Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
30. máj 2011

@myskahryzka333 a to preco ta tak dlho nechali cakat na zakrok? no ja neviem ci ma preto hned zajtra budu robit, lebo robim v nemocnici, alebo je to tak normalne ....ale som rada, ze nemusim cakat niekolko dni, lebo aj tychto par hodin je dost ☹ a tebe to robili v nemocke alebo v nejakom centre?

myskahryzka333
30. máj 2011

@katusap všetko sa to zbehlo v piatok poobede...dostala som papiere, že si mám vybaviť iterné a anesteziologické vyšetrenie a s tým ma objednajú na zákrok... a vybaviť to bol problém....na internom objednávajú...a ja bolesti som nemala a ani som nekrvácala..tak nemali dôvod ma hneď brať...
Potom sme do toho zapojili suseda on je primár na novoredeneckom a ten mi dal skvelú p. doktorku a tá mi vybavila všetko a aj mi robila záktrok a rovno budem chodiť k nej aj do ambulancie, kedže po tomto chcem zmeniť svoju lekárku....
a bola som v nemocnici a nemocnica má limitované množstvo zákrokov na deň..takže preto ten štvrtok...
ale je dobré že ideš na to zajtra...ako samotný zákrok ani o ňom nevieš...ja som sa ani báť nestihla...tak rýchlo sa to zbehlo..no komédia v nemocnici....
drž sa moja..myslím na Teba a ešte raz je mi to veľmi ľúto...

sakra čo sme urobili, keď musíme takto trpieť???? ja v tom vidím takú nespravodlivosť!!!!!!!

katusap
30. máj 2011

@myskahryzka333 vies co...ja sa ani nebojim...taky vnutorny pokoj zrazu citim ked uz viem, ako to je ... a ked tam uz zajtra budem lezat,tak uz bude dobre...dufam, ze ma nenechaju dlho cakat a zoberu ma protekcne....a inak mne iba brali krv, ziadne ine vysetrenie vraj nepotrebujem ked som zdrava ...uvidim...mozno ma este zajtra poslu ked tam pridem, ale snad nie, lebo na papieroch mam napisane, ze potrebne vysetrenenia - len krvny obraz a skupina....ale vsak to je uz jedno, len nech je to za mnou a hlavne, nech sa zobudim

katusap
30. máj 2011

@myskahryzka333 a preco musime takto trpiet? na to asi nikdy nedostaneme odpoved, za co sme si toto zasluzili

lea1333
30. máj 2011

@katusap
@myskahryzka333 ahojte baby presne viem co prezivate ja som si to prezila v marci...ono to preboli ale v hlave a v srdiecku vam ostane na vzdy! ☹ ale casom bude dobre my sa uz snazime o babo tak ledva cakam kedy sa objavia zase 2ciarky!!! ked sa objavili vo februari ani som to necakala ale strasne sme sa tesili a z jedneho dna na druhy nastal sok babo je mrtve!!!bolo to strasne a co sa tyka zakroku tak to bol pre mna najhorsi zazitok na svete pretoze som na sale strasne plakala a mala som vysoky tlak a nemohli ma uspat...ale potom bolo uz dobre ked som sa zobudila...a predoperacne ti budu robit urtcite preto ze bez toho ti nemozu dat narkozu!!! 😉 baby po zakroku pite alchymilkovy caj a papajte gynex a potom bude dobre! 😉

odrik
30. máj 2011

@katusap
Joj, to mi je strasne luto! Tak som verila, ze to bude dobre!!! Nech to uz vezme cert! Toto uz nie je mozne!!! Srdce ma boli! Tak sa mi to pri Tebe vsetko vracia, akoby to bolo vcera. Ale neboj, my to tej prirode a tomu tam hore nedarujeme!!! Zlatusik, zakrok je v pohode, co sa tela samozrejme tyka! O tom, co teraz riesi Tvoja dusicka ani nechcem pisat, lebo riesila, a este stale riesi, aj moja. Ja som takmer nekrvacala, len som spinila. Ale mna domov pustili uz v ten den. Zober si hygienu, uteracik a nocnu kosielku. A citanie. DrzimTi moc palceky, aby sa dusicka cim skor vyliecila! Vela sily!!!

katusap
30. máj 2011

@odrik juj, aby uz bolo zajtra a mala som to za sebou...mne dr. povedala, ze ked mi to zajtra urobia, ze stvrtok rano mozem ist domov....ale dufam, ze sa bude dat ukecat a pusti ma v stredu, lebo neviem ako prezijem bez mojej Nelinky a ako to ona prezije bezo mna, je na mna strasne naviazany krpcek moj....juj ako keby citila, ze sa nieco deje, stale mi lezka pri brusku

katusap
30. máj 2011

@odrik a kde je ta nasa monulicka...nevies nic o nej?

monulicka
30. máj 2011

cafte baby, ja som sa len teraz dostala na net
@katusap je mi velmi luto, ze to nevyslo, ja som stale dufala! 😔 U nas je to ok!!! 😵 Babusko to krasne dobehlo, mera 17,1mm a podla uzv som 8tt +6, takze len 2-3-dni sklz oproti MS, srdiecko bilo ako zvon. 😵 Pytala som sa Dr.ako to je teda mozne ze som otehu aj napriek tabletke po a aj dalsich okolnosti a on povedal, ze to mozne je bo ze muzske spermie vydrzia 2-3 dni v tele a silne jedince aj 5 co je asi nas pripad 😉 Tak mm ma asi nejakych terminatorov 😀

katusap
30. máj 2011

@monulicka moja, som rada, ze ste v poriadku, ja som ti to hovorila, ze to bude ok, tak ti prajem nech sa vam dari a dotiahnete to do uspesneho konca....zbytocne si sa bala....ja som citila, ze to nebude dobre a tak aj je, ale uz zajtra bude dobre

myskahryzka333
30. máj 2011

@monulicka jéééj tak to je super...gratulujem..už to dobojujte do šťastného konca 🙂

myskahryzka333
30. máj 2011

@katusap a to si ťa v tej nemocnici chcú akosi dlho ponechať...teda ja som išla v ten deň po zákroku ale len preto, že som sa vypýtala kôli spolubyvajúcej - psychiatrický pacient....inak by ma pustili hneď na druhý deň ráno..vraj cez noc si nechávajú na pozorovanie.... ale sama sestrička mi navrhla,že nech sa pýtam domov ten deň.
a inak v iných centrách ideš po 2 hod.po prebudení dom....ale každé zariadenie inak...Hlavne nech je to už sa Tebou, prepáč asi to blbo vyznelo..ale keď už to musí byť, tak nech je to čo najskôr...

katusap
30. máj 2011

@myskahryzka333 nie, v pohode....ja to beriem tak isto, nech to mam uz za sebou a mozem sa posunut dalej .... dr. mi povedala, ze zajtra ked mi to urobia tak stvrtok rano mozem ist domov, ale budem sa pytat na druhy den rano ak budem v poriadku, lebo 2 noci to tam asi tazko vydrzim...neviem ako vydrzim tu jednu ...uvidime, ale dufam, ze v stredu uz budem doma

monulicka
30. máj 2011

Dakujem vam vsetkym, zienky, za podporu, pozitivnu energiu a vieru....ja tomu verim, ze aj vdaka vam to dopadlo dobre, ste uuzasneee!!!!! 😵 Cmuk, cmuk! Prajem vam vsetkym coskoro krasne bausko v brusku a potom vonave uzlicky v naruci, budete skvele maminy 😵
@katusap moc na ta myslim a drzim palecky a priznam sa, ze sa nedokazem az tak radovat..by som sa viac, keby aj u vas to bolo ok 😒
@myskahryzka333 no, ja nebudem mat pokoj asi az do 17tt ked sa robia tripple testy..pri synovi nam vysiel pozitivny skrining a aj ked bolo vsetko ok, prezili sme si svoje...podobne cakanie, neistota, beznadej 😒 Ale tak sa snad nebude historia opakovat!

katusap
30. máj 2011

@monulicka a ty sup sup do temicky kde patris...ja tam uz nepatrim, som aj napisala, nech ma kludne vymazu , co uz...je mi to luto, ale asi to tak malo byt....a pekne sa raduj, nech ti drobcek krasne rastie a citi sa u teba dobre 😉

odrik
30. máj 2011

@katusap
Neboj, vsetko zvladnes!!! A nechapem, preco tam mas tak dlho zostat. Ved ked sa budes citit dobre a nebudes krvacat, nie je podla mna dovod. Malinke zlato Ta potrebuje a aj Ty ju!!! Drzkaj sa, budem moooc mysliet! A o monulicke neviem vobec nic, tiez na nu myslim!

katusap
30. máj 2011

@odrik no ja sa budem urcite pytat domov v stredu ak bude vsetko v poriadku, ak nebudem silno krvacat alebo mat bolesti,t ak odidem aj na reverz...vsak uvidim ako to cele bude....len dufam, ze ma hned rano zoberu, aby som tam cele doobedie necakala 😒 a monulicka je v poriadku, tak aspon jej to nastastie vyslo

odrik
30. máj 2011

@katusap
Mna zobrali o 11 hodine a uz o 14, 00 hod. som sa viezla domov svojim autom. Nebolo mi nic, vobec nic!!! Moje telo to zvladlo vdaka bohu super! Bol to piatok a uz v pondelok som bola v praci. Obcas ma niekde pichlo, zabolelo, ale to vobec nebolo podstatne, dusicku to bolelo ovela viac, takze ma vobec netrapilo telo! Toto urcite bez akychkolvek tazkosti zvladnes, pretoze si silna a zdrava osobka a taha Ta domov, tak ako mna, milovane dietatko! Stale som si vravela: "Hlavu hore, neplac a netvar sa trpitelsky, mas krasne a zdrave dieta, vaz si to, venuj sa mu, ono za nic nemoze!" a to mi velmi pomahalo a pomaha! Drz sa moja, myslim na Teba! My to prekoname! A na Vianoce dufam tehulkujeme a uz uspesne!!!! Ozvi sa mi, budem cakat a mysliet!!!

odrik
30. máj 2011

@monulicka
Zo srdiecka blahozelam, tak sup sup k tehulkam, dufam, ze sa tam skoro stretneme! Drz sa, neboj uz bude vsetko dobre a bez stresov!!! Vela stastia!!!

lenkasop
30. máj 2011

katuskap... ☹ je mi to ľúto, verila som, že to bude OK, drž sa. Presne viem ako sa cítiš ☹ Verím, že všetky sklamané sa budeme na Vianoce vytešovať s bruškami, musíme prekonať toto nanič obdobie. Ako hovorí kolegyňa: Všetko zlé je na niečo dobré, my sa dočkáme tých naj bábetiek 🙂

monulicka....super, držte sa a šup kam patríš 😀

odrik...ako sa darí?

katusap
30. máj 2011

@odrik no ja tam budem musiet zrejme zostat minimalne do stredy.....ale dalsi den ma tam asi neudrzia uz ....aj na reverz odidem ked mi bude dobre....no taha ma to domov k manzelovi a k Nelke, kt. je ale psik a nie dietatko.... 🙂 ale ona je take moje babatinko, strasne je maznava a lubim ju ako keby bola moje dietatko 🙂 urcite sa ozvem ked pridem domov, uz aby to bolo ....odkedy sa s mojim manzelom pozname. - viac ako tri roky, tak za tu dobu sme boli jeden bez druheho len 5 dni, inak sme kazdy den spolu a neviem si ani predstavit, ako tam budem spat ☹

katusap
30. máj 2011

@lenkasop aj mne je to luto ale aspon uz viem, na com som a zajtra sa to vyriesi a verim, ze uz bude len dobre, ze to vsetko zle, co sa na nas vali tento rok sme si uz vybrali....ved mame predsa pravo na kusok stastia....tak snad uz aj na nas sadne

lenkasop
30. máj 2011

katuskap....presne ako píšeš, už by si to štastie malo aj na nás sadnúť, budeme ho priťahovať 😀 Zajtra budem na teba myslieť, držkaj sa moja

katusap
30. máj 2011

@lenkasop no a mam este jednu velku ulohu....toho bociana, co nado mnou preletel najdem a zlikvidujem 😀

lenkasop
30. máj 2011

katuskap....bociana nechaj tak, radšej mu zožeň kopec žiab, pekne ho nakŕm a on sa určite vráti v správny čas. U nás už žiadne žaby nie sú, všetky mám ja 😀 😀

odrik
30. máj 2011

@katusap
Jejda, ja som si myslela, ze Nelinka je dietatko, prepac! No ja viem ako dokaze byt psik naviazany, my mame psika Mašenku a ona je tiez velmi smutna, ked odchadzame. Cele dni sedi len pri nas, musi sa opierat o telo cloveka, aspon o nohy! A citi kazdeho radost i smutok! Ked sme chori, ani sa od nas nepohne. A ked sa k sebe tulime, ona sa normalne napcha medzi nas! A teraz sa s nami krmi nektarinkami, a ked jej chvilu nedavame, vrci na nas. Ona je strasna opica! Velmi na Teba myslim, neboj rychlo to utecie a budes sa domka liecit a oddychovat! Drzim palceky!

katusap
30. máj 2011

@odrik no tak nasa Nelka je presne taka ista, neustale si vyzaduje pozornost 🙂 no...o chvilu uz bude snad rano, dufam, ze si trosku pospim, lebo ako sa poznam v nemocnici asi tazko zaspim 😒 fuha, nech je uz aspon stvrtok....keby sa dalo chcela by som prespat najblizsie 2 dni

odrik
30. máj 2011

@katusap
Neboj, bude aj stvrtok a budes uz domka, oddychnes si a pomaly, pomalicky bude lepsie. Drzim palceky!!! Myslim na Teba a budem mysliet! Zvladnes to!!! Musis! Kvoli sebe, manzelikovi a ludom, ktori Ta maju radi! Aj kvoli havinkovi Nelinke! Ozvi sa potom prosim!

odrik
31. máj 2011

@katusap
Myslim na Teba!!! Drz sa! Bude dobre!

helenka333
31. máj 2011

@katusap Ahoj moja, je mi to ľúto čo sa stalo, ale nebudem ti tu vypisovať, lebo to ešte viac bolí...ako vidím si silná žena a musíš sa cez to prejsť. Neviem ani ja prečo ťa tam chcú nechať vôbec aj jeden deň je dlho, mňa brali okolo 13,00 a už o 16,00 som mohla ísť domov, a som len trošku krvácala čo aj hneď prešlo, a len také bolesti pár dní potom, pichanie. Keď sa budeš cítiť dobre, tak sa pýtaj, že chceš ísť domov, ver mi je to určite lepšie byť doma s najbližšími ako tam ležať a rozmýšľať prečo sa to stalo, je to velmi ťažké ale musíme sa posunúť ďalej, taký je život, nemôže byť stále všetko pekné a dobré. Drž sa a držím ti silno palce aby si to zvládla a mysli na budúcnosť, ved máš doma krásnu dcérku a aj ešte budeš mať. 🙂 Veľa síííííl!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre