Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

domka28
2. mar 2009

ahojte...inguska ja som bola pri kyrete uspavana s maskou...ale jednej mojej kolegyni tiez robili kyret a bola pri vedomi...tak ja neviem....asi to robia vsade inak...
ozaj dnes som bola u dokiho...vrak injekcie zabrali...tak som konecne cista 🙂 , tak sa tesim.... 😀
dal nam papier na genetiku...musime sa objednat.... 😵
...inak na menzes povedal ze mal by dojst do 4 tyz. od zakroku...tak som zvedava.... 😝

desmodka
2. mar 2009

ignuska viem co si prezivala... mna tiez neuspali... sice to trvalo len kratko, ale ta bolest bola hrozna... a este aj debilna sestricka tam bola... stale mi dookola hovorila bolest treba predychat... taku facku som jej chcela dat...
ignus trvaj na tom aby ta uspali... ja som myslela ze ma uspia a oni nie.. to kebyze viem tak trvam na tom!!!!

jarulai
2. mar 2009

ignuska, súhlasím s desmodkou - jednoznačne trvaj na uspaní. vieš aké to je bez toho, tak sa nedaj za žiadnu cenu odpísať.

twiti
2. mar 2009

Ahojte babenky 🙂 Ja som bola tiez uspataaaaaa pichli mi do zily tak ako jarulai, a bolo to v pohode vobec neviem co sa dialo potom som sa prebrala a ani som nic necitila 🙂
Akurat som volala sestricke lebo som bola na kontrolu a brala mi hcg a mala som ho zvyseny tak som bola zasa. teraz ho mam vraj uz mensi ale stale to nie po tu hranicu ta neviem 🙂 dufam ze sa mi to coskoro upravy a ze uz konecne bude mrchaaa 🙂

inguska77
2. mar 2009

ahojte dievcata dakujem vam za odpoved dam sa uspat pretoze ja sa nechcem bat toho a prezivat tu neskuocnu bolest uz sa mi o tom aj sniva a veru tie sestricky su fakt take mudre neviem co by robili na nasom mieste maju pomahat pacientkam a nie este mudrovat nato sa vyucili zdravotnimi sestrami bojim sa ale ked som citala ze to trva cca 20min tak dufam ze vsetko prebehne hladko cakaju ma doma dve dievcata a manzel atak nemozem riskovat zeby sa nieco stalo

jarulai
2. mar 2009

no ja som mala bolesti, ked som sa prebrala. ale len také ako pri mrche. asi 10min. na to som zase zaspala a potom ma už nebolelo vobec nič /len dušička ☹ /
twiti, aj ty čakáš na nu? na tú mrchu - hnusobu 😠 ty si kolký týžden po?

twiti
2. mar 2009

Zajtra bude 5 tyzden 🙂
Akurat sestricka sa ma pytala ci uz bola, tak som jej vravela ze nie,tak ze mam len cakat a ze po prvej mam prist na kontrolu 🙂

jarulai
2. mar 2009

ale mna to čakanie už nebaví!!!!!! ja budem štvrtok 6týžden a kázal mi po 6týždnoch prísť na kontrolu, tak dúfam, že akurát dojde a kontrola sa bude musieť odsunúť 😠

lucka33
2. mar 2009

babule, tak ja som síce mala aj laparkou odstránený vajcovod spolu s kyretážou a ja keď som sa prebrala po narkoze, tak som mala také brutálne bolesti, že som plakala a nahlas stonala od bolesti, infúzie proti bolesti nezaberali, hrozne ma bolelo celé vnútro a ešte aj spodok presne tam, kde je intím.ochlpenie v tom mieste a až potom som sa dozvedela, že mi robili aj kyret, tak som pochopila, prečo ma ten spodok tak bolel. Ale fakt hovorím,mňa to hrozne bolelo, nedalo sa to vydržať a ešte ma aj konečník bolel, to neviem prečo... Ale tak ja som mala v podstate dva zákroky, tak to preto tie bolesti ☹

jarka4982
2. mar 2009

Ahojte baby moje,aj mna celkom uspali.A to mi dali injekciu do zily a hned som spala.Po zakroku som nic ani len necitila.Ziadna bolest tam nebola(okrem srdiecka uboleneho).JA som myslela ze ma aspon trochu bude tam dolu boliet ale absolutne nic...

jarulai
2. mar 2009

lucka, až tak? 😨 to muselo byť brutálne. mna tiež trochu bolel spodok, ale do mna dr.doslova vrazil tú kačicu ešte kým som zaspala. až som im tam vrieskala.dívali sa na mna, ako keby to bolo normálne

jarka4982
2. mar 2009

mne nic nerobili kym som nespala....
jarulai,to nemohli preboha pockat kym zaspis?! 😒

jarulai
2. mar 2009

no ved to. keby ma neboli uviazali na tú kozu, asi by som im odtial vyletela. najlepšie je, že ja som už len počula, že: pán doktor, ešte počkajte. a hned na to som zaspala. čiže 5sekúnd by musel čakať.

jarulai
2. mar 2009

babulky, majte sa krásne, odchádzam domkov 🙂

janulcek
2. mar 2009

Mna uspali tiež.Ja som myslela že to neuspavaju len zo zdrav.dovodov,alebo na požiadanie pacientky.Fuj,to muselo byt hrozne.Ved domna pri vedomi len vopchal nejake náčinie a polievali ma nejakou dezinfekciou zvonku a zvnutra pred zakrokom a bolo to pekne neprijemne a bolestive. ☹ No a neviem si predstavit take niečo zaživa.Alebo tyž.po zakroku ked ma doktor pozeral som mala slze nakrajičku.. ☹

jaruska74
2. mar 2009

ahojte ja som dnes bola na dalsiu kontrolnu krv, a ked som povedala doktorke ze est estale nemam ms ( na ykrete som bola 14.1.) tak mi pichli injekciu.......tak teraz cakam na ms aj tak 🙂 ale som uz aspon daco pre to urobila aby konecne prisla. a potom po ms tiez mam ist na kontrolu

jarka4982
2. mar 2009

Mna po zakroku vobec nepozerali 😒

jarka4982
2. mar 2009

jaruska74 ,aspon ta tvoja lekarka s tebou aj nieco robi.a uz sa mozes tesit aj na prvu mrsku a coskoro sa znovu mozte dat aj do snazilkovania 🙂

janulcek
2. mar 2009

Jaruškat takže po tejto info idem zajtra aj ja k doktorovi na injekciu.

jaruska74
2. mar 2009

🙂 neviem ci to urobila dobre ze mi ju pichla........ale spravila to

twiti
2. mar 2009

jaruska ja este pockam aspon do tych 6 tyzdnov a potom pojdem aj ja 🙂

desmodka
2. mar 2009

baby a pri mne bola ta koza vysoko...teda ked som si dala hore nohy normalen som mala zadok vo vzduchu 😀 a stale do mna hucali polozte si ten zadok... kebyze tam nemam nohy priviazane by som urcite utiekla
inak ani mna nekontrolovali po zakroku, robil ma taky mlady.. tipujem mu do 30 😀 ... tvaril sa strasne profesionalne ked ma vysetroval a ked ma prepustal bol ako medik... a povedal ze posnazil som sa 😀 😀 😀 .. teraz mi to je smiesne ale vtedy veru nebolo... aspom ze sa teda posnazil
mne vobec nebrali krv, ani raz je to normalne???

jankageo
2. mar 2009

dnes som bola na kontrolu v nemocnici po dvoch tyzdnoch od kyretu a dostala som dve injekcie. Jednu na stiahnutie maternice a druhu protizapalovu. Stale mam zvysenu teplotu nad 37. A vysledky z histologie - zapal............. nic viac, bola som sklamana

desmodka
2. mar 2009

janka, zapal??? po kyrete ti nedali protizapalovu inj??? mne dali a nenormalne stipala... aj ti dali antb.. dufam ze to bude vsetko oki.. nic viac ti nepovedali??

jankageo
2. mar 2009

desmodka
Ze bol zisteny zapal po histologickom rozbore -asi na zarodku. Tak neviem, zajtra idem k svojej gynekologicke, uvidim, co mi povie.
Tiez som dostala injekciu, v den odchodu a dnes znova. A brala som antibiotika 8 dni, tak je divne, ze mam zvysenu teplotu stale....

martinka211
2. mar 2009

ahojte,tak ja mam dnes presne na den mesiac od operacie a je mi nejak strasne smutno ☹

jaruska74
2. mar 2009

nebud smutna martinka...mas jedno babatko a to vobec nie je malo.....zober si ze kolko nas nema nic :(

jarulai
3. mar 2009

dobre ránko 🙂

desmodka, mne tiež nikdy nebrali krv - počas celého toho krátkeho tehu, až v nemocnici na predoperačné. a potom už vobec. ja som tam po zákroku dostala 5injekcií na stiahnutie maternice a rovnaké množstvo antibiotík proti zápalu. a pred kyretom som vcucla celú flašku antibiotík infuzkou

martinka, nebud smutná, máš predsa doma jeden pokladík 😉

domka28
3. mar 2009

ahojte....jankageo...a si stale na PN? ja som bola vcera na kontrole a lekar sa tiez pytal ci uz nemam zvysenu teplotu....vraj by to bolo este normalne kedze som mala tiez zapal...nastastie nemam...inak nechal ma PN este tyzden...a to som chcela ist uz do prace....lebo vraj som to mala komplikovane...tak nech nechytim dalsi zapal...
...inak uz som sa objednala na tu genetiku...ideme 30. marca...tak som zvedava...
...inak mne uz nekazal aby som dosla na kontrolu ked dostanem menzes...

janulcek
3. mar 2009

Ahojte.Martinka,nebud smutnučka...to prejde.Piš si s nami.. 🙂
Ja som prave volala doktorovi,že nejako nemožem dostat,tak že to je normalne po tom zakroku a že vo štvrtok,aby som prišla na injekciu.Som sa mu postažovala že som z toho nervozna,lebo v maji som už chcela mat 3 cyklus zasebou.A že ak nedostanem,tak aby som o tyž.prišla/lebo ma dovolen./že ma pozrie..Cvičit že možem,že za 8 tyž.to už musi byt zahojene.Dobre že som včera bola prvy krat vo fitku,už ma skolila chripka.Dufam že to dozajtra prejde,lebo idem znovu cvičit.mam kupenu aj pernamentku/tak aby som ju využila/a fajn trener,prisny.Ked baby lamentuju že nevladzu,tak ich posiela do cukrarne 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre