Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

juliana30
24. okt 2010

@mariro gratulujem,to sú dobré správy.Mne nabehol cyklus až po 41 dňoch,@betty26 ja som po kyrete krvácala a špinila asi 12 dní.Bolesti som nejaké extra nemala,ale sem tam ma tak ostro pichlo v bruchu.Akurát ma bolela jeden deň maternica,lebo mi po 3 dňoch dal injekciu na stiahnutie maternice,no a to som mala ukrutné kŕče.Ja mám taký ohromne veľký a hrubý šál a ten som nosila obtočený okolo pásu,to mi robilo dobre.A ešte asi týždeň po zákroku som sa cítila stále ako tehotná,pretože ma boleli prsia a napínalo ma z parfumov ☹ .

zilakovam
25. okt 2010

Ahojte baby, pridavam sa aj ja ☹ , 3 oktobra som bola na kyretazi...bola som v 9 tyzdni....bol to najhorsi zazitok v mojom zivote ☹ ..... odvtedy som bola uz 2 krat na kontrole a doktorka povedala, ze je vsetko ok...tak som sa potesila...zacala som brat femibion 800 a uz len cakam na prvu menstrulaciu....tak dufam ze to tento raz vyjde, treba mysliet optimisticky
tak mi drzte palce 🙂

juliana30
25. okt 2010

@zilakovam,aj ja som už začala brať femibion,držím ti palce,dúfam,že sa čo najskor stretneme v lepšej téme,napríklad so spoločným termínom porodu 🙂

zilakovam
25. okt 2010

juliana30, dakujem 🙂 , drzim aj tebe palce 😉 a uz sa tesim teda na tu temu ... tak sa nevzdavajme 😉

mia336
28. okt 2010

ahojte baby, tak sa pridavam aj ja... zajtra ma caka kyretaz, bol to 7tt... najhorsie na tom je, ze je to uz treti krat co som potratila... naozaj neviem, kde je chyba, vsetky testy su ok, vraj som v poriadku, ale podla tych troch potratov, no neviem... som z toho na nervy, uz sa bojim ze ked sa nam s manzelom podari otehotniet znova, dopadne to tak isto... tiez ked vidim nejaku tehotnu tak by som najradsej vrazdila... len sedim doma, kukam do telky a nemam naladu na nic... a v tej televizii su tiez len same reklamy s babatkami, detickami a podobne, nech idu niekam... a ozaj, najlepsie na tom vsetkom je, ze sa mam teraz este aj pozerat na moju tehotnu svagrinu, ktora otehotnela s totalnym idiotom s ktorym ani nechce byt, neznasa ho a ona vlastne ani to dieta nechce (to ju citujem)... som z toho vsetkeho na nervy a hrozne smutna ☹

juliana30
28. okt 2010

@mia336,to mi je ľúto,musí to byť otrasné ☹ .Aj ja teraz stretám zrazu všetky kamošky a známe s bruchami,a ako vravíš,všade samé bábetká.a tiež mi to je ľúto,ale tak pevne verím,že sa to na druhýkrát podarí.No to tak býva,že kto nechce,tak tomu sa zadarí a kto túži,tak nemože mať.A mňa ešte štve to,že nefajčím,nepijem,snažím sa pestro stravovať a starať sa o seba,a napriek tomu bol plod slabý .....a taká moja známa,vyfajčila 30 cigariet denne,vypila 6 káv a nebrala žiadne vitamíny a porodila zdravé dieťa úplne bez komplikácií.Z toho ma fakt poráža.Nieže by som jej nepriala,ale človek sa snaží priviesť na svet zdravého človiečika a nedarí sa mu a niekomu je všeko úplne jedno.

anabela21
29. okt 2010

@mia336 , juliana30, Ahojte, uplen vam rozumiem, som 6 tyzdnov po missed abort a vobec nie som na to lepsie, ako sa hovori, kazda z nas potrebuje inak cas sa stym vyrovnat. Mam pocit, ze okolo deti a babatiek je cisty marketing v TV a vsade kam sa pozriem, rovnako ma to irituje, ako aj tehotna kolegyna, s ktorou sme mali mat rovnako termin, ked ju vidim, je mi na nic, ale uz ma aspon netaha do placu hned☹ ona je tiez typ, ze nechcela, stalo sa ... Nechapem, preco je osud taky. Momentalne som uz aj po prvom menzese, ktory bol katastrofalny, horsie ako po prvom porode v sestonedeli, neverila som, ze aj skonci. Bojim sa otehotniet znovu, chystam sa k lekarovi na kontrolu, asi si dam antikoncepciu, lebo cim dalej tym viac mam depku z toho, ze ked otehotniem, skoncim rovnako. Je to psycho cele.
Neviem, ci ma to prejde, verim, ze ano, ale ai naozaj to chce cas. A nie mesaic, dva, u kazdeho inak. Drzim palce aj vam, dievcata, je mi luto ze ty, mia336 musim toto cele absolvovat uz po tretikrat, nedokazem si to ani predstavit.

majula28
29. okt 2010

ahojte...chcem sa vás spýtať, že kedy by sa mal dostaviť menzes po kyrete? ja som mala kyret 14.10. niežeby som potratila ale zo zdravotných dôvodov...špinila som štyri dni a potom nič ...ešte som nestihla ísť ani k doktorovi na kontrolu potom a včera som dostala normálny menzes.... ..je to normálne??? díky za odpovede...

anabela21
29. okt 2010

@majula28ahoj, ja som dostala po 38 dnoch ... po kyrete som spinila asi 2 dni a potom klud. Mozno fakt to bol menzes u teba, netusim, ale asi prilis skoro, asi je to vsetko velmi individualne .

matrixmia
29. okt 2010

@majula28 ahoj, ja mam od Dr. info, ze do 35 dni by mal prist menzes, u teba to vychadza 15-ty den. Kontrola u Dr. to isti 🙂

matrixmia
29. okt 2010

chcela by som sa Vas opytat kedy po kyrete zrobil/a Dr. kontrolne UTZ ? Mne bolo totiz povedane, ze kontrolu netreba... 😒

juliana30
30. okt 2010

@matrixmia,mne kázal prísť 3 dni po kyrete na kontrolu,pozrel,či je maternica dobre vyčistená,dal mi injekciu na jej stiahnutie a všetko bolo o.k.Určite choď k lekárovi,veď čo ak ťa zle vyčistili alebo čo.

matrixmia
30. okt 2010

@juliana30 dik za odpoved, na kontrolu urcite pojdem, mne injekciu pichlu rovno v nemocke po zakroku...

tutifruti
30. okt 2010

@matrixmia ja som bola po týždni... a musela som íst na čistenie druhý krát.... vraj preto, že sa snažia čo najmenej porušiť maternicu u žien, ktoré ešte nerodili...

matrixmia
30. okt 2010

@tutifruti ak mozem jednu otazku...prvy krat nevycistili poriadne maternicu? moja Dr. videla vysledky z histologie a predpokladam ze z toho usudila, ze je vsetko ok,aspon to konstatovala. no v kazdom pripade sa na ko vyberiem urcite...aj ja si myslim, ze je lepsie skontrolovat ako nie...a bude pokoj 🙂

tutifruti
30. okt 2010

@matrixmia ano.... a nebola som v nemocke jediná.....so mnou tam bola baba, kt. nebola na sone po kyrete, o mesiac si robila tehu test a vyšiel jej pozitívny, tak celá natešená išla k dr. na potvrdenie tehu a po sone ju poslali znovu na čistenie.... Vtedy som sa dr. pýtala, ako je to možné... no a vysvetlila mi to tak, že sa to snažia urobiť čo najšetrnejšie, aby moc neporušili pôvodný epitel

zilakovam
30. okt 2010

@matrixmia ahoj ja som bola 3 den po kyretazi na kontrole...lebo som citila bolest v oblasti podbruska..tak mi hned spravili ultrazvuk...no nic tam doktorka nevidela..tak mi nasadili antibiotika na vztahy maternice a zobrali mi krv na vysetrenie. Po 3 dnoch som isla na znovu kontrolu a bolo vseko ok, bolesty presli 🙂 . Teraz cakam uz len na prvu menstrulaciu, ktora by mala prist zajtra aspon dufam 😝 , beriem ten femibion 800...a mozeme to skusat znovu 😅

matrixmia
30. okt 2010

@zilakovam
@tutifruti
dakujem za vase odpovede...dufam ze to urobili dobre znovu sa mi to absolvovat teda fakt nechce 😒

matrixmia
30. okt 2010

@zilakovam drzim palce v snazeni 🙂

matrixmia
30. okt 2010

@tutifruti gratulujem k detickam 🙂

tutifruti
30. okt 2010

@matrixmia viem, že mna to vtedy moc neupokojilo... ale teraz s odstupom času chápem, čo mi povedal jeden Dr. "Budte rada. že môžete mat deti /že som otehotnela... aj ked potratila/.... a hlavné je mysliet pozitívne.... Ked mi to vtedy /pred 6 rokmi/ hovoril.... tak som si myslela, že nastal koniec sveta... ale to bol len začiatok....držím palce

betty26
31. okt 2010

Ahojte ja som 2 tyždne po kyretazi v utorok idem k Dr.s vysledkami s hystológie.Ani ja som nebola na sone ale dúfam ze ma posle.Mne vobec nedali inekciu na stiahnutie maternice.drzím palce v snazení 🙂

betty26
31. okt 2010

@mia336 je mi to lúto.Najhoršie je to že naozaj také majú deti čo ich vobec nechcu.Ja ked som bola v nemocnici na kyrete boli tam aj zeny co maly zdravé deti ešte v nich zili a s usmevom na tvari a dobrou naladou isly na kyret ja som sa citila hrozne.Ked nechcu mat deti prečo nepouživaju niaku ochranu je to nespravodlivé

zufalka
31. okt 2010

ahojte,tak aj ja sa pridávam do tejto diskusie.Som dva týždne po kyrete a na UTZ mi zistila dr. že mám ešte nejake zostatky,tak mi picha inj na vyčistenie,pomaly špiním a zmenšuje sa to 😒 buduci týžden budem mat aj ja výsledky z histologie tak uvidím či sa niečo dozviem,mala som zamlknutý potrat v 14 týždni.Všetkým vám držím palce do dalších pokusov 🙂

janus32
31. okt 2010

@zufalka Ahoj,viem,ze ta to boli,je to prilis cerstve 😢 ja len tolko ti chcem povedat,ze tie vysledky z histologie su len opis co to bolo-plod,ale pricinu ti nepovedia.Na to sa ani neda odpovedat.A niekedy je lepsie ak vsetci mlcia....

ginger01
1. nov 2010

@majula28 ja teraz zazivam nieco podobne ako ty. Cistena som bola 19.10....spinila som ani nie tyzden, takze ok, 28.10. UTZ kontrola...ok, maternica cista , no a 30.10....to jest 12 dni od kyretu som dostala akoze MS, je slabsia, ale je to krv aj epitel. Ani brucho ma moc neboli...tak neviem, ci to mam brat ako MS, lebo normalne mi to vychadza do mesiacikov...tak som si dnes nasadila alchemilkovy caj, nech sa mi to upravi a samozrejme davam si kyselinu listovu 400 mg... nejak to zatial neriesim, vraj je to normal, asi mame viac hormonov, co to sposobuje... uvidim do mesiaca, ako sa to vyvrbi....

zilakovam
4. nov 2010

baby, len sa chcem opytat, ja som mala kyretaz 3.10 a este stale nemam MS, kolko sa ma cakat?? kolko je v norme, kedy by som mala ist k doktrovi??? Normalne som mavala pravidelny cyklus..

markiza
4. nov 2010

@zilakovam , aj 6 tyzdnov je stale v norme. daj svojmu telu cas na zotavenie.

lilik15
4. nov 2010

Ahojte baby,
prepacte,ze Vam tu vstupim takto do debaty ale rada by som sa opytala ci z Vas niekto uz uzival tabletky Provera.
Potratila som v maji :( o odvtedy si mrcha chodi ako sa jej zachce lepsie povedane nechodi vzdy ju musi doktorka vyvolat vyvolavackou a teraz mi predpisala Proveru.Chcem sa opytat ake mate s nou skusenosti.Dakujem za odpovede

januska555
10. nov 2010

Ahojte baby i ked nerada ale chcela by som sa pridať do tejto témy, ja som mala MA v 10tt a kyret mi robili len teraz pred 6 dnami a nedokážem sa s tým celým zmieriť stále na to myslím a popri to plačem akedže som na Md je to ešte horšie lebo som len doma a... ako sa to dá zvládnuť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre