Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

nikollette
9. feb 2009

tanaja, hm... ze telo sa ho chcelo zabvit samo 😖
ale pekne si to napisala, ze vy ho chcte a aj on vas, 😉 juuj budes super mamina, uz teraz ta obdivujem 😀
vsak su tam zlate tie deticky co maju tie maminy v albumoch, s tym DS 🙂

tanaja
autor
9. feb 2009

niki, ved to by si tak tiez brala 😀
idem rychlo pozriet tie fotky, robila som veceru pre muzicka 😝 ham

narcisa
9. feb 2009

sue - je mi luto.....dalsie babenko bude ok a po nom dalsie ak nebudes cakat opat dve naraz....neviem si predstavit tu bolest....
mne stacilo ked som sa vystrasila z tych triple testov a tyzden som plakala z toho jednu celu noc presedela pri pc a cakala na pohyb....ktory neprichadzal.....a ani na druhy den....sla som do poradne s placom....doky mi urobil utz a potvrdila sa cinnost srdiecka aj pohyby....plakala som od stastia a bolo mi jedno ci je postihnute....dostatocne ma to vytrestalo na to aby som sa ho vzdala...lubim svoje babatko....doky mi predpisal magnesium a stresy boli prec, pravda obcas ma chytia sproste myslienky, ale idem na tu stranku ds a ukludnim sa Je tam kraaasne dievcatko - Dorotka, okrem ineho bojuje s rakovinou....rodicia su z toho nestastni a prosia aby sme sa za malicku modlili....stale ju mam pred ocami, naaadherne dieta....ani to na nej nevidno....fakt len okrajovo a vobec vsetky deticky su tam vynimocne....takze po prestudovani tej stranky, viem ze ak sa tak stane nebudem sama!

tanaja - este sa nevzdavaj, vsetko bude jasne az po porode.....poznam osobne zenu ktorej robili amnio 2x a potvrdilo ds, dievcatko je zdrave, na jar ma 5 rokov a v septembri ide do skoly, lebo vie citat, pisat a pocitat! mne toto uplne stacilo a vylucila som amnio.....

narcisa
9. feb 2009

ja verim len okamihu, ked mi dietatko polozia zive na hrud a ja mu dam svoje materske mlieko, potom si ho dokladne prestudujem a budem na istom....velmi sa nan tesim nech uz je akekolvek....

drzim vsetkym palce...

sue250
10. feb 2009

baby prajem vam vela sil!!! Chodte ale na 4D napr. ak ste z Kosic tak u p. Dankovcika je najlepsi na svk, on vsetko zmera a povie, najlepsie sa odporuca screening v 11-13tt to som ani nevedela ze je, a tam sa vsetko meria teraz tam uz pojdem, pretoze nasi lekari nas nedostatocne neinformuju. pozrite si www.3dultrazvuk.sk 🙂

tanaja
autor
10. feb 2009

Narcisa, nejako mi uslo,ze mas tiez dietatko s DS??? ja som .... 😒

narcisa
10. feb 2009

tanaja verim ze je v poriadku

i ked mozne to je....moje skore bolo 1:55 teda pozitivny skrining, pre mna to vsak este nic neznamena, i ked som amnio odmietla babenko chcem v kazdom pripade! sono nepotvrdilo ze by mohlo byt postihnute, ale ako vravim najistejsia si budem az po porode, preto si studujem vsetky mozne stranky tykajuce sa tejto problematiky, aby som sa mala na koho obratit, ked to bude potrebne......

som pripravena mat dietatko s ds, i ked sa toho hrozne hrozne bojim.... 😕

tanaja
autor
10. feb 2009

aha, no....ja som mala riziko 1:33, hmm....kedy mas termin. budem na teba mysliet!! ale beries to spravne, to sa mi paci. konecne niekdo !!

matenka
10. feb 2009

čaute kočky, aj mne vyšli výsledky, že máme zvýšené riziko downa, nikdo ma ale neposielal na amnio, a bola som rada, síce som bola v strese, ale aj tak sme ju moc lúbili a teraz máme zdravé krásne dieťatko, je veľmi šikovná, už chodí, takže ono tie výsledky môžu byť planý poplach 😒 😉

narcisa
10. feb 2009

tanaja babatko sme chceli, citila som jeho pohyby tesila sa z neho, a teraz ho mam zabit, lebo moze byt ine? to akoze doteraz bola pretvarka, uz ho zrazu nemam lubit? toto ja nedokazem urobit, ak ma zomriet, zomrie ked pride jeho cas, ale ja mu zivot nezoberiem, ked som si ho zelala.....nemozem predsa o tom rozhodnut, sla by som proti sebe, ked sme ho raz chceli a podarilo sa, nechame si ho tak ci tak....

akoze na druhej strane mam stastie ze manzel je na mojej strane....lebo tiez si neviem predstavit ze by nas nechal, ako to niektori robia ked maju postihnute dieta....lebo jedno zdrave dievcatko uz mame a muzik je z nej cely paf! nevzdame sa ani druheho i ked riziko je velke 😕 Ja citim ze mu nic nie je Vsetko ostatne sme mali v poriadku....nt 1mm, ostatne sona v norme, a dietatko je o 3dni vpred tak ci tak....nema byt preco postihnute, neverim tomu.....a keby aj ja ho strasne milujem, som z neho hotova, tesim sa z neho kazdy den ked kopka

termin mam podla posledneho sona na 14.6.09 podla ms 17.6.09 😉

narcisa
10. feb 2009

matenka ake si mala "skore" ?

traktor
10. feb 2009

tanaja ja som mala triple 1 ku 30 a robili mi ich dvakrat. a bola som u 2 doktorou ty mipozreli na 3/4D ultrazvuku a ze jevsetko ok. pozerali babetko uplne dopodrobna aj sme spolu prsteky ratali...a ked som potom volala dokimu ze nejdem na amnio tak mi hovoril ze tam ma pravepacientku ktorej vysli testy uplne v poriadku a babo madawna. takzepotom o com su tie testy, comu ma clovek verit?

traktor
10. feb 2009

aj tak verim ze vsetky co sme tu si potom po porode vydychneme , ze nase babetka su v poriadku, potom sa dufam ozvete ako ste dopadli. len tak mimochodom viete uz co cakate?mi chlapceka matejka 😀

narcisa
10. feb 2009

traktor poznam 3 pripady v ktorych zlyhala technika

deti su zive a zdrave, ako som uz spominala verim len tomu momentu ked mi dietatko prilozia k prsniku a ja ho dokladne prestudujem ze je v poriadku alebo nie

tanaja
autor
10. feb 2009

vies, ja ked som bola u svojej gyn. po amnio, velmi ma prehovarala...ake to bude tazke, rodina a bla..bla...(nad nami byva rodina, ktora ma syna fetaka, urcite maju ovela vacsie starosti s nim a to je zdravy...teda 😠 ) teraz pocuvaj, co mi povedala "Tanicka, vy ste jedina moja pacientka, ktora sa takto rozhodla". skoro ma prekotilo na stolicke 😨 akoze,kde to zijeme??
rozpravala som sa s jednym znamym, je knaz...vravel, ze ked ku nemu chodia zeny po zakroku na spoved, tak su z nich doslova trosky. nech nechcem ani nediet, co prezivaju.
keby sa ti take dietatko aj narodilo, tak bude na nas, aby sme trochu zmenili svet k lepsiemu 🙂

ja tiez verim, ze tvoje babo bude uppplne zdrave 😲
my cakame chlapceka, Kubka, termin mame 5.Jula, ja viem kedy sme ho pocali, tak je to urcite o dva tyzdne neskor.

narcisa
10. feb 2009

mne sa zda ze to bude slecna....i ked sme si to povedat nedali, mam nahrate sono tak je to tam krasne vidiet

tanaja
autor
10. feb 2009

tiez mi nezavislo od seba vela ludi povedalo, ze poznaju pripad, kedy tie testy nevysli a rodili sa zdrave deti 😅
ked sa mi, ci Bozou rukou narodi zdrave dieta, tak zavolam dr.na genetike a trochu sa mu vysmeje, len trochu 😀 😀
no, nie??

narcisa
10. feb 2009

tanaja....poznam zenu ktorej 2x amnio potvrdilo downa....6mesiacov do porodu len plakala a pripravovala rodinu na najhorsie...na jar ma mala 5rokov a v septembri ju psychologicka odporucila do skoly lebo je nadpriemerne inteligenta.....no a taketo dietatko tu nemalo byt....

tanaja ja som bola v case odberu krvi oslabena, lebo este vecer som mala teplotu, obchadzala ma chripka, vychlipala som asi 1l cierneho caju s panadolom....takze vychadzam z toho ako sa to mohlo takto dobabrat....

to ze ste babo urobili v inom case ako to vyslo z krystalovej gule gynekologa, tiez urobi svoje....ono doktori niekedy tvrdia cosi ine akoby boli priamo v case "deja" a su ochotni presvedcit pacientku, kedy dieta skutocne pocali....

traktor
10. feb 2009

ja viem je to ine ale mne sa stalo pri synovi, ked som s nim bola na ultrazvuku v 3 mesiaci tak mi doktor - to meno mam dodnes pred sebou a lutujem zesom mu ...aspon nenaplula do tvare- povedal ze babo je mrtve musime vas vycistit, podotykam ze som uz mala doma 2 zdrave slecny, aked som bola s toho nestastnatak povedal no ved co ved uz mam deti. a sedel pri nom ja neviem ako sa to spravne vola taky chlap co sa uci zadoktora? alebo na ultrazvuku robit?a on mi povedal ze nech pockam ze mapozrie ultrazvukom zospodu.a babo zilo.ked som odchadzala tak doktor este podotkol no ved estestelen na konci este sa moze hoci co stat. prerevalasom pol dna a s toho soku somani nic nepovedala ani nijak nezareagovala, a dnes mapatko pomaly 6 rokou a je to zdravy chlapcek ktory nam robi radost. nechcem ani pomysliet co by bolo keby som islana to cistenie... ☹ tak preto terazberiem aj tietesty a aj vsetko okolo s rezervou...

tanaja
autor
10. feb 2009

tiez poznam babu, ktorej dvaja lekari robili amnio a vyslo im DS a maju zdravu slecnu...kazdy sa moze mylit, len lekari si to nepripustaju, na druhej strane by sa nemali mylit....vieme ako to je ☹
ja som presne vedela, kedy mam plodne dni, takze presne v rozmedzi 4dni vieme, ked sme ho urobili 😀

narcisa
10. feb 2009

s tymi detmi je to ako loteria....

je jedno ci sa narodi zdrave, ked si potom zivot samo nici.....dufam ze sa toho nedozijeme, ale doba je nebezpecna.....a co masovy vrah? to sa da vycitat z amniocentezy? deti co spachaju samovrazdu a sposobia rodicom celozivotnu traumu.....to je nic? alebo sa im nieco stane pocas zivota a ostanu na vozicku....co vtedy, zabit ho ako embryo?.....dieta je moje, chcem aby sa narodilo, ostatne budeme riesit potom.....

tanaja
autor
10. feb 2009

co bol ten lekar na praskoch?? to je pekna sila, lekar nemaju na skole aj psychologiu....ved musia vediet, ze zena je citlivejsia a co sa tyka svojho dietata, prehnane opatrna!!!

tanaja
autor
10. feb 2009

mne to cele pripada ako v praveku, strest smrti je u nas zakazany....ze je to neludske! a vrazda maleho nenarodeneho dietata, je v poriadku. zakon to povoluje, tak preco nie!!?? ale aky je v tom rozdiel???
vobec vsak neodsudzujem zeny, ktore sa takeho dietatka vzdaju, lebo sa to moze a robia to vsetci. len niekedy netreba ist s davom.

narcisa
10. feb 2009

tanaja chlapi nerodia a nenosia v sebe dieta.....nemaju ani paru o tom co citime!

traktor
10. feb 2009

hovorim, ze vela zalezi ako k tomu pristupuje doktor, preto som aj ja isla radsej k viacerima podla toho som sa rozhodla.a je super ak zena natrafi na takeho dokiho co jej vsetko vysvetli a vsetko s nou rozoberie. ja som mala teraz stastie a aj to bola vlastne nahoda zesom sa k nemu dostala na doktora dosedlu so sace. je to mlady doktor ale ma uzasny cit pre mamicky..

narcisa
10. feb 2009

tanaja zena ktora si da babo prec, je na tom este horsie ako ta co si ho necha....veris mi?

ja som videla potrat pred 10rokmi.....keby som to nevidela, mozno by som rozmyslala inak.....

narcisa
10. feb 2009

traktor taky by mali byt v obore, ludia ktory sa pre svoju funkciu narodili 😉

traktor
10. feb 2009

aj ja chapem zeny ktore si to daju zobrat ved je vela poruch ktore su fakt nezlucitelne zo zivot, a zas aby sa narodilo babo ktore nebude o sebe vobecvediet a bude trpiet velkymi bolestami...

tanaja
autor
10. feb 2009

ved hej, je to pre ne velmi tazke sa s tym vyrovnat. ono, vela robi aj okolie, rodina a tak....mnoho zien su do toho aj dotlacene!

marlene
10. feb 2009

tanaja,
k tym rodicom,daj im cas,uvidis ked bude male na svete budu ho lubit take ake bude.ked sa narodila nasa mala s ds,svokor sa zrutil ,nevedel si vobec predstavit ake to bude,a dnes sa svokra stazuje,ze nikam nechodia,lebo svokor sa zenie z roboty domov ,aby mohol byt s malou(byvame v splocnom dome).dolezite je vidiet predovsetkym dieta a nie jeho diagnozu .keby nasa mala nemala vyzor dietata s ds,tak mi to ani nepride,pretoze robi vsetko ako ostatne deti,urcite ze je pozadu oproti jej rovesnikom,ale je sikovna a az teraz chapem ,co mi raz povedala jedna mamicka dcerky s ds ,ze hoci su to starosti naviac,v prvom rade nas nase ine deti obohacuju.vtedy som nechapala,teraz uz hej.tolko radosti ako s nasou malou a stastnych chvil som predtym nezazila,ale aj naopak smutku a beznadeje.ak chces precitaj si nas pribeh na babetku,v pribehoch zo zivota"cesta do neznama".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre