Zubné pasty v tehotenstve

julu1984
5. feb 2013

Ahojte.Chcem sa poradit ,ze ci mozem v tehotenstve pouzivat vsetky zubne pasty,alebo su aj dake ktore sa nesmu pouzivat?Nemam na mysli homeopaticke pasty tie nie! Ale klasicke pasty ,lebo v lekarni povedala jedna predavacka ze nevadi a druha ze vadi.Zubny krem z florom vo velkom mnozstve ze je jedovaty,ale na druhej strane nebudem studovat pomer floru a inych latok....Takze ak mate daktora skusenosti alebo viete poradit ci by to mohlo uskodit plodu(dietatu)tak napiste.Vdaka.

kikaski
5. feb 2013

@danielahamar no u mňa to bolo asi poznačené komplikovaným začiatkom tehotenstva, ako prvorodička som nevedela, čo robiť, aby dobre bolo, mala som strach, že niečo pokazím, ale časom sa človek ukludní 🙂 teraz si to užívam a jediné čo naozaj treba je nefajčiť a nepiť a bude okej 🙂

cicamica1980
5. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@julu1984 myslim presne ten gel http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/elmex-gel-25g/
len som sa jej neopytala preco, ale povedala, ze ho nemam pocas tehotenstva ani kojenia pouzivat

julu1984
autor
5. feb 2013

@cicamica1980 to som si tak ja povedla ze sa budem dokladne starat o zuby tak som si nakupila pasty na slovensku aj gely 😀 zistila som ze som tehotna a ze sa zuby (sklovina)viacej kazi pocas tehu koli tomu kyslemu prostrediu v ustach.Tak som zasla do lekarne a spytala som sa ci mozem ustne vody pouzivat a zubne pasty(tie ktore som mala nakupene)no a v jednej lekarni mi povedla ze ano ale nie vsetky a v druhej ze nie ze nemozem.takze dve lekarky povedia dve rozne odpovede na tie iste produkty.Dobre ze si mi to s tym elmexom povedala aspon ho podarujem dakomu NA NARODENINY 😀

seraa
5. feb 2013

@dana_i

prepac ale od coho su potom tieto fora ? na to aby sa pytalo..
a co sa ma teda pytat ? za aky cas sa rozstiepi zinok ked nan vylejes sodik? na to by si zase nevedela odpovedat..
cize ostavaju len tieto moznosti, na operaciu srdca sa opyta asi lekara nie na pokece

danim
5. feb 2013

@julu1984 plesnove syry sa nemaju jest, kvoli tomu, ked niektore zeny maju casto mykozy ( aj bez tehot ) a take problemy.. tak plesn. syr im to moze casto sposobit.. a v tehu sa to telo predsa sprava kadejako.. a naco este aj mykozu mat v tehot... tak preto, chapes ? a ani pecen- kvoli vysokemu obsahu vit A- ten moze poskodit plod ( predpokladam, ze hlavne v prvom trim, )- ale ja som to radsej nejedla vobec.. a ani bylinky moc nie v prvom trim... ale inak vsetko s mierou ano.. nehovoriac o zubnej paste.. klud 😉 sa necuduj, ze sa tu potom baby do teba obuvaju.. radsej si taku temu co jest v tehu- clanok vygoogli ... lebo otazka aku zubnu pastu mozem a pod.. tak zas odtial potial tie otazky.. zeny 😉

julu1984
autor
5. feb 2013

@danim TAKZE ANI PECENOVE PASTETY?

kikaski
5. feb 2013

ja neviem dievčatá, ale ja používam aj pastu aj listerine stále ako doteraz...nemám žiadne kazy podľa nedávnej prehliadky a zúbky sú v poriadku...tak dúfam, že bábo naše tým netrpí, že sa o zuby starám....

danim
5. feb 2013

@julu1984 pastety celkovo by som vylucila ( ja som ich v tehu nejedla a nejem ich ani v netehu ).. lebo tie celkovo " so zdravym stravovanim " nemaju nic spolocne.

julu1984
autor
5. feb 2013

@danim Ani ja ich nejjem jedina jedna co mi chuti bola pecenova v takom crievku.Viem su to gebuziny ak isto ako parky

xlucia
5. feb 2013

@cicamica1980 pocas kojenie nie, pocas tehu gel mozes

dana_l
5. feb 2013

@seraa to sa teda mylis. i na tu operaciu srdca sa ti budu zeny tuna pytat

danim
5. feb 2013

@julu1984 pecen radsej fakt nejedz- o tom sa docitas v kazdom clanku- aj napr pri tehot vitam. - tie su tiez bez vit A. a sa mi zda, ze co som mala brozurku tych vit. Materna- tak tam to aj bolo napisane. Pecen, plesn. syry, bylinky- nie vela, a potom vylucit take kadejake divne trvanlive, dehydrovane a pod veci.. vyprazane, nech nepriberas vela.. a inak s kludom 🙂 uzivaj si. hod co googlu, comu sa vyhnut v tehot.- a najdes vsetko.. netreba robit paniku a uz vobec sa strasit .. lebo dnes sa vsetko prehnane riesi.. a skor ta panika skodi + ten stres okolo.. preto klidek 😉 ( ja som v prvom tehu jedla vit calibrum babyplan a calibrum mami, a v druhom femibion )- pisem kedze tu maternu spominam.. ( vsetko po dohode s dr samozrejme )

julu1984
autor
5. feb 2013

@seraa 😀 😀 za aky cas sa rozstiepi zinok ked nan vylejes sodik? 😀 toto je dobre! 😅 😀 toto si musim zapamatat :D

petrisorkaa
5. feb 2013

@dana_l teba to asi baví...

dana_l
5. feb 2013
freyjanr
5. feb 2013

@julu1984 strasne sa mi paci co si napisala tej premudrelej krave 🙂 podla mna je to dobra otazka preto som aj vstupila do tejto diskusie,ja som vcera u gynekologa dostala taky tehotensky balicek a bola tam okrem ineho vzorka zubnej pasty a ustnej vody meridol.uz som ju davnejsie pouzivala tak sa k nej zrejme vratim.myslim teda ze by ju tam nedavali keby mohla byt nejak nebezpecna 😉

benyse
5. feb 2013

@julu1984
nevsimaj si urazlive pripomienky, ignoruj 🙂 nieco na tom s tymi pastami bude. mne zubarka povedala, ze nemam pouzivat lysterine, kedze je tam alkohol a odporucila mi kupit si ustnu vodu v DM, ze tie su najlepsie. A zubnu pastu takisto mi predpisala na baze aloe vera. Pre tehotnu je to lepsie - ziadna chemia a podporuje dasna, kedze v tehotenstve sa zubne krcky uvolnuju o dost viac ako mimo tehotenstva a takisto dasna ovela viac krvacaju. ja som bola spokojna s tou aloe vera pastou, pouzivam ju stale, i ked uz mesiac a pol nie su tehu 🙂 neviem, ci ju dostat aj na slovensku, kedze ja zijem v nemecku. ale urcite dostat nejaky ekvivalent. Prajem ti bezproblemove tehotenstvo, vela zdravia a radosti a vestko dobre 🙂

julu1984
autor
5. feb 2013

@freyjanr meridol je super !! s tym som velmi spokojna.Pri niektorych pastach sa mi stava ze ich este rano citim v ustach slinami sa to dostane do krvneho obehu preto som sa bala...Napriklad aj laky na nechty su velmi nebespecne ! mozu poskodit trvale plod a to som si myslela ze lak ? to je kravina,ale predsa 😎

julu1984
autor
5. feb 2013

@benyse ani ja nezijem na slovensku....ako sa vola ta pasta mit aloe vera ? 😉

freyjanr
5. feb 2013

@julu1984 to naozaj?to som nevedela,ja som prave teraz zacala pouzivat lak lebo sa mi zacali nenormalne lamat nechty,som prvy krat tehotna takze moc toho neviem,vies este o nejakej kozmetike? a inak k tym pastetam:citala som ze by sa nemali pastety a tuniak koli olovu,ze kto toho tuniaka moc lubi tak maximalne raz za tyzden ale pastety vobec

julu1984
autor
5. feb 2013

@freyjanr jedna zienka mi tu poslala tuto stranku: http://www.priateliazeme.sk/spz/aktivity/projek... aj ja som prvy krat tehotna 🙂 ja si pozeram tuto stranku(nie koli len tomu ze som tehu ale aj ked som nebola)ked sa mozem vyvarovat tak sa vyvarujem a co mozem uzivat v plnej miere to uzivam,rada sa zdavo stravujem a o seba staram 😝 aha http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten... ak chces pozri

freyjanr
5. feb 2013

@julu1984 diky moc,hned idem prestudovat a este ti dam jednu stranku : www.gynda.sk ked sa tam registrujes do 2 hodin alebo aj hned ti na kazdu otazku odpovie gyekolog.moc dobra stranka

julu1984
autor
5. feb 2013

@freyjanr pozri si aj krajinu povodu vacsinou je cina ,polsko,usa a tam kdesi bol aj ten lak na nechty aj ta znacka ze ktory vacsinou sa to strha z trhu ale niekdy nie...

julu1984
autor
5. feb 2013

@freyjanr daaaakujem mojka 🤐

benyse
5. feb 2013

@julu1984 hihi takze aj ty v nemecku? alebo AT? tu je psominana pasta: http://www.lrshop24.de/Aloe-Vera/Aloe-Vera-Koer... predala mi ju priamo zubarka, teda dentalna hygienicka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre