Znížené hodnoty železa KO

lrnka
29. okt 2019

Ahojte. Brali mi krv na krvny obraz a varj mam znizene hodnoty zeleza. Vraj je to normalne v tehotenstve hlavne zaciatkom tretieho trimestra. Co to znamena pre male? Predpisali mi lieky ale ake su rizika pre male ked som zacala brat lieky az tyzden po tom vysetreni? Nedalo sa mi skor ist predpisat kedze chodim este ku gynekologovi kde mam trvaly pobyt lebo som s nim velmi spokojna a je to dialka tak 3h autom. Dakujem

tosomja
29. okt 2019

Aj ja mam malo zeleza. Beriem sorbifen, ci ako sa to vola. Tiez mi nepovedal, co to xnamena pre malinke. Som v 2.trimestri.

prevenar
29. okt 2019

@lrnka kup si Ferrofortis-B a zachvilku budes v pohode 🙂

miadi
29. okt 2019

@lrnka male mà dost zeleza z teba tie nasledky nedostatku si odnieslo len tvoje telo zvyšena unava atd. Budes ok ja som mala nizke zelezo na zaciatku zistene v 10tt a posledne v 27tt uz je to v norme brala som zelezo a jedla viac veci ktore ho obsahuju.

miadi
29. okt 2019

Najprv som mala FeraMax a fajn nezapekalo vse ok a potom som brala chvilku ferexx a z toho mi bolo cele hodiny nedobre. Takze uvidis nie kazdemu sadne kazda znacka ak ti bude zle tak skus inu.

thraliana
29. okt 2019

@lrnka Ahoj, znizene hodnoty zeleza mozu mat nasledky aj na babatko, ale iba vtedy, ked mas menej hemoglobinu ako by bolo treba dlhodobo. Znizeny hemoglobin moze zapricinit, ze babatko bude rast v Tvojom brusku pomalsie alebo moze to zapricinit to, ze pride skorsie. Ked hladina hemoglobinu je v norme (120+), tak sa vobec nemusis obavat. A nastastie priroda to ma zariadene tak, ze v pripade nedostatku vzdy babatko berie od matky a nie naopak. Takze doplnaj si zelezo a daj si hladinu hemoglobinu a zeleza pravidelne zkontrolovat na hematologii, aby si bola kludna. 😊

thraliana
29. okt 2019

@lrnka Este ma napadlo, ze daj si skontrolovat aj hladiny kyseliny listovej a vitaminu b12, lebo silno ovplyvnuju vstrebavanie zeleza a tvorbu hemoglobinu, je dolezite, aby si ich mala dost. 🙂

miadi
29. okt 2019

Este aby som nezabudla zelezo lepsie zapit dzusom s vitaminom c sa lepsie vstrebava.

ikonica
30. okt 2019

A ak beries aj magnezko, tak s minimalne dvojhodinovym odstupom od zeleza.. .

amza
30. okt 2019

Ja som mala dlhé roky problém s nízkym hemoglobínom, tabletky veľmi nepomáhali a spôsobovali zápchy. Počas tehotenstva klesal ešte viac, i keď som stále brala železo v tabletkovej forme, b komplex, kyselinu listovú (keď som mala okolo 90 v druhom trimestri, doktorka ma opakovane posielala na hematológiu, lebo počas tretieho trimestra potrebuje drobec najviac železa) .. Magnezium som si dávala o pár hodín, strava bola pestrá a zdravá.. Až som vyskúšala štavu Rabenhorst eisenblut, a hemoglobín som mala skoro 120 po mesiaci pitia. Dokonca po náročnom pôrode som mala okolo 110. Odporúčam vyskúšať, ja som predtým skúšala kadečo za dlhé roky a až toto pomohlo 🙂 aj teraz si dávam každý deň počas kojenia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre