Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vrabcek154
16. dec 2009

pripajam sa k vasej teme, vzdy som sa jej snazila vyhnut, je to smutna tema, a teraz ma to caka v pondelok, bola som v 5.t, a babo sa nevyvijalo, tak idem do toho s vami, dufam, ze sa nam buduci rok babo podari

micicka
16. dec 2009

no baby aj ja som si povedala, že už radšej nebudem nič čítať, lebo je toľko strašných osudov, že keby sa mám báť všetkého čo sa môže stať, tak sa zbláznim. som sa rozhodla, že budem chodiť len sem k nám a potom do našej novej témičky. iné čítať nebudem a nechcem, aj sa mi to darí, aj keď niekedy mi to ešte nedá a zablúdim do inej témy.....
musíme len pozitívne myslieť a čítať, len samé dobré a pekné príbehy 😀

janirea
16. dec 2009

vrabcek ahoj,,,joj, same smutne spravy 😒
je mi to luto, ze sa takto rozrastame, ale aspon sa tu vieme navzajom podporit a podrzat

a buduci rok sa musi podarit,,,a urcite bude lepsi ako tento

drzim ti velmi palce na pondelok, aby si to zvladla

janirea
16. dec 2009

mici,,,ja som uz prestala citat zle veci na konikovi,,,najviac chodim sem a este ku "mojim" starym snazilkam zo sept a okt-novembra,,,,aspon sa tesim, ze niektorym sa podarilo uz tehu,,,,,,a aj ked budem posledna ale tehu budem a hotovo 🙂

micicka
16. dec 2009

ahoj vrabcek, no je mi to ľúto 😢 pridaj sa k nám a budeme sa snažiť trošku Ti pomôcť, aspoň Ťa podporiť, prípadne poradiť 🙂

vrabcek154
16. dec 2009

dakujem, idem v pondelok este na kontrolu, ci sa nahodou nieco nestane, a potom sa uvidi,dakujem

micicka
16. dec 2009

janirea - no a čo keď budeš posledná, možno tu budeš prvá 😀 niektoré príbehy sú veľmi smutné a ničí ma to, tak som si zakázala čítať čokoľvek. sem tam nazriem do tehotných po potrate a dúfam, že čoskoro budem buď tam, alebo v našej novej téme 🙂

micicka
16. dec 2009

tak to Ti vrabček nazávidím tento víkend, určite bude plný strachu,a le Tebe sa podarí ho zvládnuť. neboj sa bude aj lepšie, prídu určite krásne chvíle, aj keď to ešte trošku potrvá

lu.lu.
16. dec 2009

caute babeny 🙂

janirea- naozaj je lepsie vediet na com si, ako by mal byt neskor problem s babenkom a nastastie je to jedna z lahsich foriem,nebojkaj uz bude len dobre 😉 .....ja budem mat vysledky az o tyzden(mozno), porazi ma 😠

a s tym citanim negativnych veci som si aj ja dala zavazok, ked budem tehu, chodim len do "nasej" novej temy a mozno este aj do inych, ale len pozitivnych nakuknem

lu.lu.
16. dec 2009

vrabcek- ahoooj ☹ ,neviem, uz co na to povedat, kazdy den nova zienka, je to smutne...

janirea
16. dec 2009

a nieco take ako "rok 2010 bude už krajší !",,,,nazov temy
to ma len tak napadlo,,,ci blbost?

lu.lu.
16. dec 2009

myslim, ze ty janirea si spominala, ze asi kazda z nas ma odchylku, len sa na to nepride alebo sa to neprejavi....mame to stastie, ze teraz sa taketo poruchy daju diagnostikovat a liecit 😉

velvet26
16. dec 2009

ahojte...veru, nemusim sa bat labzovat po nete, ked tu nie je..no uz riaditelka dosla, ale aj hned isla prec, nieco jej robia na dome, tak tam musi byt...tak pohodaaa.az na tych klientov, ale beriem to uz s rezervou...
vitaj vrabcek medzi nami.....ani nemusim pisat, ako mi je to moc luto...drzaj sa v pondelok, neboj zvladnes to, aj ked je to tazke, uz bude len a len lepsie... 😉
janirea, tak to je super, ze uz vies, co je vo veci a ked ti povedala dr. ze je to lahka forma a staci len vit. B12 a kyselina listova, tak to nie je take zle...
baby, ja som som si tiez povedala, ze uz nebudem citat ine temy okrem vas a este moju povodnu sem tam pozriem ako sa maju babule, uz su tam skoro vsetky tehotne...ale verim, ze aj my coskoro budeme...a nasa temicka nova bude najplodnejsia.. 😉 🙂

janirea
16. dec 2009

idem sa ja najest,,,,dnes som na to aj zabudla,,,hmmm,,,a ze zdrave stravovanie 😒 ,,,budem sa musiet polepsit,,,

pekny zvysok dnika zatial

livuskad
16. dec 2009

ahojte este som sa chcela spytat ci ste isli hned po kyrete do prace lebo mna doktorka hned vypisala do konca roka a ze ci sa robia nejake zrasty to mi kamaratka hovorila a este ze ci si mam davat na nieco extra pozor lebo vsetci mi hovoria ze mam byt v teple a neviem co tak to zasa nechcem s tou opatrnostou prehanat dakujem...

vrabcek154
16. dec 2009

isli by ste na mojom mieste v sobotu na skusku, riadny stresak, je to pisomna a ustna, doki povedal ziadny stres, co mam robit, asi sa na nu vykaslem

velvet26
16. dec 2009

livuska, urcite by som ti neodporucila ist hned do prace...ja som bola doma dva tt. a bolo to ok..aj po psychickej, aj fyzickej stranke bude lepsie, ked ostanes doma, pekne sa dostanes z toho najhorsieho...lebo v praci by ti bolo takto skoro velmi tazko to mi ver..len si pekne oddychni, nic ti neutecie, neviem sice aku mas pracu, ale potrebujes si teraz oddychnut...

vrabcek, no to je tazka otazka...neviem, ako si na tu skusku pripravena, je potom aj nahradny termin, ak by ti to nahodou nevyslo? vies, ako sa hovori, za pokus nic nedas, ja by som na nu isla.. 😉

livuskad
16. dec 2009

ja sa do prace neponahlam nastastei len som chcela vediet lebo ma tu strasia s tymi zrastami a infekciami tak sa bojim trosku aby to nedopadlo zle dakujem za odpoved teda si aspon ako tak tie vianoce uzijem s neterou a zabudnem dufam... radsej doma vydrzim ako by sa malo nieco stat...

velvet26
16. dec 2009

spravne livuska, pekne si odpocinies a naberies nove sily, neboj este sa narobis dost v zivote.. 😀
s tymi zrastami, no neviem, ja si to ani nepripustam...kedy ides na sono, na kontrolu? ja ked som bola po tt, tak som mala tie zvysky v sebe, kt. skvapalneli, po dvoch tt, stale kvapalne, tak mi dal tie vyvolavacky a po dvoch dnoch na sone uz bola maternica ok...ziadne zrasty, tak hadam sa tam nejake dodatocne neurobili...a aj ty nemysli hned na zle, neboj..urcite ich mat nebudes...

velvet26
16. dec 2009

a proti infekcii su antibiotika, nepredpisala ti dr.? ja som uzivala..

velvet26
16. dec 2009

dnes som si kupila vinko cervene, tak si uz pekne popijam... 😉

livuskad
16. dec 2009

antibiotika mi vobec nepredpisala ani ma este neobjednala na kontrolu vobec mi nikto nic nepovedal vlastne len mi sestricka povedala ze mozem ist domov ked mi je uz dobre isla som svojej gyn. a ta mi dala odporucenie na pn a to bolo vsetko... mam sa objednat na sono abo mam pockat do buduceho roka teda lebo teraz neviem...

velvet26
16. dec 2009

livuska, no skus si zavolat teda k nej, ze kedy mas prist na kontrolu..ono niektori gyndosi objednavaju na kontrolu az po prvej menstruacii...mne povedal dr. ze po dvoch tt .no ja som isla uz po jednom tt. lebo som chcela ukoncit pn, no nakoniec som bola aj tak dva tt. doma..a este ma napada, ze som bola este na dalsej kontrole po 3 tt. od kyretu, to bolo tyzden po vyvolavackach..no moj dr. je taky dost pedant na to...tak mozno preto som bola tolkokrat..ved, nakoniec aj tak tam pojdes, ked si budes chciet ukoncit pnku..si hovorila, ze do konca roka si pn, tak ti ju aj tak musi ukoncit...tak potom ti asi sono urobi..

livuskad
16. dec 2009

aha dakujem za radu tak potom ked tam pojdem sa objedenam alebo jej zavolam medzi sviatkami...

velvet26
16. dec 2009

podla mna bude v pohode stacit, ked tam pojdes az ked ked budes tu pn chciet ukoncit..jedna moja znama gynekologicka mi hovorila, ze oni po prvom menzese az robia kontrolu...ta moja kontrola po tyzdni bola skoro, len ma zbytocne vylakal, este som to nemala zahojene..

micicka
16. dec 2009

ahoj kočky 🙂

tak dala som si dve tequilky a je mi fajn 😀

livus, nechoď hneď do práce, ja som síce išla už po dvoch dňock, ale nebolo to veľmi dobré. myslím si, že treba byť minimálne jeden týždeň doma a oddychovať, vegetiť, prípradne chystať vianoce 🙂

vrabcek na tu skusku by som asi išla, určite sa ti podarí ju urobiť a potom budeš mať aspoň lepšiu náladičku, ja som si vždy povedala idem, ak by som náhodou neurobila, nič sa nedeje, nebudem prvá ani posledná a vždy som urobila 😅

velvet26
16. dec 2009

ahoj micicka, tak tequilkujes??? 🙂 ja si davam to vincisko..
presne tak ako pises, treba skusit stastie a ist na tu skusku, ved za pokus clovek nic neda..urcite vrabcek skusku urobis a budes mat aspon pokoj od nej...

micicka
16. dec 2009

čítala som velvet, že dvaš vínečko, zabudla som si s tebou štrngnúť, prepáč a teda ŠTRNG ŠTRNG 😀

micicka
16. dec 2009

ešte k tým skúškam - odvážnym šťastie praje. ja si pamatám, išla som na jednu technickú skúšku a strááášne málo som sa učila a dostla som také otázky, že som pomaly ani nevedela o čo ide. náš prednášajúci nám vždy hovoril, že naučte sa aspoň tieto vzorce a vysvetlenie, to je taký vyprošťovák. tak som si povedala, nič nestratím , skúsim to cez vyprošťovák a hovorím mu - viete, túto otázku neviem, ale viem vyprošťovák - a to bolo presne to, čo patrilo k tej otázke a urobila som ju na pekné B 😀 treba byť odvážny, nie drzí, ale ani nie ľaknutý 😎

nehovorím,že vždy sa to podarí, ale taký vyhadzov zo skúšky nie je nič hrozné 😀

velvet26
16. dec 2009

micicka, strng strng... 🙂
hlavne vela zdravicka a splnenych snov.. 😵
inak, dnes sa mi snival prijemny snik, bola som tehotna, uz celkom pekne brusko a citila som ako ma babatko kopka...krasny pocit, aj ked normalne som mala v tom sne obavy, ci je vsetko v poriadku, no babatko si kopkalo..tak verim, ze sa toto splni... 😵
som si pozerala v snare, co to znamena a ze splni sa mi prianie... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre