Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

rena
6. jan 2011

@petra53 joj je to strasne s histologie tam mas akoze zvisky s babetka alebo co .ja som tam tiez mala vlasne zvisky co my zle spravili kyretas a 2 tyzdne som o tom ani nevedela este ze mam antibiotika

petra53
6. jan 2011

@juriva OK, ďakujem za rady. Ty si už bola? POtom daj vedieť či si OK, držím ti palčeky... 😵

juriva
6. jan 2011

@petra53 ja to tiez riesim teraz..nemam este vysledky ale ak budu poviem🙂

petra53
6. jan 2011

@rena ja ti už neviem, vraj to bolo veeeľmi zakrvácané - dostala som okamžite aj antobiotiká pre veľký rozsah a vraj sa mohlo stať, že pri toľkej krvi tam "niečo" ostalo 😢 asi z babätka, ja neviem... som zvedavá, čo bude na sone zajtra a na tie vysledky na HCG, už nechcem ísť na ďalšiu kyret ☹ ☹ ☹ ale počítam, že mám všetko v sebe, pretože napriek injekciám som vôbec nezakrvácala a nič zo mňa nejde, iba jemné špinenie 😕 ja len stále dúfam, že sú to iba zrazeniny a vyplavia sa, ale už tomu pomaličky prestávam veriť... 😒

rena
6. jan 2011

@juriva ja tiez budem mat vysledky asi o tyzden tak som zvedava ale moj lekar vravel ze ma posle na genetiku aj manzela absolvovali ste to niekto

rena
6. jan 2011

@petra53 ja som praveze vela krvacala a pri tom som mala v sebe zvisky .tak ja neviem a teraz praveze vobec nekrvacam tak neviem ale ze vraj ak nekrvacas velmi tak si dobre vycistena tak neviem

petra53
6. jan 2011

@rena no, to najprv hovorili aj mne a potom mi urobili UTZ a povedali, ze aj to sa stava... 😕 😅 lebo vraj ja uz ani nemam z coho zakrvacat - ani keby mi vyvolavali menzes. Tak ja uz neviem... 😒
Inak keď už hovoríš o tej genetike, v BA vraj nie sú veľkí odborníci, neviem... Vraj skôr ČR 😕 ale osobné skúsenosti nemám - teda aspoň zatiaľ 😉

rena
6. jan 2011

@petra53 ja tiez neviem ja som s kosic a mna chce poslad niekde kde je stara nemocnica .a s tim krvacanim ja dufam ze teraz som uz vycistena dobre lebo by som to nevidrzala keby som mala ist 3 krat.j mne to teraz v stredu robyli a idem v pondelok k tej doktorke na vysetrenie tak sa bojim uz mam toho ozaj dost

rena
6. jan 2011

@petra53 a kedy ides na kontrolu

petra53
6. jan 2011

@rena ja idem zajtra poobede, tak mi drž palčeky 😉 musím ísť, pekný zvyšok večera želám, papa zajtra... 😵

p3tra11
6. jan 2011

@zuzzuli ahoj. aj mne doktor predpisal antikoncepciu. dufam, ze sa to naozaj tak uzdravi, aby sme sa potom mohli naozaj snazit.

co sa tyka toho kupania, aj mne bolo zakazane, ale kvoli mojim strasnym bolestiam som si lahla do horucej vody a bolesti trosku presli.

p3tra11
7. jan 2011

@petra53 myslim dnes na teba. drzim prsty, aby vsetko bolo v poriadku. 🙂

jarra
7. jan 2011

@petra53 A ja držím silno prsty, daj potom vedieť ako si dopadla 🙂

rena
7. jan 2011

@petra53 ahoj dufam ze vsetko bude ok daj vediet drzkam palce

vivienkatka
7. jan 2011

@rena ahoj aj ja som z kosic a tiez som pred 4 tyzdnami prisla o babo zakrok robili v starej ako nechcem nic proti tej nemocnici ale nepacilo sa mi to tam teraz som rada ze mam svojho gynekologa na terase doktora adama,pri nom som rodila malu a bola som s im velmi spokojna,

evka1984
7. jan 2011

dnes som si bola po výsledky z histológie a budem musieť počkať do kontroly u dokiho, lebo si s tou správou neviem dať rady... ☹
Alebo nevietie niektorá náhodou čo znamená "viacpočetné objemné krvané fragment" to je totiž záver patológa... Ešte jeden jeho záver je že "Residua post abortum" ale to viem čo je...
som myslela že mi to tam niekto aj vysvetlí a sestrička mi to strčila do ruky že mám ísť za svojím... super ☹

rena
7. jan 2011

@vivienkatka ahoj a ktory lekar ty robkal ten zakrok.mna dr urdzik .vobec som tam nebola spokojna oni to tam beru normalne ako na pase.je to tam strasne ja som povedala ze ked raz pojdem do nemocnice tak do sace

solinkarka
7. jan 2011

baby neviete nahodou ci mozem stale brat kys.listovu? v pondelok som bola na kyrete ☹

rena
7. jan 2011

@evka1984 no to je tak oni sa nezaoberaju tim vobec nic nevisvetla ja so bola teraz 2 krat na kyretazi a mam napisane v sprave residua post upt tiez neviem co to je.ale esta vysledki nemam s histologie tak som zvedava

rena
7. jan 2011

@solinkarka ja som ju prestala brat ale podla mna sa asi moze

evka1984
7. jan 2011

@solinkarka ahoj ja som ju teraz nezačala hned brať ale sa čajíkujem bylinkami aby sa telo prečistilo... ak tam dačo aj bolo zlé, dáky zápal alebo čo... 2 mesiace idem piť zmes čajíkov a kyselinu listovú začnem až potom... Ale ževraj sa môžem brať normálne hned... tým by si nemala nič pokaziť... len ja nechcem miešať dokopy bylinky aj vitamíny .

evka1984
7. jan 2011

@rena residua post abortum znamená niečo v tom zmysle že plod je odumretý... to sa dá aj na nete nájsť... ale tie ostatné veci môžme len hádať... ☹

rena
7. jan 2011

@evka1984 a to co ja som pisala nevies co znamena residua post upt

solinkarka
7. jan 2011

ja si tiez myslim ze sa moze hned...ja ju zacnem od zajtra brat normalne a dnes si uz zacnem popijat alchemikovy cajik

jarra
7. jan 2011

@evka1984 no z histológie sa málo kedy zistí príčina. Tak v 95% nie.

rena
7. jan 2011

@solinkarka to nevadi ze som ten caj uz zacala pit v stvrtok ked som bola v stredu na zakroku .dufam ze to nevadi

evka1984
7. jan 2011

@jarra ja viem som s tým zmierená ale ešte mám nádej že mi povie dačo bližšie... a ked nie idem hľadať príčinu Ďalej

evka1984
7. jan 2011

@rena podľa mňa je to len skratka toho čo som písala ja, teda aspoň to tak vyzerá... neskúšala si vygúgliť? 🙂

solinkarka
7. jan 2011

@rena niekto vravi ze je dobre ho pit od ms po ovulku a niektore zas ze ked sme o potrate ze je dobre ho pit stale tak ja neviem..ja si ho uz dnes nasadim.uskodit to urcite nemoze

rena
7. jan 2011

@evka1984 ja som myslela ze z histologie zistia pricinu tak potom z coho to zistia mna potom ak budem mat vysledki z histologie tak mam ist z manyelom na genetiku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre