Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
12. okt 2011

@chrustik1 ahoj, tak mala by si sa minimalne dva tyzdne fyzicky setrit.. cize necvicit, nedvihat takze veci.. a takisto je to aj so sexom, minimalne dva tyzdne by ste nemali.. samozrejme uz potom je to na pocite, ako sa budes citit, ci nebudes spinit alebo mat bolesti.. inak myslim ze si mala anembryomolu, mne totiz do spravy napisali to iste.. MA v 8tt, ale diagnoza anembryomola.. ono to tak nejak spolu suvisi tie nazvy.

chrustik1
12. okt 2011

@monika2712 ďakujem ti za odpoveď, no budem sa snažiť sa šetriť aj keď pri mojom drobcovi je to naozaj ťažké. Necvičila som doteraz ale za ním behať musím, takže zatiaľ toho šetrenia moc nebolo. Myslíš, že preto môžem mať aj tie bolesti ako na MS? Lebo mi je divné, že týždeň po kyrete by som mala ovulku aj keď všetky príznaky mám, no naozaj mi to je divné..

monika2712
12. okt 2011

@chrustik1 bolesti skor suvisia s kyretom.. je to normalne, maternica bola kyretom poskodena, teda ta sliznica alebo co to je.. takze myslim ze to bude tym.. ovulku urcite nemas.. ta sa zvykne dostavit az po prvej mrche..

monika2712
12. okt 2011

@chrustik1 a samozrejme treba pocitat s tym, ze hormony sa este nespamatali a este aj tvoje telo si moze mysliet ze je stale tehu.. ono to chvilu trva kym aj ten tehu hormon opat klesne.. uvadza sa ze aj niekolko tyzdnov..

chrustik1
12. okt 2011

@monika2712 tak to je asi ten môj problém, že hormóny sú ešte pobúrené, ja ešte k tomu malého kojím tak dvojnásobne. Lebo výtok, vyrážky, bolesti všetko sa tvári ako keby bola ovulka a mne je jasné, že isto nieje. Aj keď som bola na kyrete prvý krát aj tak je mi jasné, že sa telo z toho musí spamätať a to chce proste čas.

monika2712
12. okt 2011

@chrustik1 hej hej, nechcem ta strasit, ale to moze trvat aj mesiac. ja som bola prvy mesiac po kyrete cela vyhadzana, podrazdena.. no proste PMS mesiac vkuse.. hruza.. ale ono je to individualne, a casom sa to urcite zlepsi.. treba len vydrzat 🙂 to najhorsie mame uz za sebou ..

kaculiatko88
12. okt 2011

@chrustik1 aj ja som mala nádchu a dosť silnú a neodložili mi kyret. Ešte pred tým si si kvapkala kvapky do nosa, aby som mohla dýchať nosom. Potom si nasadili ATB preventívne. Tak čo ja môžem povedať teraz po druhom potrate som mala menšie bolesti. prvý bol spontánny a asi dva týždne som chodila s neskutočne silnými bolesťami. A teraz po zákroku som ešte večer bola v kine a fungovala som normálne a po týždni som išla do práce.
@monika2712 ako v snažilkovaní? Manžel je už zdravý.

kacena85
12. okt 2011

@lucianak ahoj no moj doktor mi kazal najprv pockat ze priroda to vyriesi nech nic neberem a bla bla,,,,no vobec neviem ci mam ovulaciu a mozes mi pls poradit ako to zistim??a hej ked beriem HA tak mam trocha take hnede spinenie, ked ju vysadim tak nic.

xen21
12. okt 2011

no my sme uz tento mesiac prestai so snazilkovanim----mam mykozu a prave ked mi vychadza ovulka 😒 ☹ 😖

kacena85
12. okt 2011

@marecek1 ahoj dakujem za info, ja som brala HA tri mesiace po sebe, po dobrati kazdy mesiac nastalo len take mierne hnede spinenie ale krv nie. po troch mesiacoch som to vysadila, menstruacia voobec ziadna. tak sme znova nasadili. ale uz som povedala, ze posledny krat. nechcem to uz brat. uz ma to fakt unavuje od februara nerobim nic ine len cakam cakam a keby sa aj snazime neviem ci by to vobec malo nejaky uspech ked nemam menstruaci 😔

jahody11
12. okt 2011

@chrustik1 presne ako u nas... oddych a setrenie sa ... ehm, v nedohladne.... no nic, po mrche zacneme znova snazilkovat 🙂

monika2712
12. okt 2011

@kaculiatko88 no ja ti neviem.. som taka zmatena... pokusy sme mali zatial dva, este asi zajtra dame, kedze dnes bol test pozitivny.. myslela som ze uz bola ovulka vcera alebo pondelok ale test ukazal az dneska. tak asi zajtra ked skusime, tak by to malo byt OK.. dnes nevladzeme, obaja sme prisli az teraz domov .. tak snad to pocka 😉

silica
12. okt 2011

@crapula kazdy doktor hovori inak, pockat 2 menstruácie, alebo az pol roka

usacek79
12. okt 2011

@kattarinab femibion 800 za 10,60?? wow, to je uplne uzasna cena, ja som najlacnejsie vzdy nasla okolo 13,50,- a na nete najlacnejsie za 12,60... To si tusim necham poslat z tej vasej lekarne 😀

@chrustik1 inak sex, kupanie (aj vo vani) a fyzicka namaha su zakazane do prvej menstruacie po zakroku.. ale teda my sme sex riskli po cca 2 tyzdnoch, ale s gumou - ide totiz o infekciu, nie o to, ze by si maternicu nejako poskodila.. preto aj to kupanie atd. maternica je totiz po zakroku kvazi otvorena rana, takze je citlivejsia na pripadne infekcie. Menstruacia je uz znamenie, ze maternica dorastla a zacelila sa, takze sa veci vratili do normalu a teoreticky je uz vsetko dovolene 😉 aj pripadne snazenie, hoci sa odporuca zvacsa cca 3 cykly pockat, aby maternica zosilnela, no ine teorie hovoria, ze staci 1cyklus a dalsie zase, ze az 6, tak si vyber 😀
ja prave teraz cakam uz druhu MS a potom ideme na to 🙂

kattarinab
12. okt 2011

@usacek79 no snad som dobre videla, ja som kupila tiež za 13,94 - idem zajtra este mrknem a inak aj môj lekar v ambulanii to predava, ale som sa ho nespýtala na cenu

lucianak
13. okt 2011

@tinasc Aj u nás to tak bolo, ale najbližšie tehu bude len svietiť slniečko. Iné v žiadnom prípade ani nedopúšťam. Dala som si také predsavzatie, že v priebehu roku 2012 budeme rodičmi a hotovo 😎

lucianak
13. okt 2011

@monika2712 Ja som si zatiaľ žiadne ovu testy nerobila. Vraj sa používajú ako tehu testy, že opišať.... ??? ja si meriam bazálku, ale boli sme min. week preč a teplomer ostal doma. Ale mala som také, že ak som sa "utrela" a šlo mi to až (obrazovo povedané) po krk, tak to by mala byť ovu, nie? No neviem, zatiaľ nejdeme naostro. Ešte tento mesiac ms a potom v novembri.
Inak ja som len raz cítila, že mám ovu, strašne ma boleli prsia, ale to bola u mňa výnimka, odvtedy nič 😖

lucianak
13. okt 2011

@tinasc Je to síce drahšie ako iné vitamíny, ale ja si myslím, že to stojí za to. Toľko predsa pre vytúžené bábo urobíme, nie? Uškodiť neuškodí a telu dodáš všetko potrebné. Dnes síce vezmem len 4 tbl., ale postupne bude mať organizmus pripravenú "postieľku" pre mimi 🙂

lucianak
13. okt 2011

@kattarinab 🙂 Presne si si to vyrátala, dúfam, že to výjde. Ja si myslím, že čím skôr, tým sa to ľahšie berie. Síce ako pre koho, lebo ak sa niekto snaží dlho, tak potom je to o to horšie. A tým skôr sa aj môôže začať. Ja dúfam, že ani pri druhom skúšaní nebudú problémy a že sa zadarí čím skôr. Pripravujem sa na to poctivo, myslím vitamíny a tak 😀

shania31
13. okt 2011

@monika2712
podla mna stihas 🙂
test ked je pozitivny, ovu nastane zvycajne do 24-48 h, cize v pohode dnes 😀

lucianak
13. okt 2011

@kacena85 Ahoj, ja si napríklad meriam bazálnu teplotu. Ak ti začne pomaličky stúpať, tak vtedy je ovu. Ja som si začala 1x merať od februára asi 3 mesiace, keď som sa už "poznala". Keď som videla, že z 36,6 je postupne 37°C tak som vedela, že v tom čase treba snažilkovať. Meria sa každé ráno v pošve, ústach alebo v konečníku pred vstaním z postele hneď po otvorení očí. Ja som merala v pošve, tam je to vraj najlepšie. Ale dá sa to aj podľa hlienu. Musí byť taký.... hmmm, no proste ako soplik z nosa taký fajny naťahovací 😀 ale niektoré baby to aj cítia. Raz ma boleli prsia a vraj to bola ovu. Lebo som mala ako keby hrčky, tak som šla k dr. a povedala, že to je len zdúrená mliečna žľaza a že to je ovulácia.

shania31
13. okt 2011

@lucianak
ano, ano taky hlienik "natahovaci......" 😀
ja to tiez aj bohuzial citim, tak ma vie pichat v podbrusku, ze hruza niekedy 😝

lucianak
13. okt 2011

@usacek79 Ja som v jednej lekárni videla za 11,11e a keď som sa rozhodla kúpiť, tak už bol za 13,11e. V priebehu týždňa 2ečka hore. Ale čo už, aj keby stál 30, tak kúpim. My tiež čakáme na októbrovú ms a ideme skúšať. Ty tiež berieš femibion 800? Ja som len dnes 4 tbl. vzala, takže akurát na ďalšiu ovu ak by sa zadarilo, tak budem mať pripravený organizmus pre bábo.

lucianak
13. okt 2011

@shania31 To je super, že to cítiš. Ja len ten hlien mám taký, ale aj ten je niekedy taký chabý, ale ovu tam je podľa pána Celzia 😀 Takže mne ostáva len teplomer. Ale len do tejto ms. lebo predtým som sa na to príliš upínala a hnala manžela do snnaženia. Takže len mesiac budem merať a potom to nechám tak. Nechcem zbytočne stresovať, takže potom pôjdeme naslepo, ak to sa dá tak nazvať 🙂

shania31
13. okt 2011

@lucianak
uhm, ten hlien nebyva kazdy mesiac taky vzdy "idealny"
no to som mala aj ja,ze som "manzela hnala do snazenia" hlavne v tom plodnom obdobi 😀 😀
tym, ze si merias, tak sa aspon odsledujes tento mesiac, ako to priebeha po kyrete, ci sa hormony trosku nerozhadzali, ci sa ovu neposunula....... 😝

monika2712
13. okt 2011

@lucianak no testy su podobne, akurat ze treba skor poobede testovat, a musia byt obe ciarky rovnako viditelne, slaba je negativny.. no a s tym hlienom.. ja som si tiez v pondelok myslela ze to uz je ovulkovy, alebo potom som si este raz precitala info o ovulacnom hliene a pochopila som.. ten pondelkovy bol vodnaty, ovulacny ma byt skor ako vajecne bielko, a ten sa mi objavil az vcera... teplota mi bohuzial nic neukazuje, stupla o 0.2 v utorok, ale odvtedy mam 36.7 stale, takze tym sa riadit neviem.. mimo toho ze meriam uplne prvy krat, takze to nemam vobec odsledovane... no uvidim ako dneska test, ci este bude pozitivny, ak ano, este dame pokus, hoci to uz je na chlapceka, a ja som chcela dievcatko skusit, ale neviem ci z pondelkoveho pokusu prezili az do dnes plavci, takze ak tak este dneska skusime a uvidi sa..

usacek79
13. okt 2011

@lucianak naozaj netreba si davat 4 tabletky naraz, zas nijaky zazrak ten femibion nie je 😉 naopak, je to uplne zbytocne si davat viac tabletiek naraz - telo vie spracovat len urcite mnozstvo vitaminov a zvysok nezuzitkovany "vycika" alebo inak vyluci..
ja beriem obycajnu kyselinu listovu, k tomu este nejaky B komplex, E vitamin a C vitamin - dokopy to stoji menej ako cely femibion... fakt jedina dolezita je ta kyselina, inak su to len take doplnky - ak mas pestru stravu a jes vela zeleniny a ovocia, tak netreba nic navyse. A ak jes vela spenatu, salatu zeleneho ci melonu, tak ani ta kyselina listova. Je to len farmabiznis cele, ale kto uz je nachylnejsi kupovat aj nemozne, ako zeny v nasej situacii 😅 aj ja som si femibion kupila, no nasadim ho asi az neskor, resp. budem striedat jeden den cista kyselina a jeden den femibion..
Kazdy lekar ti povie, ze netreba robit nic specialne, max. tu kyselinu listovu odporuci. Staci mat dobru zivotospravu 🙂

pici
13. okt 2011

@lucianak odporucena davka je 1 denne... nic tym neziskas ked toho budes jest kvanta...

marecek1
13. okt 2011

@lucianak súhlasím s @usacek79, podľa mňa je tiež zbytočné toľko tabliet denne, pokiaľ má človek dobrú životosprávu. ja beriem len kyselinu listovú, striedam to s femibionom, aspoň tak mi to odporučil môj lekár.

enanena
13. okt 2011

@usacek79 mas pravdu ze je najdolezitejsia ta kys. listova ale vo femibione ju mas spojenu aj s metafolinom...ten umozni jej lepsie spracovanie ,lebo nie kazda zena vie zuzitkovat listovku...preto aj ja pravidelne uzivam femibion....skuste si precitat toto http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre