Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

tanaja
autor
10. feb 2009

Ahoj marlene,
asi viem kto si, ty si tiez zaregistrovana na stranke o DS?! si tusim z rakuska. tvoja mala je uplne, ze krasna 😲
ja si myslim tiez, ze to chce cas. ja som z takej konzervativnej rodiny, ktora to nikdy celkom neprijme....len jedno stastie mam, ze byvame od nich daleko a nenavstevujeme sa casto 😠
rodiny s dietatkom, ktore ma DS su omnoho viac schopne prejavit radost a lasku, su skromnejsie a to je vidiet.

precitam si, dakujem

narcisa
10. feb 2009

jaj marlene
tak som sa doplakala na tvojom pribehu, akoby si mi hovorila z duse....najma tie prve pocity po porode, ked si si nebola ista ci ju prijmes taku aka je.....Ja som teraz velka hrdinka, strasne sa toho bojim ako skutocne zareagujem ked to naozaj pride, lebo si to nedokazem vobec predstavit.....

mne okrem triple testov vychadza vsetko v absolutnom poriadku.....takze nemozem verit ani tomu, po precitani tvojho pribehu som zase na pochybach....vsetko bolo v poriadku vsetky tvoje sona ako sa to potom mohlo stat?
zdalo sa ti nieco podozrive uz na zaciatku, ze si sa obavala prave tejto diagnozy, ako si to vedela?

marlene
10. feb 2009

narcisa,

ja neviem,ale ono o bolo vsetko take neobycajne.otehotnela som napriek dg.lekarov "sterilita",viem presne kedy som ostala tehotna,len som si vravela ,ze to uz mi sibe z toho vsetkeho,a potom neviem preco jednoducho som mala take tusenie ,ze nieco nie je tak akoby malo byt.myslim ,ze matky maju take intuicie a moj manzel,vzdy vravel,ze on "take" dieta nechce...no a akurat "take" si naslo cestu k nam.
narcisa,
zelam ti zdrave dietatko,ale ak by sa ti narodilo ine,uvidis,budes ho mat rada aj take.pre man bolo najhorsie,ze som ju nemohla mat hned pri sebe,bola na intenzivke,tie dni boli pre mna strasne.najhorsi bol prvy rok,kym sme to stravili,nebolo to lahke,aj teraz ma velakrat stve,ked niektore veci nejdu tak ako by mali,ale hlavne ze sme zdravi a stastni 😉
tanajka,
nemyslim ze rodiny s dietatom su skromnejsie,alebo nejako lepsie,skor si myslim ze cez nase deti ziskavame iny uhol pohladu na to co je v zivote naozaj dolezite ,hoci ja si myslim ze som to vedela uz aj predtym.
tanaja,
mne moja dobra kamoska,ked sa narodila mala a ja som sa bala co nanu povie okolie,lebo to boli nase prve myslienky a strach,ako ju prijmu ostatni ,povedala:"kasli na nich,oni ti na chleba nedavaju,nemrhaj silami co budes potrebovat pre teba myslienkami nato co povedia ludia".a mala pravdu.niekdy to zaboli ked niekto ,hlavne pubertaci maju blbe poznamky,ale naopak starsi ludia su z malej uplne uneseni a mame len pozitivne zazitky.

tanaja
autor
10. feb 2009

ja som to myslela tak, ze take rodiny sa navzdory trapeniu vedia tesim z malickosti. ked dietatko zacne napr. chodit, omnoho viac sa tomu tesis, nie? znami, ktori poznaju rodiny s takymto dietatkom mi vraveli, ze je v tej rodine uplne ina atmosfera, ze sa tam clovek citi velmi dobre. tiez sa bojim, ako ho prijme okolie 😢 ale uz teraz si predstavujem, ako hrdo budem kracat po ulici s malym....to je este daleko, este som v polke tehotenstva!

maj sa pekne a drzim palce, hlavne nech je mala zdrava 😉

nikollette
10. feb 2009

Tanaja, velmi by som ti priala aby sa to dietatko narodilo zdrave, ako sa to v niketroych pripadoch ,aj po vysetreniach stane... Fakt by si si to zasluzila, nakolko si takto prijala aj babatko s DS, co ako sama vravis, nie kazdy dokaze, a ako aj tvoja gyn vravela, ze si jedina atak.. prajem fakt vela stastia a sil..
a ked bude DS, tak nezufaj a tes sa takisto.. studuj, uc sa, sleduj, aby si vedala co a ako ked sa narodi, nebudes prekvapena, ratas s tym.. nemoze ta nic zaskocit.. a urcite bude mile slniecko, z ktoreho budete mat ooooobrosvsku radost 🙂

perla200
10. feb 2009

baby moje, prečítala som to celé, ja akurát čakám na výsledky triple...dúfam, že bude všetko ok, ale ako každá budúca mamička sa bojím....velmi vám držím palce, ste silné ženy

nikollette
10. feb 2009

perla bude vsetko ok, preco by nemalo byt.. 😉

nikollette
10. feb 2009

Inak Tanaja, mozem vediet kolko mas rockov, ak to nie je tajne?? 😅

vinka
10. feb 2009

Dočítala som to celé.Aj ja som bola v nemocnici s maminou ktorej vyšla zle aj amnio.A na dalšiu nešla už.A vravela,že nemohla celé tehu natomysliet,že to bude dieta z downov.Lebo by zošalela.A nakoniec sa jej narodil krásny zdravý synček.Vydela som ho.Aj ja teraz čakám na výsledky triplu.Dúfam,že dopadnú dobre.A vám všetkým prajem aby sa vám narodili krásne zdravučké uzlíčky. 😉

nyya
10. feb 2009

babenky pisem vam tu prvy krat...ja este bohuzial nepatrim medzi tehulky ale snazilky...snazime sa s priatelom 7 mesiac...a chcela som sa vas spitat ci moze byt zaha v uztach jednou z priznakou tehu???lebo ja mam posledny 5 dni skoro stale zahu a potom ked to prejede je mi zase zle od zaludka...nechcem si nahovarat nic len ma to zaujima...a drzkam vam palceky aby vsetko pri porode vyslo perfektne 😉 a dakujem vam za odpoved...

nyya
10. feb 2009

bola by som rada ak by ste mi odpisali na IP...viem ze mozno toto je ina tema na taku otazku mate tu svoje starosty...ale rada by som bola keby mi niekto pomohol...moooc dakujem

tanaja
autor
11. feb 2009

Niki, dakujem za pekne slova 🙂 ved kazda z nas bude super mama, to urcite 😉
aj tie nase uzlicky budu nadherne!
nyya, urob si tehotensky test 😲 😉 nevahaj

o tyzden ideme ku detskemu kardiologovi na vysetrenie maleho srdiecka. tieto deticky maju rozne zavazne ochorenia, tak ja sa len velmi modlim za to, nech aspon to srdiecko nech je zdrave. ja mam tiez take male problemy so srdcom, tak dufam....

dakujem vam baby 😀

cica13
11. feb 2009

tanaja, ku ktoremu kardiologovi ides? K Holanovi? Nas Davidko ma tiez DS, chvalabohu srdiecko mame v poriadku, ale mali sme ist este dnes na kontrolne sono srdca, ale dnes to padlo, maju tam bordel, maluju sa. Inak David je velky sikulko

tanaja
autor
11. feb 2009

ano, ideme ku Holanovi. ze vraj, je jeden z najlepsich. kiez by sme mali take stastie s tym srdieckom ako vy 😒
tiez si zaregistrovana na webe o DS, poznam ta z fotky 😉 vas maly je taky utly, to sa mi paci... 😀 je krasny

nikollette
11. feb 2009

Cica, mas krasneho synceka, je faaakt stasne zlaty 😉
tanja neboj vsetko bude ok.. nestarusje sa naco, to male bude super 😀 😉

tanaja
autor
11. feb 2009

ja vieeeem, hrozne sa tesiiiiiiim 😀 😀 😀

nikollette
11. feb 2009

Kedy budete vediet co to je?? Clapcek, ci dievcatko,kedy idtete na taky ultzv?? Som zvedava.. 🙂

cica13
11. feb 2009

Tanaja dakujem 🙂 , inak Holan je perfektny, je to moj byvaly kolega, ja robim na detskej kardiochirurgii, on robil kedysi u nas, potom idisiel do Euromedixu.
Ano, som aj ja na stranke DS zaregistrovana, zoznmila som sa tam s plno maminami, co maju deturence tak stare ako David 🙂

Niki, dakujem aj tebe za komplimenty 😉 , teda vlastne David by mal dakovat....
Tanaja tusim uz niekde spominala, ze to bude chlapcek....alebo sa mi mari?

tanaja
autor
11. feb 2009

Ano, bude to Kubko 😀
ta stranka je velmi dobra, hlavne z praktickeho hladiska. su tam uzitocne rady, len skoda, ze tam nie je mamina z okolia Galanty, teda myslim s maly babom. 😖 robis na kramaroch?? je tam to kardiocentrum dobre?? mne hrozi, ze ak bude mat maly velke problemy so srdiecko, budem rodit tam.

nikollette
11. feb 2009

jeeej Kubko, takze chlapcek, hihi..ako aj my 😉 uz aj nakupujes nieco?? Ci este ta to nechytilo, naraz je tpo ho strasne vela potom 🙂

cica neni zac, len pravdu som napisala, fakt je roztomily, a ako napisala aj tan aja, taky utly, zlatý fakt 😉
Inak cica, ty si vedela ze davidko bude mad DS?, Ci to bolo necakane?

cica13
11. feb 2009

Hej robim na Kramaroch, nase kardio je v detskej fakultnej nemocnici...a sme dobri.... 🙂 😉
Porodnica je vo vedlajsej nemocnici, ono sa to tak robi, ze ked je podozrenie na srdcovu vadu, tak tie zeny rodia na Kramaroch, aby mohlo byt babatko hned transportovane k nam.

perla200
11. feb 2009

babulky...ide z vás taká sila....ja asi sa budem opakovať ale ste silné ženy....zaujímavé je čo tu čítam, že tolko prípadov, kedy vysli testy pozitívne a boli deti zdravučké a naopak.... ja si idem zajtra pre výsledky triple testov.

cica13
11. feb 2009

Nevedela som,vysledky boli vsetky o.k, takze to bol pre nas sok.....

nikollette
11. feb 2009

cica, aha 😕 takze vas to prekvapilo, necakali ste... tanaja je na to ako tak pripravena a ma cas, si vselico nastudovat a priucit sa..

A ako ste to brali?? kedze ste to teda necakali, najprv to musel byt šok, ci ani nie??? Ked vsetky vysledky boli ok, hm.. nechapem... 😨

perla200
11. feb 2009

no musel to byť šok...cica...čo tvoj muž na to?

cica13
11. feb 2009

ja som mala v tehotenstve taky blby pocit, ze nieco neni v poriadku...aj napriek vysledkom, ktore boli o.k, stale som sa toho bala, ze ked porodim, tak mi ukazu downa, a zial....tak to j bolo

cica13
11. feb 2009

perla, muz sa zachoval hrdinsky, nedal by ho prec za nic na svete 🙂

perla200
11. feb 2009

to je super cica že muž sa tak zachoval!

cica13
11. feb 2009

preto si ho vazim 🙂

babulka123
11. feb 2009

cica a bola si na amnio ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre