Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
16. feb 2009

ani mne nekontrolovali... ja som si kontrolovala sama 😀 robila som si testiky, ci uz hcg nie je...slabo pozitivny som mala este 6 tyzdnov po kyrete.

jarulai
17. feb 2009

dobré ránko 🙂
ani mne nebrali krv po kyrete, tiež len na predoperačné vyšetrenie. ale ked lauritka hovorí, že ešte 6 týždnov po bol slabo pozitívny test, tak to asi dosť pomaly klesá, nie?
nejako ma začínajú pobolievať didky - žeby som bola svetlá výnimka a mrcha došla po 4 týždnoch 😨 no nebola by som proti. alebo mi začína zašibávať z toho vyčkávania 😀

lauritka
17. feb 2009

jarulai, zalezi asi aj od toho, kolko ho bolo v krvi pred kyretom 😕

jarulai
17. feb 2009

tak to ani netuším. mne nikto na toto krv nebral ani ked som bola ešte tehu 😠 mne to doki potvrdil len z vnútorného usg, takže asi nepovažoval za potrebné ho ani zisťovať. 😨

lauritka
17. feb 2009

mo mne brali hlavne aj preto ci klesa alebo stupa... ak klesa, tak zakonite nasleduje potrat. 😒 a ja som bola po umelom vies.

jarulai
17. feb 2009

jáááj, to som nevedela. to je hrozné, kolké z nás si to musia zažiť, že ☹ 😠
ale na budúce sa tu budeme už vytešovať, že všetko ide dobre a pridávať do albumov naše rastúce brušká a bábatká 😉 jaj...už sa teším na to 😵

daykaaa
17. feb 2009

ahojte...baby vcera bol presne siedmy tyzden po kyr. a ja som stale nedostala..co myslite..mam este pockat, alebo ist gyn..uz som z toho na nervy.. 😠

lauritka
17. feb 2009

dayka skoc na uzv, mozno ti nedorastla este sliznica. nemala si ani trolinku spinenie ?

daykaaa
17. feb 2009

vobec nic...ani naznaky..ja sa uz zblaaaaaaaznim...uz ani neviem co to ta mrcha je 🙂

jarulai
17. feb 2009

daykaaa, ja by som tiež na tvojom mieste skočila dokimu. ved hlavu ti neodtrhne a ty budeš vedieť na čom si 😉

daykaaa
17. feb 2009

jarulai...mne to uz ide hore krkom tie navstevy..ale tesim sa na tu ked mi znova oznami ze bude dalsie...ale to nie som sama..vsak? 😉

mia.
17. feb 2009

Baby, ahojte, mne minuly tyzden povedali, ze babo nezije. Bola som v deviatom tt, babo umrelo v 6tt, Isla som k dr s tym, ze krvacam...Ona mi hned tvrdila, ze velku sancu tomu nedava, ale ze mam pockat a ked zacnem krvacat , tak hned do nemocnice. Tak som bola v piatok v nemoc. a tam mi dr. potvrdil, ze plodik od 6tt nezije.Tak som si myslela, ze si ma tam nechaju na kyret. no on mi povedal, ze mam dojst o tyzden, ze skusime, ci samo neodide, ale ze pre istotu mam prist nalacno rano. V pripade vyrazneho krvacania alebo bolesti mam hned prist. Teraz uz sa to rozbehlo, uz prestali tie bolesti ako pred mrchou, len neviem, co mam robit, ked som volala obvodacke, ta hovorila, ze mam ist do nemocnice, tam mi vtedy hovorili, ze cakat. Myslite, zemi budu robit to cistenie, ak vsetko odide? Sorry, som sa rozpisala, no sama neviem, stalo sa to prvy raz

daykaaa
17. feb 2009

mia..ja si myslim ze ti to budu robit...a mala by si ist cim skor nech sa ti nevytvori zapal alebo nieco podobne..hlavu hore...zvladnes to ako kazda z nas..

mia.
17. feb 2009

To sa este nestalo, ze by niektora na to nesla a bolo to v pohode?

jarulai
17. feb 2009

mia.,je mi to lúto, že aj teba to postihlo, no ja by som veru nečakala a utekala do nemocky. aby si fakt potom nemala nejaké problémy.
a drž sa, čas to zahojí

mia.
17. feb 2009

Dakujem, je to tazke, ale mam doma uz zdrave 4ročne dievcatko, tak to znasam o trosku lepsie, aspon sa snazim...

jarulai
17. feb 2009

tak pri malej sa ti to bude lahšie znášať, myslím.

jankageo
17. feb 2009

Vcera som bola v nemocnici, hcg znova kleslo a dvojicky nemali vitalitu, tak som hned ostala (predoperacne som si urobila vo stvrtok a piatok)

lenka_66
Kontrolne sono mi robila Nevicka aj Dankovcik
Hned videl, ze tu tam dve embrya, nie vsetci lekari to videli (okrem Rozpravku) a ze srdiecka nebiju.
Operaovala ma Melichova a v piatok mam prist k nej na kontrolne sono

Chceli ma tak este nechat, no manzel bol so mnou cely cas, aj hned po prebudeni. A necitila som sa velmi zle, tak som sa vypytala domov, aj dnes ostal doma so mnou. V piatok idem k novej gynekologicke a v nemocnici som hned dostaa vymenny listok na hematologiu a brali mi krv aj na dalsie vysetrenia. Tak uvidime.

jarulai
17. feb 2009

jani ☹
ale dobré je, je mužík s tebou doma. aj so mnou tak zostala, sama by som sa doma asi zbláznila
drž sa

jankageo
17. feb 2009

jarulai
som rada, ze mohol byt so mnou cely cas. V nemocnici sa viac bal ako ja, bol bledy ako stena...no zvladli sme to..
vcera vecer som si ani veceru nedokzala vziat a jedla som bud po stojacky, alebo pololeziacky, dnes uz mozem sediet, nie dlho, ale troska sa to zvladnut da.
Tak uvidime, neberiem to ako koniec, ale snazim sa to brat ako zaciatok niecoho noveho, inak by mi z toho siblo....

janulcek
17. feb 2009

Ahojky.Mia ja by som šla do tej nemocky.Budu ta čisitit tak či tak,aj keby tam babatko už nebolo.Lebo ešte stale tam su pozostatky toho žltku či čo to je.Aj mne zisitili že nežije a poslali ma dom.Lenže za par hod.som začala krvacat a už som aj frčala do nemocky.Ale robili ma až na treti den.Ze vraj to nemožu hned.ešte to 2 krat za den kontrolovali...ale kedže nič,tak pristupili ku kyretaži.Už bolo vidiet na sone že sa to tlači von..Boli to ukrutne bolesti,asi ako ked ide žena rodit..hrozne,fuj!!!!!
Tak držim palce nech ti to dobre doapdne..

janulcek
17. feb 2009

jankageo ☹

janulcek
17. feb 2009

Daykaa a ty si mysliš že ja som dostala???Niektora tu raz pisala že dostala až po troch mesiacoch... ☹ ja som tiež 7 tyž.od kyretky...už ma to nebavi...už od minuleho štvrtka ma divne sem-tam pobolieva brucho a nič sakra... 😠 😠 😠 😠 😠

janulcek
17. feb 2009

Lauritka čo to znamena že nedorasta sliznica???aky to ma vplyv na MS???a ked nedorastla,tak čo??

jajab
17. feb 2009

Ahoj Mia. Ja som bola pred 3 mesiacmi pobný prípad ako ty. Tiež mi zistili, že babatko sa nevyvíja, no kedže to bolo ešte v takom skorom štádiu, tak dal mi šancu , nech sa telo stým vysporiada samo. Ked som bola cca 9. tt tak som začala krvácať, ale bolo to take ako ked mas MS. Prvy den som spinila, no a na druhý den to bolo trochu silnejsie a večer som dostala silne krče, ale asi len tak hodinku , trochu sa krvacanie zosilnilo a potom sa to stalo. Krče hned pominuli a zrazu mi nebolo nič, len som trochu špinila a to asi ešte tyžden. Keď mi skončilo špinenie, šla som k lekarovi na UZV a ten už len povedal, že maternica sa pekne vyčistila. Tak som bolo veľmi šťastná, že nemusim isť na zakrok. Predsa len je to riadny zásah do organizmu. Ja si myslím, že pokial silno nekrvácaš a podoba sa to na MS a nemáš neznesiteľné krče , tak by to mohlo byť v pohode. No ak by si mala pochybnosti, že to nieje v poriadku, tak radšej choď k lekarovi. Drž sa moja. Aj ty Jankageo. ´Viem, je to hrozne ťažké, no pozitívom je, že sa k tomu takto staviaš, že je to začiatok niečoho. Dúfam, že už sa tebou začnu zaoberať, urobia ti všetky potrebné vyšetrenia a zistia príčinu prečo si o babatienka prišla. A potom sa už budes len tesiť z rastuceho bruška. Všetkým držím palce a verím, že všetky to raz dotiahneme do šťastného konca. 😉 😉

janulcek
17. feb 2009

Aha,to som nevedela,že nemusi prebehnut kyret...no,už som zase o niečo mudrejšia. 😒

jaruska74
17. feb 2009

ja by som uz kadeo vyskusala, len nech ta mrcha pride....

lauritka
17. feb 2009

janulcek ked nedorastie, tak nepride MS..lebo nema co odkrvacat, ja som nemala poriadnu MS tri mesiace po prvom kyrete, ale ja som si merala bazalku, takze som presne vedela, kedy ma dorazit MS..teplota klesla, bolesti bruska ako na MS, ale krv nikde, uplne slabunke zaspinenie, na uzv sliznica 3mm. ani vyvolavacku nepichal, ze to nema vyznam, kym nenarastie sliznica.

daykaaa
17. feb 2009

janulcek..no tak sme minimalne dve..jaaaj..mna niekedy pobolieva brucho aj didy..ale ked to prejde tak si myslim ze fantazirujem..nech je uz vsetko ok..a nech si pismenkujeme o tehulkovani bez problemov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre