Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
4. mar 2009

she co je to NZZ??? ... po narkoze je dolezite nepit!!!!! bo ked sa napise tak budes vracat urcite... treba to vydrzat aspon take 3 hodky... mne pichli len oblbovak a povedali ze po hodine mozem pit... ale nemohla som... hned ma naplo a myslela som ze sa po....

she20
4. mar 2009

NZZ - nestatne zdravotnicke zariadenie,jednodnova zdravotna starostlivost.. nemate s tym skusenosti?bude to urcite lepsie ako v nemocnici.. a oni "operuju" len od 17tej do 22hej vecer,tak hadam by ma aj mohli pustit..ked pozmurkam na dokiho.. 😉 ale asi to je len moj sen..

desmodka
4. mar 2009

ja som bola v nemocnicu jednu noc... she neni to az take hrozne da sa to tam prezit...

jarka4982
4. mar 2009

she,ja som negrcala.ale som nesmela jest od pol noci.Zakrok mi robili okolo 11h a po dvoch hodinkach som uz mohla jest a pit a nebolo mi vobec zle.Ale pol hodinku predtym ako mi pychli narkozu dostala som aj nejaku injekciu co velmi bolela a povedali mi ze je to priprava na narkozu 😕

Pocula som aj o takych,co ich pustili hne dpo zakroku domov ale o tom nic viac neviem.Ja som zostala potom este tu jednu noc a isla som domov rano,hned po vizite..

Neboj,bude to ok.Len musis byt silna.

martinka211
4. mar 2009

she je mi luto co sa ti stalo ☹ a narkozy sa neboj zaspinkas ani nevies ako rychlo a myslim ze tam musis ostat aspon do vecera aspon tak niektore tu u nas v nr pustaju teda okrem vynimiek ktore pustia domov po par hodinach 😝 vsak domka co tiez nie je dobre lebo lekary by ta mali po zakroku pozorvat ci nebudu nejake komplikacie.

jarka4982
4. mar 2009

she,myslim si to iste co aj MArtinka.Zostanes tam tu jednu noc a aspon mas pokoj ze sa ta ziadne komplikacie nezabiju.Aspon ja som sa tak citila.

she20
4. mar 2009

Preboha,ja sa nestiham cudovat,kolko vas tu je s rovnakym osudom..to co ma byt? 😲

martinka211
4. mar 2009

she a to len za posledny mesiac nas tu je straaaaasne moc ☹

jarulai
4. mar 2009

ahojte 🙂
she, je mi luto, že si sa musela k nám pridať ☹ veru za posledný mesiac - dva nás tu pribudlo dosť vela ☹
narkozy sa neboj - to je v pohode /aspon teda u mna bolo/. a podla mna tam ostaneš aspon jednu noc, aby videli, že všetko dobre prebehlo a nehrozia komplikácie. ja som tam bola ešte 2noci po zákroku - ráno aj večer mi pichali injekciu aby sa mi stiahla maternica + antibiotiká do žily

lucka33
4. mar 2009

ahojte babulky,

mne to dnes prišlo tak ľúto, lebo šéfova žena je tehotná - len asi o 2 týždne dlhšie, ako som bola ja a už vedia, že čakajú chlapčeka a boli aj na 4D sono v Leviciach a dnes nám ukazoval fotky aj video malinkého bábätka... Prišlo mi to ľúto, že už som také zábery mohla mať aj ja ☹ A tešiť sa z drobčeka ☹ Aj keď ja im to úprimne prajem, oni o prvé bábätko tiež prišli, potom sa im narodil chlapček - dnes má 4,5 roka a teraz čakajú tiež chlapca - aj keď chceli dievčatko, ale to si človek nevyberie... Ale viem, že mala hrozné problémy teraz na začiatku tehu, tvrdla jej placenta, mala hrozné bolesti, už si myslela, že znova potratí... Tak si toho prežila tiež dosť, tak som aj za ňu rada, že maličké je teraz v poriadku a snď vydrží do toho augusta... Len mi prišlo smutno, že už som aj ja mohla byť tak 😢

jankageo
4. mar 2009

jarka
Tak to je super, ze "iba" tri mesiace. Tie zbehnu ako voda a ty uz budes pozerat po teme - tehulky 🙂

janulcek
4. mar 2009

No vitaj She,zase dalšia do klubu..Ach jáj...ale aspon nas budem potom vela tehotnych.She,narkoza je v pohode.Vracat by si nemala,lebo to neuspavaju nadlho.Tušim len pri dlhšich operaciach,kde je ta narkoza silnejšia sa to stava.Nie je to nič strašne.Fyzicky sa nemusiš ničoho bat,len ta psychika je v riti.A radšej si tam polež,jednu noc...to vydržiš.Ja som to mala horšie,lebo som tam bola 3 noci a 4 dni,asi kvoli tomu či sa nestane zazrak a babatko neožije.

martinka211
4. mar 2009

lucka ahoj,neboj aj ty budes mat malinke babenko este 😵

martinka211
4. mar 2009

a potom budeme spolu v nejakej krajsej teme vsetky 😵

jankageo
4. mar 2009

desmodka
Mna nefackali, len si velmi matne pamatam, ako mi vravel osetrovatel, ze sa mam sama "prekotulat" na postel. A ked ma viezol po chodbe, manzel vravel, ze ma pohladkal po lici a ja som sa nanho usmiala. No nepamatam si to. No prvy clovek koho som videla, ked som uz otvorila oci v izbe bol manzel. To bolo super. A triasla som sa od zimy, tak ma prikryval

martinka211
4. mar 2009

jankageo aj ja som sa strasne triasla po tom a hoci dali na mna dva paplony stale mi bola starsnaaaaaaaaaaaaaa zima 😝

jankageo
4. mar 2009

she20
Ja som odisla o pol stvrtej, acely cas bol so mnou manze - teda okrem operacie samozrejme

lucka33
4. mar 2009

ahoj Maťka, jaj keby to vyšlo... Ja mám posledné dni hrozne rozlietané myšlienky... Riešim, čo riešiť netreba, lebo aj tak sa stane len tak, ako Pán Boh mi dopraje... Sú chvíle, že by som chcela bábätko hneď a sú chvíle keď si poviem, že veď počkám do toho mája, ako mi radil dr. aj keď mnohé tu to skúšajú hneď po prvej ms (ale mám trošku strach, aby som nepotratila, tak radšej počkám), potom zas rozmýšľam, že ideme stavať ten dom, tak by bolo predsa len lepšie počkať do jesene, že mi aj tak nič neutečie, aspoň porodím pred letom... Lenže potom ma chytí strach, že budem vyčkávať do jesene a nepodarí sa mi to hneď.... Strašne veľa rozmýšľam, mala by som sa ukľudniť, vyvetrať hlavu a nemyslieť toľko 😔
a ešte ma aj pomýlila ovulácia, lebo som si myslela, že ju mám hneď po ms - 6-7.DC, lebo vtedy som aj otehotnela, lenže teraz som mala cez víkend typické ovu príznaky - bolesť pravého vaječníka, riedky hlien, chuť na sex a ešte aj dr. mi povedal, že mi rastie folikul. Lenže to bol už taký 15-17.DC. Tak o tomto si mám čo myslieť... Cyklus som mávala 26-dňový pred tehu, teraz neviem, ako nabehne, lebo po zákroku som dostala na 34.deň a teraz ani neviem, kedy mám čakať ms, keď som mala ovu takto neskoro... No guláš jak hovadko... 😒

martinka211
4. mar 2009

inak to si mala super ze si mala manzela stale pri sebe

jarulai
4. mar 2009

jankageo, normálne sa mi tisnú slzy - taká podpora. ku mne manžela nechceli ani pustiť, potom som sestričku ukecala - potrebovala som ho mať pri sebe, trochu podporiť a oni sa tvárili ako keby som neviem čo chcela.

lucka, aj na mna to takto prichádza, ked vidím babu na začiatku tehu. minule sa mi snívalo, že švagriná nám oznámila, že je tehu a narodí sa jej bábo v auguste. som sa zobudila na svoj vlastný plač, že nieee, to sa predsa malo nám vtedy narodiť!!! celý den som bola normálne z toho hotová. ale neboj, aj nás to čaká - čo nevidieť sa zase budeme chváliť // a potom aj fotkami a videami ako tvoj šefino 😉

lucka33
4. mar 2009

Maťka ja som sa tiež presne takisto triasla aj pred operáciou aj po nej. Pred oper. som stála nahá pred oper.sálou a trkotala sa od zimy a nikto nič, to ste už zažili????NO ponížená som sa cítila riadne, vám poviem! Potom mi povedali, že už si môžem ísť ľahnúť na stôl, tak ma uviazali a potom ich napadlo, že musím ešte podpísať súhlas s anestézou, tak ma zas rozväzovali, no katastrofa. Potom si všimli, že skoro skáčem na stole od zimy, tak mi doniesli také zelené plachty na prikrytie, no prd mi to pomohlo, keď nohy som mala hore a holé 😠 a potom po prebratí z narkozy som sa tiež takto triasla ako osika, tak ma prikryli tou zelenou plachtou a dvomi paplonmi a potom mi to prešlo...

martinka211
4. mar 2009

lucka nepremyslaj tolko a uvidis ze babetko pride ked bude pren najvhodnejsia doba a snazit sa mozte zacat podla mna uz na jar aj ja by som chcela lebo neviem ako dlho nam to bdue trvat kym sa podari ☹ teraz bez toho jedneho vajickovodu ☹

a ani nehovor ja ked si predstavim tu hamby a strasnu zimu tameste aj teraz ma striasa 😝

inak pre mna bolo najhorsie ked soms a prebrala a okrem tej straaasne j zimy aj to ze vedla mna lezala zena co prave porodila aokolo nej bola cela rodina som nechapala asi nejaka protekcna albo co a vsetci ju tam chvalili ze ako to super zvladla a akeh ma krasneho synceka ☹ no si zoberte ako soms a strasne citila ja 😝

martinka211
4. mar 2009

luci ty si kolko od operacie?

jarulai
4. mar 2009

no ja som bola na operácii v ponožkách, lebo mi tiež bolo chladno. ale ponožky mi dovolili

she20
4. mar 2009

No baby,tomu sa ja chcem vyhnut,lebo by ma to zlozila..v tom nestatnom zariadeni u nas porody nerobia,tak aspon viem,ze tam nikto taky s novonarodenym babom nebude.. ako tak pozeram,tak mam asi skreslene predstavy o tom,ako to chodi.. ked pisete,ze ste tam nahe stali pred salou..

janulcek
4. mar 2009

No Lucka,fuj ake ponižujuce.. ☹Strašne,ako niektory doktori jednaju s pacientkami..Ja som sa naštastie citila fajn,aj na stole.Jedna sestrička ma hladkala,že nebojkajte sa..bolo to mile.Len pred zakrokom som dostala taky panicky strach,išlo mi srdce vyskočit z hrude...ved som aj mala pekne pulzy,že 160.a oni ma v pohodke uspali..Neviem,to sa mi zdalo take divne,že ma napriek tomu uspali.Ešte som počula ako sa primar pyta,že tych 160 to su pulzy???Takže asi tam nebolo niečo v poriadku.Ozik,neviete čo znamena slovo fibrilna???To mam v lek.sprave.

lucka33
4. mar 2009

Maťka ja keď som už bola po operácii, tak vedľa niekde v izbe vzdychala celú noc jedna žena a ráno porodila dievčatko, hneď mi slzičky vytiekli, že ja som o svoje prišla a jej sa narodilo 😢 Ale taký je život, niečo prichádza a inde niečo odchádza...
No a tá hanba, ako píšeš. Stáť tam nahá, keď okolo teba chodí x ľudí -chlapi aj ženy, najradšej by som bola neviditeľná v tej chvíli...
Ja mám od operácie už skoro 2 mesiace, bola som 9.1. Takže hneď krásny začiatok roka 😒 Po sviatkoch som bola len 3 dni v robote a už hneď skoro 2 týždne na PN 😖

desmodka
4. mar 2009

she20, ja co som bola v nemocnici, tak tam je to oddelene, zvlast su chirurgicke pripady a zvlast porodnicke oddelenie... ziadnu tehu som tam nestretla...
janulcek fibrilna?? to neni ze si prestala dychat na chvilu... bo ked kuk vselijake serialy a a tam povedia ze fibriluje tak ozivuju.. neviem ale ci sa nemylim

martinka211
4. mar 2009

luci to si myslim ze kludne mozete zacat s snazeim buduci mesiac 😉
ja som bola 2.2 😝 skoro mesiac po tebe teda

martinka211
4. mar 2009

tomik sa zobudil musim ist 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre