Zamlčaný potrat. Čo ďalej?

lolipopp
7. sep 2011

dnes som sa dozvedela, ze babatku uz vyse 3 tyzdnov nebije srdiecko. zajtra idem do nemocnice na vyplach a mam viacero otazok na zeny, ktore tuto tragicku vec prezili. - ako sa zakrok robi? v narkoze? ako dlho ste boli hospitalizovane? tuto nedelu sme mali ist s manzelom na dovolenku s moru a po zvazeni sme sa rozhodli, ze ak by sa dalo tak by sme sli(zmena klimy by nam asi prospela) len neviem, ci mi to doktor dovoli.. co si myslite?
dakujem za odpovede, s panom bohom

janka2709
5. júl 2013

Kaci, dúfam že to dobre dopadne ale aj keby nie, niečo podobné som prekonala pred siedmymi rokmi a presne o polroka sa nám ,,podarila,, naša Sofi, ktorá ide v septembri do školy Nám babetko odišlo až v 16 tom týždni .... Aj nám to bolo ľúto paradoxne mam odložení aj sono čo som predtým ani potom neurobila. Držím palec

cayar
5. júl 2013

@kacena88

Ja som v maji 2008 potratila v 11-12. tt ;(((( tazke to bolo, lebo uz som si myslela...ze sme za rizikovym pasmom;(
V nemocke mi vtedy lekarka povedal, ze ked chceme babo...tak s Amorette zacat snazit hned;) ...v Auguste som opat otehotnela ...a Angelina sa narodila v juni 2009, zdravucka, krasnucka;). ..a teraz v aprili pribudlo dalsie baby- Girl Linda...

Nezufaj !!! Asi to takto malo byt...velmi vela tehu konci v prvom trimestri....drzim palce!!!

evkasto
7. aug 2013

Ahojte, ja som po missed abort v 10.tt ale podobne ako u viacerých z vás sa bábo prestalo vyvíjať v 6.tt. Kyret mi robili 22.7. a ešte stále smútim, aj keď my už jedno dieťatko synčeka 2,5 r. máme. Cez deň je to v pohode, ale večery, keď ležím v posteli a do tmy a počúvam ako malý pri mne dýcha, mi je smutno. Každopádne sa chceme začať snažit čo najskôr, aj keď doki mi odporúčal počkať aspoň 3 cykly. Uvidíme, ako sa budem cítiť. Chcem sa ale opýtať, čítam tu, že treba piť alchemilku a
@cayar tu píšeš aj nejaký Amorette - čo je to zač? ešte som o tom nepočula.
človek by povedal, že keď prvé som vynosila bez problémov, tak aj toto bude to isté, ale nebolo to tak. Aj keď od začiatku tehu som to tak nejak tušila, stále sa mi snívalo, že som potratila a stále som z toho mala strach, čo pri prvom tehu mi ani nenapadlo po celý čas.
Ďakujem inak všetkým za povzbudivé slová, aspoň viem, že v tom nie som sama.

kiki68
10. aug 2013

@evkasto Ja by som z toho u Teba ani nejake zavery nerobila,proste sa stalo a pojdes dalej a asi coskoro budes zase tehotna a to uz urcite bude v pohode 🙂 Ten alchemilkovy caj je dobre pit na to,aby sa rychlejsie vycistila maternica,oni to sice v nemocke vycistia,ale stale tam moze nieco neptrne ostat a toto pomoze maternici dat sa dokopy. Ono ked sa Ti to takto staloa uz mas jedno zdrave dietatko doma,tak to bola asi nejaka chyba v programe,mozno sa nieco zle spojilo,ono sem tam si priroda povie nie a asi vie preco. Aj ked je to strasne tazke prijat a mna samu dobiehaju tie myslienky,ze teraz by som si uz v 6 mesiaci hladkala brusko a klebetila s tym babom v nom. Zial osud to chcel nejako inak a tak je z neho anjelik 😒 drz sa 😉

evkasto
11. aug 2013

@kiki68 ďakujem, dúfam, že to čoskoro vyjde a všetko bude ok

alex2201
11. aug 2013

@evkasto nasmúť, my sme tak prišli o bábo tiež, náš doky nám povedal, že po mesiaci sa môžeme snažiť o ďalšie, teraz nám pobehuje po dome 2ročný Tomáško 🙂 bude dobre neboj nič, hlava hore . Nám vtedy povedali že sa to stalo kôli krvi síce som nechápala, keď už sme mali jedno bábo, ale to sa stáva.

helenka12
17. aug 2013

ahojte baby ja uz som uz viackrat potratila v 9tyždni vraj mam skusit genetiku bol niekto z vas ☹

adidas1110
15. jan 2014

@poisonblu ahoj možem sa ťa opytať ja viem je to už davno čo si pisala prispevok ... ale chcem sa opytat na geneticke testy a zla zrazanlivost.... robili to automaticky alebo si si to vypytala ??? dakujem

lela0310
27. feb 2014

@evkasto Ahoj, ináč aj ja som mala divný pocit, že niečo nieje v poriadku, tiež sa mi snívalo o potrate, a keď som išla na zač. 14-teho týždňa na sono, by sa mi krvi nedorezali od strachu a potom doktor povedal, že srdiečko už nebije.

lela0310
27. feb 2014

@adidas1110 Na hematológiu som sa vypýtala sama po prvom potrate, inak že posielajú až po druhom, ak vôbec. Na genetiku tiež asi až po druhom, ale to musíš natrafiť na doktora, ktorý ti to aj odporučí, ako som počula, niektorí doktori nerobia ani po druhom potrate nič.

jenny004
13. mar 2014

Ahojte, aj ja som sa predvčerom dozvedela tú hroznú správu, že bábätku už nebije srdiečko... :( som v 11tt,a zajtra mam ist este na kontrolný ultrazvuk, ale obávam sa, že doktor tam neuvidí nič nové... načakala som to, aj ked sme toto bábätko neplánovali a aj ked od zaciatku zaostavalo vo vývoji cca o 10 dní, ale na prvý dvoch ultrazvukoch mu srdiečko bilo. Ale doktorovi sa nezdal ten posunutý vývoj a kázal mi prísť na kontrolu...a bohužiaľ sa potvrdilo jeho nevyslovené podozrenie.. :(((
Mám síce doma dve zdravé detičky, mladší synček má 17 mesiacov, no aj napriek tomu sa s tým neveim vyrovnať...

sibalka5
12. jún 2014

Dobrý deň, ja musím podstúpiť kyretáž z dôvodu, že mám polypy a neodlupuje sa mi sliznica pri menštruácii. chcela som sa spýtať, či je to rovnaké ako pri potrate. O mesiac totižto odchádzam k moru a neviem, či budem vtedy krvácať alebo mať menzes.

veronika7779
25. jan 2016

Ahojte ja som akorat pred tym , dnes som v 6 tt a dozvedela som sa ze bábätko sa nevivinuli , som po 3 potratoch toto je tretí . V piatok minuly týžden som sa dozvedela ze som tehotna v sobotu som začala krvácať uz som vedela ze je zle . Bola som hospitalizovaná pichali mi inekcie proti krvácaniu no do včerajška som spinila ruzovou krvou . Každý lekár mi povedal nieco iné . Ze je dobre iny zas ze je zle . Prepustili ma a nasadili mi dufaston hodnoty hcg raz klesli potom zasa stúpli tešila som sa dúfala som ze bude dobre . Dnes som bola na sono a povedali ze plod sa nevivinul a musim ist na čistenie . Velmi som smutná nechuti mi ani jest . Chcem popriať všetkým mamičkám a ženám nech sa držia a nech to zvládajú co najlepsie aj ked sama viem ze je to velmi tažké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre