Bojím sa, že nezvládnem ísť na iterupciu

lele10
1. nov 2019

Prosim, potrebovala by som najst niekoho, kto absolvoval interupciu kvoli tomu, ze uz nechcel dalsie babo kvoli tomu, ze uz proste nechcel druhe, alebo tretie babo... Druhykrat som necakane otehotnela akurat v obdobi, kedy sme sa s manzelom urozumeli, ze dalsie dieta nechceme. Mame 2,5 chlapca, s ktorym to bolo vesele. Teraz som v 6tt, a absolutne neviem, co robit. Diskutujeme s manzelom aj o preruseni. No bojim da, ze to nezvladnem a cely zivot ma to bude ppreprenasledovat

pataja
5. nov 2019

@lujza123 zhluk buniek???!! moje nervy, ludia, je maximalna sprostost toto pisat! Skus si nastudovat bioetiku- fakty vedecke nepustia! to nie je ziadny zhluk buniek, je to nova bytost, osoba jedinecna, s jedinecnym genotypom a DNA, nikdy sa neopakujucim- ci to je zygota, embrio, plob, je to clovek v kazdom stadiu vyvinu od pocatia az po smrt. A srdce bije nie v 12 tt, ale uz v 6 tt. Dostuduj si niektore veci, ak chces relevatne prispiet do nejakej diskusie. Nazory typu, ze ked bije srdce, tak az vtedy je to clovek, len totalna blbost. Zamyslite sa...je to proces, stadium vyvinu...osobu, cloveka, ktoremu, prestalo bit srdce, pretoze zomrel, ked mal trebars 70 r. uz nehovorime clovek? Je velmi sebecke mysliet si, ze mas pravo rozhodovat za zivot, ci je alebo nie je v tvojom tele.

consuelle
5. nov 2019

ahoj.dovolim si napisat Ti a verím ,že prijmes moje slova..som mama mam 2deti..už dost velke..už nemusim okolo nich behat a su vcelku samostatne a ja mam svoj priestor...rovnako neplanovane som ostala tehotna...dost ma to zlomilo,necakala som to,prve ma napadlo,ach tie noci prebdene a zase plienky atd...prvotne som myslela na seba a potom to prislo-mam sklerozu multiplex 14rokov...mala som obdobie kedy som dobre nevidela alebo horsie chodila a beriem lieky..dost silne lieky pre stabilizaciu...malokto by povedal ,že som chora ..som od pohladu zdrava..a le ja brala lieky a ostala v tom..prognozy všelijake...malinko informacii a som prva na Slovensku co otehotnela v tejto liečbe....zabudla som na tie prvotne myslienky,len ma zomlel strach ,aby babatko bolo zdrave...ked som volala na farmakologiu..prva veta bola že mam narok na interupciu dokonca hradenu poistovnou,pretože tie lieky....ja viem ake jednoduche dam babatko preč a bude vsetko ako bolo predtym....to je možno na prvy pohlad to spravne,ale ty si dostala dar rovnako ako ja a vedome si bola pri tom predavani daru a teraz premyslas,co by bolo vyhodnejsie pre teba...obavam sa ,že s tym sa nevyrovnas po cely život,ak mas srdce....je sučastou teba,a ak u teba nebude chciet byt odide aj samo.ty nevidis co to prinesie buducnost a co ti toto babatko može dat.chapem tvoje strachy ak si mala prve babatko ktore ti dalo zabrat,ale to nieje podmienka že aj druhe bude take...ved každe dietatko je ine..a medzi tymi dvoma mojimi detmi som potratila,samovolne ,ale tu stratu som citila este dost dlho....kolko ju budeš citit ty,ked sa rozhodnes dobrovolne.?ja som sa rozhodla verit,že toto moje babatko ,aj ked necakane,aj s mojimi chorobami a bolestami si nas vybralo a viem ,že budem unavena a možem zabudnut na tu svoju volnost pri vacsich detoch,ale možem povedat ,co mi toto babatko prinesie do mojho života?nie....to budeš dostavat a zistovat a preživat,ked mu daš šancu.Moc ti držim palce,nie vzbudzovat v tebe pocit viny,ale pocit lasky,že preto babatko v tebe si prave ty cely jeho svet a si tym vynimočna...nenechaj si tu vynimočnost zobrat.držim ti palce .

katika9145
6. nov 2019

@bambinomio99 no tak do tej tvojej psychiky by som teda chcela nahliadnut...svedomie neoklames,ale samozrejme nesudim ta v ziadnom pripade,ved kazdy je strojcom svojho zivota ,ale strasne rada by som videla to najhlbsie svedomie zeny,ktora zabije "tu vec" v sebe...a tiez nechapacka,naco ti bolo sedenie u psychologa,ked islo o taku beznu vec ako je splachnut dieta do zachodu

majoska
6. nov 2019

Ja som to urobila.......mám dve deti 11 a 5 ročne, pred troma rokmi som podstúpila interrupciu. Dôvody tu nebudem písať, ale do dnešného dňa si to vyčítam, stále premýšľam nad tým, či by to bolo dievčatko alebo chlapec, koľko by už malo , aké by bolo...budem to ľutovať do konca života

consuelle
6. nov 2019

@majoska mrzi ma ,aj ked si sa sama rozhodla ,mrzi ma že si to takto nesieš,posielam ti krasnu piesen do ip....to dietatko ta aj tak lubi.

consuelle
6. nov 2019
h_petra
6. nov 2019

@bublinka1426 🙈 z takychto mudrlantiek je mi tazko na dusi.
Reci o zodpovednom sexe, sto percentnej ochrane... ja by som chcela vidiet, ako zodpovedne sulozis od kedy si prisla o panenstvo...

Na co sa tu hrame.
Ano, v dnesnej dobe je milion moznosti ochrany, ale ja za seba mozem povedat, ze som v tomto nebola vzdy zodpovedna a par krat mi teda slusne lepilo, ze som tehotna s partnerom, s ktorym by to ani nahodou nebolo vhodne...

P.S. Potrat neschvalujem v tomto pripade absolutne vobec. Len nemam rada tie reci o "trtkani" a "strkani udu do posvy" ci co si to napisala...

bublinka1426
6. nov 2019

@h_petra myslim ze kazda vieme o com to je cele je. a kazda sme zodpovedna za svoje ciny. nech sa autorka rozhodne ako chce hlavne nech su zdravi a stastni. tazko radit kedze kazdy sme ini a nepoznam zenu po potrate co by na to spominala stastne. ale ano ak su na to padne dovody ci uz zivotne financ zdravotne, je to opodstatnene. kazdy sme si strojcmai svojho osudu a niekedy sa deju veci ktore neocakavame zial musime sa vzdy sami s tym vysporiadat. pekny den

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
6. nov 2019

@h_petra a btw uz som sa ospravedlnila za slova trtaknie a ud. kazda a kazdy mame to svoje v rukach. VSETKYM MIER A KAZDEMU PODLA UVAZENIA. majte pekny den a tymto diskusia k tomuto u mna hasne

bambinomio99
6. nov 2019

@katika9145 nesudis ? Si precitaj komentar po sebe 🙂 nepriamo tu nazyvas niekoho vrahom a hras sa na psychologa 🙂 Neospravedlnuj samu seba poznamkou nesudim ta,ked to chces robit aspon maj gule si to priznat a nebud alibista
Kazdy zije svoj zivot za seba a sam ...ja nepoznam teba a tvoj zivot a ty zase mna ...cize to co som vykonala a ako som sa nastavila je moj osobny postoj a vec s ktorym zial nemusis suhlasit a to je tak maximum, ktore mozes ...psychiku mam v poriadku ...pochovala som 2 mesacne dieta, dostala seba a dceru z onkologie ...mam 3 zamestnania ...a nikdy by som sa nepostavila do role akej sa stavias ty

katika9145
6. nov 2019

@bambinomio99 prepáč ak som sa ta dotkla... Tiež už som si prežila svoje, tiež som pochovala dieťa, teraz čakám piate, aj som si poplakala, lebo bolo skrtom cez rozpočet, tiež som pri každom pracovala do 9.mesiaca,ale nikdy by som nezabila dieťa, nic podľa mňa nie je dôležitejšie ako život... Ešte raz prepáč a už nereaguj na môj príspevok, ako vravíš každá mame svoj život... Len úplne úprimne a nie v zlom, naozaj by ma zaujímalo, či nikdy nemáš výčitky svedomia...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambinomio99
7. nov 2019

@katika9145 nie nemam ich, lebo dieta do sveta trapenia,chudoby a s velmi malym mnozstvom pozornosti neprivediem
Som matka,ktora vie co chce dopriat detom a vie coho nechce,aby sa dozili

bambinomio99
7. nov 2019

@ptmt1011 deju sa same dobre veci
Lebo vsetko zle je na nieco dobre
...ja zial 2 ktore mam chcem dopriat lasku a pozornost co je popri 3 zamestnaniach a diagnozach mega ...a teda som nechcela tretie priviest do sveta chudoby,mala pozprnosti,nedostatku....a tohto hnusneho sveta
Uprimne robim s mamickami a detmi a poviem ti,ze nepoznam co sa tyka sudenia a ohovarania horsich ludi
Je mi luto,ze to tak napisem,ale v zivote tak nikto nedokaze ponizovat ako mamicky v jednej z brigad,kde pracujem

kvetinka75
7. nov 2019

a čo tak porodiť ho a dať na adopciu?

kvetinka75
7. nov 2019

@janinah toto mi pripomenulo 1 článok. Či je pravdivý alebo nie, neviem, ale niečo na tom je. Žena nechcela druhé dieťa, pretože už neplánovala a doktor jej povedal, aby zabila to prvé a kým sa druhé narodí tak si oddýchne, môže pracovať, užívať si a až vtedy pochopila čo vlastne chcela urobiť. Nesúdim nikoho, každý nech si spraví podľa seba ale neviem prečo ľudia vôbec neuvažujú nad tým, že by to dieťa aspoň porodili a dali na adopciu. Koľko je teraz párov, ktoré nemôžu mať deti a myslím, že by nebol problém to dieťa dať do dobrej rodiny, kde by ho s láskou prijali.

kvetinka75
7. nov 2019

@lele10 mýliš sa, ak ho dáš na adopciu, tak by ho vychovali. Možno by si teiž rozmýšlala ako sa má čo robí, ALE žilo by. Lebo ak pôjdeš na potrat, cesty späť nie je. A psychika robí svoje. Ak ho dáš na adopciu, môže žiť. Aj keď bude žiť inde, aj tak budeš rozmýšlať, čo robí ako sa má ale nebudú výčitky, že tu nie je.

h_petra
7. nov 2019

@bambinomio99 zaujimave. Aj ja pracujem s rodinami, prevazne sa stretavam s matkami a to, co popisujes ty, som nezazila...
Asi sa stretavas s nejakou cudnou skupinou matiek...

katika9145
7. nov 2019

@h_petra veru, a ty asi pracuješ s matkami, ktorým nevadí ani ten kúsok "dnešnej chudoby" ktorá je oproti chudobe z minulosti úplný nezmysel!!! A ľudia žili a lubili sa, vedeli čo je ozajstná láska a nevychovavali ATRAPY ľudí...

h_petra
7. nov 2019

@katika9145 ja som reagovala na tie ohovaracie a navzajom sa ponizujuce matky.
Neviem... co par takych vnimam okolo seba, vacsinou su to zeny, ktorym vela veci dobre ze nepadlo z neba a nevedia co od radosti. Ale ludia s prirodzenou pokorou voci zivotu sa nebudu vzajomne len tak ohovarat a ponizovat.

h_petra
7. nov 2019

@katika9145 co sa tyka tej chudoby... ja myslim, ze to je diskutabilne.
Bavili sme sa nedavno o tom s mojou svokrou. Ano, v minulosto ich bolo aj zo sest-desat deti, nemali vlastne postele, malo jedla, co nedopestovali a neodchovali, to nemali, obcas niekto nesiel do skoly, lebo nemali dost topanok na zimu, ale dnesna doba je zase o tom, ze drviva vacsina zije v pribytkoch, ktore mame "pozicane", bez hypoteky sa nepohnes a ten podvedomy stres z toho, ze keby sa cokolvek stalo, zrazu nemas strechu nad hlavou a pod., to sa tiez neda opominat.
Ano, chudoba v zmysle nedostatku bola v minulosto urcite vyraznejsia, ale toto, co zijeme teraz tiez nie je az take terno...

katika9145
7. nov 2019

@h_petra žijeme teraz z jedného platu a prídavkov pri 3 deťoch a čakám ďalšie, ale všade kde prídem, tam sa stoly prehybaju, televízor v každej izbe pomaly, hrba dolamanych hracie, až mi je z toho niekedy zle... Deti majú všetko načo si pomyslia a to ich veľmi pokore nenaučí... A už vôbec nebudú pripravené na to, čo ak by prišla vojna a pod.,ze sa da vyžiť aj z vody a korky chleba! Neviem ako tvoje deti, ale moje už ťažko niečím uputam na viac ako pár dní, myslím novou hračkou a tak, sú chudáka prestimulovane celou dobou a "bohatstvom" a to sa pritom všemožne snažím ich aspoň učiť pokore a vďačnosti! Keď počúvam svojich rodičov a starých rodičov, radšej ani nič nevravím... A to sme pritom vzdy patrili k tej stastnejsej skupine ľudí... Takže ja keď mi niekto dnes povie, že chudoba, tak oči pre vraciam... A ešte čo sa týka dnešných domovov... Áno hypotéky a pôžičky... Ale ako žili dakedy, aj tri generácie v jednom dome, svokra s nevestou spali v jednej izbe a podobne... DNES ÚPLNE NEMYSLITEĽNÉ!!! Všetci chceme svoje a hneď a teraz so super vybavením.. Nároky stúpli o 1000000% a ľudský cynizmus spolu s tým, keď už byť, auto, super handry sú viac ako ten "zhluk buniek" #

kvetinka75
7. nov 2019

@katika9145 úplný súhlas. Zmenili sa priority. A to veľmi. Ale či sú ľudia aj šťastní?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuanach
7. nov 2019

@lele10 tak ho daj na adopciu..... Kolko parov by ho brali vsetkymi desiatimi a ty len tak z rozmaru, lebo ste sa s manzelom uzrozumili, ze dalsie nechcete, ho odstranis ako parazita..... O rok ti syn povie, ze aj on chce braceka alebo sestricku, potom sa mu pozri do oci a povedz, ze si babatko zabila....... Keby si cakala 5te, chapala by som obavy, ze ako to zvladnes, ale druhe??????????

fineta
7. nov 2019

Autorke som písala IP, ak už nie je neskoro a teda vražda spečatená.

bambinomio99
7. nov 2019

@h_petra no vidis a ja som IT s brigadami , robim casnicku v detskom centre a keby si niekedy videla to spravanie , tak by si sa cudovala

bambinomio99
7. nov 2019

@kvetinka75 len tie priority sme si zmenili my z generacie na generaciu a ked sa len pozries d skol ...tak je to na zaplakanie , moja 11 rocna dcera je odsudzovana lebo nema fb a instagram

denullllka
2. dec 2019

@lele10 napis správu ak chceš .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre