Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sisa2
22. feb 2010

ahojte,
ach, tak dalsie nove tvaricky ☹ babulky, je mi to moc moc luto ☹ ☹ ☹ a taktiez aj vam posielam velke fuuu ubolenych dusiciek.
a ked citam o tych otrasnych zazitkoch, je mi do placu spolu s vami. naozaj nerozumiem tomu, preco niektori ludia robia s ludmi, ked to robit nechcu a nemaju k ludom vztah 😠

mafynka - presne si to vystihla, mna tiez neskutocne vytacalo, ked mi ludia vraveli, ze to tak asi malo byt, ze to preboli, ze to chce len cas ... a hovorili to ti, co k babatku prisli ani nevedia ako.
ja som 2 mesiace po a poplakala som si aj vcera. stale to boli. a myslim, ze tak skoro ani nepreboli ☹

janka - ja si musim dat tiez pred tehu spravit zuby, odkladam to stale, mam panicky strach zo zubara 😔 ja bez injekcie ani do kresla nesadnem 😅 tak to aspon stihnem, kym sa zadari.

a slava slava, vcera sa po 68 dnoch moja MS rozhodla, ze konecne pride 😀 😀 😀

janka0025
22. feb 2010

sisa gratulujeeeeeeeeeem 😀 😀 😀

no u mna je presne ten isty problem...panika jak .....
som z toho zúfala, ked sadnem do kresla tak ma az pot obieva...najradšej by som bola keby ma uspali....mne toho treba totiz robit viacej, korunky !!! auuu....mne sice tiez pichaju injekcie este som len vo dverach......no ja mam aj iny problem, som sa prestahovala z východu sem do Nr a nikoho tu nepoznám a mne trvá strašne dlho kým začnem dôverovať zubárke...na východe mám úžasnú, ale nieje možné tam chodiť...... 🙄 .......chcem ešte pred mimi a svadbou dačo s tým spraviť, ale kde????? neviete mi tu nejaká pomôcť?

jika80
22. feb 2010

ahojte baby
nedalo mi nenapisat, ked som citala vase skusenosti s lekarmi
ku mne boli vsetci od sestricky az po lekarov neskutocne zlati
ja som bola v tej istej nemocnici uz dva tyzdne pred tym - kvoli vracaniu a ked ma sestricke chcela dat na tu istu postel, kde som bola pred tym povedala som jej, ze ci sa neda izba vymenit a v pohodicke
pred zakrokom mi sestricka dokonca zapalila sviecocku a doniesla vselijake brozurky o spolkoch zien, ktorym sa stalo podobne + bola som na izbe sama, aby som sa s drobcekom pred zakrokom mohla rozlucit a vyplakat
operovali ma pod uplnou narkozou, aby som to cele nevnimala a pred operaciou v pripravovni sestricka bola hrozne zlata a hladkala ma po tvari, ze urcite vsetko dobre dopadne
takze ked citam hlavne pribeh od hanky, naskakuje mi husia koza, ako mozu byt lekari hrozne necitlivi 😠

sisa2
22. feb 2010

janka - diiik 😵 tak uz sa teraz len odhodlat so snazilkovanim ...
v nitre ti bohuzial zubara poradit neviem ☹ korunky mi este nerobili, chvalabohu. uplne mi stacilo vytahovanie nervov a cistenie kanalikov 🙄

jika - ach jo, to je sto a jedna, co pises ty a baby. ja tomu fakt nerozumiem, preco sa to vo svete da, preco tam je mozny ludsky pristup a u nas sa clovek musi doprosovat 😠

jika80
22. feb 2010

jani - korunku mam, ale s injekciou, bez by som si to urcite robit nedala, hlavne to obrusovanie zubkov nemusi byt velmi prijemne 😒
ale po zakroku je to pohoda, vobec ma to nebolelo, tak neboli ani ziadne tabletky potrebne

hiva
22. feb 2010

janka....dobre ze si spomenula toho zubara....tiez sa musim objednat 😉

ja tuto pauzu v snazeni beriem tak, ze obiehavam kadejakych doktorov...proste vsetky problemy co som kedy mala zacinam riesit aby som to potom v tehu uz nemusela 🙂

mozno bude u teba predsa len lepsie pockat az kym si nevybavis toho zubara.....narkoza, hoc aj lokalna, nemusi byt zrovna dobre v tehu...ja ked som bola este tehu a rozmyslala som nad zubarom, asi by som isla bez umrtvenia.....ja by som sa asi bala riskovat 😒 ...ale tak neviem, lokalne umrtvenie by mozno nevadilo 😅

janka0025
22. feb 2010

no neviem, tak zajtra sa skusim odhodlat ost, ale este neviem, ci k tomu aj dojde...:D a popýtam sa...no neverili by ste, ale uz teraz ma chytil stres zo zubárky...normálne som na nervy....

lolittka
22. feb 2010

ahojte, pripájam sa bohužiaľ aj ja do tejto témy..zajtra to budú dva týždne ☹ podarilo sa nám konečne po piatich rokoch otehotnieť..a takto smutne to dopadlo..stalo sa to v siedmom týždni..
už som si myslela, že som na tom lepšie, ale dnes po návšteve nemocnice a výsledkoch z histológie som zase kráčala po nemocničnej chodbe so slzami v očiach..ani neviem prečo sem píšem..ale asi preto, že je dobre- ak sa nám takéto niečo veeeľmi smutné stane- že nie sme samé..držme sa teda, babulky!

jika80
22. feb 2010

ahoj lolittka
velmi ma mrzi, co sa ti stalo
u mna to budu dva tyzdne vo stvrtok a v piatok idem na kontrolu - mali by byt uz tiez vysledky ☹
nase babätko tiez zomrelo v 7.tt ☹ ☹ ☹ je to hrozne, ze sa nieco taketo vobec stava, clovek si mysli, mne sa to predsa nemoze stat, ved som zdrava a potom taky sok
vela sily ti zelam

lolittka
22. feb 2010

ahoj jika80, ďakujem za povzbudenie...ajkeď Ťa nepoznám- si poklad 🙂 veľa síl Ti prajem

markiza
22. feb 2010

ahojte, v podstate ku vam patrim len rovnakou skusenostou akou je strata babatka, ale prekvapuje ma, ze vsetky do jednej ste museli podstupit reviziu maternice. ja som potratila v siedmom tyzdni (babatko sa prestalo vyvijat v 5tt) a zaciatkom trinasteho tyzdna (babatko sa prestalo vyvijat v 9 + 4), no nastastie som reviziu nemusela podstupit. nechapem preco lekari nedaju sancu prirode, ze sa s neprosperujucim tehotenstvom vyrovna sama.

velmi vam vsetkym prajem, aby ste co najskor nasli vytuzene // a vase tehu pokracovali az do 40tt. my sami sme splodili najmladsieho syna len mesiac po druhom MA.

mafynka
23. feb 2010

ahojte kocky,,,nove tvaricky vidim ☹ v tejto teme je to smutne,ale ja verim,ze zachvilku tu budeme vsetky tehule

lolittka
23. feb 2010

☹ hmm, život je niekedy..a teraz čo napísať? 😝
hlavne sa povzbuďme a tešme na zajtrajšie krajšie dni 😉
ps: ako dlho Vám trvalo zaradiť sa do pracovného kolotoča..a bežného života? mňa ešte čaká veľa vyšetrení-môj gynekológ je veľmi dôsledný- takže ešte péenkujem..ako Vy?

willi
24. feb 2010

Ahojte dievcata...

ak mozem, pridam sa medzi Vas 😔 ...my sme o babatko prisli 4.2 a 9.2 som podstupila kyretaz...je to velmi bolestive a cerstve, ale kedze ste to (bohuzial) prezili vsetky, tak dobre poznate tieto pocity 😢 ...my sme sa o babatko snazili takmer rok, v novembri (na moje narodeniny) sa nam zadarilo, tak sme prezivali nesmiernu radost...vsetko prebiehalo v poriadku a 4.2 (na moje meniny) som isla na WC a na papieri som mala taky ciry vytok zmiesany s krvou ☹ ...utekala som hned k dr., ktora ma palpacne vysetrila a povedala, ze to vyzera byt v poriadku, ale ked urobila sono, zistila, ze plod nema ziadnu akciu 😢

sisa2
24. feb 2010

lolittka, willi ... babule je mi moc luto, ze tiez patrite do tejto temy ☹ prajem vam, nech sa ubolena dusicka co najskor zahoji.

samozrejme rovnako aj markiza .... odkial si? u nas som ani nepocula o tom, ze by sa to nechalo na prirodu, lekari asi automaticky pristupuju ku kyretu. i ked viem, ze su na to nejake lieky???

lolittka - ja som nebola na PN-ke, po kyrete som bola 2 dni doma a isla do prace. len potom uz boli vianoce, takze som dovolenkovala.

willi - my sme sa tiez snazili takmer rok ☹ nastastie uz jeden pokladik doma mame, pri tom nam to tiez tolko trvalo. tak uvidime do tretice, kolko nam to bude trvat 😖

jika - drzim palce na piatok!!!!

janka - odhodlala si sa k zubarovi? ja som este stale nevolala 😔

willi
24. feb 2010

sisa, dakujem za povzbudive slovicka...no mna tiez nechavali 5 dni doma, ci sa sama nerozkvacam az na 6 den mi robili kyret 😖 ...a ja som bola na PN takmer 3 tyzdne

markiza, takze Vam tiez odporucali sa hned snazit? Lebo aj nam dr. povedala, ze zatial nevidi ziadny problem...a gratulujem, ze sa Vam najmladsi syncek tak zadaril po takej strate 😉

kocky, zistili Vam nejaku pricinu potratu alebo to bola nahoda?

mafynka
24. feb 2010

ahojte kocky

opat nove tvaricky ☹ ☹ juuuj babky,ako by som ja vas rada videla v nejakej veselsej tehu teme..mne robili kyret v piatok,a v pondelok som uz bola v praci,,to sa dalo pretvarovat, lebo chodim do prace len na dve hodky,,ale inak som medzi ludi nechodila,,a tiez pricinu nezistili ☹

markiza
24. feb 2010

willi, dakujem. nam lekarka povedala, ze mozeme zacat hned, ale mozno je to tym, ze na kyretaz som ani jeden krat nemusela. ale zasa ked si vezmem, ze uz 6 tyzdnov po porode, kedy maternica bola inak namahana, uz mozes otehotniet, tak na co cakat 3-6 mesiacov ako to na Slovensku doporucuju?

jika80
24. feb 2010

markiza - ja zijem napr. v nemecku a tu mi tiez odporucili cakat ca. 3 mesiace
lepsie povedane - starsi lekari odporucaju cakat dokonca pol roka, mladsie rocniky lekarov ca. 3 meisace

markiza
24. feb 2010

zrejme iny kraj, iny mrav. my sme po prvom MA otehotneli po 4 mesiacoch, tehu sa skoncilo opat MA a po nom prisla jedina ms a za 9 mesiacov sa narodil maly.

jika80
24. feb 2010

tiez by som bola zvedava, ze podla coho sa to urcuje
existuju viacere studie, ktore uvadzaju, ze nebol najdeny ziadny vyssi vyskyt nasledneho MA, ked sa tie 3 mesiace nedodrzali
skor si myslim, ze ta pauza je odporucana skor z psychickych dovodov

janka0025
24. feb 2010

sisa, včera sme boli v Nr amám jeden kontakt na ubára, ale ten bol vybavený na rýchlo, ked som po návšteve zubnej pohotovosti dostala strašné bolesti a tak narýchlo ma jeden zobral...ale neviem, či by som mohla byť aj jeho normálnou pacientkou....nenašla som ešte odvahu ani mu zavolať....a to som včera silno presviedčala, že tam aspoň nakuknem...no nič z toho....som zbabelec

mafynka
24. feb 2010

janka nic si z toho nerob,,taky zbabelec som aj ja,,,treba mi vytrhnut zu uz dva roky,,,a vzdy ujdem z cakarne ☹

lolittka
24. feb 2010

.aby som pochopila súvislosti správne- MA čo prosím znamená? 😉

mnatasa
24. feb 2010

ahojte, dnes som volala ohladom vysledku histologie a sestricka mi povedala ze sa jej zda ze je to negativne ale neni si ista nech zavolam za 15minut tak som zavolala a povedala mi nech zavolam po 4 ked tam bude doktor ze snim to budem konzulovat. tak teraz nechapem je to zle? a co mi moze povedat ked to neni negativne

lolittka
24. feb 2010

inak, práve tento týždeň sa mi rozbieha množstvo vyšetrení, takže po príčinách sa práve ide pátrať..potom dám vedieť.. a sem-tam sem samozrejme nakuknem 😉
ps: už sa zjarieva 🙂 tak veľa slniečka aj do našich dušičiek! 😵

lolittka
24. feb 2010

neboj, mnatasa..doktor Ti možno len chce presnejšie objasniť veci..mne dávali výsledky z histológie tento týždeň - v nemocnici- a osobne. tak neboj! 🙂

markiza
24. feb 2010

lillitka, MA je missed abort alebo zamlknuty potrat.

janka0025
24. feb 2010

mafynka ...nechcem v 30-ke umelé zuby.... 😀 😀 😀 sa mi musím nakopať do zadku.....

ináč pozdravujem nové pisateľky.....síce by bolo lepšie, keby ste tu ani neboli....ale čo už my s tým narobíme....len nech to všetko rýchlo ubehne...1.mesiac je fakt najhorší....

ináč ten príchod jari je neskutočný...zajtra idem k lekárovi...nečakám síce že povie niečo nové, ale urobíme odber na toxu....mrcha skončila....

mafynka
25. feb 2010

ahojte kocky,,,ako sa dnes vsetky mame??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre