Amniocentéza potvrdila Dawnov syndróm. Ako ste to prežívali?

sendy1981
31. máj 2009

Ahojte babenky,neviem ci to tu uz bolo,ale aspon nech viem,stalo sa to niektorej z vas,ze vam oznamili tuto hroznu spravu? ☹ Ja som uz tyzden po porode,v 23tyzdni,nakolko sme sa rozhodli,aj ked tazko...mam to za sebou,ak ano,ako ste to prezivali vy,cele to absolvovat,dakujem..pekny den vam prajem

layla
31. máj 2009

ahojky sendy. na tomto linku je diskusia o detickach s tymto postihnutim
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ak mas cas,tak si to precitaj. urcite sa dozvies vela informacii. drzim ti palce 😉

roasha
31. máj 2009

sendy,tazke rozhodnutie,prajem ti,aby si ho co najskor "presmutila" ☹
ja som pred rokom riesila podobnu vec s mojou super kamoskou,ked jej potvrdili,ze babatko bude mat razstep chrbtice.
mala uz jedno zdrave dievcatko/t.c.malo 2roky/,s manzelom boli viac menej rozhodnuti/mali to uz potvrdene aj z genetiky,niekolko odbornikov robilo sono../,ale chcela pocut,ako by som to riesila ja. ☹
ja som tiez suhlasila s ich rozhodnutim,nedokazala by som sa obetovat pri takto tazko chorom dietatku,a kradnut detstvo zdravemu prvemu dietatu. 😔
porod jej vyvolavali tyzden,nie a nie sa rozbehnut....bol to chlapcek,a postihnutie bolo väcsie,ako sa ocakavalo. 😔
je to tazke rozhodnutie,a neodsudzujem nikoho,ako sa rozhodne. 😔
velmi ti drzim palec,nech pri najblizsom tehu je vsetko ok.

sendy1981
autor
31. máj 2009

ahoj Roasha,dakujem ti velmi pekne,verime tomu ze do tretice sa nam to podari,urcite.Zivot je uz raz taky,pokusa kym sa da.Ale chvalabohu,mame to uz za sebou,a musim sa dat doporiadku.urcite to potrva,ale snad.Manzel je mi velkou oporou,rodina samozrejme.Len ma to hneva,ze uz druhy krat nam to nevyslo.je to nespravodlive!

sendy1981
autor
31. máj 2009

ahojky Layla,dakujem za info.ano viem,uz som precitala o tom co sa dalo,ale este skor nez som to mala cele za sebou,ale diky.

roasha
31. máj 2009

neboj sa,urcite sa podari 😉 🙂

roasha
31. máj 2009

inak k tej kamoske,akurat sme to cca pred mesiacom po telefone rozoberali...tak pravdepodobnost na razstep mali len 4%!/tomu uz sa povie strasna smola,stacilo jej,aby sa pchala kys.listovou/ 😔

weja
31. máj 2009

ahoj Sendy,
ja som si to tiež prežila v septembri minulého roku... na USG v 17tt zistili našej malej závažné vývojové chyby nezlučiteľné so životom a tak akokoľvek som sa tomu bránila a odmietala tú myšlienku prijať, po 2 nekonečných týždňoch rozhodovania som nakoniec v 19tt podstúpila prerušenie tehu... 😔 bolo to o to horšie, že išlo už o náš druhý nevydarený pokus... ☹ život vie byť niekedy hnusný, ja len dúfam, že do tretice nám to už výjde a že raz sa konečne dočkáme aj my zdravého bábätka...
viem veľmi dobre, že sa teraz určite cítiš maximálne pod psa... sama som chodila niekoľko týždňov ako chodiaca mŕtvola - telo sa spamätá relatívne rýchlo, horšie sú tie jazvy na duši... 😔 ale čas je najlepším liekom na všetku bolesť, aj keď to znie ako klišé, je to svätá pravda... keby si hocičo potrebovala, možno sa len vyžalovať a "vyplakať", kľudne napíš IP...
držím palce, nech sa rany čo najrýchlejšie zahoja... 😉

sendy1981
autor
31. máj 2009

ahoj Wejka,tak mi je luto,teda..ale tiez ti drzim palce,nex vam to do treitice vyjde!!Ved aj mi sme dufali,ze na druhy pokus nema byt preco problem,ved to aj vyzeralo ze vsetko je ok,a predsa..ale ako hovoris telo sa spamata..a kolko ze mas rokov?si este mladucka ,urcite.a co vam povedali doktory?je mozne ze by sa to zopakovalo?nam aspon povedali,ze do tretice sa to nema preco zopakovat,aspon volaco dobre.vy uz mate dieta?dakujem ti za slova utexy,padnu dobre,prajem ti pekny vecer,pa

weja
1. jún 2009

Sendy, príčina sa nezistila, v 1.prípade išlo o MA - to lekári málokedy riešia príčinu 😠 a po tomto druhom neúspešnom tehu sme boli aj na genetike, aj dieťatko bolo na histológii a príčina - nezistená... vraj tá naša diagnóza sa vyskytuje tak u jedného tehu z 30-tisíc... na Slovensku tak raz za 2 roky... tak si vieš predstaviť, aká som bola kvôli tomu naštvaná, už som ani nevedela, či revem od zlosti, bezmocnosti, alebo smútku... no čo už - je to za nami... vraj by sa to už nemalo znova zopakovať, pretože ani v rodine nemáme žiadne dedičné ochorenia, vraj to bola "len" hlúpa náhoda... 😔 takže nezostáva iné, len dúfať, že do tretice bude všetko inak...

to číslo v tvojom nicku znamená rok narodenia? ak áno, tak som potom o 2 roky mladšia... 🙂 deti zatiaľ nemáme, ale už 2 roky sa to snažíme zmeniť... vy už nejaké máte?

sendy1981
autor
1. jún 2009

ahoj Wejka,trba dufat,ze sa to nezopakuje,a bude dobre.Ano mam 28rokov,a tiez dedi nemame zatial.Teraz to neriesime,nexame si vhlave odlezat veci,je to aj priskoro rozmyslat,kedy znovu otehotniet.Povedali nam ze cca po pol roku mozme skusit znovu,Takze tak.Si este tiez mladucka,takze hlavu hore,treba byt silny ,zvladnut to.Prajem ti pekny vecer,papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre