Zvýšený krvný tlak a tachykardia v tehotenstve. Čo mám robiť?

mucinka15
7. aug 2010

Pekný večer želám 🙂 mám jeden problém, ktorý sa vyskytol len teraz počas tehotenstva a keďže zatiaľ doktori reagovali tak ako reagovali,tak som sa prišla popýtať sem, či ste sa niektorá s niečím podobným nestretli... Od minulého štvrtka sa necítim dobre, bola som oslabená, unavená, bolo mi na zvracanie,ale keďže je to počas tehu bežné,tak ak bolo možné som oddychovala.. Lenže v piatok som bola už na tom horšie, z ničoho nič, sa mi zatočila hlava, zahmlelo pred očami, zrýchlil sa mi pulz a zvýšil tlak, trvalo to asi takú hodinku,tak som letela k doktorovi, ale môj má dovolenku, takže som bola u toho čo zastupoval.. Sestrička mi namerala tlak 140/100 a bolo mi na zvracanie. Lenže pán doktor ma zobral dovnútra až po pol hodine, keď už som to všetko nejak predýchala a povedal mi, že tlak je už v poriadku, len že mám zrýchlený pulz - tachykardiu a poslal ma domov... Lenže toto sa zopakovala do dnešného dňa ešte 3x, takisto zvýšený tlak a búšilo mi srdce.. a v kuse ma bolí hlava.. šla som aj na vyšetrenia do nemocnice,keďže sa objavili opuchy,ale po 2 dňoch zmizli, lenže prístup lekárov vôbec nebol profesionálny a ten doktor ma len zosmiešňoval,že robím z komára somára, jedine čo spravil bolo sono, bábo je v poriadku,rastie a povedal, že on tipuje,že som stresový typ a že aj teraz by som mala zvýšený tlak, tak mi ho nebude merať,lebo určite aj teraz som troška vyplašená atď, aj keď som mu dookola vysvetľovala, že sa to stalo v kľude, nič ma nerozčúlilo a ani ma nemá čo a nie aom vystresovaná... dnes som mala zase zrýchlený pulz 2x, 105 úderov za min. a tiež som bola v kľude..tak ja už neviem a mrzí ma prístup lekárov... v pondelok idem k tomu svojmu, ale chcela som sa popýtať aj tu, či ste sa s niečím odobným nestretli.. Ďakujem za každú odpoveď 😉

cmulinko
7. aug 2010

pravdepodobne mas Preeklampsiu a tu by mal lekar brat vaznejsie a nepodcenovat nic.

pink_lady
7. aug 2010

ahoj 🙂 nemyslim ze ide o preeklampsiu, vyssi pulz moze byt i ked mas anemiu a celkovo, v tehotenstve je vyssi...hodnota (105)ktoru uvadzas, je este pohode (ja pod 100 napr. neklesnem), je to mierny sinusovy rytmus...pokial ti v nemocke robili vysetrenie mocu a nemas tam bielkoviny tak iste nejde o preeklampsiu...uvidis co ti povie v pondelok doktor, urcite spomen tu hlavu ze ta boli,,,, 😉

mimisash
7. aug 2010

ja som mala v tehu tep 100 az 110 a tiez som bola v klude.po porode sa dal tep do normy. Moj doky my povedal ze kym nemam 120 tak v poho.ale tlak som mala v norme. V kazdom pripade ak sa ti nieco nezda tak chod k dok. Alebo do nemoc.a lekarov fakt nechapem ze sa tak chovaju k tehulkam.

gabrielos
7. aug 2010

pri prvom tehotenstve som mala tiez tie iste priznaky..v klude som mala 100 za minutu a buseni srdca a padala som ale mala som zas nizky tlak..tiez som to riešila a nik to nebral važne..aj som odpadla v obchode pri pokladni a rozbila si bradu.. i tak som stale nebola važny pripad..teraz som znova tehotna a mam to iste..len mam aj ine problemy tak som na pn celu dobu a ked mam tieto chvilky zvalim sa na gauč 🙂 takže radu neviem len viem ake to je ked nikto nepomože.. ☹

mirka183
7. aug 2010

ja som si tým prešla tiež a nakoniec bola z toho preeklampsia. ☹ Začalo to v 28 týždni vysokým tlakom 150/100, ktorý mi po liekoch na čas klesol. V ôsmom mesiaci som začala opúchať, tlak som mala občas vysoký aj keď som brala lieky, 4 týždne pred termínom pôrodu sa objavila v moči aj bielkovina. Nakoniec mi robili akútnu sekciu, malá mala len 2300g, 47cm narodila sa v 37 týždni. Tiež som mala vysoký tep, bolesti hlavy, točenie, zahmlievanie, neskutočná únava, celkovo mi bolo zle. Prístup lekárov sa mi vôbec nepáči, ja som bola kvoli tlaku skoro stále v nemocnici aj keď som ho už mala znížený. Meraj si ho 3x do dňa a zapisuj, potom ukáž na poradni. A snaž sa vyhýbyť soli, minerálkam, treba jesť veľa zeleniny, ovocia, cesnku a mliečných výrobkov. 🙂

molka
7. aug 2010

zrýchlený pulz nie je problém, v tehotenstve je normálny, vravel mi to kardiológ. Ale ten tlak je na hranici, ja som mala takýto a doktor ma okamžite poslal na kardiológiu. Tam hrozí preeklampsia, navyše tie opuchy nôh... Ak si bola v NR (možno nie, to tipujem len podľa pasu), tak sa takému prístupu lekárov nečudujem, tiež som sa s tým stretla. Kvôli podceňovaniu mojich zdrav. problémov som nakoniec rodila v BA.

lu
7. aug 2010

ahoj mne namerali tiez zvyseny tlak a pulz v poradni. poslali ma na interne kde mi nastavili lieky na tlak a teraz som v pohode. musim ich brat az do porodu. mozno by si sa mala pytat na vysetrenie k internistovi- ten ti urobi komplexnejsie vysetrenie- napr aj EKG, tlakovy holter a moze zvazit podla toho liecbu. ja preeklampsiu nemam lebo krv a moc mam stale v poriadku, opuchy nemam, len ten tlak mi vyskocil 😉 zo zaciatku sa mi nepacilo ze mam brat lieky ale musim uznat ze mi pomohli a citim sa lepsie. 🙂 drzim palce

liaa5
7. aug 2010

ahoj, mna hospitalizovali v 38. tyzdni, (aj napriek mojim protestom,) koli vysokemu tlaku. bolo to v nitrianskej nemocnici, kde som sa ja osobne stretla s velmi preciznym pristupom. nemala som ani bielkoviny v moci, vsetky testy som mala v poriadku. behom par hodin som ale v nemocnici opuchla, tlak sa im nepodarilo mi znizit, mala som zavrate, bolesti hlavy, zvyseny tep...este ten vecer mi robili akutnu sekciu koli preeklampsii. to vsetko sa stalo fakt behom par hodin takze ak sa ti tvoj zdravotny stav nezda chod k doktorovi ktory to nebude podcenovat...

dunda80
7. aug 2010

ahoj,aj ja som mala asi pred mesiacom zvýšený tep až na 110 a začali mi opúchať nohy,ale tlak som mala v norme.Dokonca som začala pociťovať arytmiu.☹Povedala som to na poradni a moja gynekologička ma poslala na interné a tam mi vzali krv a spravili komplexné vyšetrenia a nič vážne mi chvalabohu nezistili.Ten tep je v tehotenstve normálny,lebo je to väčšia záťaž na srdce.Mne nasadili na internom Magnézium a už sa cítim lepšie.Tak držím palce,nech máš všetko v poriadku a dúfam,že Ta už Tvoj doktor pošle na interné vyšetrenie.

bubla30
9. jan 2012

Ahojte, ja som tu nova🙂 Som len cca v 3 tt a posledne tri dni mam zvyseny tep- bezne som nizkotlakarka, mavam 96/60, ale posledne dni sa budim v noci, bije mi rychlejsie srdce, tak som si zmerala tlak a mala som trosku vyssi 107/65 ale tep až 86, pocas dna mi kolise od 75 do 90. Vylakalo ma to, kedze to citim a je to nezvyk. Moze to byt kvoli tehotenstvu? Je to normalne aj v takomto skorom tyzdni ci mam urychlene zajst k dr.? Ku gnyde idem az buduci tyzden, ma dovolenku, dakujem za radu!

zzzz128
9. jan 2012

@bubla30 ahoj,nemáš zvýšený tlak ani tep,ja zvyknem mať tep v tehu 110-120,v kľude,a ten tlak...mne bývalo zle od nízkeho tlaku,mávala som zhruba tak ako ty. 120/80 je ideálny. V minulej poradni som mala 130/75.

viskupovaandrea
12. mar 2015

ahojte,mam taky mensi problem s tlakom. Som v 37tt a asi ad 34 tt mam vysoky tlak,uz som bola kvoli tomu aj sto krat v nemocnici ale nic mi nezistili,vzdy ma pustili ked mi tlak klesol. Mam opuchnute nohy,ruky,hlava ma boli akoby som mala migrenu,strastne mi tvrdne v podbrusku a ked mam kontrakcie tak mam tvrde cele brucho a v podbrusku ma boli a dost silno. Boli ma cela panva ,chrbat ani nehovorim. Nikto mi nevie povedat co to moze byt,ja som uz zufala z tych bolesti termin podla ultraz.mam 3.4.2015 no neviem ci sa telo nepripravuje uz na coskori porod. Mozu byt tieto komplikacie co mam sposobene tym ze sa blizi porod? Dokonca vcera som si uz myslela ze idem rodit,mala som kontrakcie kazdych 10min,potomkazdych 5 min ale preslo to a rano ma bolelo v podbusku ale potom to preslo.
Ja uz neviem,najhorsie je ked vam lekar nic nepovie len stale mi kontroluju tlak a stale ho mam vysoky aj lieky som dostala ale citim sa este horsie. 😒

miriammatulovie
26. feb 2019

Aj ja mam to iste a mne povedali ze mam tachykardiu a ze sa stresujem mam byt v klude a vela pit a jest

matulienka10
26. feb 2019

Ahoj ja mám 2 deti s 5 ročným odstupom, pri oboch som mala preeklampsiu, bližšie rozpisovať nebudem, keby ste niečo chceli vedieť, kľudne píšte IP, ja poradím jedno, nájsť si lekára, ktorý je komunikativny a nemá problem robiť vyšetrenia, je jedno, ktorý to bude odbornik, internista, gynekológ, všeobecný, musí to byt clovek, ktorému úprimne povieš, ze to a to sa ti nezdá, urobi potrebné vyšetrenia odbery a neurobí z teba hysterku, odporúčam nasadiť magnezium, veľa oddychovať ..vyberať aktivity ktoré zvládnes podľa štádia tehu...zamestnať hlavu... nečítat internetové diagnozy 😉 všetko dobré

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre