Vysadili ste kávu v tehotenstve?

tufa
13. júl 2006

Ahojky,
chcem sa spytat, ako je to s kavou. Su medzi vami kavickarky, ktore sa vzdali salky kavy v prospech dietatka alebo su aj take, ktore si tu salku stale dopraju.Nie som zavyslak ale pre chut si jednu salku dam a ked som skusala cvicne nepit kavu tak mi po 3-4 dnoch chybala 😒 a tak neviem ako to zvladnem ked bude mimco na ceste 🙂

escada17
11. apr 2007

😉 preco, kolko si pribrala?ozaj, podarilo sa potom vsetko zhodit?

k.a.t.k.a.
11. apr 2007

som pribrala skoro 30kg a zostáva zhodiť už len 7-8kg .. ale to som bola skôr naliata vodou ako pribratá z jedla 😉

escada17
11. apr 2007

aj ja som bola taka naliata, tiez som vela pribrala 23, ja neviem, co sa tak voda drzi a niekomu vobec... 😖

jul
11. apr 2007

escada,bola som u chirurga a povedal,ze ten pruh je moc maly na operaciu 😒

boze,to fakt ste tolko pribrali???? 😲 😲 😲
no som zvedava ako dopadnem ja,ja som len 6tt a uz mam +3 kilaaa 😢

escada17
11. apr 2007

jul, no ja 23 😉 ale rychlo som schudla, inak som mala pocit, ze som tomu nemohla pomoct, na mne vsetko ostavala, mala som vela vody, ako z gumy som bola na dotyk. uz 3 kila? Tak ja mam 4 v 19 tt a sa mi zda vela.

jul
11. apr 2007

presne aj ja mam taky pocit,ze sa mi strasne voda zadrziava v tele.Ja vypijem denne aj 3-4 litre vody a nemozem si pomoct,proste musim stale pit,ani tak moc nejem a teraz uz vobec nie,lebo mi byva zle.Aj ja si myslim,ze 3 kila je dost do 6tt 😖 Tak sa pripravujem na najhorsie,ze to bude stale viac a viac kiiiil 😠

certica
11. apr 2007

jul, len pi. voda sa ti v tele zadrziava prave, ked malo pijes

jul
11. apr 2007

certi fakt????
No to je dobre znamenie,budem vela pit,aby sa nezadrziavala 😀
certi a ty si kolko pribrala?

certica
11. apr 2007

ked telo vie, ze dostane vodu, nema potrebu ju zadrziavat 😉
jul, myslis celkovo za tehu? 13,5kg a zostalo mi po navrate z porodnice 6kil. inak co si pamatam, tak do 16tt som pribrala asi 2kg

jul
11. apr 2007

😠 😠 ja sa bojim,ze priberem 30 kil,ved len 6tt a uz +3 kila? Chcela by som pribrat asi do 10 kil,ale asi len vo sne 😔
ale brala by som aj tych tvojich 13,5 😀 😀

escada17
11. apr 2007

jul, nemusis vobec az tolko pribrat, mozno si mala len rychly rozbeh 😉

thylead
13. apr 2007

jul, vobec sa neboj. ja som tiez dala na seba 3kg v priebehu prvy 4-6 tt, a pom som celkovo do konca 4 mesiaca pribrala asi len 1,2kg. takze to su len hormonalne zmeny, ktorymi teraz prechadzas. a ber to tak, ze teraz sa ti aj zvysi objem krvi, takze tam sa spotrebuje voda co vypijes... a pokial nemas nejaky disbalanc co sa tyka mineralov (konkretne sodika, chloru a draslika), tak nemas velmi dovod zadrziavat vela vody. jednoducho receno, len prudke hormonalne vykyvy :D a ked si clovek vezme, ze placenta nieco vazi, plodova voda, maternica (ta ma predsa zhrubnute endometrium), babatko, krv a potom aj priprava na dojcenie (tam odburas dost zo svojich tukovych zasob 😎 ), tak pribrat do 20 tt nejaky 4-5 kg vobec nie je prekvapive. to uznas aj sam :D

megie
16. apr 2007

niekde som čítala, ževraj sa môžu 2 kávy denne. (ale nie podnikové, lebo sú moc silné). A mne priateľ zakazuje aj jednu so 40% obsahom kávovych zrn. Nemôžem piť ani takú??? 😕

riuska
16. apr 2007

nieje vyslovene zakazana kava, ale ja napr. pijem len bezkofeinovu s mliekom, aj to nie kazdy den 😉

thylead
16. apr 2007

urcite pit vela kofeinu nie je zdrave, pretoze ten kofein ide aj na babatko, co znamena v praxi, ze kofein dekalcifikuje (odburava vapnik z tela), co je problem pre babatko, ktoremu rastu kosticky. okrem toho pri nedostatku kalcia ta budu tahat krce svalov a moze sa to preniest aj na babo. cize nie je to moc zdrave pre teba, ale aj pre babatko, radsej si dat mliecko a jogurtiky.

megie
17. apr 2007

😎

jul
19. apr 2007

este pred tyzdnom som sa chvalila,ze pijem kavicku jedna radost a teraz ju ani citit nemozem 😢 😢 😢

gangulienka
20. apr 2007

ja si tiez neodpustim jednu kavu denne, ved predtym som pila 4 😀
ale mam dni ako dnes rano ked mi nebolo moc dobre a dostala som strasnu chut na ladovu kolu, tak som ju vypila aj sa mi polepsilo ale kavu som si uz radsej nedala, aj ked podla mna kola je horsia ako kava,

emjee
2. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

iinuska
2. apr 2009

Mne prave v tehotenstve nejako kava prestala'' vonat'', takze ju ani nepijem. Ale keby som dostala chut, tak si myslim jedna nemoze uskodit.

dupinka
2. apr 2009

ja kavu pijem v pohode... taku slabsiu, s mliekom. Mam nizsi tlak a podla viacerych doktorov vraj jej lepsia jedna salka kavy ako nizky tlak.

Vsetko sa moze, ak je to s mierou. 😉

zuzkaprofant
2. apr 2009

ja som prve 3 mesiace nepila dako mi nechutila ale potom mi zacala chutit a pijem ju rano v pohode s mlieckom taku slabsiu ale nieekdy aj normalne silnejsiu s cafemaschiny tak v pohode aj colu si dam a pod veci , ze 3 salky denne je oki ze to neskodi 😉

mimaamim
3. apr 2009

kocky a pije dakto z vas nescafe 2 in 1 alebo 3 in 1?????

dupinka
3. apr 2009

ja nie, je to sladka umelina....

mimaamim
3. apr 2009

no mne zas straaaaasne chuti dupinka, ale pijem len jednu denne, niekedy ani to nie, myslis ze je to skodlivejsie???

dupinka
3. apr 2009

neviem, pozri obsah E-ciek. Myslim, ze ak si das normalnu instantnu kavu s mliekom prip. cukrom, tak je to zdravsie. Ale snad jedna denne sa da.. 😉

mimaamim
3. apr 2009

dupinka, no je tu ze- stabilizator (E 452i) nevis co to znamena? ja som si vzdy myslela ze je to lepsie ako instantna, takze aj Nescafe rozpustnu mozem?samozrejme v malom mnozstve🙂)) 😉

munu
3. apr 2009

ahojte, aj ja pridam svoju skusenost 😉
ja som pila normalnu zalievanu kavu do takeho 7.mesiaca tehu... samozrejme slabsiu a jednu denne,lebo som bola nizkotlakova... a ku koncu tehu sa mi tlak upravil sam na normal, tak som kavu vyradila a nepijem ani teraz, lebo kojim... jedine meltu, tu pijem kazdy den,lebo ta neobsahuje kofein... takze nieje kvoli tlaku, skor ju pijem kvoli tvorbe mliecka... vraj pomaha... takze tolko 🙂 a este ze si myslim, ze je lepsie vypit jednu kavu denne ako odpadnut kvoli nizkemu tlaku kdesi na ulici 🙂

mimaamim
3. apr 2009

munu dakujem, skusim pit od zajtra meltu 🙂 ta mi chutila kedysi som ju pijavala, tak hadam bude chutit aj teraz 🙂

marci149
5. apr 2009

čaute baby, potrebujem malú radu, ktorá sa síce netýka kávy, ale čaju. mám strašnú ale strašnú nádchu, hlava mi ide prasknúť, kýcham ako somár a neviem čo so sebou. som na začiatku tehotenstva a neviem, ktoré čaje sú vhodné a ktoré nie.tabletky radšej užívať nechcem, pretože sa bojím, aby neuškodili bábätku. pred dvomi rokmi som mala spontánny potrat, tak nekcem nič riskovať.prosím poradte. dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre