Zaujímavý článok pre všetkých, čo majú úvery

mirian4
31. aug 2016

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/403548...
... ak by k zdražovaniu naozaj došlo, z nižších úrokov je "zdražovanie" určite prijateľnejšie ako z vyšších úrokov, odporúčam pozrieť si vaše úroky...; v prípade záujmu rada poradím zo svojich 12.ročných skúseností v realizovaní úverov, aj ako bývalá riaditeľka banky 😉
Miriam

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciannka83
31. aug 2016

@ramzes1980 my sme dostali a ešte ju máme aj dotovanú štátom, takže nás prvých 5 rokov vyjde takmer bez úroku. 🙂

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciannka83
31. aug 2016
mandy552
1. sep 2016

@ramzes1980 .... ja mam hypoteku s urokom 1,5% 😀

mateson
1. sep 2016

aj my

moni244
1. sep 2016

aj my máme nízku hypotéku, tak neviem, o čom točíš a áno, byty sa predávajú, lebo je to furt lacnejšie, ako prenájom
@ramzes1980

jamika27
1. sep 2016

Baby a nie je dôležitejšie to kolko preplatíte v skutočnosti 😉 ako úroky ... 😉 úrok je veľmi klamlivý údaj. Niekde pri úroku 1,5 preplatíte viac ako tam kde máte napr 3

mandy552
1. sep 2016

@jamika27 ja preplatim 5.000€ pri 40.000€ uvere 😉

jamika27
1. sep 2016

tak to vy máte super, len nie všade to tak je ... 😉

mandy552
1. sep 2016

@jamika27 s tym suhlasim 😉

mirian4
autor
2. sep 2016

3% v dnešnej dobe ???? U mojich klientov 3% zo 100%, ostatní sú v priemere na 1,5% úroku, pokiaľ sa samozrejme nebavíme o ŠPM... A čo sa týka kúpy nehnuteľností hlavne bytov v Martine je to naozaj veľký problém, keďže som aktívna v tejto oblasti 12.rokov; viem o čom píšem...

tabitta
9. nov 2016

Hypoteky sa treba zbaviť čím skôr. odporúčam tento článok: http://www.chcemporadit.sk/ako-usetrit-na-hypot...

vroni
9. nov 2016

@tabitta, toto su taky sproste kydy, az to huci. Jasne, zaplatis 30000 postupnym splacanim a po 15 rokoch mas trojnasobok. Tak tomuto neuveri ani Dezo z pomocnej skoly po dvoch flasiach borovicky. A zabudneme aj na inflaciu, zhodnocovanie nehnutelnosti a trepeme, trepeme, trepeme, ved sprosti sa chytia.....

emilia25
9. nov 2016

Mi sme mali stavebko 7 rokov splacania z 20000eur teraz vratime 18067eur splatka 148eur.uroky jak svina ale naoza tie hypoteky idu dole.mi sme s hypo zacnali kolo 2.9urok v tatre po 2 rokoch do otp s urokom 1.99 a teraz mame csob s urokom 1,65.sice mi povedala ze uroky maju ist hore od noveho roku ale to hovoria stale kazdym rokom aby mohli banky medzi sebou superit o klienta a ked je uz len to 1 percento pokuta tak kto by to nevyuzil.a byty sa budu predavat stale mlady budu potrebovat stale hypo inak by sa k svojmu nedostali.banky by boli proti sebe a za chvilu by skrachovali ved na nas zarabaju.

mirian4
autor
9. nov 2016

Som veľmi rada, že článok zaujal, či v dobrom alebo v zlom; každý názor je vítaný 🙂 Som aj Terapeut, takže si naozaj cením každý názor ♥
Miriam

nikolette75
9. nov 2016

@ramzes1980 na vychode SK, Presov a Kosice sa vazne predavaju byty rychlo. Inde nemam info. Ale do tyzdna je byt z realitky prec. A su dost ceny navysene.

tabitta
10. nov 2016

@vroni Sposob, akym odpovedas, prezradza o Tebe viac, ako si myslis. Ten clanok pisal velmi skuseny dlhorocny financny poradca a je to ten najlepsi sposob, ako vyriesit problematiku, o ktorej pise. Namiesto urazania a velmi nemudrych slov by si sa radsej mohla naozaj zamysliet nad tym, co pise - ak este neveris tym info, prever si ich s dalsim skusenym fin.poradcom, ktory Ti len potvrdi vyssieuvedene v clanku a ak si chces dat poradit v oblasti hypouverov, tak posluchni tu radu. NajNEmudrejsie, co clovek moze urobit, je zareagovat sposobom, ako si zareagovala Ty. Ak sa do tej problematiky nerozumies, tak si ju ponajprv nastuduj a potom sa ozvi.

vroni
10. nov 2016

@tabitta, nuz, ja som clovek prakticky a namiesto zamyslenia sa nad krasnymi recami som si to spocitala. Narozdiel od teba a zrejme aj pana dlhorocneho poradcu mam na to pocitanie diplom. A nie, ked sa ma niekto snazi opit rozkom, nebyvam zdvorila. O problematike viem viac, nez by ti bolo mile, narozdiel od spusty inych ludi mam svoje financie v poriadku a vyhovujuco nastavene.

nikolette75
10. nov 2016

@vroni, tabitta baby sa nehadajte, ved tu si chcete radit. Ako tabitta pise, viem aj ja o tom a funguje to tak. Tiez som to dlho nechapala a neverila som taktiez fin poradkyni, tak sme si s manzelom sadli, on je ten od toho pocitania a vychadza to tak. Vroni ak mas lepsie rady sem s nimi, kazdy si rad precita a mozno aj necha poradit.

vroni
10. nov 2016

@nikolette75, nie som financny poradca, takze neporadim. Akurat mi uz dvoma poradcami bol tento system nukany a vobec nie je taky bezrizikovy a ziskovy ako by vyplyvalo z toho clanku. Cize radim prepocitavat, uvazovat a radsej sa informovat na viacerych miestach. Ten prvy link v diskusii je triezvy, druhy reklama.

nikolette75
10. nov 2016

@vroni no a prave preto, ze aj mne je to nukane zhanam kadetade info ci v tom je alebo nie je zadrhel. Podla poctov by to malo vychadzat, ale tiez som clovek ktory si rad necha poradit z inych stran. Pretoze ma to momentalne zaujima. Takisto mi to v podstate pocitala aj nasa fin poradkyna. Tak neviem ci im ide o uzatvorenie dalsej zmluvy na setrenie tym padom alebo preco tak radia. Ved clovek, ktory je rozhodnuty hypoteku vziat alebo ju potrebuje tak ju urcite vezme a ci zo sporiacim systemom alebo nie. A opat ked sa zamyslim, tak sporenie este nikdy nikomu neuskodilo.

mirian4
autor
10. nov 2016

@tabitta Ďakujem, za slová uznania ♥; som vo finančnom sektore vyše 12.rokov, mimo obchodníka aj ako bývala riaditeľka pobočky banky a riaditeľka poisťovne...
Miriam