Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

barakr
12. máj 2011

ahojte zeny,chcem sa Vas opytat,ci by ste mi mohli niektora poradit,co mam robit..som v 8.tyzdni a vcera mi doktorka povedala,ze babatko na sone nie je vidno,iba vajicko,ak sa do tyzdna-v stredu idem na kontrolu-neukaze, pojdem na kyretaz..mam sa bat?lebo sa bojim.a samozrejme,ze stale placem..dakujem,dufam,ze Vam sa dari!bb

nany100
12. máj 2011

@barakr neviem ti vlastne odpovedať, lebo neviem čoho sa bojíš...či toho či o týždeň bude maličkému biť srdiečko a všetko bude ok alebo sa bojíš kyretu...pokiaľ prvého, tak tu je jediná rada, mysli pozitívne a dúfaj, že bábätko žije, len je trochu pozadu (možno sa ti posunula ovulácia)...bude to ťažký týždeň, ale možno na jeho konci bude radostná správa 😉 ...pokiaľ sa bojíš kyretu, tak sa nemusíš...je to krátky zákrok (cca 15 min.) v anestéze...mňa zobrali o 15:30 na sálu a o 15:55 som bola už prebratá na izbe...nič ma nebolelo, až po 2 dňoch som dostala bolesti do podbruška, ale to trvalo len zo tri dni a potom už bol pokoj...po 11 dňoch som bola na kontrole u svojho gynekológa a všetko bolo zahojené a v poriadku...fyzicky to nie je vôbec ťažké zvládnuť, ale ťažké je to na psychiku...ja som tým prešla presne pred dvomi mesiacmi (12.3.) a stále na to myslím a teraz stretávam toľko bruškatých maminiek, že mi je stále smutno...ale dúfam, že sa nám čoskoro zadarí 😉 ...bola som v 10tt a mala som zamĺknutý potrat, vlastne tiež zistili, že sa bábo nevyvíja a odumrelo asi 3 týždne predtým ☹ 😢 ...držím ti palce, nech to dobre dopadne a daj nám vedieť

odrik
12. máj 2011

@barakr
Poslala som Ti spravu, ale zatial sa prosim neplas!!! Ja som na tom presne rovnako! Uz v tento utorok som mala naplanovanu kyretaz, ale pan doktor ma upozornil, ze aj posunuta ovulacia moze byt pricinou tohto problemu. Neboj, ja som preplakala cely vikend, vobec som nespala, ale forum Modreho konika mi strasne pomohlo!!! Tu som prisla na ro, ze nie som sama a dievcata ma upojili, ze ked to aj cele skonci zle, pride nove, krajsie obdobie! Ja som velmi rada, ze si tu s kockami pisem, su vsetky uzasne a silne!!! Moj obdiv vsetkym! Takze hlavu hore, pozitivne mysli, ja sama viem, ake to mas teraz tazke. Tiez mi hrozi MA (zamlknuty potrat) a zajtra bude zaverecny ORTIEL! ale uz som si povedala, ze placom a zufalstvom nikomu, a uz vobec nie sebe, nepomozem, nic zle som nespravila, a takto asi priroda takto chcela, aby sa nam nenarodilo babatko postihnute! Takto si to denne hovor, pomoze to!!! Drzim palce!

shania31
12. máj 2011

@odrik
Ahoj, krv na HCG ti uz brali - tam by krasne videli ako stupa HCG a ako sa to tehu vyvija??
Mne totiz tiez spominal posunutu ovu- ze to moze byt tym, ze vek nezodpoveda dlzke tehu, ja som ho vsak vyviedla z omylu, ze u mna urcite bola v strede cyklu atd....

barakr
12. máj 2011

@shania31 krv mi este nebrali,prave buduci tyzden v stredu mam naplanovane odbery, sono bolo pred tyzdnom v poriadku,zodpovedali aj rozmery gest. vacku, tento tyzden malo buchat aj srdiecko,len nic,ani babo ani srdce. strasne sa bojim,ze tam nebude, ale uz sa s tym pomaly zmiernujem ..dakujem 🙂

odrik
12. máj 2011

@shania31
Dakujem za pomoc. No vies, krv mi brali az vtedy, ked uz lekar videl, ze babatko v gestacnom vaku nerastie. Hodnota bola nad 1000, a preto si myslim, ze ma este nechal cakat do zajtra. Ak som spravne pochopila, kyretaz sa asi moze robit az ked HCG klesne pod urcitu hodnotu! Ja som uz z tych tabuliek a vsetkeho taka unavena, ze nemam silu to uz skumat. Viem, ze nic uz preto, aby to bolo dobre, nemozem urobit, iba cakat na zajtrajsi ORTIEL. No, a ked to nedopadne dobre, hned ako sa bude dat snazilkovat znova, aby sa mi cim skor dusicka zahojila!

barakr
12. máj 2011

@nany100 no..bojim sa kyretaze a aj toho,ze babatko tam nebude, teda hlavne toho,lebo male by bolo vytuzene a vsetci sme sa moc netesili,som smutna,stale placem a neviem ci je to na psychike vsetko,ale uz sa ani necitim ako tehotna:( a ty ako? necakas este 🙂?

odrik
12. máj 2011

@barakr
Neboooj! O tyzden tam babatko bude aj s krasnym tlcucim srdieckom! Uz neplac, ani ja uz neplacem! Len sa vycerpas a ublizis si! Ja som ani nejedla, schudla som. K comu to je dobre! Uz nech to dopadne akokolvek, my to nemozeme ovplyvnit! A NEMOZEME ZA TO! Aj u nas je babatko vytuzene. Mame 11 rocneho syna a teraz sa nam znova podarilo otehotniet, no a vidis! Je to nefer a nespravodlive! Ale priroda to riadi. Ale u Teba to URCITE dopadne NAJLEPSIE!!! Ja verim, musis aj Ty! Drzim palce! Dame si vediet.

barakr
12. máj 2011

@odrik pevne verim aj ja a mam to iste ako ty,necitim hlad,smad, a to viem tuto spravu len odvcera,ked som sama doma som mimo obraz/ mimo zvuk,ked s niekym vonku,je to lepsie.najhorsie je ,ked som sama.potom sa strasne trapim..utekam von radsej 🙂

odrik
12. máj 2011

@barakr
To je dobre, nebud sama! A ak si sama, tak bud tu! Ja som celu sobotu a nedelu bola s niekym, ale od pondelka som doma, manzel v praci, syncek v skole a islo mi vytrhnut srdce. Tak som rychlo supla sem a pisala a citala a diskutovala a pytala sa. Prestala som uz aj hladat info na nete, lebo som uz uplne bola zmatena! Akurat ma to poplietlo. Kazdy lekar tam pise iny nazor a nic z toho nakoniec nemas. Ale tu mi dievcata dodali sily! Vies co, a ja som si prave uvedomila, ze zajtra je piatok 13. No a ja idem na zaverecny verdikt. Vyborne!!! Co Ti mam hovorit!? To sa asi moze stat len mne! Strasne Ti drzim palceky, dopadne to dobre, uvidis!!! Myslim na Teba a vedz, ze nie si sama!!!

shania31
12. máj 2011

@odrik
nie, to nie je pravda, ze musi klesnut pod urcitu hodnotu (ja som mala okolo 2100 ked sa rozhodli pre kyret)
mne brali krv kazde 2-3 dni, kedy sa pri normalnom tehu hodnota HCG musi zdvojnasobit, ak nie (aj napriek tomu, ze rastie, ale velmi pomaly) uz to nasvedcuje, ze tehu nie je normalne- plus ta hodnota HCG by sa mala v danom tt hybat v urcite pasme
mne sa spociatku hodnota HCG pekne zdvojnasobovala, ale po urcitom case rastla velmi pomaly .....

barakr
12. máj 2011

@odrik no veru,zajtra je 13teho!!tak sa drz,mozno prave tento den ti prinesie stastie 🙂drz sa a potom napis ako si dopadla !

odrik
12. máj 2011

@shania31
Dakujem za info. Ja viem, ze hodnota HCG musi rast aj ako, pozerala som tabulky. Tak potom uz vobec nechapem, preco som cakatelkou na neuspech. Mne vobec nebrali krv, takze ani nemali s akou hodnotou porovnavat, co ma prekvapilo, pretoze pri prvom syncekovi mi ju brali hned pri prvej navsteve, len tam som mala zasa iny problem. Tam bolo podozrenie na extrauterinku, pretoze sono neukazovalo nic v maternici, ani gestacny vak, ale tehu test bol pozit. To ma aj hospitalizovali. Nastastie, vtedy to dopadlo dobre, o tri dni uz bol chrustik v maternici a o tyzden aj bilo srdiecko. Tak ho nastastie mame. No teraz to nijako dobre nevidim. Co narobim, je mi to strasne luto, srdiecko boli, ale musime potom snazilkovat znova! Este raz dakujem, pozdravujem Ta!

odrik
12. máj 2011

@barakr
Si zlata, dakujem, ze myslis pozitivne! Napisem tak, ci onak. Ak budem v nemocnici, tak napisem, az ked pridem domov! Uz som v takom nenormalnom strese, ruky mam ako zaba, i ked sedim na terase na slniecku, srdce mi cely den busi, keby do mna mamulka nenapchala obed, tak ani nejem. Ale na druhej strane som rada, ze sa do zajtra doriesi, aj ked zle, ale budem to uz mat za sebou. Tento tyzden cakania je najstrasnejsi!!! Strasne Ti drzim palceky a daj aj Ty vediet!!!

barakr
12. máj 2011

@odrik boze,ani nehovor,ja idem az v stredu a dnes som bola v nemocnici,teta robi doktorku,tak som ju poprosila,nechmi vybavi nejakeho gyn,nech aj iny doktor povie nazor a presne to iste,babtko tam uz malo byt,nie je,v stredu sa uvidi,ak tam nebude,kyretaz, 2-3mesiace pokoj a mozme skusat opat,len uz sa bojim aj toho,ze kebyze skusame znova-nechcem predbiehat,ale uz sa zmiernujem aj s tym najhorsim,tym,ze tam male nebude-znova ma bude cakat to iste, dva mesiace ok a zrazu nic,ziadne pokracovanie..a pritom som zdrava,v zivote som nebrala lieky,sem-tam ibalgin,aj to malokedy, nie som obezna ani ziadne ine zdravotne problemy a zrazu toto.nerozumiem tomu

odrik
12. máj 2011

@barakr
Neboooj! Akokolvek bude, zvladneme to. No povedz, mame inu moznost? Moj manzel je lekar, tak strasne ho mrzi, ze nema ako pomoct svojej vlastnej zienke! Ked to tak ma byt, bude, a my s tym nic neurobime! Boze, prosim Ta, len nerozmyslaj , preco sa to stane! To nie je nikoho vina. Ani Ibalginu, ani obezity... Ale Ty to zatial vobec neries! Bude to dobre!!! Vies kolko mam rokov? 38! A ked bude po vsetkom, pockame odporucany cas, a nech to vezme cert, skusime to aspon este raz!!! Nech priroda vie, ze bojujem!!! Tebe zo srdca prajem vsetko dobre! Drz sa, prosim Ta!

moncici
13. máj 2011

@lea1333 Dakujem už to mam za sebou ,boli tam fajn lekári aj sestričky celý čas som revala ale chápali to asi som nebola prvá ani posledná a dúfam že už tam pôjdem až rodiť ak nám to ešťe výjde čo pevne verím

odrik
13. máj 2011

@moncici
Je mi to moc luto, ale aj sa tesim, ze uz to mas za sebou! Teraz vela oddychuj a mysli na to, ako uz onedlho budete snazilkovat. Drzim palce a myslim na Teba!!! Drz sa!

moncici
13. máj 2011

@odrik ahoj a ty ako nakoniec ti to dobre dopadlo nemusela si isť už je piatok som na teba nmyslela ked som revala v nemocnici som sa rozprávala s tými babami ake je to nespravodlivé že ty ktorý by to babo chcu musia si prejsť ťažkou cestou a tie čo nie si to niektoré nevážia

odrik
13. máj 2011

@moncici
Uz som aj doma od lekara. Som na tom tovnako ako Ty . Balim veci a idem na zakrok. Uz neplacem, nemam silu. Neplac ani Ty. Svet je cely nespravodlivy. To nezmenime! A vzdy to tak bude! Musime na to pripravit aj nase deturence! Drz sa, potom si o sebe dame vediet.

moncici
13. máj 2011

@odrik Budem na teba myslieť drž sa veľa šťastia a dakujem za poziťívne myslenie mne to pomohlo aj ked sa musím stále niečím zaoberať pa pa

odrik
13. máj 2011

@moncici
Dakujem! Aj Ty si teraz oddychni, a potom si napiseme co a ako. Mame co robit, aby sme tie bolave dusicky vyliecili! Pa

nat28
13. máj 2011

@odrik prave citam ze uz si sla na zakrok, chcem Ti len povedat ze ma to velmi mrzi, aj ked ja som do posl. chvile dufala, ze to s tebou dopadne lepsie ako so mnou...Myslim na teba, neboj sa, bude to dobre, dostanes sa z toho rovnako ako ja. Je mi to velmi luto 😢

azalka22
13. máj 2011

dievcata, aj ja sa pridam, dnes som sa vratila z nemocky. kyret 9tt MA

lenocka80
13. máj 2011

Ahojte dievcata. Chcela by som vas vsetky velmi povzbudit a popriat, aby sa co najskor vasa dusicka zaradovala nad dalsim pozitivnym tehu testom. Aj ked je pravda, ze strata babatka nikdy nepreboli, ale verim, ze vasa tuzba je silnejsia a dopomoze k vytuzenym chrustikom 🙂 Ja som mala MA min. rok v auguste, 8tt, tak viem co prezivate. A stalo sa mi to niekedy okolo mojich 30tych narodenin... Zadarilo sa nam po 3 cykloch, velmi sa tesime, dokonca mam termin na august 🙂 Je pravda, ze stale sa bojim, ale to nam maminkam je uz asi dane, bat sa o babatka uz od pocatia. Tak zienky hlavky hore, ved babatko ktore caka potrebuje silnu maminku 😉 Tak este raz drzim palce a prajem uz len radost z tehotenstva.

odrik
13. máj 2011

@nat28
Dakujeeeem! Aj za krasne slova utechy. Aj my sme vsetci dufali, ze snad... Ale nepodarilo sa. Kedze mam manzela lekara, uz som doma. Anjelik je uz v nebicku, telo v poriadku, dusicku musim zahojit! Si strasne zlata, ze si verila!!! Dufam, ze si vsetky skoro napiseme, ze uz tehulkujeme uspesne! Preboha, uz naozaj USPESNE!!! Pekny den, dame si o sebe vediet!

solinkarka
13. máj 2011

@lenocka80 aj mne to tak vychadza ze som mala MA v januari a teraz budem mat TP tiez v januari,😀 presno ako vam sa nam podarilo po troch cykloch 😉 zatial som len na zaciatku ale verim ze to bude uz ok a druhy pokladik nam nikto nezobere! 🤐

odrik
13. máj 2011

@azalka22
Ahoj moja, ja som sa vratila teraz, tiez MA 9tt. Alebo skor anembryomola. Teda sa babulko sa chudatko vobec nevyvijalo. Drz sa prosim Ta! Vyliec telicko, dusicku a budes snazilkovat dalej! Ja uz ani neplacem, nevladzem!!! Myslim na Teba, drzim Ti palce! Ozvi sa!

lenocka80
13. máj 2011

@solinkarka jeeeeeeej to sa tesim. 😉 Teraz to uz naozaj musi, musi vyjst!!! Drzim silno palce 🤐

odrik
13. máj 2011

@lenocka80
Dakujeme za povzbudenie! A blahozelam! Teraz si oddychnem, vyliecim najma dusicku bolavu a urcite by som to este raz skusila, i ked uz mam vek. Ale dakujeme moooc!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre