Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
5. sep 2011

@lucianak sorry ak to nepoviem presne predsa nie som doktor, ale tuším je to na zrážanlivosť, že sa krv rýchlo zráža a potom sa robia zrazeniny a ak sa vytvorí zrazenina, tak môže zabrániť vývoju plodu či ako... a plod potom odumrie... dúfam, že som podstatu vystihla...
no dúfam, že čoskoro tú mrchu dostaneš 🙂

lucianak
5. sep 2011

@tinasc Ano, vystihla si. Nech ti tie výsledky dopadnú dobre. Nevraveli, kedy máš volať o ne? Lebo mne histolku povedali, že bude o 2 týždne, no bola asi o 10dní hotová. Joj, mne sa už nechce do špitálu. Zas v stredu a ani mi nepovedali, čo mi budú robiť. Čo môžu o 2 dni? Zasa usg? Krv už asi nie, veď mi brali dnes.

tinasc
5. sep 2011

@lucianak histológiu už mám to je v pohode... krv mi brali na tú zrážanlivosť pred tromi týždňami, vlastne min. utorok boli tri týždne, dnes som volala, že ešte nemajú všetky výsledky, tak že zase o týždeň ,tak zavolám až v pondelok, vraj boli dovolenky, tak sa to natiahlo... nejako veľa máš tých vyšetrení 🙂 ale zase asi dobre, aspoň sa starajú...

mimi1111
6. sep 2011

@cora41 ahoj moja nie este nebola dnes mu idem volat vcera krvacanie prestalo no dnes zasa zacalo.nevies prosim to kolko sa drzi hcg v krvi po kyrete?

lucianak
6. sep 2011

@tinasc No ja neviem, ale už aj mne sa to zdá byť veľa. No aspoň ma poriadne pozrú a snáď budú vedieť konečne povedať, čo chcem vedieť. Čo som si všimla, tak hcg bolo už len dvojciferné číslo, čo bolo pred 2 týždňami, v stredu už možno ani nebude žiadne hcg u mňa a maternica mala vtedy 2mm a včera 4-6mm, tak asik šicko tip top, nie? 🙂 Joj, dúfam, že ano a aj sa opýtam, kedy ďalšie tehu odporučia..

tinasc
6. sep 2011

@lucianak však uvidíš a snáď už je všetko ok... 🙂

cora41
6. sep 2011

@mimi1111 ahoj moja, HCG sa v krvi po kyrete moze drzat aj 8-9 tyzdnov. Chod k tomu lekarovi a nedokladaj to...nicc za to nedas, aspon sa upokojis

cora41
6. sep 2011

@eviq
@lucianak
@mimi1111 takze uz som po prvom vysetreni od kyretu, babulky 🙂 Vraj to bolo anembryonalne a plod sa vobec nevyvyjal ☹ AVsetko mam v poriadku, maternicu, vajecniky a dokonca mi zmizol jeden myom - druhy tam zatial je, ak zmeni polohu alebo sa zvacsi, tak by mi ho vybrali o 2 mesiace...Vraj som tam mala aj folikul - aj ked mensi, ale predsa si myslim, ze pozitivne 🙂 Nasadil mi DUPHASTON hned od dnes a na buduci mesiac a povedal, ze ak sa podari otehotniet hned, nic sa nestane, no medzitym mi pojde tato liecba.
Takze zhrniem: vraj som zdrava ako buk a snad po tejto hormonalnej liecbe sa druhy pokus zopakuje pozitivnejsie. Prajem Vam vsetkym pekny den a ozvite sa vecer, uz som si celkom zvykla na nase vecerne pokecy🙂

usacek79
6. sep 2011

@lucianak to je trombofilia, je to velmi casty problem, velmi jednoducho riesitelny - denne si pocas tehu treba pichat fraxiparin, je tu o tom cela tema..
ja som bola tyzden po kyrete na kontrole, ci je maternica prazdna a vsetko bolo ok, hrubka 3mm 🙂 po mesiaci mam ist znovu, ze ako rastie 🙂 a to si dam rovno urobit minimalne tie hematologicke testy, mozno aj geneticke, histologiou mi nic nezistili, to snad nikdy nezistia.. ze vsetko je OK..
tak urcite trvaj aspon na tej hematologii, ich to nezabije a ty budes aspon vediet 🙂

katusap
6. sep 2011

@cora41 @lucianak pisali ste,ze potrat moze byt len hlupa nahoda.....ale aj nemusi....mne vsetci dr. tvrdili, ze to bola len nahoda, aj napriek tomu som isla na vysetrenia a zistili mi 4 vrodene trombofilne mutacie.....takze prd nahoda !

mimi1111
6. sep 2011

@cora41 dnes som s lekarom volala je na dovolenke mam prist na druhy tyzden ze to je normalne ze stale spinim a krvacam ze sa cistym s tym hcg si ma upokojila uz som sa zlakla mala som pozitivny test ☹

mimi1111
6. sep 2011

@cora41 to som rada ze si zrava ako buk 😀 mozte sa snazilkovat a dufam ze uspesne 😉

cora41
6. sep 2011

@mimi1111 no vidis!!. Tak sa pekne uspokoj a uvidis, ze sa to zlepsi 😎

cora41
6. sep 2011

@katusap a na ake vysetrenie si potom isla?

mimi1111
6. sep 2011

@cora41 uz som kludnejsia len dufam ze na tom teste ta ciarka zmizne lebo ma fakt porazi skusim testnut vo stvrtok.dufam ze hned som nemohla otehotniet 😠

monika2712
6. sep 2011

no baby mne dneska prisla mrska, druha po kyrete, cyklus teda teraz 26 dni.. ale nevadi, minuly mesiac uz bola aj ovulka.. tak mozno tento mesiac uz aj daco skusime... a potom na ostro uz urcite dalsi mesiac... tak snad to uz klapne 🙂

tinasc
6. sep 2011

@katusap ono je smutné, že rôzne vyšetrenia lekári robia, až žena potratí, niekedy aj dvakrát, vtedy začínajú zisťovať prečo sa to deje ☹ škoda, že každej, ktorá sa snaží otehotnieť nerobia takéto vyšetrenia, ale to asi by nebolo možné 😉

cora41
6. sep 2011

@monika2712 super, gratulujem, takze vsetko sa dostava do normalu, co je velmi pozitivne

katusap
6. sep 2011

@cora41 bola som na na infektologii - tam negat., genetika mna aj manzela ok, hematologia zle - tam mi zistili tie 4 vrodene trombof. mutacie ....zajtra idem konzultovat vysledky, tak som zvedava....snad vyfasujem fraxiparin a konecne sa pustime do snazenia

cora41
6. sep 2011

@katusap no, ale aspon vedia, co Ti je a tym padom mozu nasadit liecu. Stale lepsie ako povedat, ze vsetko je ok a nedari sa..nie?

eviq
6. sep 2011

@katusap ahoj, prosim ta, ake vysetrenia ti robili na infektologii? ja sa tam chystam zajtra, tak aby som vedela...dakujem

katusap
6. sep 2011

@cora41 vsak ano, ja som rada....len keby som sa riadila doktormi, tak na ziadne vysetrenia nejdem....vsak vsetci mi tvrdili, tak ako aj tebe asi, ze to je len nahoda a ze dalsie tehu bude ok

katusap
6. sep 2011

@eviq fuha, zobrali mi krv asi do 7 skumaviem a vysetrili- HIV, TPHA, borrelie, chlamydie, toxoplazmy, toxocary, rubeolu, mykoplazmy, listerie, brucelozu, EBV, EMV, HSV....a este nieco tam bolo, uz si to nepamatam

eviq
6. sep 2011

@katusap ok, dakujem, tak nech sa ti zadari...🙂

alaniska
6. sep 2011

no baby ja som boa na hematologii,ale k MA sa nevyjadrili, ze priroda...A inak po kyrete mi prisla ms po 5 tyzdnoch, nebola nejak extra silna len teda ja som ms mala len spinenie predtym takze som mala konecne normalnu ms a to som nemusela ist ani na vyvolavacku...keby to tak bolo aj dalsi mesiac...ale bolelo ma brucho viac ako predtym

steffany
6. sep 2011

@katusap ahojky, a to ti vsetky odbery brali na gyn ?

katusap
6. sep 2011

@steffany ale kdeze, pochodila som si pekne vsetky odborne ambulancie

jania023
6. sep 2011

ahoj nevietre mi poradit co je natom pravdy ze po kyrete sa skor otehotnie?su to nejake ai famy ze??

steffany
6. sep 2011

@katusap tak to ta fakt obdivujem...ja by som na to nemala energiu....alena druhej strane aspon vies , ze to stale za to.mne tiez povedlai, ze priroda...klasika

katusap
6. sep 2011

@steffany no to su ich oblubene reci aby nic nemuseli riesit 😖 je to hnus ako sa k tomu pristupuje ....ja som sa tych vysetreni dozadovala, lebo ak by sa to stalo znova a prisli by na to az potom - asi by som si to neodpustila, ze som mohla tomu zabranit a neurobila som to....takze takto je to asi lepsie ... najlahsie je povedat, ze to bola nahoda ,a le nie vzdy to tak je

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre