Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

noja2210
29. júl 2011

@monulicka drzim silno prsty...

noja2210
29. júl 2011

vitam nove spolutrpitelky...nebojte...teraz je vsetko strasne a definitivne konecne...ale cas robi zazraky...a znova zacneme dufat a nakoniec sa budeme tesit z malickych zdravuckych uzlikov...

tinasc
29. júl 2011

@monulicka dúfam, že všetko bude v poriadku, držím palce 🙂

katusap
29. júl 2011

@monulicka joj, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku a ze nam oznamis, ze cakas zdravucke miminecko 😉

monulicka
29. júl 2011

@katusap a ty ako? uz sa chystas na dovcu v trojici? 😀

andrea12737
29. júl 2011

Ahojte zienky,
tak sa pridam k tym co maju kyretaz za sebou. Potrat nastal v 6tt. V 5tt zistili akciu srdiecka a 4dni na to som potratila. Stalo sa to tak, ze mi na vlozku vyslo plodove vajicko 😢 Neopisujem pocit aky ma zasiahol, ked som ho uvidela. Takze v utorok mi robili kyretaz. Mam to za sebou, jemne krvacam. Snazim sa na to vsetko nemysliet. Vsetkym zienkam zelam vela stastia a sil vyrovnat sa s takymto niecim.

katusap
29. júl 2011

@monulicka no v trojici, ale s nasou hafankou 😀 este nemam vysledky z genetiky a hemat.,tak este nesnazilkujeme

katusap
29. júl 2011

@andrea12737 ahoj....vidim, ze mas dve deticky doma, tak nech su ti tvoje babulky oporou, kt. teraz potrebujes.....cas to vsetko zahoji...ja som prisla o prve mimi ako mnohe, co sme tu....a dovolim si tvrdit, ze je to asi este horsie ☹

tinasc
29. júl 2011

@andrea12737 tak to mi je ľúto... ale tvoje detičky sú ti isto oporou...

lucinocka
29. júl 2011

@katusap dnes som dobrala uz aj antibiotika 🙂 rano pijem prvu alchemilku🙂 Esteze mam to moje stena, zabera mi tolko casu, ze nemam cas mysliet na to co sa stalo🙂 I ked detom a detskym albumom a podobnym veciam sa radsej vyhybam :-/

monulicka
29. júl 2011

@katusap no ale co ty vies ci sa nezadarilo?! 😀 ci uz vies? 😉

tinasc
29. júl 2011

@lucinocka a ako teraz piješ tú alchemilku? budeš ju piť až kým nedostaneš menzes?

lucinocka
29. júl 2011

@tinasc este som nepila, mamca vravela nech ju nemiesam s antibiotikami, ze bylinky miesat s ATB neni dobra kombinacia, tak som cakala...no asi ano, do prvej ms..a potom len do ovulky

tinasc
29. júl 2011

@lucinocka aha no tiež som o alchemilke počula... len som to ešte neriešila... ja som nebrala nijaké lieky po kyrete ani injekciu mi nepichli...

lucinocka
29. júl 2011

@tinasc no neviem ako je to na Slovensku, tu som dostala rhegu na zabranenie tvorby protilatok v druhom tehu a na domov ATB+ergometrin na stahovanie maternice+ este tri tyzdne si picham injekcie na riedenie krvi, kvoli trombofilii...taze som opichana jak vankusik..este stale mam krasnu zlto modru ruku od zle pichnutej infuzie,pekne na zapasti, akoby ma manzel tyral🙂

odrik
29. júl 2011

@andrea12737
Ahoj moja, je mi to velmi luto ☹ ! Vitaj v tejto smutnej teme ! Prajem Ti rychle uzdravenie telicka a casom aj bolaveho srdiecka! Drzkaj sa!!!

odrik
29. júl 2011

@monulicka
Ahoj poklad! Som rada, ze netreba amniocentezu!!! Budem na Teba veeelmi moc mysliet, aby bolo vsetko v poriadku!!!

katusap
29. júl 2011

@lucinocka no super...inak ja som alchemilku nepila.....chcela som, aby sa telicko same vyrovnalo,vycistilo....takze do prvej mrchu vobec....po mrche asi 2x ....som neporiadna 😀
@monulicka este vlastne neviem,c akam mrchu....vcera mi klesla BT a dnes vysla zase hore, tak neviem co mam cakat 😖

odrik
29. júl 2011

@lucinocka
Neboj moja, na chvilocku Ta zamestna steniatko a onedlho uz budes mat robotku s malym nadhernym cloviecikom 🙂 !!!

horalka007
31. júl 2011

ženy, po akom čase sa vám podarilo po potrate otehotnieť. Ja som potratila v 18 t 6 mesiacov som čakala. všetci mi hovorili, že keď sa budem pokúšať bude to na prvý šup, že telo je ako "pohnojené" Teraz od júla sa snažíme a nič. :( ako viem, že je to iba teraz mala som aj pocit že to budem v tom. robila som si test ale nič. dnes čakám menzes. Dúfam, že to čoskoro príde...

solinkarka
31. júl 2011

@horalka007 si potratila v 18tt ? 😕 mi ani nehovor lebo ho nabuduci tyzden prave zacinam 😖 ja som potratila v 10tt to bol januar a v aprili som uz bola tehu....a my sme vobec necakali a dobre sme spravili.ale je to naozaj individualne, niekomu hned, inej neskor

anuliiik
31. júl 2011

ahojte babyzne.pripajam sa ku vam. mam toto za sebou uz dva tyzdne :( tiez som bola v 18tom tyzdni. bohuzial ja som sa pre ukoncenie musela rozhodnut :( neprajem nikomu...drzte sa vsetky 🙂

katusap
31. júl 2011

@anuliiik ahoj....."vitaj" medzi nami.....ufff, vysoky tyzden si uz bola....a co sa stalo ak sa smiem spytat? ak nechces, nemusis o tom pisat 😉

anuliiik
31. júl 2011

pravdepodobne nebola vyvinuta mocova trubica. babatko necikalo a vsetko to drzalo v sebe a mechurik malo velke uz skoro ako cele brusko. tento stvrtok budem vediet presnejsie co sa presne stalo.

anuliiik
31. júl 2011

@katusap pravdepodobne nebola vyvinuta mocova trubica. babatko necikalo a vsetko to drzalo v sebe a mechurik malo velke uz skoro ako cele brusko. tento stvrtok budem vediet presnejsie co sa presne stalo.

katusap
31. júl 2011

@anuliiik uf 😖 ....tak ale myslim, ze si sa dobre rozhodla, ja by som urobila to iste ...lepsie takto ako keby sa malo babo trapit cely zivot a vy s nim

anuliiik
31. júl 2011

@katusap dakujem 🙂 ved prave aj my sme sa na to takto pozerali. ono nam bolo jasne povedane ze ak by som nejakym zazrakom krpca donosila tak by mal vazne problemy :( vlasten uz sa ani nevyvijalo nic tak ako by sa malo.

katusap
31. júl 2011

@anuliiik skoda, ze na to prisli tak neskoro, no ale lepsie neskor ako nikdy ....bolo to urcite tazke rozhodnutie, ale ako som ti napisala, podla mna to bolo dobre rozhodnutie i ked velmi narocne a bolestive.....ale budeme mat este vsetky zdrave babatinka 😉

anuliiik
31. júl 2011

@katusap no to dufam 🙂 no ono to bolo cele tak ze mne zistili uz v 13 tyzdni ze tam nieco neni ok. bola som na ultrazvuku a uz tam bolo vidno ze mechur je vacsi ale nevedeli este urcit ze ci je len nevycikany alebo ci uz to je nieco vaznejsie.potom som prisla o dva tyzdne na kontrolu a uz bolo zle...a dalsie 3 tyzdne uz boli iba vybavovacky...

katusap
31. júl 2011

@anuliiik aha....takze sa to potom este dlho natahovalo ....asi blba otazka.....ale ako ti to urobili, musela si porodit, alebo kyret bol?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre