Ako prebiehal váš potrat?

bizka23
9. apr 2009

ahojte, chcem sa vas opytat, ako prebiehal ten vas potrat? kde vas zastihol a co ste robili? a je potrat bolestivy? presiakala ta krv cez saty? bolo to na vas vidno? dakujem za odpovede, ahojte

digysa
9. okt 2012

Myslim, ze pri mne stal skutocny anjel strazny, ked som prechadzala potratom....Rano o 4 hod som sa zobudila v obrovskej kaluzi krvi a myslela som si, ze je to normalne. Totiz den pred tym som uz vedela, ze som potratila a dostala som "urychlujuce" tabletky od lekara s upozornenim, ze budem krvacat a vraj je to normalne, lebo sa budem cistit.

Ale spat k hodine stvrtej nad ranom....zobudila som manzela, ze musime prezliect postelne pradlo.... ten bol v soku, ale dobre sa drzal...
Po ceste na zachod som sa zvalila, ako hnila hruska a nemohla som sa postavit....manzel mi vravi, ze mi prinesie nieco pit...Este stale sme si mysleli, ze je vsetko, ako ma byt 😅
Na studenej zemi mi bolo zima, tak som sa chcela presunut znova do postele....no a ked som si po druhom pade na zem natrhla bradu (vyfasovala som 4 stichy), tak manzel vravi, ze to uz asi nebude OK.
Po prevoze do nemocnice (velkym cervenym poziarnickym autom, ako z filmu 😎 ) mi nemohli ani tep nahmatat.....stracala som sa.....(inak bol to prijemny pocit, smrt nie je az taka zla)....a
ostatne si uz nepamatam takze z rozpravania manzela - rychlo ma napojili na transfuziu, lebo krvi vo mne nebolo, nie to este zivota...doktor muzovi vynadal, ze co tak dlho cakal, vraj by som sa rana nedozila....samozrejme urobili kyretaz
A vraj s vsetko dobre skoncilo....lebo po 3-mesiacoch som otehotnela po 3-ti krat 🙂

Asi tak nejak prebiehal moj potrat...

vanes10
9. okt 2012

ahojte.no moj to bol najhorší den môjho života.bola som v 3mesiaci,rano 5 hod.a potrebovala som íst na wc.ked som vstala s postele akoby ste otvorili vodovodný kohútik.bolesti a len samá krv.manžel hned za mnou a nevedel čo skôr.ratovat mna alebo dceru,ktorá velmi plakala.sanitka prišla skoro po hodine,lebo si menili akurat služby,to bolo pred 2 rokmi.dnes mame doma krasneho 10 mes.mladenca,šikovného,už aj sam beha.

emily3
10. okt 2012

@skrouceninka ahoj, je mi to velmi luto. neviem ti povedat, lebo mne robili vzdy kyret, a potom som uz nekrvacala. ale ak ti lekar povedal ze budes este krvacat, je to asi ok, lebo sa cistis, ale ak by to bolo vela, alebo by si sa zle citila, radsej chod k dr.

zuzi241
28. sep 2013

Je strasne prist o bábätko..v ktorom kolvek týždni.ja som sa včera vrátila z nemocnice,bolo to hrozne..v jeden den slabucke spinenie,žiadne bolesti..spinenie sa trošku zosilnilo,isli sme na pohotovosť,uz som mala aj mierny tlak v podbrusku.dr podla usg zhodnotil,ze srdiečko nebije...bola som nešťastná,strasne.aj ked uz dve deti mam.toto bolo plánované,čakali sme na neho rok...aj ked v priebehu toho roka sa mi uz stalo,ze som o babo prisla.prvý krat to bolo bez čistenia.druhy krat som ležala v nemocnici,kde som dostala aj bolesti,začala som krvacat....ale ta bolesť na duši je oveľa horšia.a teraz ani neviem co ďalej...co budem robiť,strasne som to bábätko chcela...

queeeen
21. okt 2013

Ahojte . Strasne má boli brucho celé dva dni len lezim no paradox je ze kes v noci spim nebudim sa na bolesti ani nic . Somnna zac. 10 tyzdna . Myslíte ze to môže byt niečo zle?

nastasja25
1. jan 2014

ja som potratila v8tt. bolo to moje 1tehotenstvo.Ale už od začiatku nevyzeralo byť ok.Potratila som vpráci,bez bolesti,za to so dosť silno krvácala

yvetta
3. jan 2014

@nastasja25 - no tak ja som tiez potratila teraz 16.12. pred Vianocami a v 8tt a mala som dost bolesti ...horsie ako pri MS ..., ale mala som to na etapy - kazdy den asi 4 dni od 15tej poobede bolesti a silnejsie krvacanie tak do vecera a rano uz som bola Ok... asi kazdy potrat je iny. Nastastie som nebola na kyrete..

junek
7. mar 2014

Prpsimo vyplnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred .

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

junek
14. mar 2014

Prosim o vyplnenie dotaznika je anonymny dakujem vopred ....

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk

lenka2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
18hena
2. apr 2014

ja som bola v 12tt a začala špiniť a dostala som sa do nemocnice... bola som tam dva dni už ma chceli pustiť domov a v tom som začala veľmi silno krvácať do pár minút som bola úplne mimo v totálnom šoku...tak ma hneď aj brali na čistenie... Bol to najhorší životný zážitok a dúfam že sa nič podobné už nezopakuje...

janicka65
4. máj 2014

ja som prišla pri štyroch potratoch o päť detí, prvé tehu - potrat v 4. mesiaci, druhé tehu - dvojičky, jedno potrat v 3. mesiaci, druhé pôrod mŕtveho dieťatka koncom 6. mesiaca, bol to chlapček, tretie - cisársky rez, 4. tehu - potrat v 3. mesiaci,5. tehu - spontánny pôrod z rizikového, 6. tehu - potrat v 4. mesiaci.
Mám dve dnes už dospelé deti, ale bolo to hrozné, hlavne po tých dvoch prvých potratoch, nemohla som vidieť kočík na ulici, muž musel mať so mnou veľa trpezlivosti. Ešte aj dnes po toľkých rokoch sa mi stane, že rozmýšľam o tom, koľko rokov by mal ten mŕtvy chlapček, našťastie som mala zdravé dievčatko a potom chlapčeka. Časom to všetko ako tak prebolí, ale nikdy na to nezabudnete. Moja mama po prvom potrate nemohla mať 13 rokov deti, potom som sa narodila ja a o rok sestra. Takže treba stále veriť a dúfať - zázraky sa stále dejú. Na túto stránku som sa dostala kvôli dcére, bude sa vydávať a dúfam že plánujú aj mimi, ale, moja dcéra mala v 15. rokoch nádor na štítnej žľazi, ktorý sa vyoperoval aj so štítnou žľazou, berie substitučnú liečbu, ale v rámci chemoterapie musela brať lieky, ktoré poškodzovali plod, musela tri roky brať antikoncepciu, aby neotehotnela, ja som musela podpísať papiere, že s tým súhlasíme, lebo ešte nebola plnoletá. A teraz čo, dúfať, že už je dosť času od liečby a nič sa nestane, alebo tŕpnuť čo bude, a zodpovedná budem ja!

bergalm
7. máj 2014

@janicka65 Vas pribeh je neuveritelny a zaroven povzbudzujuci pre nas ,teda aspon pre mna,nakolko som prisla uz dva razy o dietatko,naposledy v 7mesiaci tehotenstva.Je to este cerstve,viem,ze nikdy na nieco take nezabudnem na nasu princeznu navzdy ostane v srdci ako prva i ked by sa nam podarilo znova otehotniet a konecne by sme sa tesili aspon z jedneho zdraveho,ziveho dietatka Vas osud ma povzbudil ,aby som sa nevzdala a sla za svojim najvecsim zelanim-stat sa matkou i ked je to tazke ,vidim,ze zazraky sa fakt stavaju

rencici27
20. máj 2014

@18hena
@bergalmahoj BABULKY ZAJTRA IDEM NS KYRET PROSIM NA CO SA MAM PRIPRAVIT A CO SI NEMAM ZABUDNUT ZOBRAT.A ESTE MY S MM TUXIME PO BABETKU TAKZE URCITE SA BUDEME CHCIET SNAZIT LEN NEVIEM PO AKOM CASE A CO MI ODPORUCITE ABY SA MI RICHLEJSIE ZREGENEROVALA MATERNICA? DAKUJEM ZA RADI.

satanka1
20. máj 2014

@rencici27 ahoj..je mi ľúto,čo sa ti stalo..ja som si to prežila po Vianociach v 9tt.
Začali sme sa snažiť po 3 menzesoch.Prvý som mala na 35.deň po,potom sa to skrátilo na 27 dní.
A treba piť čajík z alchemilky..veľmi dobre pôsobí na maternicu.Držím palce..ak ešte niečo potrebuješ,pýtaj sa .

rencici27
20. máj 2014

@satanka1 a ten caj kde kupim v lekarni? A neskutovne som nahnevana a smutna ale co uz...Nepomozem si nech uz to je za mnou.A prosim ako prebieha ta kyretaz?A ako je to s ms?

satanka1
20. máj 2014

@rencici27 trvá to asi 15 minút. Uspia ťa a zobudíš sa na izbe. Podľa mňa bolí hlavne duša. Potom máš normálne šestonedelie,ako po pôrode...tam veľmi pomáha tá alchemilka..kúpiš v lekárni..ja som ho pila na striedačku so ženským čajom.Prvú ms som dostala na 35 .deň,druhú na 25 a tretiu na 27..štvrtá už neprišla 🙂
V ktorom si týždni? Čo sa stalo?

rencici27
20. máj 2014

9tt+3 a gastacne vaky boli prazdne a este mi primar na antolskej nasiel 3 cisty tak aj to budu riesit.A ja som bol a prvi krat tehotna.Tak si idem precitat o sestonedeli nieco.A to krvacas hned aj potom kyrete? Alebo ako.Teda prepac ale ak chces mozes mi to napisat do spravi.prepac ak sa moc vypitujem ,ale nemam sajnu o tomto.

bergalm
20. máj 2014

@rencici27 ahoj no ja som bola po IVF takze nam odporucili min.6mes.ale ked je prirodzene ,tak myslim,ze po 3mes.mozte skusit kolegyni na izbe to hovorila lekarka

bergalm
20. máj 2014

@rencici27 jeziiisii Ty lezis na Antolskej?????tam mi zomrelo dietatko v Marci a primar ma neskutocne nasral ☹ ja som 1raz po kyrete bola som v 8tt krvacala nejakych 7-10dni ,ale nebolo to nejako silne.1menzes som dostala za 21dni a to bolo brutalne silne.2menzes za 28dni a aj ten bol silny a odvtedy pravidelny cyklus az po 2tehu,ktore dopadlo prave na Antolskej strasne smutne ☹ ☹ ☹ ☹

rencici27
21. máj 2014

@bergalm No mne tam pracuje svokor tak mi to vcera vybavil nech ma pozte primar co ma nastarosti sona a nasiel tam aj cisty.Tak aj to dnes budu riesit.A stradne bol nahnevani na dr co mi robila sono na zdravot stredisku.Vraj zanedbala par veci .Ale to budem riesit az ked odidem s nemocnice.A tvoj anielik co je v nebicku , to ma neskutocne mrzi.
@bergalm Ale ja som nekrvacala .A 6 mesiacov nebudem cakat.Ak sa budem citit ok po 3 mesiacoch tak to skusime s mm.

bergalm
21. máj 2014

@rencici27 tak drzim palec,no my sme po umelom oplodneni takze preto 6 mes.a mne po porode spravili aj kyretaz takze maternica nech sa dobre zotavi a na jesen snad skusime znova 😉

rencici27
21. máj 2014

@bergalm Uz to mam za sebou....A tebe drzim palce nech sa zadariiiii..........

bergalm
21. máj 2014

@rencici27 tak snad sa rychlo zotavis a zadari sa cim skorej a so stastnym koncom 🙂

rencici27
21. máj 2014

@bergalm dakujeeem krasne 🙂)

luciana896
23. máj 2014

☹ Ako vidim, vacsina reakcii bola z potratov, ktore prebehli v prvom trimestri, tak sa pripojim aj ja, pre porovnanie, ak to niekomu pomoze... My sme prisli o babatko v 23tt. tehotenstvo bezproblemove, ja mlada, pravidelne kontroly, malinky rastol ako mal, kopkal o stodusu a zrazu raz vecer pred spanim som sa vycikala, na gatkach nic ale na papieri bol taky bledoruzovy hlien... tak reku uvidime co to, ak tak zbehneme zajtra radsej na pohotovost. Rano bez zmeny, cize len taky slaby hlien, ziadne bolesti ale, nic! ale pre istotu sme isli. Lekar povedal ze je to velmi vazne, otvorena som na 5cm a plodovy obal uz mam v posve... Kukala som jak blazon, ze to nemoze byt pravda, ved mi nic nieje... Dal ma lezat, do dvoch hodin som dostala kontrakcie, kychla som si, pustila sa trochu krv, sestra ma previezla na ambulanciu, tam mi na koze doslova praskla voda, vsade to bolo :/ pichli vyvolavacku a sla som rodit :( Dovod? proste babatko krcok neudrzal, nedalo sa tomu nijak predist, lebo nic tomu nenasvedcovalo...

majdus
2. jún 2014

och, dievcata, ja za sebou ziadny potrat sice nemam, ale ako citam tieto vase smutne a tazke skusenosti, tak na vas myslim a verim, ze je vam lepsie a ze sa daky zazrak vo vasom zivote stal. prajem vam vela Bozieho pozehnania, vela sily, porozumenia zo strany vasich drahych a....nestracajte nadej! casto, ked som nervozna zo starosti okolo drobca, spomeniem si na maminky, ktorym babatko muselo zomriet.....ach, kedze aj ja mam za sebou bezproblemove tehotenstvo, po ktorom sa nam narodil syncek, tak si teraz viem predstavit, o koho ste prisli....aj ked tu stratu nie. uz aj v zaciatkoch tehu to musi byt ohromna bolest na dusi, nieto este vo vyssom.....objimam vas!

jalito
5. jún 2014

som zlá matka. Otehotnela som bez problémov, počas tehotenstva som si sem dala dve malé pivká - nie stále ale sem tam, nijako som sa nešetrila (iba občas), ani som necítila že som tehotná. Dieťa som v pohode donosila a nikdy nezažila potrat. Pri čítaní vašich príspevkov mám pocit, ako by som bola zrazu zlá matka, že som ani raz nepotratila, že som ani raz neplakala za dieťaťom a že si asi nevážim ten dar, že som bez problémov otehotnela a porodila dieťa.

Dieťa mám jedno, je už veľké a ja sa čoraz viac cítim menejcenná. že sa o dieťa poriadne nestarám a keby som neplánovane otehotnela druhý raz, tak by som bola skor zúfala, než by som skákala radosťou. Oproti vám som veru zlá matka

lilianka1984
8. jún 2014

my sme stratili malicke len pred par dnami,boli sme v 11tt a lekarka nam v piatok oznamila,ze nevidi bit srdiecko,pravdepodobne v 7tt prestalo bit.Poslali nas domov,predtym nam dali 3 z moznosti,ako vykonat cistenie... nedalo to na seba dlho cakat a v noci ma chytili neskutocne bolesti,hnacka,teplota,potom studeny pot,mdloby... priatel zavolal rychlu (nastastie prisli do 2 minut!!!),pamatam si len to,ze som lezala na zemi,kyslik nasadeny,starsi pan ma drzal za ruku,lekarka s laskavostou,strachom i bolestou v ociach robila co mohla,priatel plakal a... ja som v sebe riesila ze nesmiem zavriet oci,trplo mi telo,mala som ho ako beton,necitila som si bruska na prstoch,nohy,naraz usta.... len moje vedomie bolo v normale... zrazu ma len prehlo.... videla som uz len priatela ktory ma drzal za hlavu,plakal a prosil aby som neodchadzala... a ja som bola za nim.... pocula som sa kricat z plneho hrdla ... nakoniec som sa dostala k zmyslom ked som zacula lekarku,ako hovori,ze prave telo silne bojuje a prechadzaju mnou silne kontrakcie.... vzali ma do nemocnice,priatel bol cely cas pri mne,oci ubolene,drzal ma za ruku a uzasny pocit vo mne,ze som na zive... asi takto prebiehal moj potrat... to co sa dialo potom v nemocnici,je skor na zaplakanie.... 12 hodin sme cakali na scan a na to,ze ma niekto pozrie,avsak.. miesto toho ma teda vycistili,dali infuziu a ... opytali sa ci chcem zostat alebo ist domov... ze nemozu viac pre mna spravit. Ja to chapem,ze sa musim vysporiadat sama,ale.... myslim,ze na Sk mame naozaj ludskejsich lekarov,ktori sa staraju ako tu v uk... kde akurat tak vas nechaju cakat v bolestiach, s krvacanim v cakarni ... to bolo u mna 1x a tento zazitok 2x v priebehu teda dna stvrtka a piatka.... zajtra by sme mali ist na scan,ako sa to vycistilo,dalej sa bude riesit kyretaz - ktora uz davno mala byt za mnou (ked premyslam mojim laickym rozumom) drzte mi teda palce.... (nepisem o anjelikovi,ktoreho sme stratili,pretoze ta psychicka bolest je naozaj neskutocna,avsak.... momentalne po takej noci som uprimne stastna,ze som to prezila,ze dycham,ze vlastne SOM, je mi luto,ze mi nezostava nic ine iba zapalit sviecku a spominat,ale verim,ze pride sanca a dostanem dar byt medzi vami,mamickami. zivot je krasny

malaadka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre