Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sisa2
6. apr 2010

dakujem babule, ste zlaticka 😵

jika - ja som na prvu mrchu po kyrete cakala 68 dni ... vraj z rovnakeho dovodu, ako ty - vycistili ma az moc dokladne 😔

janka0025
7. apr 2010

ahojte. chvíľku som tu nebola....vela práce a sviatky. Mali sme aj návštevu, takže som akosi nestíhala.....ja som mala druhu mrchu presne na 28-my deň.a citila som aj to, že bola ovulka...takže mi počkáme ešte jednu mršku a ideme na to....takže by som už na svadbe mohla byť tehu, no s tým, že by som o tom ešte ani nevedela.....uvidíme ako sa to celé vyvinie...
Ale ešte vždy neprestávam počítať v ktorom by som bola.. ☹ ...Každý jeden deň je to so mnou.....A to keď tu bola segra, tak sa čudovala, že som akási nervózna, že nebola som predtým taká.....ale nič som jej na to nepovedala....mám jej vysvetlovať z čoho asi??? baby ako vy? ste také isté ako pred tehu? alebo sa niečo zmenilo?

hiva
7. apr 2010

ahojte....ja som druhu MS dostala 32 den...a mala som aj ovulku....ale aj tato druha MS bola nejaka silna...nie taka, ako prva, a liezlo zo mna vela vselikych tkaniv a co ja viem coho este 😒

momentalne este stale mrchujem ...buduci stvrtok idem na kontrolu k dokymu a tak uvidime, ze co dalej....ale uz som vnutorne presvedcena, ze zacneme so snazenim uz tento cyklus.....este sice nemam vysledky z hematologie, ale mali by prist kazdu chvilu....uz to bude mesiac od odberov, tak hadam do buduceho stvrtku pridu 😉

janka, ja som prestala pocitat hned....neda mi na to nezabudnut, ale casom vsetka ta bolest nejak presla....momentalne sa skor tesim z dalsieho snazenia....nechcem mysliet na to, co bolo.....treba mysliet dopredu a pozitivne 😉 ...a zial, v rodine mame kopu inych starosti a tak moju hlavu zamestnavaju ine problemy ☹

janka0025
7. apr 2010

ahoj Hiva. Ja necítim taku obrovskú bolesť ako na začiatku, ale niečo ostalo....ale to môže byť aj blížiaca sa svadba ( ktorú som plánovala úplne inak a teraz mám pocit, že tam budeme len figúrky) a možno ešte vždy absencia nikotínu( aj ked ti je už dosť dávno, stále mám chuť zapáliť s)........ tak neviem, čím presne to je....
Dúfam že problémy v rodine sa ti rýchlo vyriešia.....

mnatasa
7. apr 2010

ja som dostala 1 ms po 32 dnoch a druha my este stale nedosla a uz preslo 39dni a robila som si uz 3testy a stale mi ukazuje len jednu ciarku tak neviem ale uz 10dni ma pobolieva brucho ako keby som mala dostat a byva mi spatne a stale ma boli hlava tak neviem co si mam mysliet, ale s muzom sme sa milovali s prezervativom. Zato som chcela vediet kedy vam dosla 2 MS ci je to normalne ze my tolko meska lebo pred kyretom my nikdy nemeskala ked tak iba 1den. co si o tom myslite.

hiva
7. apr 2010

mnatasa...netusim.....aj sa nejak sledujes?....vies ci si mala ovulaciu alebo nie?....pokial sa moc nesledujes, je tazke nieco radit 😉

janka....no ja som po kyrete zacala hend znovu fajcit 😉 ...preto som kludnejsia.....bez cigy by som to urcite nezvladla 😒 ...teraz sa ale musim zase dokopavat do toho, aby som prestala....nejak mi to nejde....hovorila som si, ze skoncim ako mi zacne mrcha...ale nadalo...teraz si hovorim, ze ked prejde....ale asi to odsuniem az ked bude ovulka...hold, snad to zvladnem a vydrzim ☹

janka....to budes mat asi tou svadbou...viem si to predstavit, ako si sa tesila, ze budete na svadbe traja (hoc mimi len v brusku)....ale neboj, ono to pride....a kedy mas presne svadbu?....mozno to dovtedy stihnes a budes predsa len tehulka nevesta 😉 😵

hiva
7. apr 2010

mnatasa....mozno si mala len neskor ovulaciu....ked uz ta boli brusko na MS, tak kazdy chvilu MS pride....aj mna tentokrat hned po ovulacii zacalo boliet podbrusko a potom MS prisla 😉

sharlotta
7. apr 2010

Janka, ked mas chut, tak fajci, ked ti to pomoze. Mas na to narok. Pekne ti radim, co? Hlavne ked ja som nefajciarka. Ale si myslim, ze ked ti to pomoze...

janka0025
7. apr 2010

Hiva, ja hned ako som vysla z nemocnice tak prve co som urobila bolo, že som si zapalila, aby som chcela niekomu niečo dokázať.., a to som počas toho ako som bola tehu nefajčila... bola to taká moja útecha, síce nezdravá, ale pomohla...Moj nastávajúci je nefajčiar, no nikdy mi nevravel, aby som prestala...fajčila som aj dnu v dome, ale postupne ( po kyrete) som sa začala zamýšľať nad tým, že je skutočne nefér, že musí dýchať tie moje smrady a neviem si predstaviť, že by mu náhodou raz v živote diagnostikovali nejakú chorobu a mohla by som za ňu aj ja svojimi cigaretam...tak som si najprv zaobstarala elektronickú cigaretu a beznikotínové náplne. do mesiaca po kyrete som prestala úplne.. Premohli ma výčitky, že za kyret si môžem sama, nič iné len mnoho rokov káva a ciga, ...a počas tehu srašne nervy, že si nemôžem zapáliť....už to nikdy nechcem zažiť,,,,,moje telo bolo znečistené a teraz sa snažím pripraviť bábu zdravšie telo... 🙂 Moja absolútne ti nezávidím, že ten boj máš pred sebou....

janka0025
7. apr 2010

sharlotta......si zlatá, že neodsudzuješ, ale pre mna by bol životný neúspech. keby som si zapálila a sklamala by som aj ľudí okolo seba, čo mi drčia palce.....možno pre tie stresy, že som si nemohla zapáliť som prišla o bábo a to už nikdy nedopustím..... Ale podla mna este dlho potrvá, kým tú cigaretu vymažem aj z mysle, dovtedy musím bojovať....a trošku sa aj potrápiť...Teraz sme mali návštevu 3 fajčiarov, tak som bola trošku rozladená....... 😅

A najhoršie je pár kg navyše,,, 😠 😒

sorry za rozpisovanie.....

ináč svadba je 15.05.2010

sharlotta
7. apr 2010

Ved to forum je na pisanie, tak co by si sa nerozpisovala 😉 Ja si nemyslim, ze by to bolo koli tomu Janka. Kolko je fajciarok, co v tehotenstve prestane fajcit a nic sa nestane. Aj moja svagrina napriklad. A mala som spoluziacku, co fajcila komplet cele tehotenstvo ako duha a porodila zdraveho syna. Podla mna to vobec nie je tvojou vinou. Ja viem, ze clovek sa snazi vysvetlit si preco, ale ber to tak, ze toto preco jednoducho ziadne preto nema. Lebo tak. Koniec, bodka, basta fidli. Sustred sa na svadbu, aby ste ju mali peknu, este nic nekonci, hlavu hore. 😉

hiva
8. apr 2010

janka....ja som si zapalila hned, ako som vysla od doktora z ambulancie a povedal mi, ze babatko uz nezije....vysla som von a rovno si zapalila....u mna je to o to horsie, ze aj MM je fajciar....a obidvaja sme dost silny fajciari....ja som dokonca aj pocas tehu sem tam jednu zapalila....pripadne manzelovi som cigu zapalila....ale nemyslim si, ze by to nejak ovplyvnilo moje tehu.....co sa malo stat sa stalo, ci by som fajcila alebo nie....a rovnako je to aj u teba....to, ze si bola v strese kvoli cigam urcite nesposobilo potrat ....to je blbost 😉

ale teraz som rozhodnuta, ze minimalne odkedy najdem // az do porodu si cigu nedam 😒 ....len keby aj ten moj MM vedel prestat rovnako so mnou....lebo to je to najhorsie pokusenie....ked su v dome cigy, proste sa neviem ovladnut... 😅

a tie elektronicke cigy bez nikotinu ti nejak pomohli?

ja uz som teraz cca 2 mesiace na R1-tkach cigach.....tie maju nikotin len 0,1 mg....takze snad fyzicky zavislost na cige sa podari zdolat....horsie to bude zbavit sa psychickej zavislosti 😠

sharlotta
9. apr 2010

Tak a uz mam po tom, 2 mesiace stresu a trapenia a je to za mnou. Dufam, ze aj histologia bude ok a dufam, ze coskoro budem mat // na teste.

sisa2
9. apr 2010

sharlotta - super, ze uz mas po tom! drzim palce, nech su vysledky ok a rychlo sa dockas //

sisa2
9. apr 2010

hiva & janka - ja som kedysi tiez fajcila a dost. potom som spoznala mojho mm, ktory takmer nefajcil. raz si zapalil, ked som ja nefajcila a dal mi pusu. nikdy viac, baby, to ako by som oblizala popolnik. dala som si zavazok, ze od 01.04. prestanem (bolo to niekedy v marci) a od 01.04. som si uz viac nezapalila. sama som sa divila a aj sa stale divim, ze som to zvladla, lebo som fakt fajcila min. krabicku denne. uz to je 8 rokov 😀 keby som aj pri inych veciach mala taku pevnu volu 😔 😀
ale dodnes su situacie, ked si poviem, ze by som si zapalila, asi sa toho nikdy uplne nezbavim. nastastie sa mi dari odolavat, bojim sa, ze keby som si raz zapalila, som v tom zasa.

sharlotta
9. apr 2010

Dakujem Sisa.

kattikina
11. apr 2010

ahoj babenky chcem sa opýtat ze ako je to s mrskou po kyrete som po nom uz mesiac a este som nedostala a sa uz aj zacinam bát

zuzzuli
11. apr 2010

ahoj kattikina, ja som ju dostala si po 5-6 tyzdnoch a mozem ti povedat ze bola riadne silna 😖 ... sme sli akurat s drahym na veceru a ako som vystupila z auta sa mi spustila a v priebehu 30 sekund som mala cele rifle krvave az po clenky, komplet ☹ pohlad to bol hrozny

kattikina
11. apr 2010

dik lebo sa bojim a neviem ci uz sa mám trepat na gyndu uz mi idu tý doktori na nervy

hiva
12. apr 2010

kattikina....po kyrete moze prist MS za 2-8 tyzdnov....takze zatial si este v norme....mne prisla po 6-tich tyzdnoch....a tiez, ako pisala zuzzuli...bola neskutocne silna 😖

janka0025
12. apr 2010

ahoj kattikina. ja som ju dostala presne 4 týždne po kyrete, u mňa nebola obzvlášť silná a odvtedy ju mám zas ako hodinky....Ale určite sa nemusíš báť. počkaj ešte 2 týždne a ak ti nepríde do 6 týždňov po kyrete, tak navštív lekára, ale neboj, určite dôjde.....

sisa2
12. apr 2010

kattikina - vraj je normalne, ked pride do 8 tyzdnov. mne neprisla, tak som bola na vyvolavacke, nakoniec som dostala na 69 den, 5 dni po vyvolavacke. druha prisla na 44 den, sama. ale ja som mala aj pred kyretom problemy s dlhymi a nepravidelnymi cyklami.
ake si mala predtym cykly? este vydrz, mozno ta len poriadne vycistili, tak to chvilu trva.

mscat
13. apr 2010

ahojte holky

je tu někdo ted večer? 🙂

tak já stále čekám na druhou mrchu.
Jsem dnes 44DC 😅 😝 ...a dnes mi vystoupla teplotka..no uvidím jaká bude zítra..a popřípadě mi to konečně potvrdí ovu po dlouhých 44 dnech 😝 😅
tak my se nechráníme při sexíku..pokud by byla včera ovu,tak my večer měli sexík...tak uvidím či se náááhodou třeba nezadařilo 😅 🙂 nebojím se do toho jít tak brzy znovu.... 🙂 teda bojím ale doufám že to bude ok.když my nemáme tolik možnosti se snažilkovat..tak jsem ráda za každý sexík který můžem mít. 😅

sharlotta
14. apr 2010

Mscat, tak drzim palce, aby sa zadarilo. 😉

Chcem sa vas opytat, ze ako dlho ste potom krvacali a ci ste mali nejake bolesti aj potom. Ja som 6 den po a este stale krvacam a sem-tam to boli. Neviem, ci to je v norme, alebo mam zavolat mojej doktorke?

luga
14. apr 2010

ahojte 😉
ja som len slabo krvacala-spinila asi tyzden a bolesti maaaalicke obcas ... keby to krvacanie trva dlhsie ako tyzden, tak by som radsej brnkla dr.

gloria78
14. apr 2010

Ahoj, nič sa nedeje ak krvácaš dlhšie (ja som asi 3 týž.), ale keď cítiž aj bolesť?!? To by nemalo. Robili ti pred odchodom z nemocnice ultrazvuk?

sharlotta
14. apr 2010

Ja som ale nebola na kyrete koli mimi, ale koli polypu a nerobili mi ziaden ultrazvuk. Povedali mi, ze mam prist na kontrolu k mojej dr. o 4 tyzdne a ze hned na druhy den mozem ist do roboty. Ja som ale potom 3 dni lezala a bolo to ok, ale ked som v pondelok prisla do prace, tak poobede to dost bolelo a teraz mam pocit, ze mi to krvaca viac, ako predtym. Ked som lezala doma, tak mi to nekrvacalo skoro vobec. ☹

gloria78
14. apr 2010

Veď to! Bolí a krváca. Nezáleží na tom prečo si bola na kyretáži, jednoducho ti čistili maternicu. Ja som bola na kyrete 6 dní po pôrode. A to, či to urobili tak ako treba sa dá zidtiť len ultrazvukom. Nemáš náhodou zvýšenú teplotu?

sharlotta
14. apr 2010

Nemam zvysenu teplotu. Mozno je to normalne, len ja robim paniku. Len ja nie som doktor a nikdy predtym som nic take nezazila, takze neviem, co je a co nie je normalne. Mozno som mala ostat tyzden doma. Ale oni sa tvarili, ze sa v podstate nic nedeje a ze kludne mozem ist do prace.

gloria78
14. apr 2010

To je pravda, mala si si viac oddýchnuť. A teraz nemôžeš pár dní ostať doma? Opatruj sa!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre