Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

steffany
17. júl 2011

@zlatat tak super, ce je to uz vsetko von....drzim palceky

kejla
17. júl 2011

@steffany neboj,hematom sa moze bud vyplavit,alebo vstrebat.Takze ak aj velmi nekrvacas,moze sa vstrebavat.Neviem do kolkych dni by mal byt druhy kyret,ale myslim,ze pri hematome to az tak nesuri.ALe pri mne je predpoklad,ze je to ako povedal dr "zbytok plodoveho vajca" a to asi musi von co najskor,inak by to mohlo zacat "hnit" a bol by z toho zapal maternice.Ja som po kyrete krvacala skoro 2 tyzdne+teraz spinim,takze skoro 3 tyzdne nieco.Preto si myslim,ze aj ten moj kusok bol vacsi....

ernuska296
18. júl 2011

@steffany jasneeeeeeeeeeeee ..bohuzial smutno ale vitaj..

katusap
18. júl 2011

@zlatat dakujem....aj ty si krasnu torticku urobila....a ten kvietok a to zelene su z coho?
@kejla veru, moja prva torta....kolaciky a zakusky robievam vselijake, ale torta mala premieru 🙂 nemala som ziadny problem s vyvalkanim marcipanu, az som bola sama prekvapena z toho, ako mi to pekne islo

katusap
18. júl 2011

@steffany Joj, nerada ta vidim v takejto teme, ale co uz. Nevybrali sme si to ☹ Ale sme tu super "rodinka". Mne velmi pomohli babulky co su tu tak dufam, ze pomozeme aj tebe. 🙂

elise
18. júl 2011

babulky ste šikovnice ja také krásne tortičky neviem piecť, teda pečenie by nebol problém ale výzdoba nie, ja viem tak poliať čokoládovou polevou a na vrchu uložiť kupené kvietky ale to je všetko Vaše tortičky su umelecké dielka. ja som prestala krvácať aj špiniť, tak teraz čakám kedy mrcha príde, zajtra idem pre výsledky ale ako ste mi písali nič nemusím očakávať☹ malovali sme malému izbičku aj sme boli postielku kupiť v ikei a včera sme ju zložili a dnešnú noc v nej sám spinkal. malý to zvládol uplne v pohode len mne bolo smutno☹ predsa len spinskal s nami dosť dlho, sa mi nažel smial že však sa obával ako to malý zvládne ale nemyslel si že ja to nezvládnem, som trošku precitlivená z toho zamlknutého potratu tak malého vnímam ešte intezívnejšie🙂

steffany
18. júl 2011

ste tu vsetky take zlate...a vsetkych nas postihla priroda...ja verim, vsak, ze na druhy krat to vyjde...idem prave na kontrolu k lekarovi...tak drzte palce...papa

elise
18. júl 2011

@steffany drž sa nech je všetko v poriadku 🙂
ja verím že na vianoce budeme už tehulky🙂

kikuska_nr
18. júl 2011

@odrik vsetko toto si opakujem stale dookola, no teraz je to velmi slaba utecha. Vsetko je to pravda, uplne s tebou suhlasim, no nepomaha ☹ dnes som sa vratila do prace, bo doma som rozmyslala stale len nad tym, no nemozem povedat, ze tu je to o nieco lepsie...boze, nech to uz vsetko prejde, preboli, nech uz mozme skusat druhe a nech to vyjde, co by som za to dala... ☹

kikuska_nr
18. júl 2011

@helenka333 dnes som sa vratila do prace, no zatial to nie je o moc lepsie. Rozmyslam stale, ci neujst domov, zahrabat sa do perin a prespat cely den. Som unavena a nic sa mi nechce, priserny stav. A tak som sa tesila, bo cez vikend uz bolo relativne dobre, ze to uz boli o nieco menej. ☹

kikuska_nr
18. júl 2011

@kejla veru, kava pomohla, aj vikend bol super, mali sme oslavu 60tky, tak som sa uplne odreagovala. Dnes som naspat v praci, no cele zle. Na nic ine nemyslim, jednoducho sa neda. Najradsej by som sla domov, do perin, nemam sil, stale niekomu vysvetlovat, co sa stalo a co teraz dalej...kedy to konecne prejde? ☹

zlatat
18. júl 2011

@katusap ďakujem, ten kvietok aj lístky sú z marcipánu

steffany
18. júl 2011

nuz kocky, prave som sa vratila od Dr...............a zajtra ma caka druhe kolo...:( stale si kladiem za otazku...preco, preco ??

katusap
18. júl 2011

@steffany jemine, to nemyslis vazne, ze tam fakt nieco zostalo 😠 no nemam slov.....hlavne si ziadaj ineho operatera ako si mala minule....vsak toto neni ani mozne ☹

steffany
18. júl 2011

@katusap povedali mi, ze sa to stava..ze sa to musi robit na 2 krat. u mna je tam hematom-krvna zrazenina...ktora sa sice od stvrtka zmensila a nieco sa vyplavilo, ale zrejme je to velke... ak je kyret robeny po 12 tyzdni, VRAJ je velka pravdepodobnost, ze tam nieco ostane a budu to robit na 2 krat.....ani ja nemam slov.......som z toho uz fakt vycerpana

katus193
18. júl 2011

kocky prosim vas,dni pred mrchou maju byt suche nie???Lebo ja mam stale taky biely vytok,neni ho vela,ale stale som mokra 😖 Mrcha zatial nikde a ani necitim zeby mala prist,len ten vytok mam tak neviem.Test si este nechcem robit aby som nebola sklamana,radsej este pockam ak ani zajtra nepride tak potom budem testovat

eviq
18. júl 2011

@katus193 🙂 u mna to bol príznak tehotenstva...a ten výtok pretrval asi týždeň, potom zmizol...taký hustejší biely....aj by som zagratulovala, ale radsej pockajme 🙂

katusap
18. júl 2011

@katus193 no asi je to individualne....ja mavam biely vytok az do mrchy ...kolko ti uz meska? desiatkovy testik by mal ukazat uz v den vynechania mrchy.....a vraj ak ukazuje neskor, tak uz vtedy nie je nieco v poriadku, lebo ze pomaly stupa hladina HCG ... tak skus otestovat , drzim palceky

katusap
18. júl 2011

@steffany juuuj, ta fraza , ze to sa stava ma vytaca do nepricetnosti .... to moze rozpravat len niekto,kto tym nepresiel....vobec ich netrapi, ze oni zle odviedli svoju robotu a co musi prezivat ta zena im je tiez fuk ...drzim palceky aby si to dobre zvladla a potom to uz snad bude ok....musi byt

steffany
18. júl 2011

@katusap suhlasim s tebou...malo to byt urobene na 100 % ... a nie na 70

steffany
18. júl 2011

@katusap a dakujem za palce

odrik
18. júl 2011

@steffany
Babulka moja, to ma moc mrzi!!! Ked to ide, tak to ide ☹ !!! Ale nam mila priroda a Ty pan tam hore nakladate!!! Akoby uz tej bolesti, telesnej a hlavne psychickej, nebolo dost!!! A potom citam temy, kde je rec o potrate, lebo uz rodina tretie dietatko nezvladne alebo odisiel manzel a ona si da ich dieta, ktore cakaju radsej zobrat, a tak.... Nemam slov na tento svet!!! Drzkaj sa moja, budem na Teba velmi, velmi mysliet!!! A mas pravdu, nevidim dovod, preco neodviedli pracu na 100percent. Je strasne lahke povedat, ze to sa stava. No ja vidim trosku viac aj do tej druhej strany, kedze mam manzela lekara. Ale neobhajujem v ziadnom pripade! Pristup mnohych lekarov je casto nevhodny a niekedy az arogantny!!! Drzim palceky, daj zlatusik o sebe vediet!!!

odrik
18. júl 2011

@katus193
No, to vyzera nadejne!!! Ja ciry vytok mavam bezne pred mrchou aj po nej. No urcite najlepsie otestikovat 🙂 !!! A nech su tam velke // !!! drzim palceky a daj vediet!!!

odrik
18. júl 2011

@kikuska_nr
Ja viem, je to zle ☹ ! A este chvilu bude. Viem aj to, ze teraz Ti nic nepomaha vylepsit naladu, ale nebooooj, prejde to!!!!! A pockaj, neprejde vela casu, a Ty nam sem posles najprv fotecku //, potom budes posielat fotecky bruska a nakoniec najpysnejsia na svete fotecky babuliatka nadherneho!!!!! Prajem Ti vela sily, vela stastia a vsetko uz len dobre !!!!!!!

kikuska_nr
18. júl 2011

@odrik jaj, bodaj by si mala pravdu 🙂 v stredu mam kontrolu, dufam, ze bdue vsetko ok. Neviem mi inak poradit, ako je to teraz s kupanim? Za nejake 3 tyzdne chceme ist na dovolenku a kamosky ma strasia, ci sa vobec budem moct kupat...???

steffany
18. júl 2011

@kikuska_nr mne vraveli, ze porodne cesty su otvorene tak cca. mesiac a neodporucaju sa kupat kvoli moznej infekcii...ja sa budem drzat toho..a aj logicky mi to takto vychadza.....predsa je to nachylnejsie na bakterie....aj ja som mala ist na dovcu-no neviem ci pojdem- ale ak, tak urcite obetujem kupanie sa....tolko moj nazor

kikuska_nr
18. júl 2011

@steffany ked pojdeme, to bude akurat mesiac a zas morska voda ma liecive ucinky, tak mozno mi to dovolia...ved uvidim, opytam sa lekara. Nechce sa mi celu dovolenku prelezat na plazi 😒

katusap
18. júl 2011

@kikuska_nr mne dr. povedal, ze sa nemam kupat do prvej mrchy, iba sprchovat a dole umyvat len cistou vodou, ani intimne mydlo som nepouzivala

katus193
18. júl 2011

@katusap
@odrik
@eviq Ahojte kocky,takze mrcha este nikde,ani nepocitujem zeby mala prist,ale pockam az do stredy,uvidime ci ma nahodou zajtra neprekvapi,ale mam ten vytok a ja pred mrchov nikdy nemavam ale tak moze to byt nejaka zmena v organizme.Najradsej by som testla rano ale aj mm nechce,ze mam pockat do stredy,ale aj ma to laka,uz by som chcela vediet na com som 😒

odrik
18. júl 2011

@kikuska_nr
Myslim, ze uz ano, odporuca sa 4 tyzdne vydrzat, ale pokial je vsetko v poriadku a este je to aj more, nie je urcite ziadny problem!!! A po styroch tyzdnoch by som sa uz nebala ani bazena 🙂 !!! V mori sa pekne prelieci vsetko!!! Pokojne more mozes, cielene som sa na to aj ja pytala!!! Drzkaj sa!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre