Od smrti matky som neni na tom dobre po psychickej stránke

hrdamama1995
4. dec 2017

Maminy mám dvoch synov.2 ročného a skoro 9 mesačného.Mam manžela starostliveho,kutila a pomáha mi ale nadávame si kvôli mne.Od 14 po smrti matky som nato psychicky zle.Navstevujem psychiatriu a beriem antidepresiva.Navstevuje ma socialka bo v starom byte som kričala na syna a po mužovi a atď. Tak sme v druhom mestskom byte.Chceli sme prvé babo aj keď skoro to bolo. :( nemala som srdce na potrat áno ked som zistila ze čakáme druhé babo.A muž sa rozhodol a ja tiež ze sa zoberieme.Ako sa narodil druhý syn tak som sa rozhodla na sterilizaciu muž súhlasil.Ale nejak to nezvláda.Asi som zlá ale kričí po deťoch susedia počujú starší ma dva a pol je ako z divokých vajec.Mna nepocuva a muža áno .Môj otec mi pomáha ale je teraz zdravotné zle na tom tak nemôže .Vážim sitoale ked muž je na nočnej nejak to nezvládammôžem o detí prísť aj o muža bo aj jemu vadí ako sa správamdáva mi šance.Beriem lieky ale neviem ako zvládať hneď stres všetko neviem ako by som to zvládla.Neviem čo mam robit ci sa mam vzdať detí bude to lepšiepre nich i muža som skodna pre rodinu nemam kamodka nikoho niclen odsudzovanie.Sestra nemá na mna cas. Prosím neodsudzujte ma prosím.Dakujem za rady .

sassannka
1. jan 2018

@hrdamama1995 Zlatinko.
Bola som s Tvojou maminkou, keď ležala v nemocnici a už vedela, že je vážne chorá. Pôsobila pokojne a hovorila, že sa nebojí a keď aj, tak len o Teba, pretože dvaja už sú veľkí ale ty ju ešte potrebuješ. Bola by určite skvelou babičkou pre Tvoje detičky. Dala by aj Tebe určite omnoho viac, keby to stihla.
Mrzí ma, že Lenka netuší, ako veľmi ju potrebuješ.

Prosím, nekrič na svoje deti. Ver mi, že to nepomáha a čo viac, oni si veľmi rýchlo na Tvoj krik zvyknú a prestanú Ťa vnímať. Sama hovoríš, že starší manžela poslúcha viac.
Dvojročný chlapček má byť nezbeda, je to úplne v poriadku 🙂 Ver, že Tvoj syn je najlepším, akým len dokáže byť. Buď aj ty tá najlepšia ❤️
Pravdepodobne sa doma nudí, preto robí neplechu. Ak by sme my s našim nechodili dvakrát denne von, tiež by nám asi zboril dom 🙂
Viem, že je to náročné byť doma zavretá s dvomi deťmi. Ale dá sa to zvládnuť a ty to dáš! Škôlka by naozaj výrazne pomohla. Psychoterapia určite tiež. Susedom sa nediv, každý by asi zazeral po dennom kriku, ty určite tiež ak by to bolo naopak 🙂 Skús sa na nich usmiať, pozdraviť, zdôver sa, že máš všetkého vyše hlavy. . . Budeš im tak omnoho sympatickejšia a možno tam nájdeš pomoc či spriaznenú dušu. Držím Ti palce. Nezabudni si opakovať, že svoje deti ľúbiš a oni ľúbia a potrebujú Teba.

tilly
1. jan 2018

Nečítala som príspevky, len tvoj prvý a
1. stratiť maminu v takom veku je niečo strašné a ani si to neviem predstaviť.
2. tvoje detičky sú ešte maličké a ešte máš šancu

hrdamama1995
autor
7. jan 2018

@sassannka ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre