Zažili ste omyl pri morfologickom ultrazvuku?

lenka2222
14. máj 2009

Stalo sa vám, že vás pri morfologickom ultrazvuku 3D ubezečil lekár, že dieťa je v poriadku a po pôrode vyšli na javo nejaké genetické poruchy. Napr. Downov syndróm?
Vyšli mi zlé AFP testy, po 3D ma lkár ubezpečil, že je všetko OK, ale môj gynekológ odporúča amniocentézu, na ktorú sa neviem odhodlať.

lusilia
30. máj 2009

Anna dakujem, verim, ze nakoniec bude vsetko v poriadku a s malickym to zvladneme...
A teda dufam, ze takychto omylov bude co najmenej, aj ked mam pocit, ze v poslednej dobe sa rodi strasne vela predcasne narodenych deti a este k tomu ich je vela aj s nejakymi zdravotnymi problemami, ale to si clovek nevyberie...ale pri druhom dietati, ked nahodou sa nam postasti, na amnio nepojdem...

anna181
31. máj 2009

Urcite to zvladnete Lusilia, musite..tak ako aj my. Drzim palce. 😉 😉 😉

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danjan124
5. máj 2011

Ahojte mamičky. Chcem Vás povzbudiť. Vyšli mi zlé výsledky tripple testu, riziko 1:45. Mám 30 rokov, 2 zdravé deti. Poslali ma na morfologický ultrazvuk do Ke. Po vyšetrení mi pán doktor oznámil 4 vývojové chyby, ktoré znamenali Downov syndróm. Riziko sa zvýšilo na 1:5. Neviete si predstaviť, tie pocity, ktoré sme s manželom mali, keď sme odtiaľ odchádzali. Pán doktor nám oznámil, že by bol veľmi prekvapený, keby bábätko nemalo Downov syndróm. Odporúčil nám amniocentézu, ktorú som hneď odmietla, lebo boli sme rozhodnutí bábätko mať za každú cenu. Veľmi sme sa modlili a verili, že Bohu nie je nič nemožné. 18. apríla 2011 sa nám narodila krásna, ZDRAVÁ dcérka. Takže držím palce všetkým mamičkám.

kajkape
5. máj 2011

Aj ja moc drzim palce, mne pri prvom babatku tiez vysli zle vysledky a sla som na amniocentezu, ktora vyvratila vsetky pochybnosti (ale ako citam prispevky, ani ta amnio nie je na 100 %) a narodil sa nam zdravy chlapcek (po amnio mi vela tvrdlo brucho a toho som sa bala ovela viac). Bud.tyzden si budem volat gyn.o vysledky z krvi pri druhom babatku, uz teraz som rozhodnuta, ze na amnio nepojdem, nech mi povie cokolvek...

kvietocek7
5. máj 2011

ahojte mamicky vsetky tie triple testy su len obrovskym strasiakom a nasledne stresom nielen pre mamicku ale aj pre baby.
Ja som toto riesila pri druhom babatku a poviem,ze som si aj svoje uzila a jednoznacne uz nikdy viac. Na amiocentezu som nesla s ohladom na nasledky ale absolvovala som morfologicky ultrazvuk a ten bol pravdivy. To uplne stacilo. Chlapcek sa nam narodil zdravy a vsetko je v poriadku
.Teraz cakame tretie babenko a tie triple testy som -po tej otrasnej skusenosti plnej strachu a obav- jednoznacne odmietla! Ved vsetko je to o tom ci to babetko matka chce alebo nie. A ak aj testy dopadnu zle a babenko sa narodi zdrave -ako tu aj mnohe z vas pisete svoje skusenosti- na co vsetky tie stresy pocas celeho tehotenstva az do porodu??Ved jednou z hlavnych veci je pozitivne mysliet,.ze vsetko dobre dopadne a nie sa stresovat. Tak vsetkym maminkam zelam pokojne tehotenstvo 🙂

mirulka231
22. feb 2018

@danjan124 ahoj môžem sa opýta kde v ke ste absolvovali morfologicky ultrazvuk?a aké vývojové chyby vám dr povedal ďakujem

danjan124
18. mar 2018

@mirulka231 neviem to už veľmi presne popísať, ale nosová kostička nebola v poriadku, čelová kosť, veľa tekutiny kdesi v záhlaví a nejaká chyba so srdiečkom. bola som v ke, našťastie sa nič z toho nepotvrdilo, malá je úplne v poriadku, už je prváčka a veľmi šikovná. treba myslieť pozitívne. mne veľmi pomohla viera, držím palce

janurka111
20. dec 2021

@lusilia prosím vás ,viem že je to už veľmi starý príspevok,ale ako ste dopadli so skoliozou? Nám to teraz potvrdili na usg,presnejšie hemivertebru ,ktorá spôsobuje skoliozu. Tak si len zisťujem info. Ďakujem

jazernica
20. dec 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

@danjan124 Boh je dobrý❤️

lusilia
14. jan 2022

@janurka111 dobrý deň...moc sem už nechodím, tak až teraz. Syn na už 13. Kým bol bábätko a predskolsky vek, chodili sme na rehabilitáciu. Popri škole už nebolo toľko času, ale riešime to stále, akurát ideme na zváženie operácie. Ale on tam má viac toho, je to veľmi individuálne.

mariaola
13. sep 2022

@skybaby Ja viem, že len ak máš zlý nález. Buď skríning, alebo ultrazvuk dnes som tam bola. Možno súkromná, ale štátna nie.

luciazahornadska
13. sep 2022

@lenka2222 Človek má istotu naozaj až po pôrode. Naša dcérka skvelé výsledky počas celého tehotenstva, bola som pre istotu aj na genetike - ubezpečovali ma, že všetko je ok. Dcérka má nakoniec viac diagnóz a genetickú diagnózu. 🤷🏻‍♀️

mariaola
14. sep 2022

@danjan124 to je úžasné ❤️❤️❤️

janurka111
19. sep 2022

@danjan124 ahoj. Mne sa po potvrdení pár diagnóz tiež 18. Apríla narodil zdravý chlapček 🤗 asi magický dátum.. len mne r. 2022. Veľa dravicka prajem

danjan124
19. sep 2022

@janurka111 ďakujem krásne, aj vám prajem veľa zdravíčka. My už máme veľkú šiestačku, veľmi šikovnú a máme z nej radosť. Tak nech sa darí celej rodinke 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre