Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
23. aug 2011

@lucianak Inak včera som aj vrátila tehu preukaz, aby ma to doma teťahalo stále k nemu, aby som sa netrápila.

lucianak
23. aug 2011

@katusap Inak včera som aj vrátila tehu preukaz, aby ma to doma teťahalo stále k nemu, aby som sa netrápila.

ernuska296
23. aug 2011

@lucianak ahojky..vidim ze baby s rovnakym udelom:( smutnym pribuda...
to ma vzdy tak rani..ja som po kyrete od 26,5. a nikdy som netusila ze sa deju taketo veciii ze to takto moze cele hned zo dna na den skoncit:((( ale treba vstat a bojovat aj ked to vzdy nie je lahke...
pijes alchemilku? je dobra po kyrete pomoze ti na sliznicu ja som mala aj gynex kvapky a myslim ze aj tie mi help ked som dostala menzes 26,6 a 26,7 cize vidis aj ta mrcha si robi srandu ze chodi na ten datum ale co uz!!!dufam ze dobojujem posledne kramy a nech sa deje co sa ma!!!
baby drzkajte sa!!!!! vsetko chce cas....bohuzial to je jediny liek ..aj ked to boli po case tiez..ale tuk tuk menej ...

eviq
23. aug 2011

ahojte, pridavam sa k vam. zase raz. vo stvrtok ma caka kyret. uz treti v poradi...tentokrat som v o to vacsom soku, ze tehotenstvo bolo bezproblemove...uz som bola v 11tt...

teleranka
23. aug 2011

@eviq
ahojky...prosim ta, viem, ze je to enrpijemne, ale ...som nestastna :(((( dnes mi lekar potvrdil, ze cakam babatko..necakane a prave v obdobi, ked sa liecim na ecoli bakteriu, ureaplazmu, stitnu zlazu mam v prdeli...proste je to velmi rizikove a lekar ma upozornil, ze mozu byt komplikacie a mozno zvolia tuto cestu :(((( nic zle samozrejme neprivolavam, len s abojim..a ja som taka, ze chcem vediet vsetko , do coho idem..prosim ta, preco sa to robi, a aky je rozdiel do 8tt a do 12tt? ako to prebieha a ...budem moct mat este deticky???
velmi ma mrzi, ze to musis podstupit, je mi do placu , ze preco sa deju taketo veci...dakujem za odpoved .

frca
23. aug 2011

@lucianak,este nemam ked som bola minuly mesiac na kontrole tak doktorka povedala ze este nic neprislo lebo ze maju dovolenky,ale aj tak ze v takom skorom stadium maloco zistia.A aku hormonalnu liecbu?Mne nic take nedavala,len na kontrolu mam ist az koncom septembra,ale asi pojdem skor,vcera som mala dostat mrchu a stale nic,uz som z toho na nervy

frca
23. aug 2011

@evig,ahoj tak to je mi velmi luto,preco sa daketo veci vobec musia diat?!Ale raz sa to urcite musi podarit,drzkaj sa

monkri
23. aug 2011

ahojte tak ako som zistila je nás viacej ja som minulí týžden štvrtok postúpila kyretáž ☹

tinasc
23. aug 2011

@xen21
@katusap ďakujem, tak vidím, že mám ešte čas 🙂

tinasc
23. aug 2011

@lucianak mne tehu knižku zobrali v nemocnici a už nevrátili... ale aspoň nemám nič čo by mi to pripomínalo... ani tehu testy, všetko som vyhodila 😉

tinasc
23. aug 2011

@eviq tak to ma veľmi mrzí... drž sa...

katusap
23. aug 2011

@lucianak jaj, neviem preco sa toto deje ...na MA je najhorsie to, ze si myslis, ze je vsetko ok a potom sa urobi sono a je vsetko prec ....a nie je uz ziadna nadej ...ja som bola v 9tt , ani knizky som sa nedockala a som teraz rada ....no vysetrenia.....niektori lekari by ta ani za svet neposlali po jednom MA na vysetrenia....nastastie moja dr. bola v tomto smere ok....lebo ja osm za nou dosla s vysledkami histologie - tie samozrejme potvrdili co sme vedeli a ona mi na to, ze ved nabuduce to bude ok.....tak som jej povedala, ze aj napriek jednemu MA chcem ist na vysetrenia aby sa to uz nezopakovalo ...a ona, ze tak ok ....vlastne ten vymenny listok potrebujes len na genetiku - tak sme boli aj s manzelom obaja na odber, cakame vysledky, trva to 2 mesiace, cize hrozne dlho.... na hematologii som bola - vysledky budem mat 5.9., infektologiu mam negativnu a na endokrinologii mi zistili znizenu funkciu stitky, takze beriem lieky .....no najviac som zvedava na vysledky hematologie, myslim ze genetika bude ok, kedze v rodine mojej ani manzelovej nic nie je

tinasc
23. aug 2011

@katusap mne urobil doktor protilátky a zrážanlivosť... iné mi nerobilll

lenkasop
23. aug 2011

@katusap vidíš na infektológii som nebola, na čo sú zamerané vyšetrenia? Blbá otázka 😉

odrik
23. aug 2011

Ahojte babulky!!! Juuuuj, ale nas pribuda!!! Ked som sem v maji po potrate v 10tt prvykrat napisala a prosila babulky o rady, ani som netusila, kolko nas je a este bude!!! Toto nie je dobre, co sa to deje??? Co to priroda robi a preco??? Pan doktor mi povedal, ze v minulosti, ked mali jeden potrat za mesiac, boli smutni, ze kolko vela!!! A teraz ma jeden takmer denne!!! Preeeeeeboha!!! Drzkajte sa babulky!!! Nech sa telicko a hlavne dusicka cim skor zahoji!!! Drzim Vam vsetkym palceky!!!

monkri
23. aug 2011

@odrik moja máš pravdu je tu nás stále viacej čo vôbec nieje dobré malo by nás tu ubúdať a nie pribúdať

odrik
23. aug 2011

@monkri
Tak veru zlatko!!! A vidis, ved je nas stale viac! Nenormalne, zeby naozaj ta sialena Fukusima uradovala???

monkri
23. aug 2011

@odrik to neviem čo úraduje ale my sme silné a zvládneme to

katusap
23. aug 2011

@tinasc tak to je sakra malo ☹
@lenkasop hm....tak ti to tu idem teda vypisat - ak si to este pamatam 🙂 takze: chlamydie, borrelie, toxoplazmy, toxocara, rubeola, HIV, listeria, tularemia,helicobacter, herpes, syfilis, CMV,EBV - to je vsetko, musela som to kuknut na sprave od dr. 😉

katusap
23. aug 2011

@lenkasop este som zabudla: brucella a mykoplazmy

ernuska296
24. aug 2011

baaa byyy moje zlateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee je mi to vsetkooo moc luto:(((((((((((((((((((((((((((((

usacek79
24. aug 2011

no tak sa pridavam, v pondelok kyret v 12tt (presne 11+6), to by cloveka porazilo, ze tolko sa to natahovalo! 😒 ale plod umrel kdesi na prelome 7/8tt, len sa nehlasil, ze "dajte ma von", takze zbytocne strateny mesiac..
ale bolo to moje prve tehu, dokonca na prvy pokus a kedze je to 50% pravdepodonost, ze v prvom trimestri sa potrati, tak z toho nerobim nejaku tragediu... aspon sa maternica vycistila a je pripravena na druhy, uz uspesny pokus 🙂
len teda dufam, ze cyklus sa velmi rychlo obnovi, ja by som uz v oktobri chcela opat skusat 🙂

stromcekja
24. aug 2011

@usacek79 ani som nechcela nato reagovať
plod umrel, zbytočne stratený mesiac......
nerobím z toho nejakú tragédiu....
super to brať takto
ja som sa po potrate veeeľmi dlho nemohla z toho spamätať a neprejde teraz deň, aby som nemyslela na naše dieťatko, hlavne , keď bolo po IVF
každí sme iní, každého to zasiahne inak a hlavne, keď žena môže otehotnieť prirodzene
každopádne Ti prajem úspešný mesiac OKTÓBER

usacek79
24. aug 2011

@stromcekja no ono jasne, ze by sa dalo nariekat a nadavat na osud, ale co z toho - mlieko je rozliate, tak si nebudem kazit nervy nad niecim, co proste nezmenim 😒
bola som na izbe s babou, ktora ma 23r a treti potrat, toto bolo mimomaternicove, takze uz ma aj o vajcovod menej.. druha nemoze mat nikdy deti, lebo ju vykuchali kvoli rakovine a to nemala ani 30 rokov..
Moja kamaratka ma srdcovu vadu taku, ze tehotenstvo by ju zabilo, tak to ma vyslovene zakazane..
a je milion dalsich fatalnych pripadov a nekonecnych snaziliek, takze by bolo az trapne, aby som sa ja rutila pri prvom pokuse, ked este ozaj nie je nic stratene 🙂
ja hovorim, ze kazde zufalstvo je len stratou casu, ktory by som mohla prezit radostou z nadeje lebo ta UMIERA POSLEDNA! (az po nas 😉 )

lucinocka
24. aug 2011

@usacek79 to preto, lebo si k babu prisla tak lahko..my sme sa snazili 9 mesiacov, velmi sme babatko chceli a plakali sme od stastia , ked sme dostali prvu fotku z ultrazvuku a videla som srdiecko.. trosku mi tvoje vyjadrenia pridu bezcitne.. ja mam mesiac po kyrete a stale noci preplacem, ako sa mi v snoch vsetko vracia..pre nas to bolo babatko a nie nevydareny pokus.. dufam, ze sa Vam opat rychlo podari, aby si nikdy neprisla na ten pocit, ako to cloveku velmi chyba a ako to boli..

usacek79
24. aug 2011

@lucinocka v momente, ked mi to oznamili, som sa zrutila a bola som zrutena este par hodin, totalne..
ALE sa pytam - na co to je dobre? na co je dobre plakat nad niecim, co sa proste uz neodstane? nepomoze to nikomu a najma nie nadejnej buducej matke, ktora by mala energiu dat do novej nadeje, byt psychicky v pohode, lebo to je dolezite.
my sme boli na srdiecko kuknut tiez s muzom a tiez sme plakali od stastia, strasne sme sa tesili, lebo sme babo planovali dlho. ale holt, priroda sa rozhodla a urcite sa rozhodla spravne - vzdy sa rozhodne spravne. je to lepsie takto, ako v neskorsich tyzdnoch, toboz aby sa narodilo mrtve alebo tazko postihnute dieta.
to co pisem nie je bezcitne, je to racionalne a nariekanim nic nezmenime.. ale ver mi, ze smutok citim hlboky, ale este vacsie je odhodlanie na druhy pokus... ale aj to je furt len v rukach osudu, ci mi bude dopriate, verim, ze ano 🙂 tak aj drzim palce vam, ved ty si este mladucka, mas aj 15 rokov na plodenie 😉

mirka321
24. aug 2011

úpne súhlasím s lucinkou, že tie vyjadrenia sú fakt stupidné , že sa dokáže takto vyjadrovať jedna žena, ktorá podstúpila potrat
presne aj pre nás to bolo vytúžené bábätko a nie plod, ktorý umrel
bože, že ,,vykuchali kvôli rakovine", naozaj sila

monika2712
24. aug 2011

Baby, niektore sa Vas tu pytali, ze preco sa to deje... mne to bolo vysvetlene tak, ze to je prirodzena selekcia plodov.. jednoducho, keby toto priroda nerobila za nas, tak by sa rodilo ovela viac postihnutych chorych deticiek,alebo by bol ohrozeny zivot matky, atd atd.. tiez som po MA, v 8tt, nedockali sme sa ani srdiecka, vcera som bola na kontrole po prvej mrche po kyrete, ktora mimochodom prisla po 6 tyzdnoch a trvala 2 dni, plus dake spinenie, takze nic moc, ale uz sa to rata, a na sone bolo vcera pekne vidiet uz aj vajicko ako rastie,dozrieva, takze ovulka tiez nabehla, ale zacneme sa snazit az po dalsich dvoch cykloch, kedze sa to tak odporuca.
Este k tomu co ste rozoberali dve strany dozadu, ze preco nevedia v dnesnej dobe nic zistit z histoligie - v niektorych pripadoch, ako aj v mojom, jednoducho preto, ze ten plod sa rozplynie a vstreba sa do krvi ako bielkovina, a zo zltkoveho vaku sa bohuzial nic zistit neda.. a napriklad ja som chodila na sono uz od 5tt a nikdy tam nebol vidiet plod, jednoducho preto, ze sono ma len urcitu schopnost zvacsenia, a tak ten plod jednoducho do urciteho tyzdna nevidno, ale takisto to moze znamenat to, ze uz ani v 5tt tam plod nebol, ze zanikol skor a ostal iba zltkovy vak. Verim ze sa nam to podari znova, ze budeme opat vsetky tehotne a ze tentokrat uz uspesne!

lucinocka
24. aug 2011

@usacek79 chapem chapem, len ja sa neviem nad to len ta preniest:( i ked jasne logika mi hovori, co uz stalo sa, treba ist dalej.. a do dalsieho pokusu ma brzdi strach, ze sa to stane znovu, lebo nikto nam nepovedal, co sa mohlo stat a kedze pravdepodobne budem stale na rizikovom kvoli trombofili, aj tak si ma v tomto genialnom chorvatskom zdravotnictve nikto nevsima..mam pocit, akoby som tri mesiace co som bola tehotna bojovala proti veternym mlynom..ty vies co chces, co ti treba a nikto ti nechce pomoct:(
Ja viem, ze som mlada a ze mam kopu casu, len kazdy pocituje tuzbu po babatku asi v inom veku, podla toho v akej je situacii..my mame po svadbe, mame vlastne byvanie, bez dlhov, nieco usetrene a chyba mi len to jedine, co som vzdy chcela najviac, ale ako sa hovori, asi clovek nemoze mat vsetko ..
Kedy zacinate druhy pokus? my by sme mohli uz v oktobri, ale na hematologiu ma objednali az 31.10 a nemam odvahu skusat skor opat na vlastnu past bez konzultacie..:-/

meduela
24. aug 2011

@katusap tak toto bola príčina MA?? smutné, ale aspoň vieš prečo a môžeš tomu v budúcnosti zabrániť, ak sa to dá
ale keď sa lekári starajú, tak ako by mali, tak by sa to možno nemuselo stávať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre