Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nat28
21. feb 2011

baby a neviete, histologia a biopsia je to iste? Lebo ja tam mam napisane biopticke vysetrenie...

kajuska09
21. feb 2011

@nat28 ja som mala zvlast papier na histologiu a zvlast na biopsiu, ale ani z jedneho nie som mudrejsia. Ja som sa po polroku dockala vysledkov, mam nieco s krvou, takze este pockam na podrobnejsie vysledky z hematologie a snad sa uz potom mozeme snazit do tretice.

kajuska09
21. feb 2011

@katus193 nebolo to lahke pre mna, ale 2.krat som to prekvapivo zvladala "lahsie" asi preto, ze sme o tom povedali len par ludom... ja som mala obidva potraty rovnake, boli zamlcane, cize som vobec nekrvacala ani nic, len na ultrazvuku uz nebilo srdiecko...

katus193
23. feb 2011

Ahojte,kedy ste dostali prvu mrchu od kyretu??? Ja mam dnes presne 4 tyzden a este nic,kedy to mozem asi ocakavat?Uz by mala prist,nie 😒 ratam kazdy den,uz sa idem zblazdnit z toho,uz nech je to tu ze sa mozeme cim skor snazit 🙂

solinkarka
23. feb 2011

@katus193 ja som dostala na 31dc..ako za starych cias...neboj zachvilku pride 😉 v kolkom is bola tt??

katus193
23. feb 2011

@solinkarka ahoj,ja som mavala pravidelnu 28,uz par dni ma bolia prsia a dva dni ma bolelo pod bruchom myslela som ze uz pride a nic,len sa bojim aby prisla,aby som tu zase nemusela behat po lekaroch.A ty si ako na tom uz sa snazite?Alebo az po 6 mesiacoch?

katus193
23. feb 2011

@solinkarka ja som bola na konci 6tt

solinkarka
23. feb 2011

@katus193 nie my uz snazime prvy cyklus... momentalne som uz po ovu a 1.marca testujem 😵

katus193
23. feb 2011

@solinkarka tak super,drzim ti palceky aby si nasla dve ciarocky 😉 a dr ti ako dlho kazal cakat?

solinkarka
23. feb 2011

@katus193 no moj doktor sa k tomu nevyjadril, preto som ho aj zmenila....a vam kolko cakat?

katus193
23. feb 2011

@solinkarka mne povedal ze tak po druhom alebo tretom cykle,ale ze keby aj skor nic sa nedeje,ze vela zien rychlo otehotnie po potrate a druhe babo v pohode vynosia.Takze my zacneme po druhom,ja by som uz aj´hned ale radsej pockame,potom by som si vycitala ak by sa zase nieco stalo.Nevies ako to je pri druhom tehu po potrate,ci sa to berie ako rizikove a zena nerobi alebo je to od okolnosti aku ma zena pracu a ci tehu prebieha dobre???

janie80
23. feb 2011

@katus193 Ahoj, ja som prvu mrchu dostala az na 44DC... A snazime sa hned, mne doki povedala, ze ani nemusime cakat, ze vsetko zavisi od toho, ako sa ja budem citit, ale ze mozno by bolo dobre pockat na prvu mrchu... Tak sme pockali, potom sa snazili a teraz len cakame, kedy budeme testovat... 😉

katus193
23. feb 2011

@janie80 Ahoj,tak ja dufam ze dlho cakat nebudem a ze tiez sa hned budeme moct snazit.Drzim ti teda palceky aby to vyslo 😉 ja sa citim dobre tak uvidime kedy zacneme so snazenim 🙂

tichotka
24. feb 2011

Ahojte, chodim tu k Vam len citat, ale rozhodla som sa ze dnes aj napisem, ja som bola v 9tt, ked som zacala krvacat, konecny verdikt bol spontanny potrat. Po kyrete som dnes presne 38 dni, bolo to 18. januara, prva mrcha este nikde ale zacinaju ma boliet prsia tak myslim, ze sa coskoro dostavi. Dnes ma chytil smutok aj radost, vcera vecer sa mi narodilo krasne krsniatko, je to dievcatko, strasne sa tesim ale ked si pomyslim ze som uz mohla byt cca v 15. tyzdni chce sa mi plakat, preco prave ja? Furt ta ista otazka, ako tak citam je Vas tu viac aj co ste mali termin v auguste, ja neviem co sa to robi... A uz vobec neviem kedy sa zacat snazit, zacali by sme aj hned ale bojim sa aby sa to nezopakovalo ☹ Normalne ma povzbudzujete tie co ste sa do toho dali hned, mam aj ja? Pytam sa sama seba, jedna znama mala presne to iste co ja, a otehotnela po prvej mrche uz je v tretom mesiaci, neviem vobec, asi zvolim zlatu strednu cestu pockam dva cykli a ideme na to. 😉

zabka1984
24. feb 2011

@tichotka ahoj, dnes je to 5 tyzdnov od kyretaze. Menzes som dostala po 25 dnoch od kyretaze. zajtra idem na kontrolu spolu s vysledkami z histologie. Spytam sa aj kedy sa mozeme zacat snazit, aby sa to nezopakovalo. Urobia ultrazvuk a zistia, ci je to vsetko pripravene na dalsie babo. Aspon tak si to predstavujem.
Ja si to snazim nepripustat a nemysliet na to, ale uz by som aj ja chcela mat brusko a v nom zdrave babo.

katkarv
24. feb 2011

@tichotka ahoj,dufam ze nedopadnes ako ja a mnoho dalsich,ze to mame uz dvakrat za sebou,aj ked ja som mala zamlknuty potrat,prvy 22.2.2010 a potom som 8mesiacov nevedela otehotniet a ked sa v oktobri podarilo ani sme nemysleli na to ze sa to moze zopakovat,a nesmierne sme sa tesili,bohuzial 16:12.2010 som musela postupit kyret takisto ako prvy krat v 11tyzdni,plod uz od 7tt nezil.Teraz sa dam vysetrit ne hemat. a endokrinologii ci som o.k.aj ked 2deti uz mam,moje telo sa mohlo zmenit.Drzim palce aby u teba vsetko dobre dopadlo,co ma prist pride,neboj sa

katkarv
24. feb 2011

@tichotka skus prekonat smutok,ja som v 1999 otehotnela a zacala som krvacat,napchali ma tabletkami a nariadili klud,narodila sa mi dcerka z polovicou srdca ktora sa trapila 20 dni na pristrojoch a nakoniec aj tak odisla.Radsej som ju mala potratit hned chudatko,ako ju vidiet takto sa trapit.Priroda to ma zariadene,vie co je najlepsie.

popetula
24. feb 2011

Ahojte... ja som vcera po 4 tyzdnoch od kyretaze dostala menzes 🙂 velmi sa tesim (hoci som si kyretaz prezila 2x (17.01. a potom 26.01.). Bola som na krvnych vysetreniach a tam som mala nejake blbe vysledky s mononukleozy.... ale nakoniec to dopadlo OK (som velmi stastna) taktiez som vecera navstivila i dokyho, prehodila som par slov o snazilkovani a ten vravel, aby som este 1 cyklus pockala. Hoci po prvej mrche by sa mala uz maternica zregenerovat, ale moze sa stat, ze urcita cast este nebude a potom sa to moze skoncit zle.... Tak po druhom cykle (mrche) nastupujem na snazilkovanie 😵 😵 .

lenkakusi
24. feb 2011

ahojte,
mne kyret robili vcera v 11 tt, ale srdiecko sa zastavilo uz 9-10 tt... ani som nekrvacala nic...
mam otazocku, po kyrete ste ako dlho krvacali? ja krvacam dost slabo, je to take divne, som dost nafuknuta, pobolieva ma brucho ...
dakujem za odpovede

katkarv
24. feb 2011

@lenkakusi ahoj,po prvom kyrete som krvacala 3dni aj to malicko,skor by som to nazvala spinenim a po druhom 11dni aj s kuskami zrazenim.Je to u kazdej ine,je normalne ze si nafuknuta a mas bolesti

lenkakusi
24. feb 2011

@katkarv dakujem za odpoved
snazim sa z toho teraz nejako spamatat, hormony v tele si robia so mnou co chcu...
najviac ma stve, ze o tom rozpravaju ludia... viem ze mi to moze byt jedno, ale ako keby nemali o com inom klebetit
nabuduce nepoviem nikomu a budem to tajit az kym to nebude na mne vidno!!!!

katkarv
24. feb 2011

@lenkakusi tie hormony este budu chvilu sarapatit,mne aj hcg klesalo pomali.aj ja som sa tak rozhodla ze to utajim kym sa bude dat

nat28
24. feb 2011

Dievcata, mam na vas 2 otazocky. Som skoro 3 tyzdne po kyrete v 11tt a od vcera dost spinim, taky ruzovo-hnedy vytok. Doteraz som nespinila ani len trosku. Je to normalne???
Otazka druha - nemerali niektorej z vas HCG po kyrete? Ak ano, kedy vam kleslo na nulu?
DAKUJEM 😉

katkarv
24. feb 2011

@nat28 ja som mala v 11tyzdni kyret 16.12.2010 a este 11.2.2011 som mala 15hcg

nat28
24. feb 2011

@katkarv a mala si dovtedy menzes, alebo ten pride az ked mas HCG nula?

katkarv
24. feb 2011

@nat28 a to spinenie to uz moze byt aj zacinajuci menzes pisu tu zienky aj tak skoro ze dostali niektore.

nat28
24. feb 2011

@katkarv lenze ja som cakala dvojicky a obe to vzdali az v tom 11tt, no a jedna moja znama dr mi hovorila, ze v tomto pripade nemam ms cakat tak skoro...

katkarv
24. feb 2011

@nat28 25.1.som mala dost silny menzes a 31.1 som mala este hcg 95

katkarv
24. feb 2011

@nat28 ja som po kyrete spinila hore dole takze stym ti neporadim a menzes som dostala na 40ty den

nat28
24. feb 2011

@katkarv teda, a ja som vsade citala, ze menzes pride az ked je hcg nula. Tak to som jelen teraz...a podla dr. to bolo ok ze si mala 8 tyzdnov po kyrete este hcg zvysene?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre