Vyšli niekomu z vás zlé výsledky amniocentézy?

tanaja
9. feb 2009

Ahojte vsetky,

urcite je vas mozno par, ale predsa sa opytam. vysli niektorej z vas po amniocenteze zle vysledky?? podla lekarov cakame dieta s DS. teraz som v 20tt, ale ani nas s manzelom nenapadlo si to dat vziat.

dakujem 😲

jahody11
11. jún 2009

neviem, opytaj sa, ved ja niesom odbornik 😀 😀 potom mi napis, co sa dozvies, ok?

marione74
11. jún 2009

nam robili genetiku tak, ze mne aj muzikovi vzali krv a potom to tyzdne sledovali ze ako sa znasaju tie krvicky nase, alebo take nieco a nakoniec vysledok bol, ze mame normalne kariotypy... ziadne mutacie.

Som myslela ze taketo nieco sa robi aj v tehu zienke, ze su mozno uz ine hodnoty krvi, ked caka mimika, ale to je asi haluz, ved mimik ma svoj krvny obeh 😒
Tak potom asi mame za sebou genetiku 😉
opytam sa dokiho.

nikollette
11. jún 2009

no aj my sme boli u drabeka.. mohli sme tam byt tak 20min maximalne, aspon tak sa mi zdalo...
A dost dlho to tam okukoval... a uvidiel to uz v 13tt ze je to chlapcek 😉

marione74
11. jún 2009

aha, a aj vam pozeral ci je zdravy a tak? lebo nam povedal ze to je este skoro na nejake vady...

nikollette
11. jún 2009

Tak vravel ze vsetko je ok, ze vyzera byt zdravy plod, atd.. ale neviem...
preco???

marione74
12. jún 2009

Len sa pytam, lebo nam nehovoril skoro nic, a niektore babule hovoria, ze uz v 13 tt sa doktori prizerali na 3D utz ci je mimik v poriadku a ja som mala pocit, ze nas len tak rychlo vybavil 😒 Co by ma mrzelo, lebo som jeho pacientka uz roky... a objednal ma na dalsi 3D ked budem tusim v 6-7 mesiaci, ale ked sa mi nemieni venovat poriadne tak to tam ani nemusim ist...
A asi ani nepojdem 🙂 lebo ved na tom morfologickom mi povedia ci je mimik v poriadku, tak uz potom asi nedam tolko peniazkov za dalsi 3D, vraj to je okolo 2000 SK..

A asi pojdem k holanovi na morfo.... som citala aj inde na neho velmi dobre referencie.

tanaja
autor
12. jún 2009

Ahojte, ja som bola u dr.cunderlik v 11tt, on je podla mna odbornik na take male zabky. najprv bol velmi mily, ale ked nam ukazal maleho, tu nasu zabku (vtedy este bol, teraz je to buclik), tak ja som sa rozosmiala a nedalo sa to zastavit, vzdy ked sa pohol bolo mi to smiesne a hrozne som sa tesila....dr.nebol trpezlivy, ako dr. Holan, dr. cunderlik ma stale upozornoval, ze mam byt kludna...nedalo sa 😀 u dr. holana sme boli v 21tt a este v 31tt, sli sme tam hlavne kvoli maleho srdiecku, zmeral nam ale uplne vsetko...zlaty bol, ked z neho vyslo..."a toto je pipik" bol zlaty a vydrzal aj to moje mrvenie 😀

tanaja
autor
12. jún 2009

Ahoj niki, tak fakt sa nam to blizi...uz aj nejaky poslickovia chodia. ved sme uz v 37tt a maly ma uz teraz cez 3kg. som na prst otvorena. v utorok mam poradnu, beriem si aj tasku, keby si ma tam chceli nechat...aj ked oficialny termin prijmu mam 25.6....to uz bude maly na svete

adusaa
12. jún 2009

jooooj dievky jak vam fajne. ja este cca 12 tyzdnov do porodu 🙂

hathor1231
12. jún 2009

tanaja,
ak sa ta mozem opytaj, ja som mala tiez podozrenie na ds kvoli tienu na srdiecku a opuchnutym oblickam. teraz som v33tt a v 28tt mi robili tiez scan a vsetko bolo v poriadku (boli sme aj na amnio-o.k 😀 ) a tak ma zaujima,co ti povedali o tom ako drabec rastie, mne povedali,ze vsetky tieto nedostatky moze babo dohnat a norodit sa zdrave... mas aj ty skusenosti s niecim takym...? 😖 naozaj to ti drobcekovia mozu dohnat 😕
som pravdaze rada,ze je o.k.,ale uz raz ma vystrasili....

nikollette
12. jún 2009

A kde budes rodit tanaja???
Na jeden prst otvorena som ja bola asi 3 tyzdne, a ajtak nič.. nakoniec muesla byť vyvolávakc,a bo malemu sa na svet nechcelo.. otovrena naprswt mozes byt par, dni, ale aj par tyzdnov, ci mesiacov.. uz ma cez tri kila, ale ides rodis CS??? Vsak..

tanaja
autor
13. jún 2009

hathor, ja som bola v 11tt na prenatalnom skriningu, tam mi vysli zle vysledky krvi a malemu nasli nieco za hlavickou, nejaku previsajucu kozicku, ci co...teraz uz viem, ze je to sijove prejasnenie, ktore maju deti s ds hrubsie ako zdrave. cize v praxi, maju hrubsi krk. potom nasledovala amnio, to rozhodlo, ze maly ma ds. potvrdil nam to aj uzv, ktory sme absolvovali v 21tt. nam maly ma chore srdiecko, ale nic vazne. aj oblicky boli nejake zvacsene. dr. povedal, ze sa to moze zmenit, teda oblicky ale to srdiecko asi nie. tak sme prisli v 31tt a oblicky su zdrave, srdiecko ma velky defekt. ked ti povedali, ze sa to moze zmenit, asi to nie je nic vazne,co vam nasli. nam nieco nedorastlo na srdiecku,tak to je vaznejsie.
neboj, bude zdrave jak buk 🙂

tanaja
autor
13. jún 2009

Ahoj niki,
ja som takto otvorena tyzden. maly ma kope tam dole, je to riadne neprijemne...niekedy mam pocit, ze mi odtial vylezie. nakolko na poslednej kontrole v poradni ma vysetroval iny dr., lebo moja dr. je na dovolenke...si myslim, ze ked ma teraz v utorok moja dr. uvidi, rovno si ma tam necha. uz by som bola aj rada, chcem to mat za sebou. je to uz tazke, som jak taky pavuk. sa len vleciem po tom byte... 😝 hej, budem rodit cisarskym a pod celkovou anestezou...chcela som aspon spinal, ale ze je to takto lepsie...dr. vedia lepsie.

drz sa

marione74
15. jún 2009

tanaja, ako sa citis dnes? tak sa ti to blizi, drz sa
😕

tanaja
autor
16. jún 2009

marione, diky ze sa tak zaujimas....citim sa...ako by som 😉 uz tak nemotorne, tazko..ale nic ma neboli. dnes som bola v poradni, vsetko je ok, stale som na prst otvorena. este mam jednu poradnu o tyzden v utorok a prijem do porodnice mame naplanovany 25.6.

a ty sa ako mas? boli ste na tom uzv? u koho?

marione74
16. jún 2009

Tak pekne oddychuj 🙂 aj ked brusko Ti asi neda uz pohodlne spat 😖

Ja zajtra este len idem na druhe kolo AFP testov (16 tt) tak uvidim ako dopadnu, ale na ten morfologicky utz chcem ist tak ci tak, len sa chcem este poradit s mojim doktorom ze koho mi odporuci.
Tak uvidim buduci tyzden ake budu druhe vysledky, dufam ze lepsie ako prve 😒

marione74
17. jún 2009

Tak dnes mi doki povedal, ze na morfo posiela baby k cunderlikovi, ja som chcela skor toho holana, no tak neviem..

mufo
18. jún 2009

Cafte kocky, len chcem oznamit- snad sa Tanicka nenahneva ze uz je maminka :o)
Maky Kubko vazi 4100 g meria tusim 50-51 cm a su v poriadku....vykotulal sa vcera 😀

perla200
18. jún 2009

mufo....ahojky....ano? to je super prekvapko.... gratulujeme.....

perla200
18. jún 2009

to je úžasné....gratulujeme....

mufo
18. jún 2009

Perla hej, drobcek uz niekde vrieska, ved ona sa urcite ozve hned ako bude mat moznost a povie viac 😀

cica13
18. jún 2009

Tani......gratulujeeeeeem......a tesime sa az Kubika uvidime.... 😵 😵 😵 😵

kvietocek7
18. jún 2009

Tani tiez sa pripajam s blahozelanim vsetkeho dobreho hlavne to zdravie a nech sa vam dari! 🙂

marione74
21. jún 2009

tanicka blahozelam, ozvi sa ako sa mas a ako sa ma kubko, dufam, ze dobre 😉

traktor
26. jún 2009

halo, halo 🙂 , 16.6 o 6.30 rano sa nam narodil krasny a hlavne ZDRAVY matej.

slovakia13
26. jún 2009

traktor GRATULUJEM 😀 😵 😵

hathor1231
26. jún 2009

pozeram,ze mame dalsie zdrave miminko 😀 blahozelaaaam a nech nas uz nestrasia 😉

marione74
26. jún 2009

traktor blahozelam 😉

tanajka kde si? este asi v nemocnici, dufam ze sa Ti dobre dari, aj malemu.

katy2
27. jún 2009

Ahojte 🙂
Tiez sa pripajam k tym, ktori to nevzdali po zlych testoch AFP a odmietli amniocentezu....
6.6. sa nam narodila krasna a hlavne ZDRAVA Hanicka....
Nevzdavajte to a hlavne verte....
Vsetkym drzim palce a prajem nadherne ZDRAVE miminka.... 😵

marione74
29. jún 2009

katy 🙂 este raz blahozelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre