Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
24. máj 2011

@lenkasop to nevadi, ze vysledky budes mat az o 3 tyzdne....hlavne, ze budu a ze budes vediet ako na tom si
a ja? no ved oddychujem tak ako sa da, uz mam taky bordel doma, ale nejako ma to neserka 😀 chystam sa dnes zehlit, chcela som zacat o 11 ale presunula som to na 12 😀 😀 strasne sa mi nechce

lenkasop
24. máj 2011

Katuskap...vykašli sa na žehlenie, veď to neujde 🙂 veď ja viem, že nevadí keď budú o 3týždne, aj tak čakám na mrchu ☹ rozmýšľam na dobrovoľným nemocenským poistením, chcela som sa dnes opýtať na sociálke, žiaľ Kristínka mi ochorela a tak som rada, že som aspoň tú hematológiu vybavila 🙂
Budem musieť sa tam nejako dostať, alebo si tam zavolať.

katusap
24. máj 2011

@lenkasop o dobrovolnom poisteni viem tolko, ze si ho musis platit aspon 270 dni pred nastupom na matersku....mam pocit, ze to vychadza tak, ze staci ak si to vybavis do 8 tyzdna tehu
no asi zehlit nebudem....strasne sa mi nechce...idem vyvencit Nelku, ale nejako sa jej nechce ist do toho tepla 😀

lenkasop
24. máj 2011

katuskap....len neviem ako to bude, keď by som išla na rizikové? ☹

katusap
24. máj 2011

@lenkasop aj pocas PN si to mozes platit, to neni rozhodujuce, ci pracujes, alebo si PN ...napr. ja som PN od zaciatku tehu a keby vsetko dobre dopadlo, tak mi aj matersku budu ratat z minuleho roku a nie z toho, kedy si na PN

silvia371
24. máj 2011

@lenkasop myslim, ze vtedy musis splnit tych 270 poistenia do nastupu na PN...

silvia371
24. máj 2011

@katusap myslim, ze vtedy sa platit nemusi, ale poistenie stale trva....aj pri nastupe na MD sa uz neplati, ale stale trva....

katusap
24. máj 2011

@silvia371 no mozno aj tak....ja mam odrobene, takze to by nebol problem, ale ked je na materskej ona....netusim

lenkasop
24. máj 2011

Silvia371, Katuskap...robím od 2008 od materskej, tak neviem, či si to nepôjdem vybaviť už teraz, aby som to stihla. Ani neviem, či sa mi to oplatí - ako to ovplyvní výšku materskej, vôbec sa v tom nevyznám ☹ mala by som si platiť aby som to stihla od 8tt a ak budem na rizikovom, to nevadí alebo ako????

katusap
24. máj 2011

@lenkasop ja si to nebudem platit, vraj sa to az tak neoplati ....das do toho viac penazi ako dostanes....tak neviem, ale ja si t nedam

evina313
24. máj 2011

Kočky diskusiu so celu nečitala, ale chcem sa vas opytat, z akeho dovodu vam bola robena kyretaz? Ja som presne 3 roky po sekcii / druhej/ a vzdy silno pri menzese krvacam. lekar mi dal na par mesiacov antikoncepciu, ze sa to upravi, ale po vysadeni sa to vratilo do starych kolaji. Cytologiu mavam OK, len to silne krvacanie, vacsinou aj s takymi hrudami. lekar povedal, ze s tym sa neda nic robit, len nasadit hormony, ale to zas nechcem.Kyretaz nenavrhoval. Kolegyna mi vravela, ze kyretaz by mala pomoct, no neviem...
myslite, ze to by mi mohlo pomoct?
dakujem za reakcie

myskahryzka333
24. máj 2011

ahojte kočky...prosím o radu..hlavne tie , ktoré už máte po....Vo štvrtok mi robili kyret...zdalo sa mi to byť v pohode. TEda zo začiatku žiadne bolesti, trocha špinenie a sem tam nejaký kŕč....ale asi od nedele pozorujem resp. od včera rána silné kŕče, brucho nafúknuté a ráno trošku spiním a ak mám popravde povedať začala som krvácať.... včera skôr k podvečeru, dnes už na obed...neviem je to normálne? aj sa začínam trošku báť....Vo štvrtok mám v pláne skočiť k lekárke ktorá mi to robila..skôr na prehodenie nejakých viet...

januska555
24. máj 2011

@myskahryzka333 Ahoj no ja som zažila presne to isté na 3 den po som dostala krče a krvácala som viac ale na to ma upozornili hned po zákroku že sa to stane...takže som to ani neriešila a všetko bolo OK kedže som o necelé 2 mes otehotnela

myskahryzka333
24. máj 2011

@januska555 nooo popravde mňa púšťali na rýchlo z nemocnice a moc mi toho nepovedali. Resp. mala som dohodnutú doktorku ktorá mi zákrok robila ale nebola pri mojom prepúšťaní..Tak preto sa chystám za ňou vo štvrtok hodiť kus reči...Tak to sa Vám zadarilo o 2 mesiace? jéééj to je fakt super a teším sa...Aj ja dúfam, že všetko bude ok, tá štítna žlaza, ktorá mi to spôsobila sa dá do poriadku a od augusta sa začneme snažiť..teda najenskôr september...
Inak tá bolesť je fakt dosť neznesiteľná..hádam to čoskoro prejde...

januska555
24. máj 2011

@myskahryzka333 mne to robilil na jednodnovke a robil mi to moj Dr tak sme rovno aj porozprávali...inak ja som si dala riadne ibalgin a ľahla a prešlo to...držím palce aby sa vám skoro podarilo🙂

odrik
24. máj 2011

@pirana86
Ja viem moja, nemame to lahke! A tazko sa zdviha hlava, ked ide leto a okolo nas su same usmiate, krasne, stastne tehulky! Velmi im to prajem, ale mas pravdu, preco k nim nemozeme patrit? Cim sme sa previnili? Ako sme tomuto svetu ublizili? Neviem moja. Netrap sa tym! Ja verim, ze to dokazeme a bude dobre!!!

pirana86
24. máj 2011

@mia55 vsetci mi vravia ze to chce len cas..popravde je to uz lepsie ako pred mesiacom, ale neprejde den, dokonca ani 2 hodiny aby som nemyslela na to :( mozno naozaj len cas a zmena prostredia...onedlho sa stahujem,tak snad sa to nejak spravi...
@katusap obhajoby aj statnice v jeden den, teda tento v piatok....obhajoby sa nebojim , za diplou si stojim ako nikto 😉 len aku otazku si vyberiem...neviem este vsetky otazky, neviem ci to stihnem, so sustredenim je to u mna velmi naprd.....bude to o stasti....
@odrik držim ti palce aby vsetko slo podla tvojich predstav a slov....aby sme to vsetky zvladli a aby bolo uz len a len lepsie...

katusap
24. máj 2011

@pirana86 aj ja som mala obhajobu a statnice v jeden den, tiez som vsetko nevedela a ako vzdy, vytiahla som si to, co som sa neucila, len som si to raz precitala 😀 nejako som to obkecala, az som sa sama sebe divila a nakoniec som mala cerveny diplom....drzim palceky, zvladnes to, predsa 5 rokov trapenia len tak nehodis za hlavu

odrik
24. máj 2011

@pirana86
Dakujem. Aj Tebe prajem vsetko dobre a vela stastia!!! 🙂

lenkasop
24. máj 2011

evina313...sme po neúspešných tehotenstvách ☹, snažíme sa navzájom tu podržaťv týchto ťažkých chvíľach ☹
odrik....pekne si to napísala, je to naozaj ťažké, ale musíme to zvládnuť a určite aj my budeme patriť k tým šťastným tehulkám 🙂. Pomaličky sa približujem k odpovedi PREČO!

monulicka
24. máj 2011

@katusap to fakt? 😕 ja som zas citala, ze to HCG produkuje embryo...

lenkasop
24. máj 2011

katuskap...toto som našla - Ľudský choriový gonadotropín (hCG) je glykoproteínový hormón produkovaný v tehotenstve vyvíjajúcim sa embryom krátko po počatí, a neskôr časťou placenty. Jeho úlohou je zabrániť rozloženiu žltého telieska vo vaječníku a tak zachovať produkciu progesterónu, ktorý je dôležitý pre udržanie tehotenstva.

😀

katusap
24. máj 2011

@monulicka @lenkasop no babulky, tak comu mame verit? raz sa pise tak a raz tak, pomoooc

odrik
24. máj 2011

@lenkasop
No ahoooj! Tesim sa, ze uz mas dnesne vysetrenia za sebou, velmi Ti prajem, aby vysledky priniesli len a len dobre informacie!!! A aby ste sa dozvedeli, kde je vlastne problem. Tak drzim palceky!!!

odrik
24. máj 2011

@evina313
Ahoj! Velmi zalezi na tom, co zistil lekar. Kyretaz sa robi u zien, ktore krvacaju vtedy, kedy by nemali, maju zmeny akehokolvek charakteru na sliznici maternice alebo, ako my tu vsetky, potratili. Takze ak Ti ju lekar nenavrhol, zjavne ziadne zmeny (napr. zvysena sliznica), na sono nevidel. Mozno sa skus s lekarom o tom porozpravat. Tak pekny vecer a nech to dobre dopadne!

monulicka
24. máj 2011

@katusap je to tak ako pise @lenkasop...takze ak to vezmeme logicky, kedze ti kraasne stupla hladina HCG a mozeme vylucit mimomaternic.tehu, kedze gestacny vak bolo vidno na sone...tak babusko by tam malo byyt!! 😀 juj, verim, ze je to tak...a som zvedava ci ta tvoja doktora aspon "muu" povie, ze sa mylila a ospravedlni sa ti 😠
Inak, bola som kuk do "nasej" temy a mala si pravdu a bolo mi to aj smiesne, babenky su v nejakom 8 - 9 tt a uz vyberaju postielky a rezervuju kociky 😨 Ako, ja im to zelam, ale pride mi to trochu uletene, neviem 😵

katusap
24. máj 2011

@monulicka uvidime, tolko tem som uz precitala a viacere holky dr. strasili tak ako mna a teba, ze nic nebude, ze nerastie atd.....a babulka sa objavili okolo 9 tyzdna....a v niektorych pripadoch boli dokonca aj dve 🙂 verim, ze to bude dobre a vratime sa aj my do temy-spolocny termin....aj ked asi kocik este kupovat nebudem 😀

lenkasop
24. máj 2011

katuskap monulicka....držím vám obom silnooooo palčeky, aby ste sa vrátili do vašej témy.
odrik....aj lekárka na hematológii sa takpovediac vyjadrila, že za tým bývajú trombofilné zmeny,tak uvidíme,len nech už viem čo a ako. A to ja strašne neznášam čakanie ☹ už od VŠ pri skúške 🙂

tina_22
24. máj 2011

@evina313 U nás sa v takýchto prípadoch kyretáž robieva. Väčšinou je potom krvácanie miernejši, vyčistí sa všetko nepotrebné. Tak sa skús popýtať u svojho Dr.

tina_22
24. máj 2011

@pirana86 Prepáč, ale nebuď nahnevaná na Boha. On ti neposlal takúto skúšku preto, že by sa na teba hneval, alebo za trest. Raz sa dozvieme, k čomu to bolo dobré. Ja som to zvládla jedine s myšlienkou na to, že jedine On vie prečo a stojí pri mne, veľmi mi pomohála viera. Mala som aj ja také stavy, ale vďaka Bohu som to zvládla len ma to posilnilo.
Moja, len sa drž, nezúfaj, bude len a len lepšie. A Hlavne nedrž hnev v sebe. Vydaj to zo seba von.Opatruj sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre