Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janka0025
6. máj 2010

ahoj hiva. ďakujem velmi pekne....a kedy to vlastne ideš k dokimu? ....

hiva
7. máj 2010

jani...ja to mam teraz trosku rozbehane....u gyndosa som uz bola na kontrole a vsetko vyzera v poriadku a mozme zacat snazit... ale po MA ma poslal na hematologiu na vysetrenie, lebo ma podozrenie ze mam nieco s krvou a to viedlo k MA....a to este stale cakam na vysledky....resp. mam ich uz doma, ale az dnes sa k nim dostanem....tak uvidim, podla toho co tam bude ze ako dalej....nieco mi nasli, len kedze som tie vysledky este osobne nevidela, tak neviem co nasli....ale kazdopadne budem musiet ist na dalsie vysetrenia na hematologiu....ale so snazenim sme uz zacali 🙂 ....teraz mam momentalne MS takze do dalsej ovulky mam cas este 2 tyzdne a to uz vtedy hadam budem aj presne vediet, co mi v tej krvi nasli a aky to ma-nema vplyv na tehotenstvo 😉

janka0025
7. máj 2010

u mna jediné čo našli bolo zvýšené cyto a vlastne ani neviem čo to znamená...kázal mi ísť v júli na odbery, vraj pre istotu, ale keby moj gyn. vedel, že sme sa už začali snažiť, asi by ho to nepotešilo... 😝
Tak dúfam, že v tvojom prípade to nebude nič závažné a nebudete musieť odložiť svoje snaženie......Ja už mám pocit, že to tentokrát nevyšlo, bolo to moc upútané na to bábo a vraj sa to taký čas nezvykne podariť....ale uvidím za pár dní....presne 6 dní. prajem vela šťastia s výsledkami....

jika80
8. máj 2010

ahojte babky
tak vidim, ze uz sa pekne usilovne snazite
no mne zistili zacinajucu hypofunkciu stitnej - cize znizena finkcia, hodnoty boli tak na hrane, tak mi pre istotu dali lieciky, tuto ovulku sme si dali pre istotu este pauzu, ale o mesiac nas uz nic nezastavi 😀
zelam skore // na testiku

hiva
8. máj 2010

no snad sa fakt coskoro vsetky dockame // 😵 😵 😵 ... uz mam konecne vysledky z hematologie.....vyzera to tak, ze mam syndrom lepivych dosticiek....co mohlo sposobit aj ten MA.... moc sa v tych vysledkoch nevyznam....musim ist este na dalsie vysetrenie aby sa to potvrdilo....ale aj keby, nic zavazne to nie je....da sa to liecit obycajnym anopirinom....takze v snazeni pokracujeme dalej a verim ze coskoro sa dockame 😵

jani...zelam vsetko len to najlepsie a poriadne si uzite svadbu 😉 😵

janka0025
9. máj 2010

dakujem hiva

janka0025
10. máj 2010

ahojte. tak nevydržala som a urobila som si tehu test.... 😀 😀 😀
a vyšlo my // 😀 😀 😀 síce druhá takmer neviditeľná, ale je tam!!!slabulinká druhá //......tak potichučky sa teším...uvidíme, za dva dni si urobím ďalší...

hiva
10. máj 2010

jani...to je bomba . 😵 😵 😵 ...gratulujeeeem 😵 😵 😵 ...a drzim palce nech od teraz ide vsetko ako po masle 😉 😵 😵 😵

janka0025
10. máj 2010

dakujem hiva, sa mi ani veriť nechce, som nevedela, či si tu druhú / len nenamýšlam....:D každú chvílku chodím a obzerám test, či sa mi nesníva.... 😀

hiva
10. máj 2010

jani....viem si to zivo predstavit 😀 ... ja by som bola taka ista 😀 😀 😀 ... auz si to aj manzelovi povedala?...alebo to nechavas ako svadobne prekvapenie?

sharlotta
10. máj 2010

Jeeeeeeeeej! 😵 Tesim sa Janka! 😵

jika80
10. máj 2010

janiiiiii - moc moc blahozelam 😉

janka0025
10. máj 2010

ďakujem sharlotta a jika 80,,,,,,Nevydržala som to a vlastne potrebovala som sa aj uistiť, či sú skutočne //...tak som sa ho opýtala, ale taktiež som mu povedala, že nech sa ešte predčasne neteší...ešte sa ms stále môže jednoducho spustiť....

luga
10. máj 2010

janka, supis, prajem, nech to vyjde 🙂

janka0025
10. máj 2010

ďakujem luga.....baby, dúfam, že onedlho budete aj vy // tak šup šup, aby sme sa stretli v téme "január 2011"

markiza
10. máj 2010

Jani, srdecne gratulujem a hlavne zelam, aby to tento krat dobre dopadlo a narodilo sa zdrave babatko v termine!!! 😵

mscat
10. máj 2010

janka:no co to tu vidím 🙂 velmi gratuluji.téééda...vám vyšlo hned na prvý raz že? 😵
závidím..ale v dobrém 🙂 držím pěsti.

luga
11. máj 2010

tak to by som si aj ja priala, aby sme sa stretli v "januari" ... my sme na tom aj "makali", tak uvidime v nedelu 😉

bublinka11
11. máj 2010

Ahojte kocky, mozem sa vam sem vterknut? 🙂 Som po kyrete, minuly pondelok, bola som v 9tt, ale zamlknuty potrat... 😔
Po kyrete som chvilku krvacala, len v ten den a potom uz len slabe spinenie...vcera, presne tyzden po, sa mi akoby spustila normalna MS...trvalo to len 1 den, ale krv bola cervena, neskor tmavsia, ale presne ako MS. Chcela som ist k doktorke dnes rano, ale preslo to..uz je zase len spinenie...myslite, ze je to normalne? Mam ten lekarke radsej zavolat? Teraz, ked uz je po, asi mi tam je zbytocne chodit...stalo sa vam take nieco?

mishaa1
11. máj 2010

ahojte🙂...som na nete hladala nieco o kyrete a nasla som toto forum...ja som objednana na zajtra na siedmu do nemocky,ale zacina ma chytat riadna panika 😒 my mame jedno dieta,ma 19 mesiacov a chceli sme surodenca,ale nejak nam to nevyslo a som v 8tt ...testy mi vysli uplne zle,vlastne ani neviem preco,len mi v kratkosti povedali,ze krvne testy sa vobec nezhoduju s vysledkom zo sona a mam take slabsie krvacanie uz skoro 3 tyzdne...doktor vravi,ze je to sposobene tym,ze pomaly potracam plod,ze telo ho uplne neprijalo...a odporucil mi,aby som isla na upt...ale idem hlavne kvoli malej,lebo mi byva velmi zle...zavraty a nenormalne bolesti hlavy ...po zakroku ste mali nejake bolesti??je mi to velmi luto,ze to takto dopadlo....stale mi je z toho do placu....som sa tesila,ked som sa dozvedela,ze cakame druhe mimi......

mm1
11. máj 2010

Miška .......aké testy ti vyšli zle???? bolo tam srdiečko?????? ja som prvé mimi tiež potratila ale to bol missed abort......bábatko sa nevyvíjalo...
po zákroku som mala len bolesti na duši a trošku také ako menzes......
a neboj Sandrike dáte i súrodenca aj keď to teraz nevyšlo, hlavne sa netreba vzdávať. držím palčeky.

hiva
11. máj 2010

ahojte....bubli...mishaa....mrzi ma, ze sa pridavate do tejto nasej nestastnej temy ☹ ...ale nebojte...bude lepsie 😉

bubli, co sa tyka toho tvojho krvacania, ja som zazila nieco podobne....po kyrete som slabucko spinila a ked to zrazu preslo po tyzdni od kyretu, vypadla zo mna na WC-ku taka velka krvava hrca....a odvtedy potom nic....ja som vtedy volala mojmu lekarovi, lebo som sa bala, ze co to bolo a ci ma nahodou nevycistili zle a on mi povedal, ze je to bezne... ze sa moze stat, ze sa to vsetko v maternici hromadilo a potom to vsetko naraz odislo....ze som nekrvacala stale, ale ze sa to v maternici zberalo a potom sa to naraz vypudilo von.....tak to mozno moze byt aj tvoj pripad..... kedze po kyrete si iba slabo spinila a potom sa to rozbehlo zas 😉 ... myslim si, ze sa nemusis bat....ale ak by si chcela byt kludnejsia, zavolaj doktorke 😉

bublinka11
11. máj 2010

Dakujem Hiva za odpoved...kedze to preslo a uz je zase spinenie, necham to tak...bola som na kontrole minuly tyzden, tam bolo vsetko v poriadku. Zavolam az keby sa to zopakovalo.
Ja tiez verim, ze bude lepsie...to najhorsie snad uz preslo...

sharlotta
11. máj 2010

Prisla mrcha 😵 Tesim sa, len dufam, ze vsetko bude ok.
Bublinka, mne sa krvacanie spustilo 4 dni po kyrete a trvalo tak 4 dni, vyzeralo to ako kramy a mozno aj boli 😕 lebo dnes je presne 28 dni od vtedy.

janka0025
11. máj 2010

ďakujem všetkým za podporu, dnes večer si idem urobiť ďalší test...tak uvidíme, či niečo uvidíme...ano, tak aj tento krát to vyšlo na prvý šup, aj ked tomu som absolutne neverila, len tíško dúfala.....ja som medzičasom odcestovala na východ a tu už vo velkom svadobná nálada... 😝
Misha väčšinou, čo som sa aj tu stretla s babami, tak nijaké velké komplikácie nenastali, možno neskoršia mrcha...bolesti si tiež nemala mať veľké...držím ti palce a neboj, dobre to dopadne....
sharlotta gratulujem k ms

luga, takže v nedelu budeš vedieť ako ste dopadli? nezabudni hned napísať

bublinka11
11. máj 2010

Tak ja to skusim tiez povazovat za MS vcera...lebo dnes mam len spinenie opat, presne take, ake po MS mavam...skusim to ratat od vcera. Mozno mi aj cyklus nabehne. Mne lekarka povedala, ze nemusime cakat, ze po prvej MS mozme skusit...ale ja chcem psychicky pokoj...

luga
11. máj 2010

janka, snad budem vediet ... ale velke sance tomu nedavam, nam to tak dobre nejde ako vam 😉 😀

sharlotta
13. máj 2010

Tak moja mrcha sa rozhodla teraz na mne dobre vyriadit. Vcera som sa skoro predavkovala voltarenom a dnes to nevyzera ovela lepsie... ☹

kattikina
15. máj 2010

joj sharlotta nezávidím ti ale čo už musime to pretrpiet vsetky co nám uz zostáva 😉

nerealna
16. máj 2010

Dievcata, slecny , zienky , zdravim vas prvykrat na tejto stranke ... ste uzasne ako si radite, citala som si prispevky a vidim, ze vase rady su nad zlato.
A tak sa chcem opytat , ci mi viete niektora odpovedat na otazku , ci rozsirenie krcka maternice pomoze aj pri extremne bolestivej menstruacii. Ja uz neviem ako si s tymi bolestami poradit . Zazila som uz bolesti takej intenzity , ze sa podla mojho popisu vraj zhoduju z porodnymi. Da sa to prezit, ale kazdy mesiac je to uz na mna privela, hnacky , zvracanie, tras , bolesti, sanitka. Chodim na injekcie od bolesti ako na klavir, pijem cajiky , cvicila som , tancovala , davaju mi uz morfiove lieky od bolesti a som navonok podla ultrazvukov a odberov uplne zdrava, nie je to ani stitna a trapim sa od 15r.Teraz mam 36 a som uz z toho nestastna. Antikoncepcia pomohla , ale len bolesti oddialila , po vysadeni sa vratili spat aj s urokami. Uz ju uzivat nechcem, lebo... Vraj po porode , to moze byt lepsie , ale poznam nemalo zien , ktorym ani porod nepomohol. A ja este nerodim. Lekarka mi navrhla rozsirenie ,aby krv mohla lahsie odtekat, ale nie je si sama ista , ci to pomoze od bolesti ktore mam.Som uplne bezradna , neviem si sama poradit a neviem , ci sa pre zakrok rozhodnut. Pomozete mi radou alebo nazorom ?

Zelam vam pekny den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre