Ako prebiehal váš potrat?

bizka23
9. apr 2009

ahojte, chcem sa vas opytat, ako prebiehal ten vas potrat? kde vas zastihol a co ste robili? a je potrat bolestivy? presiakala ta krv cez saty? bolo to na vas vidno? dakujem za odpovede, ahojte

emily3
9. apr 2009

Ahoj bohuzial som prezila tri potraty, dva boli spnontanne v 5tt...zacala som krvacat ako pri menstruacii to trvalo asi dva dni a potom som dostala silne krce, ako kontrakcie a vsetko to zo mna vyslo von. a potom tie krce prestali. treti potrat som mala zamlknuty, takze som ani nevedela ze babatko nezije, zistili mi to na ultrazvuku v 12tt. nekrvacala som ale ked spatne rozmyslam, bolelo ma brucho a mala som zvysenu teplotu..ale ani vo sne ma nenapadlo ze moze byt nieco zle.

bizka23
autor
9. apr 2009

hm, emily3, to mi je velmi luto, urcite to bola velka bolest a strata....ja beriem teraz kyselinu listovu, vraj je to dobry vitamin ak chce zena otehotniet a aj pocas tehotnosti je to väcsia istota, ze nepotratim, tak uvidim 😉

cheraude
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bizka23
autor
13. apr 2009

ahoj cheraude, fuha, to muselo byt pre teba velmi krute ked ti lekar oznamil ze babo musi ist prec, nenapisala si, aky bol k tomu dovod, ci bol problem s babom alebo teba to nejak ohrozovalo, no napriek tomu vsetkemu ti drzim palceky aby to dalsie tehotenstvo uz dopadlo podla tvojich tuzob a ocakavani, a aby ste boli v poriadku, ty aj malicke. To krvacanie v meste muselo byz hrozne, urcite je to velmi neprijemny pocit, ked ides po ulici a zacnes krvacat, ludia sa na teba pozeraju, otacaju sa, urcite to bolo strasne. prajem ti este raz vela sil, trpezlivosti a lasky do dalsieho tehu.......

rut
15. apr 2009

U mňa to prebehlo ako slabšia menštruácia, úplne bez bolesti. Prvý deň ružovučký hlien večer, ráno som už krvácala a objavili sa krvné zrazeniny. Bola som na ultrazvuku, dali mi lieky. Na ďalší deň pár kúskov sliznice maternice. Všetci známi ma utešovali, že to nie je potrat, lebo vtedy to veľmi bolí. Bohužiaľ bol - abortus completus, jediné pozitívum, že som nemusela ísť na kyret, a že to bol naozaj potrat, som sa dozvedela na kontrole po týždni, lebo maternica bola už prázdna, lieky nezabrali. Doteraz som sa s tým nezmierila, napriek tomu, že znovu čakáme dieťatko, a asi sa už ani nezmierím. Je to strata dieťatka, aj keď nenarodeného...

emily3
15. apr 2009

rut viem co to je, a ani ja som sa stym doteraz nezmierila. uz je to trocha leopsie, ale ked si na to spomeniem, placem..aj ked som mala potom dve deti a teraz cakame dalsie...myslim aj nasich troch, ktory s nami nie su.
sa mas ze ta necistili, mna napriek tomu ze vsetko zo mna vyslo von a mala som prazdnu maternicu, ma cistili...neviem preco,

tarinka333
15. apr 2009

Ahojte, aj mna cistili, bola som v 8tt... ani neviem, ze som o malicke prisla...zistili sme to nahodou na uzv ☹ Napriek tomu mi ako Dg. uvadzaju spontanny... nie zamlknuty... je cistenie nejako nebezpecne?

tarinka333
15. apr 2009

este ma napadlo, kamaratka tymto tiez presla, v 8tt, lekar jej povedal, ze ma silnu maternicu a nepustila babetko von, preto sa tomu musi pomoct cistenim... Po case by zena aj tak zacala krvacat, ale to je vraj uz ptom nebezpecne.

cheraude
16. apr 2009

bizka23,
lekár ma od začiatku upozorňoval, že to s drobčekom nevyzerá dobre... Pravdepodobne išlo o tzv. "abortívne vajíčko", ktoré jednoducho nebolo dosť silné na to, aby sa uchytilo v maternici. Od začiatku som krvácala, aj som brala lieky na zastavenie krvácania a nepomohlo... Teraz som konečne znovu tehotná, presne po dvoch rokoch, a zatiaľ to vyzerá ok... tak dúfame že to tak aj ostane.

tarinka333,
podľa mojich info, čistenie môže byť skutočne nebezpečné. Veľmi záleží na precíznosti operatéra. Pri kyretáži ti vlastne "zoškrabú" všetko čo máš uhniezdené na stene maternice. Ak by ale zaškrabli hlbšie, môžu ti trvalo poškodiť maternicu, že nebude schopná uhniezdiť ďalšie vajíčko. Nepoznám presné odborné termíny, tak píšem len takto laicky...
Moja sesternica tiež potratila a musela na čistenie, pretože bábo sa nechcelo pustiť... vtedy je samozrejme čistenie nutné, aj kvôli otrave krvi a podobne.

rut, emily3,
pripájam sa k vášmu postoju. Už som písala že som znovu tehotná, stále ale myslím na to, aké by to bolo, keby to naše prvé, teraz jeden a pol ročné, behalo okolo nás a tešilo sa na bračeka alebo sestričku...

akejka
17. apr 2009

bizka, ja som potratila v 8.TT. Prišlo to na mňa bohužiaľ v hypermarkete, ani som nemala nejaké veľké kŕče, len sa mi zrazu začala liať krv po nohách. Bolo to v lete, mala som šaty a holé nohy, bolo to samozrejme vidno, Ľudia sa za mnou otáčali. Manžel mi tam v kľude ukazoval nejaký tovar a ja som začala po ňom hučať, aby sme šli rýchlo domov...doma som si ľahla, ale krvácanie neprestalo, išla som na pohotovosť, kde mi oznámili, že som potratila. Nechali si ma hneď v nemocnici na kyretáž...

bizka23
autor
18. apr 2009

akejka, a ked sa smiem opytat, pri kyretazi ta uspia alebo to robili len tak, pri vedomi? a bolelo ta to?

bianca
18. apr 2009

bizka23 ja som si MA presla r.2007 a museli ma cistit (teraz ked som to napisala sa mi zda ze to bolo strasne davno no stale to boli rovnako)
jedna rada:ak sa snazite o mimi alebo mimi cakas necitaj taketo temy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

caruzo19
18. apr 2009

kyretaz sa robi v celkovej narkoze

jankaw
28. apr 2009

Mne v 11 tt zistili z krvy ze mi klesaju HCG hodnoty a ani na ultrazvuku nebolo vidiet bit srdiecko, mala som prist na druhy den znovu na krv a ked som si isla pre vysledky /ktore boli zle/ tak som rano zacala doma spinit, nebolo to silne krvacanie iba take spinenie s hustejsim hlienom. Dr. podla ultrazvuku zistil ze babo je mrtve a hned ma poslal do nemocnice. V nemocnici mi spravili dalsi ultrazvuk, ktory to potvrdil, poslali ma na izbu a asi za hodinu pre mna prisiel sanitar...
Na salu som isla o 16.00 a o 16.15 som sa uz zobudila na izbe...... Vobec to nebolelo, teda aspon nie fyzicky. Za dva dni ma pustili domov z nemocnice......
Teraz som znovu tehotna ale ked som otehotenela tak prve 4 mesiace som si nepozerala ani nic co sa tyka tehotenstva, v obchode som sa vyhybala detskym oddeleniam, az ked som mala vsetky testy dobre tak som sa zacala tesit, hrozne som sa bala ze znovu potratim...

habibi78
29. apr 2009

kyretáž sa robí v celkovej anestéze, tvrá to nejakú slabú polhodinku... ja som potratila v 8 tt, takže ani ma vôbec nebolelo, ked sa mi následne sťahovala maternica.... dali mi lieky proti bolesti, celý den som prespala a ten druhý den som už išla domov..... fyzickú bolesť som ani velmi necítila....psychická je horšia..... ☹

paula58
24. apr 2010

ahojte chcela by somsa opytat teraz neviem ci som potratila alebo som dostala menzes ale bolo to takoto ja som si rano urobila test bol pozitivny a meskal mi menzes 3 dni tak neviem co myslite potratila som alebo je to menzes a tehotna som vobec nebola ale vysli mi 3 testy pozityvne?v pondelok idem ku doktorovi,poradte ci mate skusenost dakujem

mandm
30. apr 2010

mna len pred 2 dnami pustili z nemocnice 😢 potrat prisiel z nicoho nic. Z minuty na minutu ☹ zacala som slabucko krvacat comu som zo zaciatku nepripisovala nejaku velku vahu. Ale ked krvacanie zosilnelo a zacali hrozne bolesti manzel ma nalozil a uhanali sme do nemocnice. Neskoro. Este stale sa z toho neviem spamatat. Bolo to moje prve tehotenstvo... planovane a velmi chcene. 😢 museli mi urobit aj kyretaz. Fyzicka bolest presla rychlo ale ta psychicka... je to fakt strasne tazke. Viem, ze to casom preboli ale clovek nezabudne asi nikdy. Teraz nam bolo odporucane pockat 6 mesiacov kym sa znovu zacneme pokusat o babatko. 😔

zdenkam
30. apr 2010

moj potrat bol v 6 tt na wecku som si nasla krv v nohavickach, nie moc nie malo, tak ze som si radsej dala vlozku. To bolo o 2 poobede asi o 2 hod som uz krvacala normalne ako pri mestriuacii bez bolesti rovnako ako pri mestruakcii. Trvalo to 5 dni presne ako menzes. Interny aj externy scan aj 2x opakovane krvne testy potvrdili potrat /pri prvych 2 dni od krvacania este bol tehu hormon v krvi/. Nastastie sa to obislo bez kyretaze. O druhe (jedno mame/ vytuzene dietatko sme sa zacali pokusat hned mesiac po potrate, kedze dietatko sme uz rok a chceli a davali prirode sancu, tak sme to uz teraz na taku nahodu nenechali a ozaj sa velmi snazili. Otehotnela som presne mesiac po potrate po menstruacii.
Moja menstruacii prichadzala s pravidelnostou svajciarskych hodiniek, takze ked nedosla cosi som vetrila. Robila som si digitalny test v den, ked mala prijst a nebola. Inak pri tom potratovom tehu mi tehotensky test po 3 dnoch meskania stale vychadzal negativny az na 5 den bol pozitivny a este jedna zvlastnost, ze pri tom potrate som mala pri pritlaceni taku bolest v podbrusku.
U nas boli sance na otehotnenie kvoli abnormalnej maternici o 50 percent nizsie, tak sme velmi stastni, ze sa to hoc po roku podarilo.

zdenkam
30. apr 2010

a preboli ale nezabudnes nikdy to je pravda. Mne by sa to potratove babo narodilo o tyzden a prve dni to bolo tazke, lebo suseda z vedlajsieho domu hned o dvere vedla presne tak mala termin ako ja, takze tie prve tyzdne kym sme nevedeli,ze aj mne bola dopriana dalsia sanca, to bolo tazke vidiet, co mi bolo vzate. Netreba stracat nadej. Babatko pride az bude ten spravy cas zas.

domi98
11. máj 2010

baby ja mam za sebou 2 potrety to prve podla mna ani nebol potrat ale porod, 38 tt "zrazu" Dr. zistil ze dietatko je mrtve, a druhykrýt v 16 tt bol to zmlkvy potrat nik nevie preco ,,,, je to vrcholny pordel teraz som tretikrat tehotna v 11tt . Kazde rano a kady vecer sa zobudzam a zaspavam zo strachom.

veva1
12. máj 2010

domi drzim palce,do tretice vsetko dobre

domi98
12. máj 2010

Dakujem veve dufam ze mas pravd, lebo inak to bude so mnou velmi velmi zle,,, je strasne stratit jedno dieta neskutocne stratit dve a keby este aj toto ... no neviem coho vsetkeho by som uz bola schopna, hlavne pri predstave ze kdejaka smudla ma deti ako maku porodi ho do wcka lebo si za devat mesiacov nevsimne ze je tehotna a podobne keci nemozem toto uz ani pocuvat a ja čo po detoch tuzim jaj ,,,ale to uz je o inom

mandm
13. máj 2010

domi98: aj ja ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Mam tie iste myslienky... niekto kto dietatko nechce tak s otehotnenim nema problem a my s manzelom, ktori po nom neskutocne tuzime mame takyto problem.
Mozem sa opytat ako dlho si cakala po potrate kym ste opat zacali sa pokusat otehotniet?

meza
13. máj 2010

ahojte babulky,tak ja som cakala na babatko 5 rokov a ako som konecne ostala tehotna,tak som v 12 tt potratila,zrutil sa mi svet,velmi to bolelo a hlavne vysvetlovat 8 rocnemu syncekovi,ze co sa stalo a preco teda nebudeme mat babatko bolo naozaj hrozne a mozem povedat,ze boli to doteraz.cakala som na vysletky,nic tam nezistili a lekar mi povedal,ze po prvej menstruacii sa mozme snazit o babatko nakolko tam nebola vrodena chyba a maternica ked bude pripravena tak sa plod uchyti a tak sa aj stalo, hned po prvej som ostala tehotna a narodila sa nam nasa vytuzena dcerenka,ktoru velmi lubkame.tak baby drzte sa a verte,ze vsetko dobre dopadne,myslim na vas,lebo viem presne co prezivate

majka133
13. máj 2010

Ahojte, ja to naozaj nespravodlivé, že nejaká "matka", ktorá ani nevie ako otehotnela, nestarala sa, porodila bez problémov zdravé dieťa. Ja som mala bezproblémové tehotenstvo, starala som sa o seba a aj napriek tomu mi zomrel synček ešte v maternici na začiatku 37. týždňa. Bolo to hrozné. Pamätám si, ako som bola zúfalá, manžel sa bál ísť so mnou von, pretože keď som videla kočík, plakala som. Po 4 mesiacoch som otehotnela a teraz máme dvoch zdravých synov narodených rok po roku. Aj napriek tomu si niekedy poplačem za naším malým, rozmýšľam, aké by to bolo....

mandm
13. máj 2010

mne doktorka povedala, ze by sme mali pockat aspon 6 mesiacov, hoci som potratila len v 7 tt a mne sa to zda ako cela vecnost

domi98
13. máj 2010

mandm dakujem ti velmi, ja som po tom prvom babu v 38 tt znova tehotnela po 7 mesiacoch a teraz som tehotna skoro po dovch rokoch ja som uz deti nechcela bola som na tom psychicky velmi zle stale som sa obvinovala a stale sa obvinujem z toho ze sme prisli aj odruhe baby takze ja som sa velmi dlho zdrahala ze hlavne nie dieta a teraz som ostala v takom stadiu ze dobre skusme to do tretice ale su tam obavy ja vem ze ak to znova nevyde tak sa blaznim uz po druhom so mbola zrela na psychiatra ,,, stale si opakujem bude to dobre ale proste neverim tomu vies ten strach asi nezmizne pokial baby nebudem drzat na rukach
majka133 ak smiem vediet čo sa stalo? lebo ja som potratla v 38 tt prvykrat

majka133
17. máj 2010

Ahoj, robili mi špeciálne vyšetrenia a zistili, že mám lupus antikoagulant - čiže hustejšiu krv. Bábo sa udusilo. Keď som bola tehotná, musela som si každý deň pichať injekcie. Najlepšie bolo, keď mi primár na hematológii povedal, že tá diagnóza je len pravdepodobná. Ale injekcie zrejme pomohli.

denisa246
8. aug 2012

dobry, ja som potratila v piatom tyzdni tehotenstva. Styri dni pred potratom v stredu som bola na pohotovosti s tym ze spinim poslali ma domov, ze je vsetko ok. V piatok som isla znova s tym ze uz krvacam znova mi povedali ze plod je ok. A v nedelu rano som isla na wc a zo mna nieco vacsie vypadlo, zacala som mat bolesti isli sme do nemocnice a tam mi povedali ze som potratila. Robili mi aj kyretaz. Moje prve tehotensvo prebehlo v uplnom poriadku do osmeho mesiaca som pracovala robila som dvanacky nebol ziaden problem. Tesili sme sa velmi na babo a takto to dopadlo mozno ze aj kvoli lekarom ze si ma uz v stredu nenechali v nemocnici. Znasam to velmi tazko je to strasne na psychiku, mam stastie ze mam syna ktori mi to pomaha zvladat.. Povedal mi ze nemam plakat bocian nam prinesie druhe babo. musim byt silna a prekonat to.

skrouceninka
9. okt 2012

@emily3 ahoj moc se omlouvam za to co budu psat v zadnem pripade ti nechci pripominat bolest a trapeni ale nevim na koho se obratit s prozbou psala jsi ze si mela potrat v 5 tt ja jsem ho prodelala ted nebyla jsem na kyretazi nebo me jen pichli injekci a kapacky a za 2 dny to ustalo tak me pustili jen jsem ted zacala krvacet a dost silne ani me nejak neboli bricho tak jak pri menzesu muze to byt jeste nejaky zbytek z toho meho potratu nevis doktor rikal ze tak 1 tyden budu jeste spinit a asi i krvacet jen me to prekvapilo ze je to jako klasicky menzes bohuzel o nase dvojcatka jsme prisli minuly patek dekuji ti za odpoved a jeste jednou se omlouvam ze ti pripominam stare rany dekuji

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre