Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janka0025
29. jan 2010

no to neviem, niekde na nete je to určite....celé je to divné...

hiva
30. jan 2010

tak som nakoniec volala doktorovi a vsetko mu popisala....on mi povedal, ze sa nemusim bat....ze je to bezne....v maternici sa nahromadili krvne zrazeniny a ta ich potom naraz vsetky vylucila....vraj sa to stava....a po kyrete vraj mozem spinit aj 6 tyzdnov...a MS by mala prist medzi 3 az 8 tyzdnom....takze len cakat 😒

inak vraj uz ma nejake moje prve vysledky, co mi brali vzorky ked ma prijimali do nemocky a vyzera to, ze mam nejak vela trombocytov ... cize hustu krv a vraj aj to mohlo byt pricinou....kazdopadne ma este posle na hematologiu, ale az ked bude mat vsetky vysledky pokope...

sama som z toho prekvapena...bola som si ista, ze to sposobil ten virus a teraz nakoniec mozno to bola tromboza....alebo aj viac veci spolu....kazdopadne som rada, ze sa nieco zistilo a i ked to nie je zrovna ruzove, aspon vieme ako to prekonat a druhykrat to uz hadam dotiahneme do zdarneho konca 😵

cukor
30. jan 2010

hiva......husta krv a tromboza a trombofilia su rozdielne veci.......keby si mala trombozu....to by si vedela ,lebo to dost bolí......no a trombofília dedičná sa prejavuje len v období hormonálnych zmien......v beznom zivote na to ani neprídeš...

hiva
30. jan 2010

oki cukor...uz som aj ja zistila, aku blbost som napisala s tou trombozou 😀 😀 😀 ...alemne to skor vysvetloval tak, ze mam nejaku hustejsiu krv ci co a to vraj mohlo byt problem....kazdopadne pojdem este na vysetrenia na hematologiu 😅

janka0025
30. jan 2010

ahoj hiva. tak som rada, že je to ok, mo viacmenej...mne sa to dnes dost rozintenzivnelo, to spinenie...hlavne na dnes rano....pomyslas uz aj na druhom bábu?

hiva
31. jan 2010

janka....mne sa uz sa to tiez skludnilo....uz ziadne cervene spinenie....odkedy zo mna vypadli tie zrazeniny, uz mam iba bledulinkohnede spinenie 😅

co sa tyka babatiek, tak ja rozmyslam uz nie len o prvom a druhom, ale uz aj o tretom.....hned ako nam da teraz doktor zelenu, zacneme so snazenim....ja by som zacala co najskor, ale budem musiet asi pockat na vysledky hematologie 😒

a hned po prvom zacneme robit na druhom....a podla toho, ako budeme zvladat hned po druhom by som chcela tretie 😅 ...nad stvrtym zatial visi otaznik....na tom sme sa s manzelom este nedohodli....ja by som hrozne rada chcela 5 deti....zboznujem velke rodiny....ale ako tak pozeram, ako nam to vsetko ide, budem rada, ked sa nam podari jedno 😉

afrika
1. feb 2010

ahojte, tak ja som si bola v sobotu pre 4!injekciu na stiahnutie maternice+nejaké horm. lieky, aby sa krvácanie úplne zastavilo. do 7 dní od soboty nemám ani krvácať, ani špiniť- vôbec a ak sa to nezastaví, mám okamžite prísť. už to je lepšie, tak dúfam, že to tak aj ostane. krvné testy sú už lepšie, ale stále nie také, aké majú byť. doki povedal, že to nevyzerá s tím krvácaním dobre, veď dnes je to už 17 deň-aj keď už málinko. bol z toho dosť znechutený. od stredy už chcem ísť do práce, tak dúfam, že potom nebudem musieť ísť opäť na PN.
hiva to je fajn, že to špinenie není nič vážne. 🙂 ale verím, že si sa vyľakala.

janka0025
1. feb 2010

ahoj hiva, no to som fakt uprimne rada...ja by som tiez najradšej začala čo najskôr..Čo som tu čítala, tak niektoré baby začali hneď po 1. mrche, ja som aj ležala s jednou ženou, kt. sa to podarilo hned po prvej, bola hospitalizovaná lebo mala vysoký tlak. tiež potratila v 6 tt.Tak som bola dosť prekvapená...len neviem, či to nieje zbytočne velký risk....

ahoj afrika, tak dúfam, že konečne to už ustúpi, no do roboty by som sa asi tak skoro neponáhlala....hlavne nech sa to už ukludní....držím palce

afrika
1. feb 2010

janka ty už chodíš do práce? ja som na PN už od 14.11 😒

hiva
1. feb 2010

caute...ja chodim do roboty uz od minuleho tyzdna....v piatok bol kyret a vo stvrtok uz som isla do roboty ☹ ...tiez by som bola rada doma, ale nejak sa to neda...co uz 😅

afrika, ti poviem, ze som skoro ozelenela ked to so mna vypadlo....ale doktor ma ukludnil....inak ja este stale trosku spinim, ale uz len take svetlulinko hnede....ale doky mi hovoril, ze spinit mozem aj kludne 6 tyzdnov 😕 ...takze neviem, co si o tom mysliet....afrika, tak dufam ze ta 4-ta injekcia uz konecne zaberie 😉

no ja teraz budem cakat na snazenie asi dlhsie....nechcem riskovat....vcera som si pozerala svoju zdravotnu kartu kde mam vsetky vysledky za posledne roky...a v kazdom vysledku z rozboru krvi som mala zvyseny pocet tych trombocytov v krvi.....takkze urcite budem cakat az na vysledky hematologie....zatial som tam neni ani objednana, lebo k doktorovi mam ist az s vysledkami z histologie, co bude az buduci tyzden 😖 ...skoda, ze to vsetko tak strasne dlho trva....ja by som to chcela vsetko teraz a hned....ale vidim, ze najblizsie 2 mesiace je to bez sance 😒

afrika
1. feb 2010

hiva ak chceš, tak trombof. stavy ti urobia aj v nejakom centre. ja som mala výsledky cca do dvoch týždňov. neviem presne. ale zas radšej niekedy pomalšie ako hrrrr 😉 . lenže ja som bola rovnaká. teraz ani nie. chcem mimino strašne moc, ale najprv chcem všetky vyšetrenia, ktoré môžem mať. mne brali minulý týždeň krv na protilátky proti embriu a ešte niečomu- nezapametala som si. výsledky budú za 10 dní.

hiva
1. feb 2010

dik za radu afrika... ja stale len spekulujem...ale ako sa poznam, sama nic nevymyslim....pockam na histologiu, potom gyndosa a za 3 tyzdne uvidim, na com som....uz som si chcela hematologa aj sama vybavovat, ale asi skor pockam, ze ktoreho mi gyndos odporuci 😅

afrika, a tebe to kde brali tie protilatky proti embryu?...v centre alebo hematolog?...a to je sucast hematologickeho alebo skor genetickeho vysetrenia?....ja som z tychto vysetreni uplny jelen 😅 😀

afrika
1. feb 2010

hiva mne všetko brali v centre, len genetiku sme si robili v genet. ambulancii.
pre mňa to má výhodu v tom, že nemusím behať po doktoroch. ale do centra chodím už od leta 2008, takže tak. dva x som tam otehu a dva x MA. už aj na doktorovi vidím, že nemá z toho bohvieakú náladu. dnes má bolí brucho, snáď sa v bruchu nechystá šarapata 😒 .
počkaj si na vyšetrenie u gynekológa a uvidíš čo bude ďalej robiť. len sa nenechávaj odbiť, že vyšetrenia sa robia až po druhom p. viem, že veľa ženských prvý krát potratí (aj moja sestra), ale aspoň základné vyšetrenia ti môžu urobiť.

hiva
1. feb 2010

afri....toho sa nebojim.....moj gyndos ma urcite posle na vysetrenia....sam mi to hned na zaciatku povedal 🙂 ... babatko sa nam podarilo len vdaka nemu a tak toto zlyhanie tiez berie tak nejak trosku osobne ....predpokladam, ze tak nejak je to asi aj s tym tvojim doktorom....ved take komplikovane pripady, ako sme my asi nemavaju kazdy den 😒

moj je o to viac do toho zatiahnuty, lebo on sam mi robil aj laparku aj teraz kyret....takze ma opzna uz dokonale...a je fakt super... mam h oakao priatela na telefon... zdvihne mi aj cez vikendy, pripadne hne ako moze sa ozve naspat 😉 ...na jednej strane je za to plateny (je sukromnik, takze ho platim sama a nie cez poistovnu)...ale na druhej strane je velmi ustretovy a je na nom vazne citit, ze CHCE a robi vsetko preto ABY POMOHOL 🙂

janka0025
1. feb 2010

nie, nepracujem. Som dobrovolne nezamestnaná...Buduci mangel je živnostník, takže pomáham jemu s papiermi.

Ja sa obávam, že moj ( aj ked mnohý tvrdia že je odborník) ma nepošle nikde...myslíte, že by som mala trvať na nejakých vyšetrení? ja som sa akurát pýtala na toxo. a že vraj ak chcem tak môžme ale až po 1. menš.
ale nejako sa netváril, že by sa chystal na nejaké velké vyšetrenia...mám trvať na nich stoj čo stoj??
a na akých vlastne? je to môj 1.potrat

afrika
1. feb 2010

janka to závisí od teba či chceš. ja som po prvom absolvovala len genetiku. ale mali sme aj spermiogram. robili mi aj toxoplazmózu.
moja sestra napr. po prvom nechodila na vyšetrenia. teraz je tehu v 6 mesiaci 😉

hiva
1. feb 2010

tiez si myslim Jani, ze ako ty chces a ako to citis....my nakolko sme mali velke problemy s prvym otehotnenim, nechceme nechat nic na nahodu...tak chcem radsej pobehat vsetko mozne aj nemozne 😅 ...a ak ta gyndos neposle, ja by som to skusila este cez obvodacku....ta ta podla mna tiez moze poslat napriklad na hematologiu....a tam uz doktorke vsetko vysvetlis 😉

janka0025
1. feb 2010

no moja obvodna je 300 km odtialto, takže skusim to cez gynek. snad na mna nebude zírať ako tela.

afrika
2. feb 2010

ahojte, ja už vôbec neviem čo robiť. stále špiním. do soboty sa to má s liekmi úplne zastaviť a stále nič. dnes je už 17 deň od kyretu. dnešná telesná teplota je 37,5. v nemocnici som mala stále 37,2. a to idem od zajtra do práce. teraz to ľutujem. už ma to vôbec nebaví. neviem, že čo to má znamenať ☹ ☹ ☹

janka0025
2. feb 2010

ahoj afrika, no neviem ako by som poradila porporila....a ako sa celkovo cítiš...nieje ti zle? máš silné krvácanie? akús to ešte nejako vydržať do tej soboty....
Niekde na začiatku tejto témy tiež písala jedna baba, čo mala také problémy ako ty....vela antibiotik, stále krvácanie, teraz neviem presne ako to dopadlo...tak skús sa pozrieť...myslím na teba

sisa2
3. feb 2010

afrika - ja som po kyrete krvacala 2 dni a nasledne este 16 dni spinila. povedali mi, ze tie 3 tyzdne mozem kludne spinit. potom to nastastie same preslo. teplotu som si nemerala, takze to neviem.

ja sa stale neviem dockat MS, na kyrete som bola 15.12. ☹ cize teraz to je 7 tyzdnov. a zatial ani chyru ani slychu 😠

afrika
3. feb 2010

ahojte, no u mňa nič nové. doktora nepoteším.
sisa len mne krvácanie aj špinenie musia zastaviť, lebo mám dosť zlé krvné testy a dr bol zhrozený tak trochu.
snáď ti už mrška príde, držkám pršteky. prvý kyret som mala tiež 15.12.08. druhý 15.1.10 ☹

sisa2
3. feb 2010

afrika - tak to drzim palce, nech sa im to konecne podari zastavit! ako by si si toho nevytrpela uz dost, este aj s tymto sa trapit ☹ uf, mrzi ma, ze uz 2x ☹ posielam velke fuuuu ubolenej dusicky.
a dik, ja tiez dufam, ze sa jej konecne uraci. uz ma to cakanie prestava bavit. a to si mame dat 3 cykly pauzu, kym zacneme zasa snazilkovat (v nasom pripade sa podarilo takmer po roku 😖 ). no "vesele" vyhliadky pred nami.

afrika
3. feb 2010

sisa aj nám prvý krát povedali pauza 3 cykly a teraz 2x nám povedali v sanatóriu, že snažilkovať môžme keď prestanem krvácať al. špiniť. ale ja nechcem, bo mi robia testíky, že prečo. najprv chcem vedieť to.
ty máš domka aspoň dieťa 3ročné 😉 . ja mám psa ročného 😀
držkaj sa. to,že si prvý krát neotehotnela hneď nemusí byť pravda aj teraz 😉 . pa

sisa2
3. feb 2010

afrika - tak to som prekvapena, ze teraz vam dovolili hned, vacsinou som pocula, ze sa ta doba predlzuje.
nam sa ani pri malom nepodarilo hned, tam sme sa snazili 3 roky, z toho rok tak fakt intenzivne a sledovane.
a veru, aspon ze mam jeho, je to taka utecha. neviem, ako by som to zvladla, keby sa nam to stalo pri prvom 😢 je to tazke pre vsetkych, ale myslim, ze ked este nemate babulo, tak je to horsie. mna aspon on drzal nad vodou.

janka0025
4. feb 2010

ahojte. mna by fakt zaujimalo, podľa čoho určujú lekári ako dlho čakať so snažilkovaním....Mám pocit, že keby som šla k viacerým, každý povie niečo iné....

janka0025
4. feb 2010

Ja mám dnes 2 týždne po kyrete...Mám pocit, že aj to špinenie je už slabšie, teploty niesú....už nech len rýchlo príde ms, potom ďalšie a príde aj snažilkovanie...včera som bola v obch. centrách...Nedalo mi a vošla som do obchodu pre mimy...nebol to ale dobrý pocit....

hiva
4. feb 2010

janka...ten pocit v babatkoskom obchode dobre poznam 😖 ....ja budem mat zajtra 2 tyzdne od kyretu....ale takto pred 2 tyzdnami, na hodinu presne som sa dozvedela, ze moje babatko nezije 😢

ale dost smutku....hlavu hore do novych zaciatkov 😉 ....ja uz asi 2 dni nespinim...konecne....a sa mi zda, ze aj vajecniky zacinaju pobolievat....tak uvidime, kedy nabehne menstruacia 😒 ...v pondelok si idem po vysledky z histologie, tak som zvedava, ci nieco zistili...predpokladam, ze asi nic ☹ ...inak neviete nahodou, zistuju pocas histologie aj pohlavie?....sama neviem, ci by som to chcela vediet alebo radsej ani nie 😖...lebo velmi sme chceli dievcatko 😔

jankako
4. feb 2010

ahojte babenky...Chcem Vás podporiť..Hlavu hore!Prežila som to čo Vy,v januari bol rok..Tažko sa mi číta veru čo píšete,patrila som aj do tejto temy...Som opäť tehotna,termin porodu sa bliži.. 🙂 Prešla som si aj množstvom depresii,pátrania po príčine,polemizovanie a pod...
Teraz ked som znovu tehotna,nie je to o nič lepšie.Odzačiatku som bojim o mimi...Som šťastna,ale strach zostane..Hlavne začiatočne tt boli ťažke..
Držím Vám všetkym tu v teme kyretáž palce,aby ste sa aj Vy tešili z miminiek..
janka0025 veru,každy lekár Ti povie inak kedy možte znovu začať snž.Mne odporučili dvaja pol roka.Druhy mi povedal podla toho ake mimi bolo velke,a treti 3-4 MS cykly...
Hiva z histologie nezistia nič,len Ti potvrdia že to bola gravidita..Pokial to nebol missed v nejakom 4 mes.gravidity...tam už asi možu viac vedieť z tej genetiky..Ale z 3mm plodu sotva niečo zistia../ako napr.umňa/

mscat
4. feb 2010

ahojte holky

teda ale že nás tu je 😔

hiva:tuším jsem den po tobě byla na kyretě 😝 23.1...v 5tt-nebo v 6tt. 😒

když už mi konečně dorazila ovulka po roce...tak na 40DC-měla jsem velmi nepravidelné..,při druhé ovulce jsem hned otěhotněla vážně nějakým zázrakem. 😅

tak jsem tomu nemohla uvěřit,že přeci jen jsme plodní 😅...ale od začátku jsem podvědomě tušila že to není ok těhotenství.tak jak když to žena vycítí.6.1 jsem měla na testu první slabé //.no a od 8.1 ode dne očekávané ms jsem začala špinit.a trvalo to celé těhotenství..dva týdny..v děloze nebylo ještě nic vidět,bylo to brzy...hcg mi pěkně stouplo mezi 16-19.1.a od toho 19 do 22 jsem začala hodně špinit..jak když stará krev...jsem tam mě bolelo břicho jak na ms plus jsem byla nafouklá.no a v pátek jsem začala krvácet,hcg kleslo a v sobotu už bylo po všem. ☹

stále mě to sžírá...mám velmi nepravidelné cykly..hodně pozdě mi chodí ovulka,přítel pracuje pryč domů jezdí velmi málo...obávám se že takový zázrak že splodíme dítě se zase jen tak nestane...a mám i tak velký strach vůbec znovu otěhotnět ☹
hmm..kdyby přeci jen býval doma častěji tak v to aspon věřím ale takto...by na mě musel skočit sám duch svatý 😅 🙄

držím vám všechny pěsti 😉
a doufám že si tady s vámi pěkně popovídám..protože už jsem z toho ze všeho docela otrávená. 😅 😝
a je mi teda velmi líto..že tolik žen prochází takovým smutkem 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre