Ako prebiehal váš potrat?

bizka23
9. apr 2009

ahojte, chcem sa vas opytat, ako prebiehal ten vas potrat? kde vas zastihol a co ste robili? a je potrat bolestivy? presiakala ta krv cez saty? bolo to na vas vidno? dakujem za odpovede, ahojte

nina1133
17. jún 2015

Slecny damy zeny. Potrebovala by som pomoct a poradit. Ktora by sa vyznala dost dobre v tychto veciach. Ide o to ... ze neviem sice ci som bola tehotna ale dostala som oneskorene kramy, ktore trvaly takmer 8dni. Bolo to krvacanie ale nie take ako obvikle. Boli to akoby huste kusky. Teraz o 16 dni som opat dostala kramy. Myslite, ze to mohol byt potrat ?? Prosim len o radu.??

sibalka21
17. jún 2015

@nina1133 Je to mozne, ale zbehni k lekarovi nech ta prezrie aby si nedostala nejaku infekciu ak si bola tehu

nina1133
17. jún 2015

@sibalka21
objednla ma o tyzden v stredu tak som zvedava.

minnie2013
7. aug 2015

@emily3 ahoj moja vidim ze mas 5spontanny, co ti nakoniec pomohlo?Ja mam za sebou 2x MA a 1x spontanny. Je to cerstve a uz som zufala :(

emily3
1. sep 2015

@minnie2013 ahoj, mam za sebou 2 xspontanny a 1x zamlknuty. Boli sme nas genetickycvh testoch,, ale nic nezistili aj na krvnom vysetreni, nic nezistili. Neviem co mi pomohlo, asi to ze sdom sa vykaslala na dr. a bola v klude. Po pootratoch som mala 3 teho a v pohode bez problemov. Drzim ti palce aby ta to co najrychlejsie prebolelo, a dockala sa vytuzeneho babatka.

marina27
9. feb 2016

Ahojte chcem as spytat bohuzial som pompotrate po5tt bola som na Druhom sone kvoli krcom a nasli mi tam este dve male zrazeniny velkosti asi 1cm kazdy , a povedali ze sa to same este vyplavi ze to move trvat do 6 tyzdnov , som v zahranici a starostlivost je hrozna ked som volala ze krvacam tam mi povedali ze nic robit nemozu tak ma nechali tak az som sama zasla za doktorom a ten ma rovno poslal do nemocnice kde mi uz povedali ze sorry ze nie som jedina hrozny neludksky pristup! Takze pre istotu si musim vsetko overovat, mate niekto podobne skusenosti?

kiin
1. apr 2016

Mám 20 rokov nedávno som zistila ze som tehotna s priateľom (30)sme 3 roky spolu som cca v 7 týždni povedala som mu to povedal ze s tým nesúhlasí ze som nic v života neprežila ze mam ist na potrat ze niesme pripravený no ja to nechcem a takisto ani ostať bez neho nechcem nikdy v našom vzťahu nebolo nic zle ziadne hádky bývame spolu uz od začiatku v mojom byte a taraz sa chova ako idiot hovorí ze to je zodpovedne no myslím si pravy opak prosím o radu...je to ťažké.

klaudise
1. apr 2016

@kiin dieťa nenesie zodpovednosť za nezodpovedný prístup jeho otca. Ja som zástankyňou života a vždy budem s vidím, že ty si tiež chceš to dieťa nechať. Nerozumiem, čo jeho trápi, koľko si si toho v živote tu užila, on má zrejme odžitého dosť, no i tak sa nevie k veci postaviť ako chlap. Myslí on vôbec na teba, na to, čo chceš ty? Budem na teba myslieť a dúfať, že sa rozhodneš správne.

jana_eyre
1. apr 2016

@kiin to mi je luto.. len ked citam, ze doteraz nebolo nikdy nic zle vo vasom vztahu, tak mozno ste este nikdy nic dolezite neriesili a tak si nemohla vediet ako sa zachova pri prvej vaznej veci..

a toto je vazna vec, kde sa naozaj ukazal ako riadny idiot.. mysli najma na seba a svoje potreby - muza ktory sa nevie postavit k takejto veci dospelo ani v 30tich rokoch podla mna k zivotu nepotrebujes.. clovek co dokaze len z pohodlnosti poslat na interupciu svoju priatelku, podla mna nie je dobry partner..

je ale mozne, ze to je len jeho prva sokovana reakcia a ked sa ukludni, tak si uvedomi ako detinsky sa sprava... drzim palce, aby to bola ta druha moznost.. vela stastia..

bodka70
1. apr 2016

@kiin , keď chcel byť taký "zodpovedný" ako hovorí, tak mal používať kondóm alebo nesexovať 😝 🤐

lebo "urobiť" dieťa partnerke a potom ju posielať na interupciu okolo zodpovednosti ani nešlo... 😖 😠

minnie2013
1. apr 2016

Presne to ma napadlo,ze prva skuska a on neobstal. Dieta je pozehnanie. Ja velmi po dietatku tuzim a uz som 3x potratila.Moj muz je ten najlepsi a najspolahlivejsi clovek. Vzdy stal pri mne,vela sme si toho spolu preskakali nie len co sa tyka tehotenstva. Skoda ze si otehotnela prave s nim,lebo si nemyslim,ze je to partner do zivota. Drz sa a vela stastia.

kiin
1. apr 2016

Ďakujem zienky za podporu,pochopenie a rovnaký nazor. Viem ze mnohé sa snažia a niekedy to nevide dali by vsetko aby mali bábätko ...Aj napriek tomu ze to možno bude miestami ťažké, Dúfam ze vsetko bude v poriadku...dieťatko zanic nemôže. 😘😉

julajlatvar
1. apr 2016

@kiin Buď silná, bábätko v tvojom brušku ťa ľúbi najviac na svete, nenechaj si ho vziať...

minnie2013
1. apr 2016

@kiin Ak s potratom nie si stotoznena,tak sa s tym nikdy nevyrovnas a skor ci neskor to vas vztah aj tak polozi.Budes viduet deti vsade okolo teba a vzdy budes mysliet na to svoje.

dressage
3. máj 2016

Ahoj,
já jsem potratila teď v neděli na 1. května (máj) ... začalo to den před tím špiněním, ale bolesti žádné. Druhý den ráno jsem měla trochu křeče jako při normální menstruaci, ale špinění přecházelo v jasnou krev... to už jsem začala mít divný pocit, že se něco děje... radila jsem se s kým jsem mohla a každý mě utěšoval, že je to normální, ať odpočívám a tak... jenže křeče byly stále bolestivější a já to nevydržela a jela do nemocnice tady v Ružinově. Bohužel po asi půl hodině co jsem čekala na vyšetření jsem jim tam na stole začala potrácet... hodně krve a velké cucky děložní sliznice ze mě padaly... strašně jsem brečela... doktorka byla moc příjemná a vzhledem k tomu, že jsem byla v 8 týdnu a potrat byl spontánní tak mě ani neposlala na kyretáž, ale jen na krev a pak domů... jenže tím to nekončilo :/ ...doma jsem pořád cítila velké bolesti (skoro jako slabší kontrakce) a na WC ani nevím proč, ale držela jsem si ruku dole a najednou ze mě vypadlo to miminko :( ...hrozný pocit... přítel ho odvezl v mističce a doktorka jen koukala, kde jsme to vzali a pak ho odeslala na histologii...
Holky... pro mě z toho plyne abychom vždycky poslouchali své tělo a pocity... může vás utěšovat kdo chce a jak chce, ale pokud cítíte, že něco není v pořádku jeďte na to vyšetření kdykoli!
Všem přeju aby si to NIKDY nemuseli prožít!

aliska1
7. máj 2016

Žienky je tomu deň čo som zistila že som tehotná a zároveň 2dni čo som o bábo prišla :( keďže mamrocne dieťa a kojim nemala som nejaké príznaky len som pred 5 dňami začala úplne slabo krvacat myslela som si že to je menštruácia keďže prvú som mala pred 3mesiacmi a pripisovala som to stresu a koneniu tehotenstvo má vôbec nenapadlo keďže som si už viac krát test robila a stále sa sklamala keďže babetko sme chceli čím skôr a štvrtok som dostala silnú bolesť do chrbta a kŕče bruchu cítila som ako viacej krvacam .išla som na wc krv sa leje a pozeram že čo to zo mňa vychádza...bála som sa na to pozrieť chytila som to a trošku povitahla spadlo to do wc ,ale stále som nevedela čo to je celú noc som myslela že to je asi tým že dlho som menštruáciu nemala . A včera sa dozviem hroznú spavu že som bola cca 4tt .Nastali u mňa výčitky . obviňovanie že či som niejakym spôsobom neublížila svojmu babetku po kt.sme túžili a ze mi spadlo rovno do wc.Prosím vás chcem vedieť čo ste robili keď ste zistili že ste potratili myslím tým či ste sa modlili nejakú modlitbu lebo na internete som nenašla, či ste dali nejaké meno dieťatku ked ste boli v takom týždni tt, alebo bola odsluzena omša....kto mi pomôže neviem čo sa robí v takom pripade ...ďakujem za každú odpoved

marylynn
9. máj 2016

@aliska1 V prvom rade mi je strašne ľúto čo sa stalo... :( Neviem či Ti poradím, ale myslím, že je dobré si to poriadne odsmútiť. Ja som po prvom potrate v 6tom týždni bola zapáliť sviečku na cintoríne, ale nejak mi to vôbec nepomohlo. Po druhom potrate som chcela urobiť to isté, ale cestou na cintorín som sa nejak proste rozhodla, že nechcem. Že moje dieťatko nie je anjelik, ale že je to dušička, ktorá si nás vybrala za rodičov a ak sa jej nepodarilo ostať tie prvé dva razy, tak nabudúce to už vyjde a bude naším bábätkom. A táto myšlienka ma upokojila a dala mi nádej.
Ale viem, že mnohým ženám pomôže dať bábu meno, možno niečo rodovo neutrálne, keď nevieš pohlavie. Alebo podľa toho ako to cítiš. Možno skús pochovať niečo čo ho bude symbolizovať, ak nemáš foto z ultrazvuku a ani tehotenský test, tak možno obrázok anjelika, alebo nakreslený obrázok... A možno predstava, že máš anjelika, ktorý na Vás všetkých dáva pozor bude útechou.
To, že si potratila v tak skorom štádiu znamená, že sa o chvíľku môžete znova pokúsiť, ale určite si najprv daj do poriadku aj dušu, nech potom nemáš negatívne pocity na začiatku tehotenstva. Veľmi držím palce 🙂

aliska1
9. máj 2016

@marylynn dakujem poradila si mi a velmi ..... je to tazke pre mna kedze som strasne citlivi clovek ....dufam ye to bude dobre a nejako sa stym vyrovnam ....este stale chodim na kontroly som aj s toho dost nervozna kedze neviem ci vsetko dobre doopadne a nebudem musiet ist na cistenie co by som nerada ale tak je to vsetko v bozich rukach . ....aj ja dryim palce aby ste mali krasne deticky urcite to mate este tazsie kedze u vas to bol uz 2 krat ...dufam , ze sa dam dokopy aj manzel a podari sa nam mat dalsie dietatko ...ale na nasho anjelika budeme stale mysliet :(

marika6
9. máj 2016

@aliska1 ja som dala meno A dala odslúžiť omsu,.

aliska1
11. máj 2016

@marika6 tak uvidime ako sa este rozhodneme my kto mi co poradi aby bolo dobre ☹

pkristy
21. máj 2016

Ja som potratila v 3 mesiaci vraj babo bolo mrtve uz mesiac.Zacala som mat v noci priserne bolesi a som celu noc presedela na Wc a stale boli bolesti silnejsie a silnejsie samozrejme aj krv sa zo mna valila ako sialena.Tak som si na chvilinku lahla do postele a dala acylpirin aj dva paraleny.Triasla som sa celu noc akoby som mala parkinsona.Rano sa prebudil aj priatel nevedel sa pozerat ako sa trasem a tak zavolal sanitku.Bol to potrat ani som o tom nevedela iba tusila.

aliska1
22. máj 2016

@pkristy no ved to .. ja som nevedela ze som tehotna a ze to co som prezila je potrat ...triasla som sa cely cas od strachu ze co to zo mna vyslo aj s tych bolesti...este ze bol pri mne manzel ... do nemocnici som nesla som rada ze som nespanikarila...inac urcite by ma nechali na vycistenie.....a tak som sa vycistila sama bez kyretaze

ninabr
22. máj 2016

@dressage a zistili aj nieco? Mrzi ma to, ale. Verim ze dalsie pre vas je uz na ceste!!😊💕💕
Posielam veela sil!💓💙

dressage
22. máj 2016

@ninabr ahoj 🙂 ...byla jsem před pár dny v nemocnici na histoligii a nikdo se neobtěžoval mi vysvětlit výsledek... jediné co jsem z toho papíru vyčetla, že nemělo dostatečně vyvinutý žilní systém...
Moc DĚKUJU za podporu 🙂 ...já už jen čekám na ovulaci, ale je to nekonečné :D

ninabr
22. máj 2016

@dressage to je hroza ten pristup😐😐ale priroda to tak zariadila ty za to nemozes...
Jasne, chapem ta😊tak zatial oddychuj a setri sa nech mas dost energie potom🌸drzim palce

petulienik
4. júl 2016

Ja som prezila potrat pred tokom - vo 8 tyzdni... vedela som ze som tehu poda testu a priznakov, v praci som mala vela stresov a zacala som spinit v 6 tyzdni... to potom prestalo tak som neriesila a objavilo sa opat vo 8.... sla som na sono, povedali ze babo je velkosou na 6 tyzden a mam prist na kontrolu o tyzden...to som vecer zacala krvacat ako pri menstruacii, rovnako aj bolesti brucha... to bolo vo stvrtok...na pohotovosti mi dali injekciu na stiahnutie maternice, a v pondelok rano kontrola na sone, ci sa vsetko vyplavilo, aby som nemusela na kyret..... psychika - cele zle, priatel to ale vyriesil - rovno z nemocnice, sice v bolestiach ale sla som do slovenskeho raja na kurz vysokohorskej turistiky.. prvy den teoria - nastastie, lebo od bolesti som sa nemohla huba, druhy den lezenie po skalach, to uz slo, treti den tura, uz uplne v pohode... takato psychohygiena urobila svoje, skoro som na to zabudla, inak by som asi prepalaka cely cas... v pondelok sono ukazalo ze maternica je cista a kyret netreba... a ze sa zdrazat chvilu sexu... ved sme sa, len raz potuzeni vinkom v july sme sa neovladli a teraz po roku lezi vedla mna moje slniecko, moja uz 2mesacna dcerka.. ake je to zvlasne, co vsetko sa stihlo presne za 12 mesaicov udiat...

michala.s
4. júl 2016

Potrat v 14 tt. Ziadne bolesti, ziadne spinenie. V sobotu vecer mi vyskocila teplota, zrazili sme ju v nedelu uz bolo vsetko fajn. Poobede som zacala krvacat. Po prichode do nemocnice lekar zistil, ze babo je uz 4dni mrtve a ja som zacinala chytat otravu krvi. Dostala som dve oxytocinove tabletky na vyvolanie kontrakcii. Do polnoci babo vyslo cele von. V pondelok rano mi robili kontrolne sono a este doobeda kyretaz. Poobede som isla domov

bufy25
7. júl 2016

@marina27 ahoj kde si v zahranici? Ja som v Uk a ma za sebou uz druhy potrat pri prvom mi povedali ze nic sa nedtalo sak mam dcerku a po prvej menstruacii mozem hned otehotniet, po roku sa nam podarilo atento tyzden som potratila v pondelok mi spravili scan kde som vydela bit srdiecko bola som stastim bez seba v utorok som zacala krvacat a vstredu mi oznamili ze sorry ale mam pockat na prvu menstruaciu a mozem sa snazit znova, ako z ladu, ja neviem ako to mam zvladnut, nevuem ci budem mat silu este na jedno tehotenstvo

sima00
9. sep 2016

Ahojte aj ja som potratila svoje vytúžené dieťatko bola som v 5 tt a v pondelok som začala špiniť tak som aj hneď šla ku gynekologičke no kým som tam prišla začala som krvácať 😞 vyšetrila má urobla aj ultrazvuk a poslala hneď na príjem.Tam som bola dva dni hneď ako som prišla mi vzali krv dostala som tabletky a injekciu na zastavenie krvácania do hodiny som prestala krvácať. No na druhý deň som znova začala krvácať a znova mi vzali krv .. Deň predtým som mala tehotenský hormón 900 ( prišiel mi to takto oznámiť primár) na druhý deň mi to kleslo mala som len 200 a povedali mi že to je potrat 😞😞 lekár mi hovoril že krvácanie je stále slabšie a pokiaľ nebudem mať bolesti v podbrušku tak to potrat nebude. A ja som žiadne bolesti nemala 😥a aj tak som potratila 😥 ako ste sa s tým všetkých vyrovnali 😥

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre