Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkasop
9. jún 2011

katuskap....kedysi som brala HAK a nemala som problém s ovulkou, nechápem, presne mi naskočila v tých dnoch ako mala a ppodarila sa malá na prvý šup 🙂 HAK mám na regeneráciu maternice, nie na otehotnenie,podľa info od lekára,dúfam, že vie čo robí 🙂 🙂 Necháme sa prekvapiť.
Ako učenie,darí sa ?

odrik
9. jún 2011

@pirana86
Ahoj slniecko, dakujem za opytanie, ano na kongrese som prisla na ine myslienky a trosku som sa odreagovala. Ale stale mi je smutno, i ked zivot ide dalej a musime uz naozaj mysliet dopredu a asi sa neobzerat. Len to vobec nie je lahke. Vcera som absolvovala hematologiu, tak uvidim. Tolko krvi mi v zivote nebrali, 4 skumavky. Som rada, ze sa mas lepsie, druha mrska, to je fajn, dufam, ze uz zahajite snazilkovanie 🙂! Ja cakam na prvu, pocitam kazdy den, dnes je to uz 26 dni po. Tak Ti moc drzim palceky! Vela stastia!

odrik
9. jún 2011

@helenka333
No zlatinko, nemas to v tej novej praci lahke, ale presne ako vravis, dlho sa tam nezdrzis, pretoze Ta caka materska s Davidkom. Ja som velmi chcela Tamarku. Tak som sa uz aj fazulke v brusku prihovarala. A ked sa nam este podari, prosim si zasa Tamarku. Nebudem menit meno. Preco? Ibaze by to bol chlapcek. Doma mam Šimonka, tak neviem ake meno by sme dali druhemu, ale urcite s laskou a radostou vymyslime! Len nech mame babatko, je mi jedno, co!!! Tak sa v praci drzkaj, cakaj prvu mrsku, ja tiez cakam, dnes uz je to 26 dni po!

odrik
9. jún 2011

@ernuska296
Ahoj moja, no mas to tazke! Ale neboj, oni budu kocikovat a Ty budes s krasnym bruskom cakat na svoj pokladik. No tak budu deti nie naraz, ale trosku po sebe. Nevadi, na Vianoce tehulkujes a v lete budes kocikovat!!! Tak co, ved je to jedno! To brusko si potom vsetky spolu uzijeme, ale my babulky budeme pysne!!! Ja tiez pocitam dni, dnes je to uz 26 dni, tak netrpezlivo ocakavam, kedy sa dostavi mrska potvorka, hematologiu mam za sebou, pockame na vysledky, a pokial bude vsetko OK, ideme na to!!! Drz sa moja, hlavku hore!!!

helenka333
9. jún 2011

@odrik No ja mám 24 dni po a mám taký ale takýýýý hlien, ovulku....uh že teraz by sa to určite podarilo 🙂 dúfam že aj po mrche budem mať takúto a mužíčkovi nedám pokoj, to je isté 🙂. Presne ma napadlo, že chcem Dávidka aj napriek tomu, že prvé odišlo, že mi to vynahradí ďalší Dávidko 🙂. Aj predtým som mala dlhé cykly, ovulku tak na 20-24 deň a asi aj teraz to bude tak a mrcha príde asi tak o dva týždne ako predtým. Ale vydržím to a s radosťou ideme nato 🙂 držím palce, aby si mala krásnu zdravú Tamarku 🙂 !!!

odrik
9. jún 2011

@helenka333
Si poklad, dakujem! A presne to zelam aj ja Tebe, nadherneho Davidka! A aj ja som urcite mala ovulku, presne taky hlien aj pocity (ved uz to svoje telo dokonale pozname), jejda, tak ma to lakalo!!! Ktovie, co by sa stalo? No co narobime, ked musime cakat na tu prvu mrsku! Tak vela stastia!!!

lenkasop
9. jún 2011

Kočky, ja som mala zmiešané pocity, čo to bude,pri Kristínke somod začiatku vravela, že to bude dievčatko -Kristínka.Teraz som si nebola istá, páčilo sa mi meno Barborka (len to meno si dala sestra,takže teraz už nič) ale aj Veronika,no uvidíme 🙂

odrik
9. jún 2011

@lenkasop
Aj Veronika je krasne!!! Len aby uz bola 🙂!

lenkasop
9. jún 2011

odrik....aj bude, neviem sa dočkať, už aby tie výsledky a vyšetrenia boli za mnou 🙂 a október tu.Veď aj Tamarka je nádherné meno,u nás v škôlke máme 2 Tamarky 🙂
Ako sa inak darí?

katusap
9. jún 2011

@lenkasop ucenie? dnes mi to ide strasne a robim vsetko ine, len aby som sa neucila....asi to bude tym pocasim, stale je pod mrakom, tak skoro spim 😀

lenkasop
9. jún 2011

katuskap.....to ja by som spala jedna radosť, mám to vždy keď je takéto počasie a celé noci sa opatrne prevalujem a chodím na WC,takže nočný spánok o ničom. Neboj sa,pôjde ti to 🙂 Keď som sa učila kedysi na štátnice, radšej som upratovala, umývala čo sa dalo 🙂

odrik
9. jún 2011

@lenkasop
Dakujem, mam sa celkom dobre, tiez si pockame na vysledky, na prvu mrsku a uvidime! Nazor mojho lekara je snazilkovat hned po prvej mrske. Zatial je u nas doma tema otvorena, uvidime! Len to nase 11 rocne dieta by uz naozaj potrebovalo surodenca!

lenkasop
9. jún 2011

odrik....mne lekár povedal,žema chce vidieť za 3mes (keď doberiem HAK) ale s výsledkami z hemato hneď. Aj po prvom MA mi povedal, že po 3cykloch ( tiež som mala HAK, len sme sa nesnažili až po roku, pre istotu a ani som sa na to necítila) ☹

katusap
9. jún 2011

@lenkasop joj , no ked som sa ucila na statnice, tak to bolo uplne ine, to som mala este mozog zvyknuty na ucenie, ale teraz uz 3 roky nemusel velmi rozmyslat 😀 ....teda nemusel si tolko pamatat, tak je to teraz pre neho sok, chichi

odrik
9. jún 2011

@lenkasop
No vidis, nazory lekarov sa lisia, ale myslim si, ze je to jedno. Ked sa ma podarit a ma to byt dobre, bude!!! A ked nie, tak sa mozeme riadit akymikolvek radami a odporucaniami, a aj tak sa nepodari! Tak sa tym uz ani nestresujem a hovorim si, ze ked to ma byt dobre, bude a hotovo! Kedykolvek! Poznam zenu, alkoholicku, ktora rodi kazdy rok, uz ma 7 deti, cely den presedi aj s detmi aj s bruskom v krcme, deti su zdrave! Ona urcite neriesi zivotospravu, Femibion 800, meranie BT...

ernuska296
9. jún 2011

@katusap katuska ty si si robila ozaj tehu test a mas ho pozitivny? alebo som to cele zle pochopila...ja som si tiez inak robila ale preto ze som citala ze si ece tehu po kyrete dlhsie a to ma nasralo a cela som vedet pravdu...a mne vysla jedna tmava kolajnica-pred tym ako som sla doktorovi na kontorlu bo som sa s nim cela o tom povabit ak by boli dve ze co to zamena a tak..a pak ked som sa vratila dom tak tam bol ako pisete duch tej druhej...boze ze aj tehu test dokaze ublizit..bbaulky zvladneme to!!!!bude dobre a moc v to dufam som rada ze ste tu aj vy s osudom podobnym:::fu diky za vase reakcie -nezavidim ani ze segru tehu, ani ti zaucanie s tehulku...fuuu je to psycho psycho..susedky ..no uplne zle...sakris kedy bude liiiiiiiiiiiiippp? pekyn vecer

katusap
9. jún 2011

@ernuska296 no robila som test....ciarka slabne, takze hcg klesa a tomu som rada ... niektore babule pisali, ze este aj po prvej mrche im v krvi zistili nejaku hladinu ...ale vsak hlavne je, ze to klesa

odrik
9. jún 2011

@ernuska296
Budeee, neboj!!! Na Vianoce vsetky uspesne tehulkujeme!!! Teraz pockame na prve mrsky potvorky a sup, sup do toho! Ziadne otalanie, ziadne zbytocne cakanie, bociany su tu v lete, a potom odletia, tak sa musime snazit!!! Pa

helenka333
10. jún 2011

@lenkasop Beriem to pozitívne a aj jej to prajem, je to mladá kočka, velmi milá, takže jej prajem krásne zdravé bábo 🙂 a mi nová vedúca hovorila, že ma posadí na oplodňovaciu stoličku, lebo už tá ktorá ma zaúča je druhá ktorá ide na materskú, tak dúfam že ja budem tretia 🙂
To máš pravdu, počúvni lekára, ved on vie, čo hovorí a možno to práve tebe pomôže, ja som brala HAK 5 rokov a potom ako píše katusap rozhádzaný cyklus raz na 37 raz na 48 dní a ovulka ako kde a hormony hrozné. Inak moja segra otehotnela po HAK asi 2-3 mesiace po, a už má krásnu 3ročnú Kristínku 🙂

Držím ti silno palce a všetkým tehulkám, joj ani si neviete predstaviť, ako velmi to prajem každej, ved už sme toho dosť prežili a každá nás si zaslúži mať krásne zdravé bábo 🙂 🙂 🙂 !!!

allure08
10. jún 2011

ahojte vsetci...
akurat vcera som sa dozvedela ze babo sa prestalo vyvijat a nebolo vidno srdiecko..bola som na konci 11 tt podla sona a od posl.menstruacie koniec 12tt..v nedelu idem na kyret..tak velmi sa bojim a o psychike ani nehovorim..
som v riti..chcem sa spytat, ci to boli alebo ci to citite "po tom" kyrete..ze nieco vam davali prec..myslim na same zle veeci..ale mysliet pozitivne je u mna zatial nemozne..dakujem za odpoved...

ernuska296
10. jún 2011

@allure08 ahoj to mi je lutoooo....viem ze sa citis mizerne a hlavne ako v mojom pripade nechapavo?? ze ty si sa srdieckadozila a ja to naho nasho vobec...tak nerozumiem tie mimi ako co? najprv bojuju a pak co preco zaco naco to vzdaju? alebo coooooo, no neboj zakrok trva 15 min, ja som sla na sal o 14 a o pol 3 som bola hore..mala som tlaky na mocenie a tak som si vypytala nieco od bolesti..dali mi to do infuzky a pak uz bolo lip....ja ked som sa dozvedela ze mimi nebojuje-ze to vzdalo:( tak ja som to cela mat cim skor za sebou.,,ked vies ze mas tam mimi ale...:( bude rada ze ti to sprvaia ako tak skor ..ako niektore baby nechaju cakat aj skoro tyzden ved to je psychoooooooooooooooooooooooooooo....a pocity po? no to je asi u kazdej rovanko...ja som prve dni citila zlost na cely svet odhanala som do seba najblizsisich ludi a to len preto ze som necela dat uplne von ako ma to boli...ale ked sa ti bude cet plakat plac! kricat kric...kazdym dnom je to cca liiip..ja som po 2 tyzdne a jeden den...a vzdy o 14 sa pozeram na hodky a myslim ze...ale pozri zvladnes to!!!!hnevam to ze sem denne pribudne tolko bab s tymtoo problemom -ja uz placem ze boze dalsia:((( tak dnes som slzicku vyronila pre teba!!!!!! fuuuu a ty si uz mala prekrocit tu hranicu- a to musi byt sila ...neboj bolesti mat nebudes, chvilu budes spinit a nezlakni sa ako ja ja som po 5 dni zacala aj krvacat ale je to preto ze sa telo cisti...skus si pozreit diskusie o gynex kvapkach ja som si ich zadovazila a stavila som na ne! a pi veeellla alchemilkovy caj-pomaha posilnit sliznicu maternice..ja som stale ne PN a inokedy by ma doma islo porazit..,,ale zatial som rada a hladam soj vnutorny smer a pokoj aj ked nie vzdy uspesne ze ano!!!!!! drzkaj sa ...pak napis ako sa citis a ako si to zmakla-no aj ked by som ti zelala aby si prekonala tu hranicu a bola za tym zlym..,drzkaj sa!!! a je mi to luto...

majuska251
10. jún 2011

..Dnes je presne tyzden ked moj malinky anjelik je z bruska prec...cely tyzden som brala v pohodke a dnes to na mna prislo..prisla ta hodina ked som si spomenula ako som sla na ten zakrok....velmi to zabolelo...slzy mi stekaju po liciach...davam si otazku ,,preco sa to stalo,,??uz som mohla byt dnes v 10 tt+4......a nic prazdnota....ale zivot ide dalej je to tazke...

ernuska296
10. jún 2011

@majuska251 toto iste som prezivala aj ja...a ani som nevedela a nesledovala ze tyzden ale moje telo to vysignazovlao za mna...a plakala som plakala..ja som mala vcera 2 tyzdne..je to cele moc smutne...ale ako pises ide sa dalej le keby bol nejaky recept ze akoooooooooooooooooooooooooooooooo

katusap
10. jún 2011

@allure08 Ahoj....je mi luto, ze musis patrit medzi nas. Ja som kyret podstupila 31.5. a fyzicky som uz uplne fit. Zakrok nie je dlhy, dlhsie bolo moje cakanie nan, kedze ma prijali o 7 a na salu ma brali 12:20, tam som este chvilku cakala a o 13 hod. som uz telefonovala manzelovi, ze to mam za sebou. Ja som ziadne silne bolesti nemala, len ma bolelo v podbrusku ako ked je taka stredne silna mrcha, po zakroku uz na izbe mi dali injekciu na stiahnutie maternice, potom zacalo boliet trosku viac....ale cela ta bolest trvala cca. hodinu a to som bola este osprostena z narkozy. Po 2 hod. mi dovolili vstat - ist na wc a potom som uz behala ako srnka. Trosku som krvacala, na druhy den slabo spinila, potom par dni spinila, jeden den slabo krvacala a teraz uz zase len slabucko spinim. Ale to je asi u kazdej individualne. Hovori sa, ze cim dlhsie trvalo tehotenstvo, tym dlhsie sa telo cisti. Ja som bola 8tt+4 ked mi to robili. Ovela horsia ako bolest tela je bolest na dusicke. V utorok to bol tyzden, tak som pozerala na hodiny, kedy to uz bude. Spomeniem si kazdy den a kazdy den mi je smutno, ale uz neplacem. Vyplakala som uz tolko slz, ze uz plakat ani nevladzem. Drzim ti strasne palceky aby si to dobre zvladla, ked uz bude po zakroku, uz bude dobre. Skoda, ze ti to neurobia hned a musis cakat az do nedele. To je na tom to najhorsie. Drz sa, prajem ti vela sil a ak ta bude cokolvek trapit, napis sem. Mne tu baby strasne pomohli vzhladom na to, ze nikto v rodine to nechape, lebo nikto nezazil. tu zazila kazda, bohuzial.

katusap
10. jún 2011

@majuska251 moja, nikdy sa nedockame odpovede na otazku - preco sa to stalo. Tak sa ju uz ani radsej nepytam. Aj tak mi nikto neodpovie. A kludne plac ked ti to pomaha, ulavi sa ti.Drz sa.

smejka
10. jún 2011

dievcata vsetky sme na jednej lodi ☹ ...ja tiez smutim ....vcera bol tomu tyzden 😒
niektore ste citali...no niektore mozno nie clanok mojej kamaratky.....mozno vam pomoze 😔
budme silne napriek bolesti

pirana86
10. jún 2011

@katusap @odrik @helenka333
baby moje, vidim ze nie som jedina kto dal anjelikovi meno....ale verte mi,ze chlapi taki nie su...lebo oni to tak necitia....viem to, lebo my sme mali nasich malickych pod srdieckom....oni necitia to co my, preto sa mi obcas zda ze su necitlivi...vedia s ivytvorit vztah asi len k tomu co je hmatatelne alebo aspon uz poriadne rozoznatelne na sono...skor asi nie...nie ako my,ktore cakame na teste dve ciarky a tie neprichadzaju...oni neprezivaju vsetko tak ako my....mame to tazsie,ale verim ze aj krajsie..ze to krajsie pride kazdej z nas....
rozmyslala som nad tym menom, ale moj matusko bol len jeden....bol prvy a jediny....ziadny iny ho uz nenahradi...
a vidim ze sa k nam pridavaju dalsie baby, z coho mi je kazdy den smutno....ale snazim sa obklopovat peknymi vecami a dobrymi ludmi.....pomaha to....
Dakujem vam za drzanie palcekov...tiez vam silno drzim tie moje, aby ste co najskor kocikovali 🙂
ideme na vikend robit strechu na nas buduci domcek a čo patri do noveho domu??? tak mam silnu motivaciu 😉
prajem vam vsetkym pekny vikendik, plny pohody,lasky a pokojnych chvil v kruhu vasich blizkych.....kazdej vam posielam jeden usmev pre krajší deň 🙂

ernuska296
10. jún 2011

teraz som voalal na vysledky z histologie....vrrr hrozny pocit tfuj...mam si pre to prist a iba co mi pov. ze sa potrdilo ze som bola tehotna...!!??? a co vam povedali akoze pricinu alebo pak sa to na co robi?

katusap
10. jún 2011

@smejka ten clanok som citala, je uzasny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre