Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
13. máj 2011

@solinkarka
Blahozelam!!! Zo srdiecka! A dakujem za podporu!

nat28
13. máj 2011

@odrik ak to nie je tajne, komu chodis na gyndu?

odrik
13. máj 2011

@nat28
Nie je to tajne, zvlast, ked som spokojna. Ja som z Trnavy. Chodim k MUDr. Novakovi. Som velmi spokojna. Pri prvom syncekovi mi velmi pomohol, aj psychicky. Aj vdaka nemu ho mame!!! Aj teraz sa strasne snazil, do poslednej chvile. Este by bol cakal do buducej stredy, ale uz som zacala vela krvacat. Maj sa krasne!

azalka22
13. máj 2011

dievcata mam otazku, moze to boliet ze? dost ma pobolieva podbrusko, tak ako su vaj.

nat28
13. máj 2011

@odrik pytam sa lebo som tiez z tt. 😉 Ja chodim k Stefanikovej (aj mi robila kyret), ale 10 rokov som chodila Strbovi. Tak pekny vikend a drz sa!

odrik
13. máj 2011

@azalka22
Ano moze to boliet. Ved je to zasah do organizmu a maternica je chudiatko uplne polpetena. Daj si nieco od bolesti. Mne zabera najlepsie Brufen. Drz sa moja, ja uz mam jeden Brufen v sebe. Lez, oddychuj, nech Ta aspon teraz obskakuju. Potrebujes to!!! A my vsetky!!! Pa

odrik
13. máj 2011

@nat28
Dakujem, aj Tebe pekny vikend!

odrik
13. máj 2011

@moncici
Dufam, ze vela oddychujes! Je to dolezite! Ja uz som tiez doma! Liecim bolau dusiku! Neboj nase male anjeliky nam tentoraz pomozu k zdravym babatkam. Strasne pekne mi napisala jedna kocka. Vraj my to nemame take lahke preto, lebo na na nas cakaju tie najlepsie a najdokonalejsie babatka a na tie si treba pockat! Tak, uz vies, preco to bude dobre az na dalsi pokus? Drz sa moja!!!! My zeny sme nezmary! Ved sme predsa nejake to silnejsie pohlavie!!! Pa

moncici
13. máj 2011

@odrik Ahoj som rada že už si doma to išlo rýchlo u nas v Ba musíš jeden den prísť a až na druhý den ta robia ,môj muž mi povedal že ma vezme po 6 týždnoch ked budem v poriadku na dovolenku nech to stojí čo stojí aby som prišla na iné myšlienky a možná sa zadarí a už nepôjdem na umelé stálo ma to kopu penazí bolestivých injekcii a kila navyše teraz ich musím dať dole aby som bola priťažlíva maminka 🙂 ,som rada že som ťa poznala je to super tak z niekým pokecať tak sa teraz daj do poriadku a do vianoc budeme mať bábätka v brušku a budu ok želám ti zo srdca

odrik
13. máj 2011

@moncici
Dakujeeeem, ano, islo to vdakabohu rychlo. Prisla som nalacno, lekar vyriesil co treba a o 2 hodiny som bola doma. Ale fakt je, ze ja mam manzela lekara, tak ak by sa nieco vyskytlo, postara sa. Tak moja, liecme si tie nase dusicky. Aj my hladame peknu a pokojnu dovolenku. Lekar mi povedal, ze ziadne zbytocne cakanie a snazit sa mozme hned po prvej, prip. druhej menstruacii! No nie je zlaty?! Tak oddychuj, nechaj sa aspon chvilu rozmaznavat! Aj ja som rada, ze sme sa spoznali. A odteraz, prosim, len vyborne spravy!!! Moc Ti to zelam! Neboj, aj na vasu a nasu adresu zavita bocian!!!

lenkasop
13. máj 2011

Ahojte dievčatá,
dlho som váhala, či sa pripojiť, ale nakoniec som za k vám pridala - pred týždňom som opäť absolvovala kyret ( 2x) po MA ☹
Prvýkát to bolo minulý rok - marec ( 8tt), a druhýkrát máj ( 10tt, prestali sme sa vyvíjať 8tt) a to sme boli v 7tt na kontrole a všetko bolo v poriadku - veľkosť sedela na 7tt a aj srdiečko bilo a v 10tt som začala špiniť a už som tušila, čo sa deje ☹.
Teraz čakám a premýšľam, kedy pôjdem na kontrolu a potom chcem ísť na vyšetrenia -hematológia, imunológia,....

odrik
13. máj 2011

@lenkasop
Pekne Ta vitam! To mi je velmi luto!!! Mrzi ma to velmi. Nechapem, preco sa toto deje. Ja mam za sebou kyretaz dnes, tiez po MA. Tiez neviem pochopit ako sa to stalo. A som rada, ze si tu. Mozno sa Ti podari, tak ako mne, trosku pookriat. Aj ja sa opytam pana doktora, ake vysetrenia potrebujem. Tak Ti strasne moc drzim palceky a urcite nam napis!!!

lenkasop
14. máj 2011

Odrik.... to mi je tiež ľúto. Po prvom som bola poriadne mimo, nenávidela som všetko okolo seba a aj na seba som bola poriadne nas.....No a teraz, či už sa moja psychika nastavila na takýto "program obrany" to znášam nejak lepšie, neviem,čím to je ???? Pritom teraz sme mali aj srdiečko a všetko sa zdalo Ok a potom toto ☹ ☹ ☹ Tešila som sa, aj keď v kútiku duše som sa obávala, aby sa to nestalo....
Uvidíme čo mipovie lekár na kontrole - snáď už budú aj výsledky z histológie bábätka ☹

lea1333
14. máj 2011

@moncici aj ja som si tam poplakala!ale drzim palce nech to co najskor preboli aj ked na to nikdy nezabudneme!!!

myskahryzka333
14. máj 2011

Ahojte kočky..i kedď by som sa k Vám najradšej nepridala, ale bohužial aj ja spadám do tejto skupiny. Včera mi bolo povedané, že musím ísť na kyretáž....vraj zamlknutý potrat.... ☹ takže si musím vybaviť predoperačné vyšetrenia a asi v utorok ..neviem....našťastie som si včera vybavila lekára po známosti, ktorý mi zákrok urobí a taktiež budem potom k nemu chodiť...čiže mením svoju lekárku...bo podľa vyjadrení ma zanedbala..ked som žiadala v 6-7 t ultrazvuk, aby sa zistilo, že či bije srdiečko a či je všetko na svojom mieste ( a chcela som si to samozrejme zaplatiť ) tak mi bolo povedané, že na čo..veď je to malé a nič nebude poriadne vidieť....tak ma objednala až o ďalší mesiac rovno na prvú poradňu... ale nedalo mi to, tak som k nej včera išla s tým, že mám bolesti ( ale to som si vymyslela ) aby som ju donútila urobiť mi ultrazvuk..urobila rýchlo a bolestne, nič nevidela tak ma poslala na antolskú vraj lepší ultrazvuk..No naše zdravotníctvo je proste KATASTROFA!!!!!!!
Bolo to naše prvé vytúžené bábenko, dúfam, že keď bude po všetkom, tak sa nám zadarí.... 🙂

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Tak Ti zo srdca drzim palce a moooc Ti prajem, aby uz bolo len dobre!!! Vies, na nas asi cakaju tie najlepsie a najdokonalejsie deturence, a tych je malo, tak si musime pockat. Fakt je, ze ja uz jedno take fantasticke dieta doma mam a tesim sa z neho kazdu moznu sekundu zivota!!! Tak druhe mozno casom tiez pride!!! Strasne Ti drzim palce!!!

odrik
14. máj 2011

@myskahryzka333
Ahoj moja a vitaj v tejto smutnej kapitole nasich zivotov. Je mi to strasne luto!!! Ja som pomkyretazi vcera! Telo je OK, ale co robi dusa!!!! Ale Ty este nehadz flintu di zita!!! Nech Ta este pekne v utorok radsej skontroluju, ved boli aj pripady zienok, kde sa babulko objavilo a hned bola aj akcia srdiecka az v 9-10tt. Nevzdavaj to!!! Uvidis!!! Brali Ti krv na HCG, aku mas hodnotu? Neboj, a keby to teraz nevyslo, po prvej MS zacnete snazilkovat a zdrave babulko nenecha na seba dlho cakat!!! Hlavu hore! Budem Ti drzat palce!!!

lenkasop
14. máj 2011

Odrik.... určite sa podarí,musíme si veriť a aj počkám na tie vyšetrenia - snáď zistíme príčinu a bude potom všetko OK 🙂

myskahryzka333
14. máj 2011

@odrik ďakujem veľmi pekne..Tebe prajem tiež veľa síl a energie, taktiež dúfam, že sa Vám čoskoro zadarí krásne a hlavne zdravučké babulko 😉 ...popravde krv mi brala moja doktroka asi 2-3 týždne dozadu a neviem aké hodnoty HCG som mala, ani či mi robila na to test. Akonáhle mi volali za výsledky, tak povedali, že krvný obraz v poriadku , aj toxo ale štítna žlaza. Nakoniec endokrinologička povedala, že znížená funkcia štítnej žlazy. ☹ .....a potom mi brali včera krv už na Antolskej ako predoperačné vyšetrenie...výsledky nooo neviem, dúfam, že už budú v poriadku... a vieš že som aj nad tým uvažovala? že pôjdem k lekárovi , som si dohodla druhého a je to cez rodinnú známu tak hádam sa postará o mňa...a že tam bude miminko a srdiečko? to je však len prianie ale pochybujem, že šťastie by sa tak na mňa obrátilo. I keď by som si aj zaslúžila. Od narodenia stále niečo......stále...a toto je strašne bolestivé....Našťastie mám pri sebe toho najskvelejšieho chlapa 🙂
a môžem sa spýtať, je nejaká šanca že sa dá zistiť prečo???? či jednoducho stalo sa a hotovo? Ja som si to včera dosť vyčítala, že to je všetko moja chyba, a manžel ma sfúkol, že to už nikdy v živote nechce počuť...Ale chcela by som vedieť prečo????

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Dakujem!!! Budeme si drzat palceky!!! Pekny den!

odrik
14. máj 2011

@myskahryzka333
Tak sa moja nestrachuj, nestresuj sa, nech si este neublizis! Malokedy sa zisti pricina, preco sa to udeje. Mozno sa nejako chromozomy poplasili. Co narobime. Priroda asi vie, co robi. Jedine, co mi pomaha je to, zr si stale doma hovorime, ze asi by babatko nebolo zdrave. Ine utesovanie je pre mna nanic! Ale neboj, bude to dobre!!! Mooooc Ti to prajem a myslim na Teba!!!

moncici
14. máj 2011

@lea1333 Dakujem si zlatá ,prajem ti aby ťa obchádzali zle sny a čoskoro nam napíšeš že si tehulka a ty aj male budete v uplnom poriadku ja musím niekde vypadnúť vyčistiť hlavu ale aspon 6 týždnov vydržím keby nahodou ....

odrik
14. máj 2011

@moncici
Ahoooj! No tak co? Je to aspon maaaaalinko lepsie? U nas sa cela rodina strasne snazi priviezt ma na ine myslienky. Tak tu hrame spolocenske hry a tak! Su zlati. Mamina mi prisla vcera navarit, svokra mi priniesla ovocie a bola mi nakupit a moji chlapi upratuju a stale sa ma pytaju, ci nieco nepotrebujem! Ale kedze ma nic neboli a ani nekrvacam, tak naozaj nic nepotrebujem. A to, co potrebujem, zabudnut alebo vratit spat cas a urobit, aby bolo vsetko v poriadku, mi aj tak nemozu dat! Ale som im za tu starost strasne vdacna! Tak myslim aj na Teba, co asi robis?

lenkasop
14. máj 2011

Správne kočky, treba sa naladiť na pozitívnu strunu 🙂 aj keď viem, že to nie je také jednoduché, ale spoločne to zvládneme a budeme sa tešiť 🙂

Ja som fakt už dosť zvedavá ako dopadnú výsledky a pokec s lekárom 😕

Musíme len vediť a nevzdávať sa

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
No vidite babulky, my to tu spolocne nejako zvladneme!!! Sme bojovnicky. Lenkasop prajem vela stastia!!!! Vydrzime!!!

lenkasop
14. máj 2011

Určite to zvládneme 🙂
Aj ja stále rozmýšľam nad príčinou, ale asi nič nevymyslím, ostáva mi len počkať do utorka a potom snáď budem múdrejšia. Keby som mala možnosť vrátiť čas........asi každá z nás by to chcela. Dúfam, že sme si už smolu vybrali a už len to šťastie si na nás sadne 🙂

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Slniecko, ani nevies, ako mi hovoris z duse! Nielen vratit cas, ale zariadit aby vsetko bolo dobre a nase babatka v brusku rastli a rastli a.... Termin som mala 12.12.2011, no to by boli nadherne Vianoce!!! Joooj zasa to boliii! A myslim, ze naozaj nic nevymyslis. Pockaj do utorka a uvidis. No som aj ja zvedava, co Ti vlastne povedia! Myslim na Teba!!! Nech na Tebe sedi toho stastia straaaaasne mooooooooooooc!!!!!

lenkasop
14. máj 2011

Odrik ďakujem za podporu, ja som mala 29.11. ,tak to máš pravdu, boli by to super Vianoce ☹ , ale musíme veriť, že tohtoročné budú s nami naše bábätká v brušku a budú zdravé a pekne budú rásť. A potom sa stretneme a na všetko zlé zabudneme. Život nás len skúša koľko toho vydržíme a my to zvládneme a s 😀

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Si obdivuhodna zienka! Velmi Ti prajem vsetko uz len to najlepsie! A mas pravdu, cez Vianoce budu uz babatka v brusku, a potom na buduce leto v kociarikoch. Aj to sa mi paci!!! Si mila, dakujem. Budeme spolocne verit a drzat si palceky! Krasny vecer!

lenkasop
14. máj 2011

Nie,nie som len mi pomáha pocit, že je tu niekto, kto sa vie vcítiť do mojich pocitov a vie ma podržať a podporiť - veľmi mi to pomáha, ďakujem ti. Naozaj soplu to zvládneme a budeme sa z toho tešiť. Veď Trnava nie je odo mňa ďaleko 🙂
Práve som zožehlila mužíkovi uniformu a môže si užívať sobotný večer 🙂
Krásny večer aj tebe, odrik a aj ostatným. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre