Zrazenina počas tehotenstva

dodkat11
4. dec 2014

Asi v 5 alebo 6 tyzdni mi doktor zistil ze som tehotna, 2 tyzdne po tom som v noci zacala krvacat isla som na pohotovost,vysetrili ma a povedali ze nevedia.z coho to mohlo byt ze je vsetko v poriadku. Az na to ze mi oznamil ze mam vytvorene 2 gestacne vacky v jednom bolo tlcuce srdiecko v druhom este nie,takze.povedal ze.mozem mat dvojicky,takze super potesili sme sa,alee o 2 tyzdne zasa ma cez den strasne rozbolelo podbrusko opet som krvacala strasne vela a stale,takze zasa pohotovost,domtor povedal ze ak.nechcem prist o to jedno mam ostat v nemocnici,samozrejme som ostala,proti krvacaniu mi dali inekciu do.zadku
Krvacanie do vecera.prestalo mala som iba spinenie a bolesti mensie,na prepustacej kontrole mi doktor povedal ze ten jeden gestacny vacok je uz v tom prvom a babo je.zdrave to bol 9-ty tyzden, Na prvom sone mi doktor oznamil ze mam vedla baba.velku krvnu zrazeninu sposobenu z.toho krvacania,zrazenina je dost velka co.som sa nepotesila ze zasa nieco, tak som isla domov,doktor s kludom povedal ze sa vpije, ale v 15tom tyzdni som sa.v noci zobudila na pocit vlhka strasne som krvacala na pohotovosti doktorka povedala ze to ta zrazenina,ze je uz ovela mensia
Ze moze zmyznut do 3 tyzdnov,dalsi doktor mi zasa povedal ze nemusi zmyznut ze je to individualne,tak ja teraz neviem,mam sa stale bat kedy budem zasa krvacat a vsade.chodit s.vlozkou??? Ubilizi neublizi babu??prosim mate niekto skusenost? Dakujeem

sue
4. dec 2014

@dodkat11 na toto ti nik neodpovie...podľa toho chaosu čo si popísala si teraz v cca 10-11tt, však? ...stať sa môže čokoľvek. Môžeš aj o dieťatko bohužiaľ prísť - ak nezvládne ten boj s hematómom, ale rovnako sa aj hematóm môže vstrebať. Je tu plno otázok i diskusií žien s touto témou a týmto problémom - niekde to dopadne dobre, niekde zle... ja na tvojom mieste by som zaľahla do postele s nohami hore a nechodila nikam...viac urobiť nemôžeš...to už je v rukách Božích, alebo osudu alebo čohokoľvek...

dodkat11
autor
4. dec 2014

Nie som v 16tom tyzdni..

adka7755
13. dec 2014

Mňa tiež prepustili pred troma týždňami z nemocnice s tým,že silné krvácanie som mala kôli tomu že mi praskla cieva a spravil sa mi hematóm dosť veľký.pred cca 2týždňami som začala opäť krvácať,ale tentoraz je to až taká hnedočierna krv,no stále v priebehu 24hod tak postupne..včera som bola u ženskej a žiadne sono ani nič,len mi duphaston nasadila..tak dúfam ze bude všetko ok.a navyše som už skoro týždeň chorá a mám zimnicu jak hrom..

loui128
10. feb 2015

Ja som začala strašne špiniť v 11 tt utekala som zo strachu na pohotovosť tam na sone povedali že je to staršieho dáta dali mi 2 injekcie do zadku a poslali domou no v 12 tt som začala strašne krvacať na sone to tiež videli no netušili z čoho ale malé to vôbec nezasiahlo našťastie dali mi dve injekcie do zadku s tým že ma tentokrát aj hospitalizovali. Nakoľko ja mám mutáciu génu Fv leiden heterozigodnu a syndrom lepivych trombocitných doštičiek nevedeli akú liečbu mi môžu nasadiť a pritom ponechať fraxiparín 0,3 až po konzultácii s hematologičkou mi nasadili dicione a zatial nekrvácam. pred prepustením mi robili kontrolné sono kde mi milý pán doktor Haško dôkladne vysvetlil že mi krvácala cieva a že teraz je tam zrazenina no a navyše krvacanie spôsobilo že placenta sa na kúsku odlúčila ale drží na väčšej časti. Nesmiem nič ťažke zdvíhať takže ani moju 17 mesačnú dcérku musím len ležať a dbať o mäkkú stolicu nakoľko nesmiem vôbec tlačiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre