Ako ste zvládli návrat do práce?

jajka0211
1. jan 2012

Maminky, v maji, ked bude mat moje slniecko necelych 10 mesiacov, musim ist do prace :( Uz teraz kvoli tomu placem kazdy vecer a novy rok som privitala uplne depresivne. Neviem si odpustit ze musim dat svoje dietatko k opatrovatelke a bojim sa ze nejak pridem o mliecko ked budem dojcit len rano a vecer.. Ako sa mam s tym vyrovnat? Som z toho uplne zufala ;(

acikaa
2. jan 2012

moja malá ma 11mes.a do práce sa nehrniem 😖 až keď mi skonči materská ale musím sa priznať že už teraz rozmýšľam nad tým aké to bude keď do práce začnem chodiť a deti budú doma a okr.toho robiť na zmeny a byť málo s nimi až mi je smutno ☹ Asi treba na to čas a zviknuť si tak držim palce 😉 🙂

zuzuzaa
2. jan 2012

ja som dnes bola prvý krát v práci. Malý má necelých 11 mesiacov. Nastúpila som na polovičný úväzok. a malý je s otcom, takže u nikoho cudzieho. Asi preto ten návrat do práce neberiem nijak tragicky, kedže viem, že je s tatinkom 🙂 A tie štyri hodinky denne mi hádam rýchlo ubehnú 🙂

lucysha
2. jan 2012

Ahoj, ja som nastupila do prace, ked mal maly 10 mesiacov a kojila som ho rano a vecer, niekedy v noci, ale mliecko som nestratila. Spociatku to bolo tazke, ale da sa to zvladnut, snazim som sa domov vratit co najskor, aby sme si uzili. Aj som si poplakala , aj som myslela, ze nenastupim. Ale som sa nejako zatala a sla. V praci som prisla aj na ine myslienky a svet sa prestal tocit okolo domacnosti. Ziskala som spat stratenu energiu, som sice na polovicny uvazok, ale doma je cisto, navarene, stiham cvicit a s malym chodit von ci na navstevy k maminam s inymi detmi. Predtym som to akosi nestihala a teraz sa to zrazu da. Mozno aj preto, ze mazel mi zacal omnoho viac pomahat ako predtym. 😀

tehula
2. jan 2012

Pri prvom dietati som nastupovla do prace, ked malo necelych 7mes. Na cely uvazok, este mi nakydali prace, ze denne 11tky, 12tky som tahala. Kojila som rano, na obed( co som behala domov s vyplazenym jazykom bez auta s mhd) vecer a najma v noci. Dalo sa to zvladnut, opatrovala mi ju svokra, cize som nemala obavy. Ja som pracu potrebovala nielen kvoli peniazom, ale mne uz doma harasilo ( prilis dobre a kludne dieta)
Teraz pri druhom sa nezastavim s detmi cely den, ledva matozim na nohach, ale je to super. Do prace sa nahlit nebudem, neviem si to uz pri dvoch malych detoch tak skoro predstavit. Pojdem asi najskor, ked bude mat mladsie 15-20 mes. Ale zas viac ako do jej 2rokov doma nebudem

zuzana17
2. jan 2012

Ja som pri malom nastúpila do práce, keď mal 2roky na plný úväzok (dokonca som aj dochádzala), vtedy už mohol nastúpiť do škôlky, tak som bola spokojná. V práci som si rýchlo zvykla, hoci som sa toho veľmi bála ako to zvládnem a ako s malým. V práci prídeš na iné myšlienky, nebude to stereotyp a nakoniec budeš toho oveľa viac stíhať ako predtým 😀 . No ale verím Ti, že plačeš keďže malý je ešte maličký. Ja som pri pomyslení na to, že keď budem musieť nastúpiť skôr a malého dať niekomu (ani neviem komu) tiež plakala, no nakoniec sa nám to vyriešilo tak, že som bola rada že nemusím nastúpiť. 🙂
Teraz pri malej chcem nastúpiť tiež až keď bude mať 2roky, no ale človek nikdy nevie, či sa to nezmení.

lujza123
3. jan 2012

Po 2 rokoch....spočiatku totálne vymletá, popletená, večne unavená, s večne neskorým príchodom ( byť načas som mala problém aj sama zo sebou nieto ešte poobliekať malu, a naraňajkovať a všetko ...ale po pár týždňoch už v pohode

didiana333
3. jan 2012

Neboj,zvládneš to.... 😉 ja som išla do práce,ked mal drobec 5mes...jednoducho som musela,lebo tato zostal bez práce a niekto predsa zarábať musí....jasné,že mi to je luto,ale su veci,s ktorými sa jednoducho musíme zmieriť....všetko zvládneš,lebo to robíš pre svoje dieťa,neboj.... 😉

klauduska
3. jan 2012

uplne ta chapem ako sa citis,ja som sa citila podobne,nastupila som do prace,ked mal maly 6 mesiacov na 1/2 uvazok, takto som tahala rok a ked mal maly 1,5 roka,robim na plny uvazok. Prve tyzdne boli hrozne a nevedela som sa v praci na nic sustredit,lebo som bola stale myslienkami pri malom. Staral sa onho tatino,takze celkom v pohode.Kazdy sa ma pytal ako to maly znasa...on velmi dobre,ani nevnimal,ked som odchadzala,to skor ja som mala problem.....manzel robi na smeny,takze som aj ja chodila jeden tyzden doobeda a dalsi poobede,aby mi aj hodiny sedeli,esteze mi to zamestnavatel takto umoznil.... 🙂 Teraz ked robim na plny je s nim doobeda manzel a ked sme obaja na rano v praci,tak chodi svokra prenho a idu k nim.....

Je to tazke,najradsej by som tiez zostala s nim doma,mala ho pod kontrolou....velakrat sa nanho pozriem a pride mi luto,ze musim byt v praci a nie s nim....ale zvyknes si,ked si nutena tak spravit...bude ta to trapit,ale zvyknes si.....tu lasku mu vynahradis vzdy,ked s nim budes.... 😉 Drzim palce,aby ste to obaja zvladli!!! 😉

pondelnicka
3. jan 2012

Ja nastupujem do práce zajtra.... Malá ma rok a mesiac a tiež mi nie je všetko jedno.... Idem na polovičný s tým, že budem robiť osmičky - jeden týždeň dva dni, ďalší tri... Tiež som bola niekoľko mesiacov v depke, dokonca teraz posledné dni mám doslova nočné mory, ale čo narobím... Potrebujeme peniaze, tak bohužiaľ.... 😒 A to sa vraciam do práce, ktorú som milovala, len teraz mám už iné priority, ako práca... 😉 Verím tomu, že nejak to zvládnem. A to nevravím o tom, že drobec mi doteraz neprespal celú noc, pravidelne sme aj 2-3 hodinky v noci hore a v práci musím fičať naplno, keďže robím s postihnutými ľuďmi, ktorým je šuma fuk, či som vyspaná.... Takže neboj, zvládneš to, však my ženy sme silné a mnohokrát ani netušíme, čo všetko zmákneme.... Držím palce.... 😉

mobilka
1. jan 2013

Pripájam sa k vám, mala by som nastúpiť na polovičný úväzok. Je mi z toho do plaču ... nečakala som, že už budú chcieť, aby som sa vrátila tak skoro. A dokonca môj šéf sa vyjadril, že keď budú deti choré, tak si to mám nejak zariadiť - čiže žiadna OČR, tým ma riadne odrovnal, ani sa mi tam nechce ísť. Normálne mám chuť sa na to vykašľať ...

lukrecia242
1. jan 2013

ja nastupujem do práce 15. januára. Malá bude mať 10,5 mesiaca, ostane doma s ocinom. Idem na plný úväzok, tiež mi z toho bolo nanič, ale už som na to psychicky pripravená a keď mám povedať pravdu aj sa teším, lebo už nevládzem. 😉

miushak
9. feb 2013

Juj baby aj ja uz musim do roboty na plny uvazok..mala bude mat 10 mesiacov..chcem sa zpytat, ze ked dojcite iba rano a vecer co davate detom cez den? umele mlieko alebo nic?

cawes
9. feb 2013

ja nastupujem do prace v aprili maly bude mat presne 8 mesiacov, vobec kvoli tomu neplacem ani to neako nehrotim. Jednoducho je to tak a hotovo. Mozem byt rada ze mam pracu a ze mam dobru pracu. Maly bude do konca leta s otcom ktory bude pracovat z domu a potom mame opatrovatelku. Su krajiny kde je materska len 3 mesiace co by ste robili potom? Budme radi ze sme doma 7-8-10 mesiacov