Používame cookies. Viac informácií tu. OK

2. zamlknutý potrat, už to nechcem zažiť znova..

Spontánny potratAko pomôcť a podporiť ženu po spontánnom potrate
tam9
6. aug 2019
Ahojte, nikdy som nechcela prispievať do modrého koníka a ani len citat rôzne diskusie (aj kvôli odcudzovania ostatnými ale aj kvôli sebe), avšak rôzne články čo čítam nepovedia skutočný životný príbeh alebo skúsenosť, ktorú niektorá z nás zažije. Preto Vám rozpoviem tu svoju a verím, že niekto kto si prešiel niečim podobným by mi vedel pomôcť to prekonať pripadne ďalším z nás žien. S partnerom sme sa snažili o bábätko asi pól roka keď mi tehotenský test ukázal dve čiarky. Tešili sme sa naozaj veľmi veľmi. Mám stresovú pracu a začala som krvácať tak mi nasadili progesteron a kyselinu listovú a bola som na pn. V 9+2tt som išla na kontrolu po 2 Týždňoch (2 týždne pred som vedela že bábätku už bilo srdiečko a dostala som fotku zo sona) a doktorka mi povedala že cca pred 10timi dňami mu prestalo bit srdiečko a nech počkám na samovoľne vyčistenie. Tak sa aj stalo a po 12tich dňoch to prišlo. Úprimne nezažila som nič horšie(plazila som po štyroch a nevedela som ani ako sa “volám”). Aktívne sme sa začali snažiť po 4tyroch mesiacoch. Začali sme chodiť do gin fivu a spravili mi hyfosy -prefuk vaječníkov, spermiogram všetko Ok. Odporučili nám brat clostylbegit a následne injekciu na spustenie ovulácie. Proste plánované otehotnenie. A áno podarilo sa, hneď. Kvôli stresovej praci som sa dala na pn. Dokonca na prvom ultrazvuku malo ísť o dvojvajecne dvojičky. Po ďalšom ultrazvuku ten druhý gestacny váčok bol hematóm takze sme mali jeden malunky váčok ktorý sme už vtedy ľúbili. Avšak ďalšia kontrola 8+6tt ukázala že opäť akcia srdiečka nie je už skoro dva týždne a išlo asi opäť o poškodený plod. Už opäť nechcem zažiť samovoľné vyplavenie plodu a preto som sa rozhodla pre kyretaz a chcela som od lekárov aby to embryo dali preskúmať avšak povedali mi že je príliš malé aby sa dalo niečo vyčítať. Sme dvaja 30r zdraví ľudia ktorým už 2x nebolo dopriate byt najlepšími rodičmi na svete a ja sa to bojím opäť skúsiť aby to neskončilo rovnako. Ak nikto nenapíše chápem že každý má problémy ak však niekto kto má podobnú skúsenosť alebo aj nie Dakujem. Je to veľmi veľmi ťažké
koraalka569
13. aug 2019

@tam9 ahoj, pridaj sa do skupiny Missed abortion - skusenosti, dalsie tehotenstvo, tam ti baby mozno budu vediet lepsie poradit https://www.modrykonik.sk/group/8349/

dadka1996
14. aug 2019

Ja som mala tiež 2x zamklnuty potrat prvý 7+4 a druhý 6+2. V oboch spinenie, kvôli hematomu a po týždni dvoch prestalo biť srdiečko.

tam9
autor
14. aug 2019

@dadka1996 je mi to veľmi luto, ženy ktoré to nezažili si ani len nevedia predstaviť ako sa cítime. Naozaj mi je luto že si si aj ty prešla touto ťažkou skúškou 2x. A zistili ti príčinu ? A ak sa môžem spýtat snažíte sa opäť?

dadka1996
14. aug 2019

@tam9 zisťujú povedali mi že kým sa nezistí príčina nemám otehotnieť a mám si dávať pozor. Začali mi robiť vyšetrenia najprv infekčné ochorenia potom hematologia potom glukozova tolerancia a potom genetika

Tu začni písať odpoveď...

Odošli