodu bola v tom ze caka dievcatko. V tehotenskej knizke to mala napisane a potvrdili jej to dvaja lekári ! A ked porodila doktor vravi : Máte chlapčeka. Takze asi tak.. 😉

suzi129
20. sep 2012

Mne povedal v 18.týždni že dievka a aj bola.... tiež mam doktora profíka 😀D

1234lubka
20. sep 2012

moj maly bol taky rozplasteny ze nebolo pochyb o tom ze je to chlap aj ja som to vydela🙂 doktor je tiez len clovek a ked sa raz babo nechce ukazat tak sa nechce

cmulinko
20. sep 2012

pri prvom dietati mi 5 krat povedali,ze budem mat dcerku a sam doktor sa zlakol,ked zbadal chlapca a povedal,ze to neni mozne 😀 😀 😀 a pri druhom tehotnestve som isla na 3D a tam mi hned povedali,ze bud je to maly cernosko,alebo mimoriadne obdareny maly slovak 😀 😀 a mali pravdu.....stastna to zena,ktora si ho vezme 😀 😀 a pri tretom tehotenstve sme sa nechali prekvapit a vobec sme nepatrali po tom co sa nam tentokrat narodi....a mame dievcatko.

stojdulka
20. sep 2012

mne pri každej z dievčat dr. určila že to bude baba a vždy jej to vyšlo, tentoraz čakám inú odpoved...tak dúfam že sa nepomýli

liliennka
29. nov 2012

Viem že je to trošku iná téma, ale nikde neviem nájsť aspoň niečo podobné o doktoroch... ide o to že či si myslíte že je v pohode keď ma doktor okrem sona inak nevyšetril odkedy som tehotná ? .. vraví že pokiaľ nemám bolesti a ked sono ukazuje všetko ok že nevidí dôvod, tak neviem.. Ja neviem ani koľko náš drobček váži, keď som sa ho to pýtala povedal mi že ho meral (výšku) minulý mesiac, ale váhu nepovedal, a ked som sa pýtala na termín porodu že či je možné aby sa posunul vraví ,že termín sa už nikdy nezmení, a kde tu prečítam že sa niektorým tehuľkám zmenil termín tak len uvažujem...a ja som taká že vo všetkom s ním súhlasím lebo ho nechcem "zaťažovať" otázkami, lebo si potom myslím že som ako nejaká stresujúca budúca mamička.. :-/ ja už neviem..

matozazzo
29. nov 2012

Pri prvej sme nevedeli, lebo sa nechcela otocit a doktor to nevidel a ked sa konecne otocila, mala pupocnikovu snuru medzi nohami 😀 Takze nam povedal, ze dievcatko s pupocnikovou snurou medzi nohami... Mame dievca a pri druhej to bolo jasne, uz som aj ja poznala, ze to bude dievca... 🙂

kikina84
29. nov 2012

mne povedala doktorka ze chlapec a ked som bola na sone v sukromnej klinike,tam mi povedal iny doktor ze to bude dievca a nakoniec aj dievca bolo 🙂

tetkabetka
29. nov 2012

Termín podľa posledného MS sa nezmení, ale termín podľa utz sa môže meniť. Práve podľa tých "rozmerov" bábätka. Ale to je úplne zanedbateľné, lebo to je všetko so zvyšujúcím sa týždňom tehotenstva aj tak len cca +- nepresné.
S tým vyšetrením neviem. Mňa doktor vždy vyšetroval aj "normálne".
A k pôvodnej otázke: to závisí, na akom sone sa pohlavie zisťuje. Ten môj doktor na tom svojom tamagoči nevidel nikdy nič. Na 3D to bolo jasné ako facka.

suzy34
4. aug 2013

Ja doktorom neverim, vela krat sa mylia, preto som si pohlavie plodu dala zistit s krvi v 13tom tyzdni a vysledky boli za dva dni.

tanicka137
6. aug 2013

Ahojte, mne pri dcérke hneď povedal, že dievčatko a tak aj bolo... 🙂 chcem sa opýtať, teraz čakám druhé bábo a chcela by som vedieť nakolko sú presné tie testy, čo určujú pohlavie? máte s tým skúsenosť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre