Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vysoky cukor a potrat

Potrat
evuska135
18. okt 2019

Stalo sa to niekotorej? Mala som predtm vyssi cukor ale nikto ma neupozornil, ze to moze mat nejaky dopad potom dalej.

rachel36a
18. okt 2019

Kedy predtym? Ja som mala cukrovku v tehu, hrozilo skor velke dieta a predcasny porod...nie potrat....riziko bolo skor pre mna ako pre dieta

evuska135
autor
18. okt 2019

@rachel36a no ja som myslela skor pri dalsom tehu, mne po tehu zistili este vyssi cukor

rachel36a
18. okt 2019

@evuska135 aha...kolko si po porode...gestacny diabetes zvykne odozniet do 6 tyzdnov.. ak nie tak uz vacsinou cukrovka ostane. V pohode moze taka zena mat dieta, ale je potrebne tehotenstvo planovat pod dohladom lekara a samozrejme dodrziavat liecbu...mam kamosku co po prvom dietati jej ostala cukrovka, picha aj inzulin a porodila aj druhe dietatko

evuska135
autor
18. okt 2019

@rachel36a no ja som bola o pol roka na kontrole a mala som len na lacno zvyseny cukor, no teraz som bola druhykrat tehu a zial babatko sa prestalo vyvijat, tak hladam pricinu, ci toto to mohlo sposobit 😓

pribinak
18. okt 2019

@evuska135 pýtaj sa na endokrinológiu

rachel36a
18. okt 2019

@evuska135 moze aj nemusi...z cukru skor nie, to by museli byt velmi vysoke hodnoty...ale mozu to zapricinit aj ine veci...dobre by bolo vysetrenie diabetologa, endokrinologaz u gyn urobit HP a AMH...pre zaciatok

horalka1986
18. okt 2019

Nie, nieje to koli vysokemu cukru. To by sme my diabeticku nemohli mat vobec deti a vacsina z nas ma donosene a zdrave babatka. Takze tym by som sa nezatazovala. Ak ti to pomoze,ja som v tehu mala dni s cukrom cez 20 a nepotratila som.

evuska135
autor
18. okt 2019

@horalka1986 to vazne az take vysoke hodnoty? 😳 tak potom to asi takto priroda chcela, dakujem za prispevok

horalka1986
18. okt 2019

@evuska135 hej hej. Ku koncu. A na zaciatku to lieta ale to aj bez tehotenstva. Proste po jedle vyleze na 10 a potom zleze. Ty urcite nemala take hodnoty ak boli len zvysene. Do 9 sa s telom nic nedeje,len to nieco naznacuje.

evuska135
autor
18. okt 2019

@horalka1986 ja som vramci gestacneho mala cca 10 ak som dala cukor, na lacno po porode 5,8 a uz som tam mala prediabetes udany, tak ma hned napadlo ci sa to nemohlo stat preto

horalka1986
18. okt 2019

@evuska135 no, ak je takto zvyseny po porode tak to nieco znamena....teda, pre mna je toto idealny cukor ale pre zdraveho je to taka hranica. Ale urcite by to nic babatku nespravilo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli