Ako prebiehal váš potrat?

bizka23
9. apr 2009

ahojte, chcem sa vas opytat, ako prebiehal ten vas potrat? kde vas zastihol a co ste robili? a je potrat bolestivy? presiakala ta krv cez saty? bolo to na vas vidno? dakujem za odpovede, ahojte

luciana896
17. jún 2014

@jalito Vôbec niesi zlá matka. nemôžeš sa obviňovať za to, že si/ste v poriadku, to je nezmysel. Človek si logicky neváži niečo, čo má automaticky... Lebo si ani nevie predstaviť, že by to stratil. Ja som bola na tom rovnako... Mám sa obviňovať? Vlastne áno, aj sa... ale ja som si teraz vedomá, že som možno riešila veci, ktoré už by som druhýkrát neriešila. Spoliehala som sa na to, že som silná... možno psychicky áno, ale telo to už nezvládlo. Mala som školu, svadbu, pohreb starého otca... a zrejme to bolo aj dôvodom.. neviem, len sa domnievam :( Ale každopádne som si tiež nevážila ako mi je dobre, lebo som to brala automaticky :( Takže buď rada, že všetko dobre dopadlo a netráp sa pre takéto veci

monique33
19. jún 2014

Baby prosim poradte...vcera som mala spontanny potrat v 7 tt( stale sa neviem z toho spamata,chcela by som aby to bol len zly sen) ...no ale chcem sa spytat kolko ste krvacali? A kedy potom nabehol normalny menzes...doktor mi povedal ze toto menzes neni ze to sa len cistim a ma to byt len par dni...tak prosim poradte

bosoriak
19. jún 2014

@monique33 Ahoj, v prvom rade, mrzi ma to, zazila som si to 2x a viem, ze nic co ti kto povie, nepomoze. Krvacat mozes aj dva tyzdne, ale po tyzdni by to uz malo byt slabsie. Ak by si zacala mat teplotu, bolesti, pripadne krvacanie by bolo nezvycajne silne, urcite chod do nemocnice.
Prajem skore zotavenie a na povzbudenie - ja som po prvom potrate otehotnela po prvom menzese, takze nic nie je stratene. Drzim palce.

monique33
19. jún 2014

@bosoriak ahoj,dakujem...my sa tiez zacneme snazit hned,aj doktor povedal ze netreba cakat,dufam ze to pojde hladko...na toto babo sme cakali tri roky...dnes este dost krvacam aj ma boli este brucho dufam ze to uz coskoro prejde....a pride normalna mrcha...ufff toto bude leto ked nebudem vediet kedy mam dostat mrchu,to stale aby som si zo sebou brala ciste nohavicky a vlozky

mmarry
19. jún 2014

@monique33 ahoj, je to veľmi indviduálne. ja som začala v pondelok úplne v slabo krvácať a v utorok so mňa začalo ísť toľko krvi, že som musela ísť do nemocnice kde som odpadla, keďže som stratila veľa krvi. Tam som aj potratila, ale bez takmer žiadnych bolesti. Iné to prežívajú ako menzes, ďalšie zas majú veľké bolesti pri tom. Trvá to ako menzes 5 dní, viac by nemalo. Menzes som dostala po mesiaci a 10 dnoch. Vďaka tomu že to bol spontánný potrat, som otehotnela hned po prvej MS. Teraz som v 13 tt, ale strach je veľký. Zajtra idem k dr. Strašne sa bojím, že sa to znovu zopakuje.
Prajem ti najmä silnú podporu okolia. Drž sa.

monique33
19. jún 2014

@mmarry ja ti prajem vela stasticka a zdravicka tebe aj babetku,nech ti to dobre dopadne aby ste sa tesili z drobca....ja pockam tuez na normalny menzes a ideme sa snazit,aj ked ma to trosku odradza bo sa bojim,toto uz nechcem zazit ale co sa ma stat sa stane a ja to nijak neovplyvnim

mmarry
19. jún 2014

@monique33 presne tak. ja som sa s tým aj po pár dňoch zmierila, že príroda spravila tak ako chcela. Proste plod bol geneticky poškodený. Ja si od trpím radšej teraz, ako vidieť potom choré dieťa trpieť. Ja som potom začala brať infolic, ale to len tak predobrý pocit. Zrejme mi ani nestihol zaučinkovať a bola som tehotná. Chlapovi som nasadila zinok a selén. Ale to len zo zúfalstva po potrate 🙂
Inak hovorí sa že žena je po pôrode najviac plodná. Síce nebol to pôrod, ale aj veľa žien otehotnelo ešte ani menzes nedostalo. Ja som sa bála, čakala som do MS, kedže som sa až po nej úplne vyčistila.

laurinka2012
19. jún 2014

Ahojte baby, som cca v 7tt tehotenstva, este nepotvrdene lekarom, ale testy vysli pozitivne. Od vecera mam krce, v noci horucku a dnes uz aj krvacam. Bojim sa ist k lekarke, ze povie to, co nechcem.

luslus
19. jún 2014

@laurinka2012 no mala by si utekat hned na pohotovost

janark
20. jún 2014

ahojte, ja som pred mesiacom prekonala treti potrat (prave mi skoncila prva normalna menstruacia). prvy som mala pred piatimi rokmi, rok na to som otehotnela a narodila sa mi moja krasna Emily 🙂 , minuly rok v decembri som znova potratila a bohuzial aj pred mesiacom (po vsetkych potratoch som bola na cisteni) . tesne po poslednom potrate som bola kludna, az som sa sama divila ako dobre to znasam, ale posledny tyzden so mnou lomcuju neopisatelne pocity. nerada ukazujem svoju slabu stranku a tak po veceroch ked ma nikto nevidim placem a pytam sa sama seba v com je problem a kde som spravila chybu??? velmi by som chcela babatko, ale bojim sa, ze to znova skonci potratom, a ze to uz potom nerozchodim ani ja hlavne psychicky! doktor mi odporuca minimalne pol roka pockat......

moncatonca
21. jún 2014

ahojte, ja som potratila 2. mája.... po dlhých rokoch snaženia sa na teste ukázali vytúžené dva pásiky, no a o dve hodiny na to som skončila v nemocnici s podozrením na potrat... 5 dní som dostávala každý deň injekcie proti krvácaniu, lebo som mala ružový výtok a zrazu bolo po radosti... po mesiaci som sa konečne dala koľko toľko dokopy a zmierila som sa s tým, čo sa stalo. No a v tom mi prišli výsledky z histológie a bolo mi oznámené, že som asi stále tehotná a môže to byť mimo maternicové.... bola som v takom šoku, že som išla k svojmu gynekológovi, aby mi to zopakoval a vysvetlil...
Netušila som že po kyretáži sa môže stať niečo takéto... Nechali ma čakať 5 dní na sono a hcg...
nespala som asi ani jednu noc.... no našťastie to dobre dopadlo a nič nenašli.
teraz už mám po šestonedelí a prvej červenej a ideme na to znovu... Hádam to dopadne teraz lepšie
Držím všetkým PALCE, hlavu hore a s úsmevom do toho 😉
strach je síce veľký nepriateľ ale my ho porazíme 😎

dianag
5. aug 2014

@bergalm
tak na Antolskú mám aj ja len negatívne spomienky, nakoľko som sa bála pri zápale pľúc porodiť svoju mŕtvu dcérku v 27 tt v Rimavskej, tak som mala po známosti vybavenú Antolskú a pustili ma kľudne s embóliou pľúc a horúčkami domov, keby nebolo skvelých lekárov na internom oddelení v Rimavskej, už som aj ja preč a primár povedal, však to je prirodzený úbytok rodičiek....som povedala tam nikdy viac.

nastasja25
5. aug 2014

ahoj,teraz 11.8 to budú 4 roky ,čo som potratila.. 😒
od začiatku to s mojím tehotenstvom nevyzeralo o.k,doktorka ma hned informovala,že sa budeme musieť asi porozprávať o prerušení...
celý čas som špinila...
11.8 som bola v práci ako vždy,zrazu som len zacítila ,ako mi niečo stieklo do nohavičiek...
šla som na wc a to už sa zo mna valila krv...začala som kričať na kolegyne,samozrejme chaos,panika-ale vedeli sme o čo ide...utrela som sa a na toaletný mi vyšiel celý ten vak...
samozrejme do nemocky,všetko od krvy,hoci ma kolegyne vybavili vložkami,doktor pozrel na sono,povedal,že nevidí nič,samozrejme vedel,čo zo mna vyšlo,hned čo najrýchlejšie ma prijali a pripravili na kyret...
v nemocke som pobudla 2,5dna,2týždne som ešte zostala doma,potom som sa pýtala do práce...
doktor,čo mi robil čistenie mi povedal,že hned po prvom menzese sa možme snažiť,moja doktorka až po 3m..
začali sme po 2mesiaci..
v decembri 2010,4mesiace na to som zostala tehotná,zasa sa to neobišlo bez krvácanie,nemocnice ,na rizikovom,ale výsledok bude mať čochvíla 3 roky 😉

alex3555
4. sep 2014

Ahoj dievcata, ja som potratila minuly rok v septembri. Bol to zamlknuty potrat a zistili mi to v 9 tyzdni na ultrazvuku po tom ako som mala bolesti v bruchu. Zijem v UK a dali mi tri moznosti: zobrat tabletky, ist na vycistenie alebo cakat kym sa s tym telo samo vysporiada. Zvolila som poslednu moznost. Potratila som doma 2 dni nato. Krvacanie trvalo asi 5 hodin. O niekolko dni som isla na kontrolny ultrazvuk a vsetko bolo v poriadku. Lekarka mi povedala ze ked chcem otehotniet, nemam cakat ale rovno skusit, maternica je krasne vycistena a podari sa to hned. Mala pravdu 🙂 dva mesiace nato som otehotnela a teraz som v 37 tyzdni.
Po potrate som pila vela alchemilkoveho caju.
Dievcata drzim Vam palce 🙂

oravese
6. sep 2014

Ahoj mne sa absolutne nic nerobilo, ani bolesti anikrv, na ultrazvuku mi zistili ze mu nebije srdiecko.

ivet91
13. nov 2014

Dobry den vsetkym zenam, som studentkou psychológie a pisem dilomovu pracu na temu postabortivny syndróm – PAS, postinterrupčný syndróm, popotratový syndróm. Veľmi rada by som urobila rozhovor(samozrejme annymne) so zenou, ktorá prekonala potrat, nech bol dôvod akýkoľvek. Ďakujem. ondakova@gmail.com

carolina1980
29. nov 2014

Ahojte, chcela ny som poprosit o radu. Pred dvoma týždňami som spontánne potratila v 5 týždni tehotenstva. Bola som v nemocnici, sono mi nerobili vzhľadom na nízke Hcg - vraj nehrozi ani mimomaternicove tehotenstvo. Potrat prebiehal fyzicky strašne zle, krvácanie prestalo po týždni. Chcem sa s Vami vsak poradit o mojom momentalnom fyzickom stave. V priebehu potratu a po nom som dost schudla, mám nechut do jedla, bolesti žalúdka, hnacky, problém spat a najväčší problém niečo zjest. Nic mi nechuti. Psychicky som ma tom ok, mám male dieta o ktoré sa musím starat a potrebujem sa dat dokopy. Su moje stavy normálne resp. viete niečo poradit na ich zlepsenie?

mamulienka30
29. nov 2014

@carolina1980 - potratom som nikdy nepresla, ale podla popisu mozes mat ukazkovy zapal maternice, podla mna by si mala vecer vybehnut na gynekologicku pohotovost na sono ked ti dieta zaspi, ved manzel postrazi.

carolina1980
29. nov 2014

@mamulienka30 Dakujem za odpoved, mozem mat zápal maternice aj napriek tomu, ze nemám absolútne žiadne bolesti v podbrusku?Ani som nemala. Brucho ma neboli, len žalúdok resp možno zaha, neviem. Som momentálne v zahraničí, tak je to o to komplikovanejsie. O tyzden som doma, tak neviem či to je niečo co moze počkať alebo nie.

skvarkaoskvarka
20. dec 2014

@zdenkam ďakujem za slová nádeje. ja som včera prišla o dvojčatá v 8 t., prvé tehotenstvo. strašne sa bojím, že sa to znova stane, že nebudme môcť mať deti. Manžel mi je veľkou oporou, ale aj tak to strašne bolí

zdenkam
20. dec 2014

@skvarkaoskvarka zial muz to nemoze nikdy tak precit...ale je spravne, ze je oporou. Drzim prsty.....u mna v praci prisla pred mesiacom zakaznicka o 3tie dietatko......po porode zomrelo...a nech to znie akokolvek brutalne a hrozne { a sama som potratila{ bolest nad takouto stratou by ma zlomila. Plakala som ,ked som sa s otcom tej pani rozpravala. Nech Vam Vianoce a buduci rok prinesu novu nadej. Ja som pocala nase druhe dietatko po potrate spontannom hned na 6ty tyzden po potrate.......tak cas neodkldajte....az sa budes citit, ze je cas to skusit...skuste zase. Ja mam teraz doma 3 zdrave krasne deti. Ale ten strach ta neopusti ani ked budes nosit pod srdcom dalsie, az kym ho nebudes mat v naruci. A mam kamosku, ktora mala za rok 2 potraty. jedno dievcatko mali a chceli dalsie dietatko. Terazu dievcatko...narodilo sa v maji a pravdepodobne nikdy nebude moct mat chlapceka...ze tie potratove tehu tak to asi boli chlapci. Zelam Vela sil a nech sa dockate vytuzeneho

angels882
22. dec 2014

baby bola som v 5 tt len od zaciatku som spinili testi mi nesilneli stale boli rovnake HCG som mala len 27 vcera rano som zacala krvacat normalne aj s kuskami sliznice dr povedal ze sa to neudrzal ze mam prist ked dokrvacam ze ma ozrie ci som sa vycisltila sama len mna teraz ako zacalo pichat vo vajecniku nakolko mam za sebou jedno mimomaternicove starasne sa bojim mali ste to tak aj vy ?

erika2283
11. jan 2015

Ahojte baby chcem poradit ja som cca 10 tyzdni tehu no velmi sme sa snazily s mojim priatelom az teda prislo.no neviem sa rozhodnut co mam robit jeho zavrely na pol roka a ja teraz sama ostala bez neho a neviem ci pol pol roku ho pustia alebo nie . ked si naham babo ako budem zit bez penazi a este mam 15 rocnu dceru abyvam v podnajme ja chcem to malicke tak som sa tesila ze som tehu aj moj no lenze teraz neviem co mam robit viete mi prosim poradit ako co dakujem vam velmi pekne za odpoved erika ☹

santamonica
12. jan 2015

ahojte, bohuzial zazila som to 4x, 3x spontanne, posledny po dvojickach umelo, ten bol najhorsi, velmi zle na psychiku, to nestastie je tak silne, ze sa mi zdalo, ze mi snad srdce pukne, kym som cakala na zakrok, 3 dalsie isli na umele oplodnenie, ja som tam lezala a nemohla som prestat plakat, uspali ma a ked som sa prebrala, nechcelo sa mi zit...........tie spontanne boli take, ze prisli krce , krvacanie, zo mna vzdy vyslo vsetko, takze ma nemuseli cistit, moje telo produkuje protilatky proti mimi, takze preto sa mi to deje, dieta stale nemam, pracujeme na adopcii a ete raz vyskusame IVF........drzte sa 😢

dzanem
21. jan 2015

ahojte moj prebehol 5tt, boli sme na vianoce u mojej mamy a 25 sme sli naspet do Ciech domov a cestou sme sa zastavili u znamich v Ba.Dovtedy bolo vsetko ok, trosku brucho pobolievalo,ked sme asi pol hod. sedeli u znamich sla som na wc a zbadala krvavu skvrnu ☹ rychlo sme sa zobrali a leteli do Antolskej,citila som ze to neni ok, tam ma hned zobrali, urobili sono,ine vysetrenia, a ze tam musim ostat aspon 2_3 dni, ze ak HCG stupne tak bude dobre, ak nie tak je zle. Moj snubenec musel sam pokracovat v ceste do Ciech, nemala som so sebou nic, papuce, zupan, hygienicke veci nic,sestry boli take zlate ze mi nieco zohnali,tak som len cakal, zacala som krvacat velmi,velke bolesti,vlozky nestihali, museli mi zastavovat krvacanie,infuzky proti bolesti.Bohuzial bohuzial HCG klesalo((.Ta dusevna bolest bola strasna,krvacalo som este vyse tyzdna,necistili ma,teraz cakam na prvu MS 😔

snazilka1984
7. feb 2015

snazilka1984 Ahojte, pred dvomi dnami som sa vratila z nemocnice. O babatko som prisla v 6tt. Den pred tym ako sa to stalo som bola na prehliadke u doktora po tom ako som zistila, ze som tehotna. Bola to uzastna radost, o dietatko sme sa snazili pat rokov a nedokazali sme tomu uverit, ked sme videli s priatelom dve ciarky na teste. V den navstevy ked mi doktor ukazoval na sone akciu srdiecka som sa cela triasla od stastia. To stastie vsak netrvalo dlho. Uz na prehliadku som isla so slabym spinenim, ale aj doktor ma utvrdzoval, ze je vsetko v poriadku, ze sa nemam coho bat, ze je to normalne a znamena to len uhniezdenie plodu v maternici. Ukludnila som sa len nachvilku a zaspavala som aj napriek jeho slovam s nie dobrym pocitom. Rano bolo spinenie spociatku take iste ale v praci to zacalo...zacali bolesti v podbrusku, hnede spinenie sa zmenilo na krvacanie. S placom som rychlo vyhladala gynekologiu, kde mi potvrdili to coho som sa tak strasne bala. Spontanny potrat. Cakam na histologiu. Neverim ,ze sa tam nieco ukaze, uz v nemocnici mi povedali ze je to v prvom trimestri caste.. Mohol moj gynekolog den pred potratom nieco prehliadnut alebo sa tomu nedalo uz zabranit?
Dnes o 21:27 • Odpovedz • Pošli IP •

tina5519
12. feb 2015

ahoj bambulky,ja som potratila teraz v januari a to som ani nevedela,ze som tehu ☹ vzhladom na moj nepravidelny cyklus a navstevami antiserilnej poradne s anovulacnymi cyklami. sla som ku dr s tym,ze nech ma prehliadne,ci nemam nahodou cystu,alebo co.viete si predstavit ten sok , ked mi povedala po prehliadke utz,ze mi potvrdzuje graviditu,ale zaroven aj prebiehajuci potrat.nic ma nebolelo,ani mi nic nebolo,november,december skoro cely som spinila a krvacala slabo,tak mi ani nenapadlo,zeby som mohla byt tehu ☹ ,teraz som z toho smutna a mrzi ma to velmi. ☹ ☹ ☹ ach keby som to len vedela,mozno by sa to dalo zachranit.a chcem sa zaroven spytat,ze ako dlho ste sa cistili po potrate,ja som nesla na kyret,ale dr zvolila vyckavaci postup,pred mesiacom som bola na kontrole a tie zbytky som mala v krcku asi 1,5 cm,tak mi dr povedala,ze jej je luto ma vyskrabavat ked to bude uz zachvilku vonku,po tyzdni som sla na kontrolu a este to bolo stale v krcku.o mesiac mam ist na kontrolu t.j. 19.2. a ja stale krvacam slabo a spinim,bojim sa ze co,ci to uz vyslo zo mna ,nechcem ist na ten kyret.

lenka369
12. feb 2015

@tina5519 och je mi luto co sa ti stalo. ale takto dlho cakat pokial sa sama vycistis ten kyret nie je az taka strasna vec, a das sa po nom rychlo dokopy urcite rychlejsie ako sa mesiac trapit spinenim a bolestami.
urobis za tym hrubu ciaru a mozes potom znova otehotniet.
drzim ti prsty aby si sa dala cim skor doporiadku

tina5519
12. feb 2015

@lenka369 dik za povzbudenie,ved ked to inac nepojde,tak pojdem na ten kyret,sama sa chcem dat co najskor doporiadku a snazilkovat sa znova,hadam sa nam zadari to vytuzene babatko

nika006
6. apr 2015

Ja som potratila spontanne september 2014..tak kludna nedela to vyzerala ale pre mna traumatizujuci den..tyzden pred som spinila trosku ,potom nastupili nenormalne krče z nicoho nic ktore boli fakt neznesitelne a nato sa zo mna zacala valit krv esteze moj bol doma ,to bolo paniky a chaosu som nedokazala vytocit zachranku a ani priatel bol v šoku a do toho velke zrazeniny isli zo mna uteraky som si podkladala miesto vloziek,bola som v 8tt..lekar nechapal preco az tak priserne krvacam bolo to fakt neprijemne.nechali ma docistit naturalne nebol treba kyret.,dali mi tabletky na zastavenie krvacania,infuzku,inkejciu a do 4 dni som prestala krvacat a za 30dni som dostala mrchu od potratu...nechcem to uz zazit ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre