Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 ahoj luci ten femibion si si nasadila sama či ti ho poradil doktor?

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 sama.. nato nepotrebujes lekara... je volno predajny... 😉

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 lezala som v nemocnici s babou co otehu este pred prvou mrchou.. ale bola v priadku len mala mensia priblemi... nic vazne..

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 viem že sú tieto vitam. voľnopredajné len či ti to poradil doki som chcela vedieť... lebo môj doki je zásadne proti všetkým vitamínom a ja som aj napriek tomu brala kys. listovú ale prírodnú nič viac... ale viem že je potrebné veľmi aj E-ko ... v lekárni mi to povedali lenže mám nervy že mi to nepovie doki akože normálne nevysvetlí...

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 fuuha to mas co za dokiho??? u nas bezne radia.. moj mi nepovedal presne co si mam kupit len mi povedal ake vitaminy napomahaju prieznivemu vyvoju tehu a snazenia sa.. ze je to kys. lystova, magnezuim, ecko, zelezo.. a vela inych, ale ten femibion ma vsetky vitaminy a zlepsuju aj hormonalny profil... nie kazde telo vie rozkladat vsetky vitaminy,, vo femibione ich masuz rozlozene..

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 no on je dosť vychýrený ako odborník tak som k nemu išla ale aj mňa zarazilo ked mi povedal že nemám nič brať ani len tú listovku... všetky kamošky čo boli tehu tak vraveli že im vyslovene doktori povedali že čo majú brať... po kontrole by som aj chcela začať s vitam. len sa neviem rozhodnúť ... v lekárni mi baba veľmi propagovala calibrum babyplan že obsahuje všetky potrebné vitam...

A tá baba čo s tebou ležala bola v kolko tt alebo mesiaci?

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 ona lezala asi v 16 tt... hej calibrum som aj ja brala je to lacnejsia ako femiboin ale tiez ucine.. len tam nemas tu listovku rozlozenu.. femibion stoji 35 tabliet asi 14 eur a calibrum 30 tabliet asi 4 eura...

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 a ty si mala ovuláciu ten prvý mesiac po kyrete?

lucka1987
9. jan 2011

@evka1984 no ja som si robila domace testy a mala som slabu ciarku na 16 den.. tak som myslela ze nemam ovulku.. ale o mesiac na to som si robila znovu na 14 den som mala najsilnejsiu ciarku (mam v albume testy odfotene) podla letaka z testov je to negativne.. no aj tak som otehotnela cze som mala na 14 den ovulku po prveh mrche..
ale ci som mala hned po MA ti neviem na isto povedat

janka0025
9. jan 2011

Zdravím Vás. Prispievam tu tak sporadicky už dlhšie, prvýkrát to bolo v januáry 2010 ked som potratila 1.krát. Kyret prebehol bez komplikácií, všetko ok, ms naskočila po cca 30 dňoch a bola pravidelná. Počkali sme chvíľku a v Máji som sa dozvedela, že som opäť tehu. No bohužiaľ tak isto to dopadlo špatne. Presne týždeň po svadbe mi robili 2. kyret. Kyret tak isto bez komplikácií, horšie to bolo s ms. Síce som ju opäť dostala na 30 deň od kyretu, no odvtedy mám s nou problémy, mešká, raz je prislabá, inokedy prisilná, je to s nou všelijako...kedysi som ju mala ako hodinky. V decembri sme sa s manželom rozhodli, že to skúsime znova....Snáď do tretice všetko dobré. ...Tak sme sa začali snažiť...Dúfam, že za mesiac tu nenapíšem, že som znova potratila...Aj keď tu radosť ako pred rokom keď som si nasla // už nikdy nezažijem, pretože pociťujem neskutočný strach z toho ako to zas celé vypáli, nevzdávam sa...Pekný deň....

p3tra11
9. jan 2011

@janka0025 ahoj Janka, a nebola si na ziadnych vysetreniach?? s krvou?? alebo stitnou zlazou??

janka0025
9. jan 2011

ahoj. Nie nebola som....Po prvom kyrete mi lekár povedal, že všetko budeme riešiť až ked otehu znova, len ked som ostala nestihla som ani k nemu isť a už to šlo dolu vodou...Po druhom kyrete som u neho ani nebola, panický strach z neho, z toho že by ma prizabil za to, že som vobec ostala tehu....prekladala som to, stale dalej a dalej ..az bakoniec je tu januar 2011....Viem toto bolo max nezodpovedne....Mohla sa niečo stať....no niekedy sme jednoducho také....Chystám sa tento týžden za ním....s tm, že sa snažíme, či e potrebné niečo urobiť

lucka1987
9. jan 2011

@janka0025 moja je miluto co sa ti stalo.. a tym viac ze si si to musela prezit dva krat... skus pit alchemilkovy caj... upravuje cyklus, ja som ho tiez po MA pila, ked sa nesnazis o babo tak ho mozes pit aj cely mesiac.. ked sa snazis tak len prve dva tyzdne cyklu.. a pije sa aj 3 salky denne.. dostanes ho aj v lekarni aj v cajovniach..a nestoji vela

lucka1987
9. jan 2011

@janka0025 ja som si po MA dala na vlastnu ziadost vysetrit krv na stitnu u obvodnej (nic to nestoji) a zistili mi cosi zvysene.. nic vazne dufam... a doki mi robil testy na zoonozi (listeriu xotoplazmozu a neviem co este) a aj na cukrovku... daj si to vysetrit...

lucka1987
9. jan 2011

@janka0025 opravujem nie xotoplazmozu ale toxoplazmozu 😅 som dala preklep

janka0025
9. jan 2011

teraz ked pojdem, určite to budem riešiť a trvat na tom, že nech mi jednoducho niečo vyšetrí....alchemikovy caj som pila po prvom kyrete, akt som robila všetko preto, aby som sa dala čo najskor dokopy a myslim, že aj ten caj a aj tie vitaminy co som jedla mi pomohli relativne rychlo sa zotavit...po druhom som sa na to vykaslala....Dokonca aj svoje svadobne šaty a ozdoby čo mi ostali som len nedavno prebrala a hodila na net na predaj...Nemohla som sa na ne ani pozrieť....

p3tra11
9. jan 2011

@janka0025 urcite chod aspon na vysetrenie so stitkou...aj ja sa chystam, lebo raz som mala problemy, ale tabletky som nebrala...nedoverujem svojej lekarke, a u nas v meste druha nechce brat ludi so vseobecnou poistovnou...takze budem musiet, sklopit usi a vypocut si, aka som nezodpovedna, ze neberiem tabletky...lenze ja si myslim, ze tabletky maju cloveku pomahat a ja som sa po tych, co mi predpisala, citila ako najvacsi debil na svete, doslova...pretoze som v piatom rocniku na vyske a nepodavala som vykony ani na prvacku na strednej skole, a preto sa velmi bojim, ze predsa mi len nieco s tou stitkou zistia...stale sa modlim, aby nie... :(

janus32
9. jan 2011

@janka0025 Ahoj,no moja v prvom rade ti chem povedat,ze asi kazda co tu piseme sme si presli cez toto peklo,ale nic nieje stratene,len uz sa nespoliehaj na prirodu a ze sa to nejak samo vyriesi 😒 mala by si podstupit nejake tie vysetrenia-aspon zakladne ako genetika,hematologia,riadne gynekologicke vysetrenie atd,je ich vela,ale myslim,ze nestoji hazardovat aj so svojim zdravim aj riskovat,ze sa to bude opakovat.Ja som si presla peklom tri krat,viem o com hovorim.Mam sice dve deticky a este jedno by som riskla-skusila 😉 Vidim,ze si z Nitry,chodis do Nr aj k lekarovi?Smiem vediet ku ktoremu?Len preto sa pytam,ze ja sice byvam pri Nr,ale este stale chodim k dr do Hlohovca 😵

janka0025
9. jan 2011

Kebyze aj prvy potrat bol zapríčinený toxop. druhý už byt nemohol, kazdy sa nakazí len raz, potom ma v tele protilátky...Možno 2. krát to bolo pre tu svadbu...

janka0025
9. jan 2011

@janus32 chodím do Jelenca, je tam tusim sa vola Kovač, ma ambulanciu aj v Nr.

janka0025
9. jan 2011

@p3tra11 myslím, že to aká som nezodpovedná a bla bla bla si vypočujem aj ja.... 😢

janka0025
9. jan 2011

myslíte že je normálne, ked sa zena bojí ist k svojmu lekárovi? idem tam o to, že sestrička je vzdialená rodina a je to strašná harpia. no lekár je vraj dobrý. Aj v nemocnici som o nom pocula len same chváli. pred tým som mala svojho na východe

evka1984
9. jan 2011

Baby štítnu žľazu mi vyšetrí aj obvodná alebo musím ísť priamo na tu endokrinologiu? Ako prebieha to vyš.?

adena13
9. jan 2011

kočky,viem že som tu nová, no prosím neignorujte ma..fakt ma to trápi..má niekto podobné skúsenosti ako som už písala ja?prosím fakt neviem, s kým by som sa o tom mohla porozprávať.. 😒

evka1984
9. jan 2011

@adena13 ahoj ja som tento problém nikdy nemala takže ti nepomôžem... ☹

jarra
9. jan 2011

@adena13 ahoj, ak máš bolesti prvé dni po kyrete, tak je to normálne, ale ak to trvá dlhšie alebo sú bolesti intenzívne, treba radšej navštíviť lekára aby skontroloval či je všetko ok.

evka1984
9. jan 2011

@janka0025 toxoplazmoza sa kde zisťuje? vidno to aj na výsledkoch z histologie?

evka1984
9. jan 2011

@lucka1987 to ti robil tvoj gynekolog tie vyšetrenia na toxoplazmozu?

jarra
9. jan 2011

@evka1984 toxoplazmoza sa vyšetruje z krvi pri bežnom odbere.

adena13
9. jan 2011

janka,teraz som si to podrobnejšie čítala.určite tvoje problémy môžu súvisieť s nedostatkom hormónov,ktoré produkuje štítna žľaza.ja som sa usilovala o bábo 7 rokov a to umelým otehotnením a až keď som bola u 4.odborníka v Ba,ten ma poslala na vyšetrenie štítnej a fakt,že odvtedy beriem eutyrox a mám 18 mesačnú dcérku..môj pokladík.Neboj,dobre to dopadne len musíš sa dať dokopy.Niekde včera som sa na nete dočítala,že po kyretáži sa neodporúča minimálne 3 cykly po zákroku otehotnieť,lebo je zvýšené riziko potratu..asi si bola dosť nedočkavá,lebo medzi januárom a májom,ke´d si sa dozvedela že si tehotná,je dosť krátky čas..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre