Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janka0025
16. feb 2010

ahoj jika80. ja som špinila presne 10 dní. My to asi skúsime po prvej ms. Uvidíme, či sa zadarí....Ale určite počkáme, čo povie doki.

jika80
16. feb 2010

jani - tak drzim palceky

sisa2
16. feb 2010

jika - ja som spinila tusim 16 dni, ale uz si to presne nepamatam. teda 5 dni MS a nasledne 11 dni spinenie.

sisa2
16. feb 2010

jani - to je super, ze u teba ten ruz fungoval. aspon niekomu to vychadza 😀
cakat nebudeme, teda pockam na MS a ideme na to. neverim, ze by to vyslo nejako rychlo, pri prvom sme sa snazili rok, teraz tiez, takze aj do tretice to asi "chvilu" potrva 😖 v podstate lekvos nevravel, ze by s tym bol nejaky problem, tak skusime.

luga
17. feb 2010

ja som spinila tyzden po zakroku ...
sisa, som nevedela, ze si to musela absolvovat uz dvakrat ☹ .... a tiez po roku snah ... mas za sebou aj nejake vysetrenia?

sisa2
17. feb 2010

luga - nie, nie, asi som to zle napisala. ja uz mam doma jeden pokladik, pri nom sme sa snazili rok, kym sa zadarilo. teraz tiez rok, len bohuzial nie so stastnym koncom ☹

luga
17. feb 2010

ja som zle pochopila 😉

hiva
18. feb 2010

ahojte...jika, ja som spinila 11 dni 😉

co sa tyka merania BT, ja meriam este starym ortutovym teplomerom....ten sa mi zda najlepsi 🙂 ....inak to vyzera, ze som asi mala aj ovulku pred dvoma dnami....takze uz len cakat 10 dni a mala by prist mrcha 😵

hiva
18. feb 2010

jani...tie srdiecka su fakt krasne....chlapi si dali zalezat 😉 😵

janka0025
18. feb 2010

ďakujem hiva. Ináč aj ja som mala ovulku, aspoň myslím, pred 3-4 dňami, to čo som sa vytešovala, že ms a to aj bola testera bola pravdepodobne ovulka....takže ešte 10 dní čakáme?

janka0025
18. feb 2010

hiva, bola si u gyn? tuším dnes si mala ísť...čo nové?

hiva
19. feb 2010

janka...tak z tej mojej ovulky asi nic nebude...BT mi dnes uz zase trosku klesla a podla dokyho je velmi nepravdepodobne, ze by som mala ovulku 😅

inak ma vcera skontroloval...maternica prazdna, vsetko vycistene, sliznica uz hodne velka, takze MS je vraj na spadnutie 😵 ...po druhej MS mam ist k nemu na kontrolu a po tretej mozme zacat snazit 😵

ale poslal ma este na hematologiu, lebo pred kyretom mi bral vzorky aj na genetiku a zistili mi homozygota na marker vrodenej trombofilie MTHFR (A1298C) a podla histologie bol nedostatocne vyvinuty cievny system, co moze suvisiet s tou trombifiliou... takze som rada, ze sa nasla pricina 😵

dufam, ze hematologiu vybavim do 2 mesiacov aby sme mohli skutocne zacat snazit po tretej mrche 😵

janka...tak super ze bola ovulka...ked ti vysla aj podla testu, tak je to super 😉 ...takze cochvila sa dockas MS 😉 😵

janka0025
19. feb 2010

no tak to je výborné, konečne pozitíva, takže dúfam, že po tých troch ms budeš aj ty snažilka...

janka0025
19. feb 2010

ináč, ja dnes cítim akúsi bolesť zase v podbrušku, ale už sa nechcem predčasne radovať....

hiva
19. feb 2010

no jani...musime si nejak pockat na tu mchu....ja zatial este nemam predmenstruacne pocity....tak ale aj tak dufam, ze coskoro pride 😉

a pokial si mala ovulku, za nejakych 10 dni MS urcite dostanes....hold nezostava nam nic ine len cakat 😅

janka0025
19. feb 2010

no možno som ju mala aj skôr, lebo ten moj ovu test ukazoval ešte aj včera, že niečo muselo byť, ale nepovie presne pred kolkými dňami.....No ja sa cítim, akoby to na mna do 24 hodín malo dôjsť, len neviem teraz, či si nahováram ale je to fakt.....lebo psychika je iná vec.....:D

sisa2
19. feb 2010

hiva - super spravicky od lekara!!! 🙂 tesim sa a drzim palce na hemato, nech mozete zacat snazilkovat

jani - jej, tak som zvedava, co z toho bude 😵 veru, vela veci je aj o psychike.

ja stale nic 😠 dnes som 67DC myslela som, ze po vyvolavacke sa konecne dockam. ja fakt uz neviem, co robit 😖

janka0025
19. feb 2010

no aj ja...lebo ešte zatial nič....

tak tebe sa ešte nespustila???? a nemôžeš byť náhodou už tehu? lebo to sa mi už zdá fakt dlho

sisa2
19. feb 2010

jani nie, nie. tehu nehrozi. ked som bola v utorok na vyvolavacke, tak ma aj lekvos pozrel, sliznica je uz narastena, tak mi fakt uz ostava len cakat, kedy sa to spusti. brucho pobolieva, fakt ju cakam kazdou chvilou ... vraj ked do 10 dni od vyvolavacky nepride, mam prist znova. tak to nech ani nesranduje, ze nepride 😠 uz ma to nebavi.

janka0025
19. feb 2010

a ako dlho ta uz pobolieva brusko? ja som sa dnes asi zas zbytočne tešila na ms...

sisa2
19. feb 2010

uz asi 2 tyzdne 😖 som myslela, ze to uz je ono a mas ho vidiet ☹ ja som sice mavala dlhe cykly, ale zas netreba to prehanat 😠

janka0025
19. feb 2010

tak v prípade, že netúžime po babu, tak dlhe cykly by mi aj vyhovovali...ale je to taká schválnosť, že ked človek chce ms, tak nedostane, a ked už nechceme, tak príde... 😠 😠 😠
akože ja tu stresujem, že ma trošku zabolí v brušku a už silno očakávam ateba už dva týždne?....-.to si stále mala takéto problémy? a ako potom triafaš ovulku?

sisa2
19. feb 2010

no ja som mala vzdy problemy s dlhymi a nepravidelnymi cyklami, ale toto uz je fakt vela aj na mna. i ked cez leto som mala 72DC .. to bol moj najdlhsi, ak neratam tehu 😀
ovulku sme vzdy zvladali vdaka BT a ovu testom. v cykle, ked som ostala tehu, som ju mala na 32DC. fakt des. co by som ja dala za 28-dnovy cyklus 😔

janka0025
19. feb 2010

a na prve ste ako dlhočakali? asi si to už aj písala, ale nepamatám.....my sme sa nakoniec s mm dohodli, že začneme hned od prvej ms a tak sa jej preto neviem ani dočkať.....

a mimochodom ešte stále abstinujeme.....sme sa nejako zhodli, že radšej počkáme na ms a potom.....dúfam, že nebude 69 dní !!!!

sisa2
19. feb 2010

na prve nieco cez rok. teraz necely rok. tak uvidime, kolko to znova potrva.
ale tiez cakam na MS a ideme skusat.
neboj, u teba to tolko nepotrva, vsak si nemavala taketo problemy, nie?

janka0025
19. feb 2010

nie, ja som mala presne na den,po 28 až 29 dnoch, vzdy rovnake, este aj ovulka bola vzdy, to som zvykla mat dooost hnusne bolesti .a podarilo sa hned na prvy sup, no ale velmi tomu neverím, že by sa t malo podariť hned, tak preto by sme chceli zacat hned od prvej ....resp. ja by som chcela, lebo partner to necháva na mna, vraj ako sa budem cítiť.....

janka0025
20. feb 2010

ahojte. tak ja Vám s velkou radosťou oznamujem, že ms je tu !!!! 20.01 bol kyret a 20.2. mrcha. Bolesti mám také primerané, zvykla som mať väčšie, ak asi len dôjdu...Krv je taká mierne do hneda a nie výrazne červená...

Krásny víkend Vám všetkým

nanenka
20. feb 2010

Ahojte, pridávam sa aj ja do Vašej témy. Som 2 dni po kyrete pre missed abort, bola som v 11 tt, veľkosťou však plod zodpovedal 7 tt. Akcia srdiečka nebola vôbec prítomná. Tie prvé pocity po dozvedení sa diagnózy boli fakt hrozné, všetko som si to odplakala, tak asi ako aj väčšina z vás. Ja som však išla na kyret až týždeň po tom, ako som sa diagnózu dozvedela.
Janka, Jika , vás poznám z inej témy, ktorú som sledovala a mala som tam tiež patriť, ale stále som nemala odvahu sa tam prihlásiť, bála som sa, aby som to nezariekla. No i napriek tomu to prišlo.
Mne doktor povedal, že sa môžme snažiť už po prvom menzese.

luga
20. feb 2010

janka, blahozelam k novemu zaciatku, a nech to dopadne stastnejsie ako naposledy 😉

janka0025
20. feb 2010

ahoj luga, ďakujem krásne...aj ja to už beriem ako nový začiatok.... 😀

Ahoj nanenka. Je mi to skutočne ľuto, že sa tu takto stretávame,...radšej by som bola, keby sme boli teraz všetky v nejakej inej téme. Len nejde to tak...Neviem, aky je dôvod, prečo to je tak, ako to je...Ale dúfam, že všetkých nás to posilní....Tak prvé dní sú otrasné....nikdy som nevnímala každú minútu ako prvé dni po kyrete...Z mojich skúseností boli prvé tri týždne najhoršie. Zdalo sa mi to čakanie na prvú ms nekonečné...Ale príde to a ja si myslím, že je strašne pozitívne, že sa môžes snažiť po prvej ms !!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre