Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
16. dec 2009

veď tebe sa sny plnia, keď si dobre pamatam, takže hurá, máš sa na čo tešiť 😀

aj ja nám všetkým tu, aj ostatným ktoré mali zlé skúsenosti prajem veľa zdravia a aspoň jeden splnený sen - bábätko 😉

velvet26
16. dec 2009

micicka, ved , sny maju svoju silu a nesnivaju sa len tak bez priciny, maju svoj velky vyznam...
ja som presvedcena o tom, ze buduci rok si uz budeme pisat o inych veciach, budeme uz nastavajuce mamicky... ☹ 😉

velvet26
16. dec 2009

jeeeejda, ten smutny smailik, ten sa mi podaril nechtiac...uz asi ucinkuje vinko... 😀

micicka
16. dec 2009

to pznám tie alkoholové účinky 😀 😅

a sny minimálne odzkadlujú to ako sa cítime, keby tie moje niekto skúmal, asi by som sa všeličo dozvedela 😨 určite, že mi už šibe z roboty....

velvet26
16. dec 2009

micicka...mna sny fascinuju, maju nieco do seba a mrzi ma, ze na nete som este neobjavila nejaky poriadny vyklad snov...paci sa mi ten vyklad co mava v casopise zivot gabriel..to je nejaky panko, co sa tym zaobera, no uplne uzasne tie sny, co tam pisu citatelia vysvetli...a ta robota, jaaaaj, to poznam, aj ja mam take, ze riesim uvery az sa mi z kecky pari... 😀 tolko nadcasov, aj nocne, kto nam to zaplati..??? 😀

micicka
16. dec 2009

no nikto nám to nezaplatím len nám možno šibne 🙄

niekedy si ráno na porade porozprávame, čo sa komu snívalo a smejeme sa, lebo nie len ja som zmagorená, niektorí sú aj zo mňa chudáci, ja som taká sekera 😨

zuztek
16. dec 2009

ahojte
livus, ja som bola doma dva tyzdne, dost mi to pomohlo... po kyrete mi tiez nic nepovedali, tak som volala na gyndu a sestricka mi povedala ze na kontrolu mam prist po tyzdni, ked sa budem lepsie citit, ak nie tak aj neskor... potom som bola aj po dvoch, lebo som stale spinila, ale na USG vyzeralo vsetko ok, tak beriem len askorutin, zda sa ze mi pomaly to spinenie prechadza...

zuztek
16. dec 2009

a antibiotika som tiez nebrala, len sa ma stale pytal doktor ci nemam bolesti alebo teplotu, ale ja som sa citila ok

zuztek
16. dec 2009

a po kyrete treba samozrejme par dni doma polezat, aby sa to neskomplikovalo a aby si nedostala zapal

zuztek
16. dec 2009

velvet - taky pekny sen som este nemala ☹ zatial pamatam len na tie moje 3 hororove sny, ked som bola este tehu, asi to uz naznacovalo, ze nieco nie je ok...

velvet26
16. dec 2009

micicka a kde robis? aj ja som taka sekera sem tam, ked som zastupovala raz riaditelku ked mala dovcu, si mala vidiet...som bola este horsia ako ona... 😀 ale to je tym, ze vela vyzadujem od seba a tym padom aj od inych.. 🙂

velvet26
16. dec 2009

zuztek a co konkretne sa ti to snivalo??? 😕 aky sen..lebo aj ja som mala v tehu taky zly sen, ze som padala velkou rychlostou dolu ako keby z nejakej priepasti alebo co..proste z vysky, na co som sa s hrozou prebudila a to nevesti nic dobre.. 😒

lu.lu.
16. dec 2009

ahoj kocky 🙂 ako?

Leon je akysi chory ☹ , kasle a je zachripnuty, zabiacik moj....zajtra maju posledny den v skole, asi ho necham doma(aj ked on chce ist), nech je do soboty fit....

mna tak rozculuje bezohladnost niektorych ludi, dnes som bola nakupovat a bol tam asi 3 rocny chlapec s matkou, bol evidentne chory- kaslal bez prestavky na cely obchod a jeho matka sa tam vykecava s kamoskou, este mu hovori, nech mliecko vyberie, tak on vsetko poobchytaval, okaslal 😠 ....som mala take nervy, uz som jej isla povedat, co nesedi s chorym deckom doma,ale som si to rozmyslela....a potom bodaj by nebol kazdy chory....rodicia posielaju chore deti do skoliek a skol.....hruza.....

no, som sa postazovala, uz je lepsie 😀

velvet26
16. dec 2009

ahoj lulinka..nerozculuj sa..nezmenis ludsku blbost..
leonka je mi luto..on asi preto chce ist zajtra do skoly, lebo sa budu asi vsetci aj lucit pred sviatkami, tak asi este chce vidiet svojich kamosov.. 🙂

lu.lu.
16. dec 2009

ved to velvet, ja som ho aj dnes chcela nechat doma- ale mali christmas party, tak silou mocou chcel ist...no poobede uz zacal byt aj zachripnuty, tak uvidim, ako bude rano....

velvet26
16. dec 2009

luli...tak to verim, ze chcel ist na party..no ak mu bude rano zle, tak ho radsej nechaj doma..ale vsak ty vies, co robit, ty si uz zasluzila maminka.. 😵

lu.lu.
16. dec 2009

rano sa rozhodne.........juuuuuuuj ja sa uz tak tesim na slovensko 😅 sice chodim kazde 2 mesiace, naposledy som bola len teraz,ako mi povedali, ze babenko nezije 😖 , cize 6 tyzdnov, ale predsa....doma je doma 🙂

zuztek
16. dec 2009

velvet - prvy sen bol taky divny, ze ma nejaka mafia chcela zbit palicami, aj ked videli ze som tehotna s velkym bruchom, povedali ze ma na smrt dobiju, vtedy som sa normalne strhla zo sna... neviem ci sa vtedy vnutri nieco neudialo... inak potom cez den som si precitala od kamosky, ze prave potratila, tak som mala z toho sna este horsi pocit
a druhy sen - ze som aj ja potratila, prave ked bol priatel cez vikend mimo SR, krvacala som, a musela som volat ocovi aby ma odviezol do nemocnice, a potom ma v nemocnici nechceli zobrat, lebo som si doma zabudla teh.knizku... a zobudila som sa na to, ze som zistovala ci ma neboli brucho, a potom som si povedala, ze neboli, tak som nemohla potratit a bol to len sen... to som este netusila ze existije aj MA...

zuztek
16. dec 2009

inak, na potvoru, o MA som sa dozvedela akurat ked priatel bol na skoleni, este ze len v Tatrach, tak hned sadol do auta a prisiel

zuztek
16. dec 2009

je to normalne ze sa take sny snivaju? potom si to clovek moze privolat aj psychicky...

velvet26
16. dec 2009

zuztek, tak to bola urcite predtucha a zjavila sa ti v sne..nechcem ta strasit..no tak sa to ozaj javi, aj ja som sa vtedy tak strhla zo sna...normalne rozmyslam, ci vtedy to srdiecko prestalo bit...ono mne povedal totizto dr. na tom nestastnom ultrazvuku vtedy, ze sa to stala cca. dva dni pred kontrolou, co casovo aj sedi a ze srdiecko prestalo bit pri nadychu...chudatko, nestihlo vydychnut...dovtedy bolo vsetko ok.. ☹

zuztek
16. dec 2009

to uz nezistim, mne totiz povedali ze sa to stalo asi 3 tyzdne dozadu (strasne!!!), takze teoreticky to mohlo byt vtedy, ale presne to neviem

zuztek
16. dec 2009

ale bojim sa toho ze ked budem zase tehu, ako sa vyhnem takym snom, a este po tom vsetkom co som teraz zazila...

zuztek
16. dec 2009

ako ti to mohli tak presne urcit ze 2 dni dozadu? lebo mne podla velkosti embrya, ale to bol poriadny rozdiel - namiesto 4-5 cm malo len 1,4 ☹

velvet26
16. dec 2009

zuztek, aj ja sa trosku obavam, ze sa mi bude snivat nieco zle..no musime sa potom pozitivne naladit a vsetko zle vypustat hned von, aby nas to neovplyvnovalo..ja uz nebudem citat ziadne negativne veci, nic co by ma mohlo ohrozit a aj babatko..jedna moja znama tiez prvykrat potratila a druhykrat vsetko zle selektovala, nepozerala ani televizne noviny...ked som bola tehu, tak som normalne plakavala pri spravach, alebo ked som nieco zle precitala na nete..no to uz nebudem robit...len sme si takymi vecami skodili..

velvet26
16. dec 2009

to som sa aj ja divili, asi podla velkosti, bola som na sone v pondelok a to som zacala 10 tt. no a podla velkosti zodpovedalo ukoncenemu 9 tt... 😔 on povedal, ze cca. dva dni dozadu..tak to som si potom vycitala, ze co som v ten den robila, ze som napr. umyvala kupelku so cilitom bang tym silnym a dychala tie vypary...ach jaaj, asi aj vy ste si potom vselico vycitali, ze...dr. hovoril, ze si nemam nic vycitat, ze moja chyba to nebola..nuz...uz to nezmenime, niekedy mam taky pocit, ako keby to ani nebola pravda, ako keby sa to nikdy nestalo, aj vy mate take??? 😕

lu.lu.
16. dec 2009

chcem sa spytat, ked zase otehotniete- pojdete, hned k lekarovi alebo tomu nechate volny priebeh a pojdete na gyndu az vtakom 8 tyzdni? lebo ja sa bojim, ze zas budem stresovat,ked este v 5tt nic nebude vidno a kazde pichnutie sa budem bat a so strachom chodit na wc, ci tam nebude krv 😖

no neviem, ako sa tomu vyhnut

lubkabb
16. dec 2009

Ahojte baby,

velvet - netreba hľadať chybu v sebe. Nemohla si tomu zabrániť. Ja som bola 2 týždne v nemocnici - všetko bolo ok. A to som celý čas ležala - len na WC, do sprchy a do jedálne. Inak som nikam nechodila - bol aj zákaz návštev kvoli prasacej chrípke. V našej nemocnici je karanténa. A predsa sa to stalo.

velvet26
16. dec 2009

lu.lu, to je dobra otazka, tiez ma napadla, najradsej by som sla az v tom 8 tt. vtedy bude aj srdiecko a nebudem stresovat, ze co a ako, aj ked v 5 tt..uz bolo vidno u mna vacok, no myslim, ze aj tie skore sona nie su moc pre babo dobre...ved uvidime podla vysledkov, ak by mi nieco na hemato zistili, ze by bolo treba liecbu ci uz injekciami alebo liekmi, tak to pojdem asi k dr. hned, min. na tu hemato, ked budem mat pozitivny test,ak budu vysledky ok, tak urcite pockam do toho 8 tt.nic podla mna nezmeskame...

velvet26
16. dec 2009

lubka, ja viem, no asi je to v tej ludskej povahe, obvinovat sa, resp. hladat kde sa stala chyba..kazdopadne tie vysetrenia nam to ukazu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre