Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

twiti
21. feb 2009

Teraz len musim dostat mrchu. Po prvej mrche mam ist na kontrolu a dufam, ze bude vsetko vporiadkuuuuuuuuu

janulcek
21. feb 2009

Aj mna tak doktori upokojovali.Ze bud si to nenašlo miesto v maternici,alebo sa zle spojili chromozomy..a tym padom by to bolo postihnute,tak že je pekne od prirody že to nedovolila.Lenže,prečo sa nespojili dobre,to mi nikto nevysvetllil.Dufam že druhy krat sa dobre pochytaju za ručičky 🙂 🙂 Verim v to...Proste to tak asi malo byt.Ale ked by sa mi to malo stat druhy krat,tak tuto vetu by som už asi nedokazala napisat,že asi to tak malo byt..Už by som to považovala za velky trest!!!!!!!
Budem mysliet optimisticky,aj myslim..Stale si hovorim že to vyjde a čim dalej tym viac som o tom presvedčena.

janulcek
21. feb 2009

Mi je divne že každa idete na kontrolu po prvej MS.Ja som bola po 3 tyž.Ja naozaj prestavam rozumiet tym doktorom.Už mam z toho riadny gulaš v hlave 😖

twiti
21. feb 2009

Neboj janulcek. Ja som tiez nevedela ze mam prist ale vo stvrtok som bola na krv na hcg a tam mi sestricka vravela ze po prvej mrche mam prist na kontrolu.

twiti
21. feb 2009

Inac mam album na mojasvadba. Hladaj pod menom Twiti.
A mame album nasho domceka aj na modrej streche aale tam musis hladat autora foster

janulcek
21. feb 2009

Ozaj,ani tu krv mi vobec nekontroloval...Ale mam ponuku,ked ostanem druhy krat tehotna,že sa ma ujme primar gynekolog.porodn.oddelenia.Tak neviem,zvažujem....Ked som bola v nemocke,to boli Vianočne sviatky.A jeden lekar mi povedal že je velmi nezodpovedne že moj lekar jednoducho neordinuje cele sviatky.Ciže nejake 3 tyž.a nema ani nikoho kto by ho len zastupoval.Ešte že moj znamy je kamarat s primarom,tak mi ho vybavil a ten sa cely čas o mna staral ako o sošku zo zlata.Sem-tam až prehnane.A vdaka nemu aj moja sestra malo krasny porod s dvojičkami.Keby to nechali na toho doktora čo tam bol/ten nevedel kde je sever/tak by sa jedna možno aj udusila.

janulcek
21. feb 2009

Idem kuknut.Inak aj ja by som si mohla na modra strecha domčurik. 😕

twiti
21. feb 2009

No daj si,napis kde mas ty svadobny album pod akym menom?

janulcek
21. feb 2009

pod janulcek,ako mam aj tento nick.Idem Ti napisat niečo do IP. 🙂 Tak potom prečitaj.

domka28
21. feb 2009

ahojte...chcem sa spytat...mala z vas niektora po kyrete zvysenu teplotu? ja som bola v stredu...a vcera sa mi zvysila....tak mi doki dal antibiotika...vraj to moze byt zacinajuci niejaky zapal...

janulcek
21. feb 2009

Ja som nemala.Može byt.Bud je to chripka,alebo si dostala zapal.Tak pekne do postele,teplo,velmi teplo sa obleč..Ja som tyž.behala po dome so zabalenym bruchom v deke..A to kurime doma ako blaznivy..a sedela som pri radiatore.A davali Ti v nemocke žilou antibiotika???

domka28
21. feb 2009

nie nedavai...sak ja som sla po 3 hod.po kyrete dom...nechali ma sediet v izbe na takom kresle a nik si ma nevsimal...az ked som sa sla spytat ze co dalej po hosine a pol...taks estricka ze ak vam je dobre tak mozte ist dom...tak som sla...sak mi bolo blbo a potrebovala som si lahnut....

twiti
21. feb 2009

Dobre babenky, pa janulcek. Lucim sa idem sa chystat lebo ideme na ples.
Este k tym makom ked si si vsimla mam tam v spalni aj slnecnicu to som malovala ja. pozri na pestrofarebnysvet.eu to je moja stranka. pa

domka28
21. feb 2009

inak...doki povedal ze mam nieco este v maternici...bud ma zle vycistili alebo to same zmizne...a teoreticky mozem mat tu teplotu a zapal z toho...

janulcek
21. feb 2009

Hej hej..domka.To može byt.Bud pojdeš znovu,ak by to robilo problemy,alebo to odide samo..O tom že by to malo odist samo som ale ked Ti mam pravdu povedat ešte nepočula...Cože????Tebe nič nedali a išla si hned dom?????????Ja som dostala antibiotika žilou pred zakrokom a potom hned po a ešte večer!!!!!!!!!A až na druhy de som išla dom.Ak dostaneš bolesti,tak chod radšej k doktorovi,aby si nedostala nejaky rozsiahly zapal.Ja som pila aj bylinkove čaje,alchemilku.....to je na take zahojenie...

janulcek
21. feb 2009

Dobre twiti,ved aj ja sa pojdem pomaly chystat na zabavu..Ty maluješ???????Je to naozaj krasne,aj ja rozmyšlam nad niečim takym,že by som si dala namalovat na stenu...Je to krasne a stranku si pozriem..Prideš potom aj mne namalovat... 🙂

chick
21. feb 2009

janulcek - mam album na mojasvadba, pozri pod mojim nickom. Aj ja verim, ze next time to bude dobre...uz sa nejdem trapit! nejdem a basta!

chick
21. feb 2009

jeeeej twitinka, kukala som tvoje fotecky na ms....veeeeelmi pekne, nadherna nevesticka

Janulcek - krasna svadbicka, ste krasny par!!!

twiti
22. feb 2009

Ahoj chick idem aj ja kuk na MS

twiti
22. feb 2009

Jeeeeeeeeeeeeeej nadheraaaaaaaaaaa.
Bola si krasna nevestickaaaaaaaaaaaaaa, velmi sa mi pacia tie ciernobiele foteckyyyy.
Mate ich aj dost vela.
Krasnucky par, dufam ze ste stastnucky tak ako my.
Pa

lolada
22. feb 2009

Ahojte dievcata, som den po kyretazi, bol to nieco hrozne, na centralny prijem somdobehla v hodine dvanastej, tak valila zo mna krv. Je mi teraz dost nanic, ale uz som aspon doma.

twiti
22. feb 2009

Je mi to lutooooooooooo.Ale si tu dobre vsetky sme si tym presli,neboj cas to zahojiiiiiiiiiiiiiiii.
Bolo to tvoje prve tehulkovanie?

lolada
22. feb 2009

To je to hrozne, moje tretie tehotenstvo, chceli sme sestricku pre dcerku, tehotenstvo som mala uplne v oriadku, potom som otehotnela druhykrat, skoncilo to samovolnym potratom v 5 tt, nemuseli ma ani cistit a teraz to opat po druhykrat skoncilo zle. Mam pocit, ze mi to uz nikdy nevyjde a mam hrozny strach

twiti
22. feb 2009

Ale mas aspon dcerku. Zober si ze vela je nas tu takych co sme cakali prveeeeeeeeee.Konkretne aj ja my s manzelom sme uz pripravovali detsku izbu a stalo saaaaaaaa a izba je stale prazdna vies aky mam trach ja? ze.....ani na to nechcm mysliet treba len verit co ja budem lebo len pozitivne myslenie tomu pomoze.
Neboj urcite sa podariiiiiiii,bracek pre sestricku

lucka33
22. feb 2009

ahoj lolada, to ma teda mrzí, ale asi to bude pravda, že tento rok je uplne na nič, vo všetkých oblastiach, veď tuto na koníkovi asi 90 % báb, čo otehotneli za posl.mesiac-dva, potratilo.... Ja som mala mimomaternicové v 7tt, bez akéhokoľvek náznaku, išla som k dr. na potvrdenie tehu a namiesto radosti, som išla do nemocnice na laparoskopiu a kyretáž ☹ Moje prvé tehu nevyšlo a normálne rozmýšľam, že to tento rok necháme tak, keď je takýto nepodarený, neprajný a zlý.... Skúsime možno až na ten ďalší rok a ten už možno bude lepší... Lebo ja už nevládzem počúvať zlé správy... 😢 A to je ešte len február.... ☹

jaruska74
22. feb 2009

lolada , drz sa, mysli pozitivne......viem ze je to tazke, ale skus to, nic ine nam neostava ako cakat na svetle zajtrajsky. ja som boal na kyret 14 januara a est estale nemam ms......:( myslim ze uz vo februari nestihne ani prist

chick
22. feb 2009

lolada mrzi ma to...je to takze, ale pekonas to, my si tu tak navzajom pomahame...

je to strasne, ako nas tu pribuda, hroza...a naozaj, je to zvlastne aj v nemocnici mi povedali, na prijme, ze je toho za posledne 2 mesiace podozrivo vela...

lolada
23. feb 2009

Dakujem vam dievcata za povzbudive slova...

janulcek
23. feb 2009

Ahojte babenky.Zase nam pribudla jedna... ☹ Je mi to luto lolada.Všetkym doktorom je to podozrive že je za posledne 2 mes toho viac ako dost,ale nikto s tym nič nerobi.Musi byt nejaka pričina???Zase zatajil štat nejaky vybuch niečoho????
Chick,mne to tiež moj doktor povedal že za posl.2 mes,je tych pripadov tolko,čo za rok potrati žien.A to len okres Prievidza,kde su tie ostatne mesta???!!!!Hrozne!!!!Inak nejake študie som raz čitala,že za niekolko desat roči muž nebude už schopny splodit dieta.Pretože potraviny čo sa nachadzaju v umelohmotnych vyrobkoch,zabijaju spermie.No a v umelej hmote mame pomaly skoro všetky vyrobky.
Luci,ty si daš teda pauzičku????Tak v maji nejdeš dotoho s nami..Inak,ešte som nedostala...Fajin.A včera som mala take bolesti v podbrušku.Ale ani nie bolesti,ale taky pocit ako keby ma režu za živa.Fujj.Dnes to prešlo.Divne,som sa normalne zlakla.Ta bolest mi išla až do ,,šušky".Strašne neprijemne..Ak to začne znovu,pojdem k doktorovi.Ty ideš kedy na tu kontrolu???

jarulai
23. feb 2009

ahojte babulky 🙂
lolada ☹ , sme s tebou.

no u mna tiež ešte mrcha nedorazila, tak len čakám a čakám...ale príznaky sú už riadne, tak dúfam, že už čoskoro.

ešte som chcela k tomu veku, čo ste písali. pozerám, že všetky ste tu také mladunké, to ja som proti vám potom asi už stará raketa /o 2týždne mám 28/. ale nemyslím, že som niečo zmeškala. aj ked - keby som vedela, že budem mať takéto problémy, tak sa o mimi snažíme už dávno. škola - neškola. no už s tým nič nenarobím

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre