Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
13. apr 2011

@flowerfairy
hm no vyzera to tak, ze nieco naozaj u teba "klici" nieco nove 🙂
a v ktorom tyzdni si prisla o babo? a vy uz mate nejake deturence??

aj mna by potesilo, keby sa nam zadarilo cim skor 😎 - na prve babo sme cakali takmer 2 roky, ale skoncilo to takto neslavne 🙄

katkarv
13. apr 2011

@flowerfairy ja sa tiez bojim ale uz by som tiez chcela dve ciarocky,mohli by tam byt uz buduci tyzden ale snazim sa na to nemysliet.

flowerfairy
13. apr 2011

@shania31 To ma velmi mrzi, ze po takom dlhom case snazenia to skoncilo takto. Ale mozno to tak malo byt, ja si stale hovorim, ze stale lepsie, ako keby sa to malo stat neskor. Urcite sa vam tentoraz podari skor, podla toho, co som tu citala, tak mnohe baby otehotneli velmi skoro po kyrete, niektore hned po prvej mrche a niektore dokonca ani na tu prvu nepockali. A uspesne 😉 Vravi sa, ze telo si vraj pyta dalsie babatko za to, co odislo. Mozno su to len povidacky, ale dobre sa tomu veri...
My nastastie uz mame jedneho skoro trojrocneho milovaneho zlatusika doma, ale aj tak to bolo hrozne... Prisli sme o babo v 10 tt. A ty?

flowerfairy
13. apr 2011

@katkarv Velmi to nejde na to nemysliet, ze? Ja na to tiez myslim kazdu sekundu. Velmi ti drzim palceky, aby si si tam tie dve ciarocky nasla. Ako dlho sa uz snazite po kyrete?

shania31
13. apr 2011

@flowerfairy
zakrok som podstupila v 8tt, ale plod sa nevyvijal od 6 tt
no ja tiez dufam, ze dalsie tehu bude uspesne- nic viac si momentalne neprajem ako jedno zdrave babatko

katkarv
13. apr 2011

@flowerfairy dakujem ti 🙂 My sa snazime od kyretu a este nic,po prvom potrate som otehu po 8mesiacoch a tiez to skoncilo zamlknutym potratom ☹

katus193
13. apr 2011

nikto mi nevie poradit ☹ ☹ ☹

shania31
13. apr 2011

@katus193
ja som ich uzivala si pred 2 rokmi - co by si potrebovala vediet?

flowerfairy
13. apr 2011

@shania31 @katkarv Velmi velmi vam prajem, aby sa vam co najskor podarilo a aby sme sa bavili uz len o plienockach a dupackach a kocikoch 🙂 Ja uz idem, lebo sa ideme ukladat, este raz dakujem za podporu 🙂

spagetka_
14. apr 2011

co tak citam, vela zenam sa prestane vyvijat plod... ja som zacala spinit v 7 tt, doktor ma pozrel, ze je vsetko v poriadku a nasadil mi Duphaston... v 12 tt som znovu zacala spinit, ale tentokrat to sprevadzali aj silne bolesti... Dr. uz len skonstatoval mrtvy plod... som si zacala vycitat, ze som skor nezacala nieco so sebou robit, ale on mi len povedal, ze aj tak by to nepomohlo, plod bol uz davnejsie odumrety... inak som bola stale pozadu, srdiecko bolo vidiet az v 9 tt, tak mi podla toho hned ubral 2 tyzdne...
rozmyslam, ci ma vobec vyznam brat nejake lieky na udrzanie... mozno sa to s nimi len zbytocne predlzuje...
radsej by som to nechala na prirodu, ved väcsinou zanikaju len chore babätka... keby bolo v poriadku, tak by sa udrzalo, ci nie?

katkarv
14. apr 2011

@spagetka_ ahoj,suhlasim stebou,aj mne dal duphaston pri oboch tehotenstvach a nakoniec som musela ist na kyret.keby som ho nebrala malo by telo sancu zbavit sa mrtveho plodiku samo.Ked sa mi poradi otehu tak ho urcite brat nebudem,ani ine hovadiny len vitaminy,uz teraz beriem Femibion 800 🙂 Kedy sa ti to stalo? mne minuly rok dvakrat ☹

spagetka_
14. apr 2011

katkarv, stalo sa mi to teraz v marci... o babätko sme sa snazili takmer rok...
pijem alchemilkovy caj, velmi mi to pomaha... a ten Femibion chcem zacat brat aj ja... Dr. mi odporucil brat to len 3x do tyzdna... ze sa s tym nemusim napchavat kazdy den...

katkarv
14. apr 2011

@spagetka_ no ja ho beriem uz od kyretu ze co ak sa zadari a uz mam tretiu mrchu za sebou.Baby tu pisu ze po kyrete lahsie otehotneli,niektore ze ani prvu mrchu nedostali,to nebude moj pripad ☹ Vy kedy planujete zacat?

spagetka_
14. apr 2011

katkavr, my planujeme asi az po tretej mrche... od Dr. mam sice dovolene uz po druhej, ale pre istotu pockam este mesiac... tiez som citala, ze sa takmer hned zadarilo aj takym, co sa predtym snazili dlho... ja si myslim, ze ked bude telo pripravene, tiez sa nam podari... aj ked viem, co je to cakanie 😢 ja som neskor uz mavala take stavy, ze som plakala po kazdej mrche, co som dostala...
a plakala som, aj ked som nedostala 😀 , lebo som mala stale take bolesti, ako keby uz-uz mala prist... az po troch dnoch trapenia ma napadlo spravit si tehotensky test a neverila som vlastnym ociam... vobec by ma nenapadlo, ze po roku uvidim vytuzene // 🙂 a to sme v tom mesiaci boli spolu len 3x a predsa sa zadarilo! 😉 inokedy sme sexovali kazdy druhy den a nic... ja si myslim, ze svoju ulohu zohrala aj psychika, vobec som v tom mesiaci nemala chut na "plodenie", takze ma to aj prekvapilo 😕

katkarv
14. apr 2011

@spagetka_ no ja som myslela na 90% ze nepride tretia mrcha a prisla,o tyzden ma byt stvrta tak som zvedava ci dojde ale pocitam stym ze dojde ked aj minuly mesiac dosla ☹

vera_t
14. apr 2011

@lea1333 dakjem Ti..uvidim co mi presne povie 20 aprila kedy idem k nemu na konrolu od zakroku...dufam ze to bude skor...vsak uvidim...

janie80
14. apr 2011

Dievcata, chcem sa opytat, kedy sa vam cykly dostali do normalu? Ja som potratila v decembri, potom prisla mrcha na 44DC, dalsia 31DC a teraz som uz 37DC a nic... Snazilkovali sme uz odusu, ale test bol v utorok biely... Nepoposuvali sa vam cyckly alebo ovulky? Predtym som mala cykly 30-32 dnove...

mimi1111
14. apr 2011

@katkarv prepac dlho som tu nebola netestovala si???juj tak ti drzim palce

mimi1111
14. apr 2011

@lea1333 dakujem kiez by si mala pravdu nejako tomu uz prestavam verit ☹

nat28
14. apr 2011

@janie80 ja som 1.ms dostala presne po 35 dnoch a teraz cakam 2.ms, zatial som 34 DC a nic, ale tehu nie som. Tiez neviem co mam cakat, to nikto nevie predpovedat ake bude cykly 😕

katkarv
14. apr 2011

@mimi1111 ahojky,este som netestla,az v nedelu,dufam ze vydrzim 😉 😀

mimi1111
14. apr 2011

@katkarv a mas aj nejake priznaky alebo nieco???dufam ze si tam najdes pekne // ciarky

shania31
14. apr 2011

@janie80
Mne prva mrcha prisla 28.den, uvidime, ako dalsie .... 😝

spagetka_
15. apr 2011

mne prisla prva mrcha na 30. den... teraz som 15 DC a citim ovulu, takze ratam s tym, ze znovu by mohla mrcha prist na cca 30.den... uvidime...
s tymi tehotenskymi priznakmi... odkedy sme sa zacali snazit o mimi, ja som ich pocitovala kazdy mesiac 😀
zakazdym som si hovorila, ze toto uz budu ozaj tie prave tehotenske... a nic...
no a ked som bola naozaj tehotna, nepocitovala som nic... mozno aj preto, ze som na to zacala kaslat a prestala sa sledovat...
no kamaratka to iste... ked isli prvy raz na ostro, zrazu tiez citila vsetky tie pocity a priznaky 🙂
podla mna zena sa zacne viac sledovat a citi aj take veci, comu predtym nevenovala pozornost...
ja som si tiez myslela, ze tak do tych 3 mesiacoch budem urcite tehotna a stacilo, ze ma len z niecoho naplo, hned som sa zacala predcasne tesit 😖 po niekolkych mesiacoch som nadobudla pocit, ze kazdy tehotensky priznak je znakom toho, ze tehotna nie som 😀 asi som fakt divna 😅

spagetka_
15. apr 2011

ozaj, aj vam na zaciatku tehotenstva byvalo zle? lebo mne vobec, no nezdalo sa mi to ani trochu divne... viem, ze nemusi byt kazdej zene zle... mna obcas len naplo, ale nikdy som nezvracala... dokonca mi zacala po nejakom case znovu chutit kava (no pre istotu som pila len bezkofeinovu)
a nejak po 9 tt sa mi zmensili prsia ( ako prvy si to vsimol manzel 🙂 ) ani uz take citlive som ich nemala... no ako prvorodicka som si myslela, ze je to normalne... teraz si to vsetko spajam s tym, ze v tom casu mi zrejme moje babenko odumrelo ☹
takze pri dalsom tehotenstve sa budem sledovat jak diva, co mi urcite k pohode neprida...

lea1333
15. apr 2011

@flowerfairy ahoj no tak snad tam nieco bude nove!!! 😉 lebo 4mes po zakroku uz nemozes mat zvysene HCG!!!TAK ZE PRAVDEPODOBNE GRATULACIA 😉 😉 😉

lea1333
15. apr 2011

@katus193 JA.....BERIEM GYNEX 😉

lea1333
15. apr 2011

@shania31 AHOJ KOLKY DEN PO KYRETE SI DOSTALA MRCHU?JA SOM DNES PRESNE MESIAC OD ZAKROKU A STALE NIC....

lea1333
15. apr 2011

@spagetka_ AHOJ ja som tiez vobec nevracala keby ma neboleli kryze a nenarastli mi prsia tak ani neviem ze som tehu!!!a samozrejme som bola stale unavena!a tiez ma zo dna na den prestali boliet prsia a to som si myslela ze to je normal ale potom prisiel na ult.sok ze babo nezije tak aj ja som si to zacala spajat ze ma prestali boliet prsia a vtedy bol koniec!ale zle ti nemusi byt od zaludka alńi mojej mame nebolo zle od zalutka a som tu!!! 😉 tak ze hlavu hore

katkarv
15. apr 2011

@mimi1111 nieeeee,to je este skoro.Mrcha ma prist az vo stvrtok.V nedelu chcem testnut kvoli tomu vyrociu,inak mi pri predoslych tehu mi vysiel duch uz 3dni pred mrchou 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre