Ako čakať kým potratím?!

zanulienka
15. aug 2008

zase som tu,neda mi to pokoja co doktorka povedala,aby sme cakali,ze potratim.ako sa caka?co budem citit?pretoze teraz sa citim lepsie aj spinenie je ovela slabsie.

majada
16. aug 2008

ja keď som bola na prvej kontrole doktor mi len povedal hm ...niečo tam je uvidíme a o mesiac
som šla na kontrolu a dal mi tehotenskú knižku... 😉

potulka
16. aug 2008

ja som mala poslednu MS 6.5. a nasledujuci cyklus bol bud strasne dlhy, alebo mi jednoducho jedna mrcha vynechala a otehotnela som okolo 19. juna. k lekarovi som isla v 5. tyzdni a nebolo este vobec nic vidiet, len zvysenu sliznicu maternice. kedze dr. vychadzal z posledneho menzesu, podla toho som mala byt v 8. tt a samozrejme to bolo divne, ze este nic nevidno. nastastie bral do uvahy moju poznamku, kedy skutocne doslo k oplodneniu a odvtedy sa hrame, ze posledna MS bola akoze 5. juna. zanulienka, mozno je u teba naozaj presne tu pes zakopany - doktorka si mysli, ze by si mala byt v cca 12. tt, ale nasla len pattyzdnovy vacok, tak povedala, ze sa babo zle vyvija. drzim palce, aby to tak bolo.

adetka
17. aug 2008

mne na vnutornom ultrazvuku v 5 tt... iba konstatovali ze maternica je uzatvorena... dalsi mi robili v 10 tt... a pri potratoch (mam za sebou dva MA) som krvacala nie tmavu menstruacnu... ale normalnu cervenu krv... sona mi nestihli robit (7 tt)... drzime palceky 😉

sylvyka
18. aug 2008

tak aj ja som bola na utz mala by som byt v 7 tyzdni a videli tam len dutinku predtym mi brali krv a potvrdili ze som tehu no ale na utz to bolo strasne malinke zevraj by to malo byt podstatne vacsie a ani srdiecko nebolo tak mi kazali prist o tyzden teda zajtra ale tiez ma pripravili ze mozem zacat krvacat bo je mozne ze babo sa prestalo rast. tak uz tyzden sa sledujem a cakam ci nahodou nepotratim ☹ ale na jednej strane strasne dufam ze to bude dobre. som po 1 IVF mozno aj to je rozdiel ze ked ma sleduju vedia co robia teda dufam. ale vcera som mala strasne bolesti krizov som myslela ze zomriem 😅 beriem tiez utrogestan na udrzanie tehu mozno preto to krvacanie stoji alebo zeby malinke zacalo rast ? drzim palceky 😉

zanulienka
autor
18. aug 2008

dneska som bola na ultazvuku u takeho zlateho pana doktora.vysvetlili sme mu,ze mozem byt len v takom 5-tyzdni.pozrel na ultrazvuku,videla som nieco gulate v com by sa to babo malo nachadzat,ale kedze je este male tak sa neda vidiet.a vsetko by malo byt v poriadku.viete ako som sa potesila!!!ideme naspat o take4-5 tyzdne,ked sa uz urcite bude vidiet viac.

pensadorcallisto
19. aug 2008

Zanulienka...
Tak vidis, nakoniec to vsetko dobre dopadne. Ja ti velmi drzim prsty. My sme si tiez babo planovali a hrozne sa tesime. Ani si nedokazem predstavit ako by som sa citila ja na tvojom mieste. Som hrozne stastna aj za teba...
Papa

zuzka224
19. aug 2008

Zanulienka, strašne strašne ti držím palce. 2x sa mi stalo to čo tebe. Pri prvom synovi som začala krvácať v 7. týždni, poležala som si týžden v nemocnici, kde sa krvácanie zmenilo na špinenie, potom už bolo všetko ok. Pri druhom synovi som mala asi v 6 - 7. týždni úplne všetky príznaky potratu, krvácanie, bolesti, pocit, akoby zo mňa všetko chcelo vytlačiť von. Lekár mi zle určil týždeň (otehotnela som počas kojenia, pri nepravidelnej m) a tak mi na sone povedali, že plod nežije, lebo mu nebije srdiečko. Normálne som mala vypísané papiere a bola som prijatá na kyret. ☹ . Len jedna lekárka (ĎAKUJEM) mi spravila sono cez pošvu a zistila, že bábo je v poriadku, len je o 2 týždne menšie ako predpokladali, a tak cez bruško to srdiečko ešte nebolo vidno. Všetko dobre dopadlo. Pri 3. tehotenstve som už bola pripravená na pobyt v nemocnici, ale našťastie prebehlo bez problémov. 🙂 Odvtedy stále myslím na ženy, ktorým hrozí potrat a viem, ako sa cítia.

nanaj
25. aug 2008

zanulienka, drzim palce. ja som 2x potratila, a teraz mame 3 tyzdne do konca. vytesuj sa, oddychuj a snaz sa mysliet pozitivne, aj ked sama podla seba viem, ze je to tazke. drzim palce. 🙂

tribitka
25. aug 2008

no vidíš zanulienka, všetko sa na dobré obrátilo, klop, klop.... 😀
drž sa a mysli pozitívne..... 😵

tweetinkapp
25. aug 2008

Zanulienka gratulujem.....len sa teraz poriadne setri a oddychuj, nech je babo ok

prdelinka12
7. aug 2012

@zanulienka a nema to babo dnes tri roky ?

zanulienka
autor
8. aug 2012

@prdelinka12 veru uz ma...a je to poriadna bosorka 😀

bul
1. okt 2012

DOBRY DEN JA SOM BOLA DNES NA ULTRAZVUKU A SOM V 4AZ5 TYZDEN TEHOTNA ALE ROBYLA MI VAGINALNY USG A TAM BOLO VIDNO LEN PRAZDNY ZLTKOVY VAK BEZ EMBRYA VELMI SA BOJIM NA KONTROLU MAM IST 17.10 TAK UVIDIM MODLIM SA ABY SA TAM BABO OBJAVILO

habibi78
1. okt 2012

@bul na uzv v 4 alebo 5 tt je este skoro, bud rada ze tam zatial lekarka videla aspon zltkovy vak...akciu srdiecka je najlepsie vidiet okolo 7tt...

amanra
1. okt 2012

@bul mne doktor v 5tt povedal ze vak je prazdny a ze pride spontanny potrat lebo embryo sa nevyvyja. Po 3 tyzdnoch cakania na potrat tam vsak zrazu embryo uz bolo.

bul
1. okt 2012

DAKUJEM VAM SOM SA ASPON TROSKU UPOKOJILA JE TO MOJE DRUHE TEHOTENSTVO KED SOM CAKALA SYNA BOLA SOM NA USG V TRETOM MESIACI A TO UZ BOLO PEKNE VIDIET JA MAM NAJVACSI STRACH Z TOHO ZE SOM ESTE NEVEDELA ZE SOM TEHOTNA A BOLA SOM NA RTG SO SYNOM POVEDALA SOM TO LEKARKE A TA POKRUTILA HLAVOU NMALA SOM ANI OCHRANNY PLAST TAKZE CI NAHODOU TO NEMA NEJAKY VPLIV NA TO ZE ZATIAL JE TO PRAZDNE ALEBO SA LEN STRESUJEM JA NEVIEM PROSIM PORADTE AK MA NIEKTO S TYM NEJAKU SKUSENOST VOPRED VAM DAKUJEM PREPACTE ZA TIE PRAVOPISNE CHYBY
😒 😒

anjelicek26
1. okt 2012

@bul - este je velmi skoro, ta dutinka presne zodpoveda tehotenskemu tyzdnu, o dva tyzdne uvidis na ultrazvuku srdiecko.

bul
1. okt 2012

NO TAK TO DUFAM A BUDEM SA MODLIT KAZDY DEN ABY TO TAK BOLO A BUDEM SA MODLIT AJ ZA VSETKY MAMINNKY KTORE SA BOJA O SVOJE MIMI DRZIM NAM VSETKY PRSTEKY ABY SME BOLI STASTNE A NASE DETICKY HLAVNE ZDRAVE JA SA POTOM OZVEM AKO TO DOPADLO

marcelka211
1. okt 2012

ahojte kočky chcela by som sa podeliť o svoju skusenosť ja ked som bola na druhej kontrole doktor nepovedal nič že všetko je okej len su tam nerovnomerne kraje vajíčka a vypísal mi tehotenskú knižku a povedal ze mam prísť o tždeň na kontrolu, a o dva dni som skončila v nemocnici s tím že som začala mat takí divní krvavo hnedý výtok, v nemocnici mi povedali že mi musia spraviť zakrok lebo na ultrazvuku nevidno nič len prázdni vačok bol to premňa šok bola som v 11t. A keď som sa vrátila z nemocnice tak som zašla k doktorovi a on mi povedal ze ani on tam nič nevidel ale nechcel ma strašiť. Som už 15 dni od zákroku tak držím palce ostatným nech vam to dobre dopadne .

roxy
4. okt 2012

ahojte, neviem kam sa mám postažovat a vyžaloavat tak skusim sem. v utorok som si našla na teste // a v stredu hned k doktorovi, pri vyšetrení zistil že vidí na ultrazvuku len plodový vačok ale plod nie, vraj to nevidí na dobré tehotenstvo a že mám byť pripravená že potratím. tiež sa mi objavilo par kvapiek hnedej krvi :/ predpísal mi urogestan a že mam v pondelok dojst na kontrolu. ak by som medzi tým začala krvacat tak do nemocnice. ale ako krvacat? alebo mam pocitovat nejaké bolesti? alebo čo? nemam ani dúfat že by s toho niečo mohlo byť? som nešťastná :(

poleva
4. okt 2012

@zanulienka tak ako to dopadlo ?

reanda
4. okt 2012

baby, prosim vas, nechodte k lekarovi hned, ako si najdete dve ciarky na teste!! staci ist kludne az o mesiac.. doktor vas iba zbytocne vystresuje, oni to povacsinou ani neberu ako novy zivot, pre nich je to len dalsie tehotenstvo-ci uz dobre alebo zle, v poradi... len sa budete zbytocne trapit... ja sa az divim, kolko s prepacenim chumajov je medzi gynekologmi, ako moze hned skraja povedat, ze to nebude dobre tehotenstvo, ved este nemoze nic vidiet 🙄
@roxy predpokladam, ze si si robila test par dni po tom, co ti vynechala menstruacia, mozno este skor, takze si najskor tak v piatom tyzdni, je uplne normalne, ze na utz je vidno iba plodovy vak.. aj slabe spinenie byva na zaciatku tehu caste.. ukludni sa, vobec sa nemusi diat nic zle

reanda
4. okt 2012

@poleva zanulienka ma uz trojrocnu dceru 😀
takto to dopada, ked si clovek nemoze zalozit novu temu, ale aby pisal do tem styri roky starych... odpovie sa povodnemu zakladatelovi a teba si nikto ani nevsimne 🙄

zanulienka
autor
5. okt 2012

@reanda
@poleva tak,tak 3 rocnu dceru...tiez radim neist hned ku doktory,staci az po vynechani 2 menzes...

mambba
5. okt 2012

nuz ja zas nemozem suhlasit s tym, ze ku gynekologovi netreba ist skoro..mam v okoli dost prekonanych mimomaternicovych tehotenstiev a dost tehotenstiev, ktorým bolo treba k udrzaniu pomoct utrosom alebo duphastonom.
ja by som urcite necakala do nejakeho 8-9 tyzdna..

roxy
5. okt 2012

tak mna si nechali v nemocnici s tým že čakáme. naordinovali mi lieky a ležať. tak sa som tu a rozmýšlam nad tým že som mohla byt aj doma a robit toto isté :/ no nevadí, hlavne dúfam že to dobre dopadne. zo 4 doktorov s ktorými som sa tu stretla dvaja poznamenali, že čakám na hroziaci potrat a dvaja sa chytali za hlavu a tvrdia, že je príliš skoro na také tvrdenia a čakáme ako sa to bude dalej vyvíjat, pobrali mi krv tak uvidíme. 😖

zanulienka
autor
5. okt 2012

@roxy zbytocne ta len stresuju a urcite,ze lepsie by ti bolo doma a v klude,ved lezat vies aj doma,nie?

janka9900
5. okt 2012

@roxy aj ja si myslim, ze ta zbytocne stresuju. takto na zaciatku este nemusi byt vidno vobec nic. mna pri druhom tehu strasili mimomaternicovym, lebo nic nebolo vidno a chceli ma nechat v nemocnici, ale odmietla som 😅 dr. mi predpisal duphaston, o tri dni bolo vidno maly vacok, o dalsi tyzden malinky fliacik vo vacku a o dalsi uz srdiecko 🙂
urobila si dobre, ze si isla hned k doktorovi. nie som toho nazoru, ze treba cakat ako si telo samo poradi, ked mozes pomoct babatku udrzat sa, treba urobit vsetko 😉 ... velmi ti drzim, nech ste v poriadku 😉 coskoro ta pustia domov, uvidis 😉

roxy
6. okt 2012

ach no dúfam, cez víkend aj tak nezistím nič lebo v nemocnici je víkend asi len tak do počtu, ale verím, že v piatok budem múdrejšia 🙂 ale nejak tuším a verím, že tam ten mini drobec niekde je 😅

lila77
27. nov 2012

@mambba presne tak ja som prisla v druhom mesiaci a dobre mi vynadali ze neskoro uz sa ani nedal poriadne spravit 1 skrining

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre