Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

helenka333
23. máj 2011

@lenkasop ...ten utorok? to bol asi ten nesprávny deň pre nás...ja som to tiež v utorok chcela vzdať a som tu, síce mám blbé pocity aj včera som v kuse myslela nato, že či som to všetko nemala vzdať ale keď som si pomyslela na môjho drahého muža a mojich rodičov, tak som si povedala, že oni si to nezaslúžia ☹ zatiaľ ako tak zvládam všetko ale je to stále ťažké a asi aj vždy bude....ale musíme držať spolu a navzájom sa podržať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

monulicka
23. máj 2011

@katusap no ked sa potvrdi ta dobra sprava (uz ju naznacuje HCG 😉 ), tak by som asi isla od doktory kade lahsie, nech si najprv zaplati kurz empatie, hus jedna. Ja aspon na mojom Dr. kvitujem, ze nas hned zkraja neodpisal a nechal mi trochu nadeje..aj ked podla toho ako sa tvaril, ked mi to sono robil, tiez sa mu to moc nezdalo....Takze takto o tyzden budeme vediet co ako...ja si chcem v nedelu urobit tehu test, len aby som vedela ci ciarka slabne alebo je rovnako silna resp.silnejsia...viem, ze to je dost chaby pokus, ale aspon nieco 😔
@vierka0 a ty kde sa tu beries?! dufam, ze nie kvoli tomu, co si myslim, ze to je ☹

helenka333
23. máj 2011

@myskahryzka333 Drž sa a na výlete si poriadne oddýchni a užite si to s manželom...ja som sa včera po týždni už s manželíkom "mazlila" , špinila som asi tak 5-6 dní a už od včera vôbec, tak som rovno povedala mužíčkovi, že treba to vyskúšať, možno to bude bolieť možno nie, ale takisto by sme natom boli o týždeň, takže sme sa do toho pustili a bolo to také krásne po dlhej dobe, chránili sme sa, lebo do prvej mrchy počkať chcem a potom sa uplne pustíme do snažilkovania. Bolo krásne zase cítim jeho dotyky a všetko a myslím že aj to trošku pomôže na psychiku, aj keď je to stále ťažké aj premňa aj pre vás všetky ☹ . Ale držte sa budúce maminy a onedlho sa aj mi pridáme do témy tehuliek. Držím palce, a buďte všetky silné !!! 🙂

katusap
23. máj 2011

@monulicka najhorsie je, ze k tejto dr. som isla preto, ze ju vsetci chvalia, aka je dobra a precizna....a dostala som sa k nej len po znamosti, lebo ma velmi vela pacientov....predtym som bola u dr. , u kt. preventivka trvala aj s obliekanim a vyzliekanim 2 min., preto som odisla k tejto....a nemam uz ku komu ist, ostatni dr. su tu na nic
a test si ani nemusis robit...vsak tam je citlivost od 10-25 a to je par dni po oplodneni, takze ho urcite budes mat pozit s poriadnymi palicami, lebo taku nizku hladinu by si mala mozno - prepac ked to napisem, ale je to tak....aj po kyrete, aj potom trva par dni, kym HCG klesne a uplne vymizne

helenka333
23. máj 2011

@katusap Držím Ti silno palce, aby Vám to vyšlo a len dobré správy sem písala. 🙂 🙂 🙂 Musí to dobre dopadnúť!!!

vierka0
23. máj 2011

@monulicka tak ja sa len chcem trosku povzbudit, ze dvakrat za sebou to nie je take bezne 🙂 zajtra idem na kontrolne sono po troch tyzdnoch..aj sa bojim, lebo ak je to dietatko v poriadku, tak potom mam ukazkove tehotenstvo s minimom priznakov 🙂

monulicka
23. máj 2011

@tututu no, ked som si precitala tvoj prispevok, tak mi zase srdce kleslo az do gati 😔 pretoze moj pripad je skoro identicky s tvojim, dokonca aj tie tt..... ☹ az na to, ze ja o vyske HCG v krvi nemam ani potuchy, kedze mi ju nikto nezbral. tak to by sa musel stat mega zazrak u nas....

katusap
23. máj 2011

@helenka333 dakujem moja, stale sa velmi bojim, ale snazim sa byt kludna, lebo ak tam predsa len mimi je, nech sa nestresuje aj ono ....aj ja tebe drzim palceky, aby sa vam mimi podarilo hned ako sa zacnete snazit a aby to malo uz len dobry koniec

katusap
23. máj 2011

@monulicka prosim, nevzdavaj sa....vies, ze prezivame teraz naraz to iste, musime podrzat jedna druhu aj ked je to take velmi tazke, musime to zvladnut

monulicka
23. máj 2011

@vierka0 juj, no uz som zlakla....ale babusko je v poriadku, to je tutove 😀
@katusap aha, skoda, ze uz nemas ku komu ist 😒 ako, byt odbornikom je jedna vec, ale zostat clovekom je vec druha. aj tak je to K R A V A!!!! A dik za info, test teda nebudem robit, iba by som sa zbytocne tesila. Ostava mi uz len cakat na toho 30.5. to bude dlhyy tyzdeen! 😒

katusap
23. máj 2011

@monulicka nie to nebude dlhy tyzdne....to bude nekonecny tyzden....a asi tie dni pojdu dozadu namiesto dopredu, pomooooc

vierka0
23. máj 2011

@monulicka no bodaj by..lebo fakt sa citim velmi dobre..ak odmyslim taku unavu (co pripisujem jarnej unave) a obcasne krutenie hlavy a fakt obcasne palenie zahy + ranna chut sody bikarbony (bez toho aby som nejaku pila🙂 ) tak nemam vobec ziadne priznaky..fakt..

vierka0
23. máj 2011

@katusap neboj, hcg ti stupa, sanca tu je..pozri, stane sa co sa ma stat..je dobre, ze lekari cakaju..treba dat babu sancu ukazat sa 🙂 a ty bud hlavne v klude..stresom to len zhorsis a inak na to nebudes mat ziadny iny vplyv..

helenka333
23. máj 2011

@monulicka aj Tebe držím palce tak ako aj katusap...musíte veriť, musí to dobre dopadnúť 🙂 🙂 🙂 viem že je to ťažké, lebo ja som tiež týždeň čakala a zbytočne ☹ ☹ ale taký je život DRŽIM SILNO PALCE 🙂 !!!

vierka0
23. máj 2011

@monulicka tebe drzim prsty, nech sa obaja drzite..viem ake je hrozne to cakanie..

helenka333
23. máj 2011

@vierka0 Myslím že sa nemusíš čoho báť, tentoraz musíš myslieť pozitívne a musí to dobre dopadnúť, je to ťažké určite, keby som ja teraz otehotnela zase, tak by som bola najšťastnejšia na zemi ale už tá neistota by tam určite bola...ale myslím, že keď si mala všetko v poriadku, nieje sa čoho ani zajtra báť. Veľa síl a trpezlivosti 🙂 !!!

myskahryzka333
23. máj 2011

@katusap takže HCG stúúúpa...moc moc držím palce nech je to nakoniec všetučko v poriadku.....myslím na Teba veľmi..ale prečo Ti už dnes rovno neurobili sono?

myskahryzka333
23. máj 2011

@helenka333 ahoj moja..no oddýchla viac menej celý čas /piatok-sobota / som travila s krniatkom...potom sme sa stretli s kamošmi, jedny majú 6 mesačnú dcéru...a prajem im to..Ale tá baba si neváži to všetko...zdá sa mi to voči mne stále nespravodlivé...fajičla a pila pred tehotenstvom, počas a aj teraz....stále v krčme aj s malou...akože moja ale ona šupne aj 6 pív 0,5L...a niekedy aj teraz pol decko...ako nič v zlom...ale potom kde je tá spravodlivosť..ja sa starám o seba, cvičím, nefajčila som nikdy a pitie 2deci vínka do mesiaca to sa ani za pitie nedá považovať....to mám aj ja začať fajčiť, piť..???
No ale vrátim sa späť..na ceste dom som sa potom manželovi vyslovene zosypala v aute..nevedel ma utíšiť..furt som revala ale pomohlo mi to..Bol strašne zlatý....O 10 dní letíme do Londýna..už ten výlet potrebujem ako soľ...
Inak je mi celkom fajn..nič ma nebolí len trošku špiním...ale hádam to prejde ...chystám sa v piatok k lekárke tak som zvedavá....

katusap
23. máj 2011

@myskahryzka333 netusim, preco mi neurobila sono, musim teda pockat do pondelka

efiku
23. máj 2011

@katusap ahojček tak teraz som sa vrátila od inej gynekologičky a potvrdila mi že plod sa nevyvíja lebo nema vyž.žltok a ozvy srdiečka nie su ...som v 8 týždni tak ma čaka kyret. v stredu idem do gynfivu mojej lekarke tak mi povie to isté ....ale tato sa ma pýtala prečo mi nerobila nejake vyšetrenie po prvom kyrete prečo sa to stalo....tak som sa rozhodla zmeniť aj lekarku aj kyret mi bude robiť tato len neviem čo sa platí za to idem na antolskú

efiku
23. máj 2011

babulky ktora mate skusenosti s antolskou nemocnicou idem na kyret........už druhý som z

odrik
23. máj 2011

@katusap
No to je dobra sprava! To je dvojnasobok! Tesim sa z Teba! Teraz sa upokoj, hladkaj brusko, nech len pekne babatko rastie a rastie! DrzimTi palceky, moooooooooc!!! Myslim na Teba!!! Vela stastia!

efiku
23. máj 2011

@odrik zlatko tak ma čaka další kyret som z toho na nervy

odrik
23. máj 2011

@efiku
Jejda, moja, co sa stalo? To mi je strasne luto! ☹ Bola si na sono aj na odbery? Treba este pockat!!! Ak nekrvacas, nas pan doktor vravi, ze cakanim nic nestratime! Pri prvom syncekovi sme cakali az do 10 tt a predstav si, vtedy sa 1krat objavil a to aj so srdieckom!!! Ak sa da, pockaj este!

katusap
23. máj 2011

@efiku ahoj....tak to ma velmi mrzi...neviem ani co mam povedat....teraz by ta uz urcite mali poslat na hematologiu a genetiku, nech ti urobia potrebne vysetrenia ...ja to nechapem, preco sa toto musi diat ....ja si musim pockat na definitivny verdikt az do pondelka

@odrik ano moja, je to takmer dvojnasobok, ale dr. sa k tomu nijako nevyjadrila, ci je to dobre, alebo nie, ze treba cakat....tak cakam....dnes sa snazim odreagovat, varila som a piekla dobry kolacik, tak mi den ubehol ....teraz uz budem cakat na manzela

bosoriak
23. máj 2011

@efiku Ja som bola na antolskej na kyrete a boli velmi mili a ludski, az som to necakala. Drzim palce, aby si mala coskoro po tomto zlom zazitku a bolo uz len lepsie.

odrik
23. máj 2011

@katusap
Velmi dobre, je to dobra sprava, mne ked robili opakovane odbery uz som mala iba 1000, cize HCG jednoznacne klesalo, takze bolo uplne zjavne, ze babulko sa nevyvija, ale Tebe HCG stuuuuuuupa!!!! Jasne, ze niekto moze mat aj 15000 a babulko sa nevyvija, lenze zjavne pred tym bola hodnota este vyssia! Ty nic zle nepocuvaj! Teraz nema uz zmysel sa stresovat zlymi spravami. Ani ja Ti nechcem dodavat falosnu nadej, ale aky ma zmysel stresovat Ta, ked to zatial vobec ani nie je treba. Mas toho aj tak dost! Tak len vydrz, mysli na novy kocik a same krasne veci! A ked sa to nahodou nepodari, nebudes si nic vycitat a povies si, urobila som vsetko!!! Drzim palce!!!!

efiku
23. máj 2011

@odrik zlatko už dnes kym som išla tej druhej lekarke som troška zase vnutri troška špinila a už viac a ked to do večera pôjde idem do nemocnice lebo moje zlatko odchádza zajtra rano do prahy služobne

odrik
23. máj 2011

@helenka333
Ty maly odvazlivec! No ja som si este netrufla sa "tulkat"! Asi sa musim aj ja pomaly odvazit! A tesim sa, ze sa uz pomaly, pomalicky liecis! Babulky, my zeny sme fakt nezmary! Myslim aj ja na Vas vsetky!!!

efiku
23. máj 2011

@bosoriak zlatko a kolko sa tam platí za kyret?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre